Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 13:23
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Ďalší
 LPG 

Ak by bola moznost jednoducheho procesu legalizacie LPG, namontovali by ste ho?
Ano 84%  84%  [ 132 ]
Nie 16%  16%  [ 25 ]
Celkom hlasov : 157

 LPG 
Autor Správa
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro píše:
Ma niekdo skusenost u tych nasich us autach so sekvencnym splyn. cena a tak dik

Na ZJ to ma namontovane PetrF z ciech na 5,2 V8. Cena u nas sa pohybuje u 6- valca do 150kW cca. 38 - 50 tis SK.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 15.05.2008, 7:08
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 03.12.2007, 16:21
Príspevky: 494
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
dado píše:
Neboj najdes si na to grif a bude ti to trvat 20 min.


tak som to hned cvicne otvoril lkapotu en tak vramci dofajcenia cigy .... a co mi padlo do oka? hadice plne chladiacej tekutiny okolo reduktora ... na tie treba poriadny grif aby si nevycrpkal vramci odpajania ... :-D
odpajanie za tmy pri ceste na flojdovo prianie mi pride ako utopia... mna ked haltuju poslusne zapinam smerovky a vypinam motor aby nebol citit sporhelt... inac som v klude ze flojd nechce kukat co mam pod kapotou...

a samozrejme na stk len s poistenim od uja svetopluka ze nebude ziaden problem.


Toto mi pride asi najrozumnejsi sposob.. Sak uvidim.. Od piatka som mobilny na LPG, tak sa necham prekvapit. A dakujem za rady :-)


Štv, 15.05.2008, 8:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
snipera drzim palce a vela stastnych km na LPG prajem... nezabudaj obcas zapnut aj na benzin ... ja uz som raz daval zanesene vstrekovace pucovat lebo som bol lakomy benzin palit... teraz uz poslusne startujem a aj zhasinam auto na benzine


Štv, 15.05.2008, 10:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
MARTINO píše:


Ak sa vyššie popísané stane od 1.7.2008 skutočnosťou, tak to môžem bruchoplaza rovno snáď aj (keď prihliadnem na frekventovanosť jeho používania) predať. Už teraz pri jazde na LPG mu pomerovo dýcham nákladmi na km na chrbát a takto to bude jednoznacne v prospech OFFu (samozrejme pri LPG only).

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 15.05.2008, 11:53
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
popredame bruchoplazy a za usetrene prachy spravime upravy offov :-D

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 15.05.2008, 12:04
Profil ICQ WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
tak som to hned cvicne otvoril lkapotu en tak vramci dofajcenia cigy .... a co mi padlo do oka? hadice plne chladiacej tekutiny okolo reduktora ... na tie treba poriadny grif aby si nevycrpkal vramci odpajania ... :-D
odpajanie za tmy pri ceste na flojdovo prianie mi pride ako utopia... mna ked haltuju poslusne zapinam smerovky a vypinam motor aby nebol citit sporhelt... inac som v klude ze flojd nechce kukat co mam pod kapotou...

a samozrejme na stk len s poistenim od uja svetopluka ze nebude ziaden problem.


No, nenahovarajme si veci ktore su aj tak jasne. Auto jazdiace na LPG citit po plyne. Nepomoze prepnutie na benzin - ked uz ta zastavia. Ja to robim vtedy ked idu za mnou. Vtedy prepnem na benzin.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 15.05.2008, 13:01
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
No, nenahovarajme si veci ktore su aj tak jasne. Auto jazdiace na LPG citit po plyne. Nepomoze prepnutie na benzin - ked uz ta zastavia. Ja to robim vtedy ked idu za mnou. Vtedy prepnem na benzin.

Z vyfuku pri mojom systeme(sekvencnce 4bodove) nic necitit, dokonca ked prepnem na benzin "made in metro" tak z vyfuku ide smrad o dost vacsi(inak povedane riadny)...
akuraat v motorovom priestore to citit kes si cuchne k jednotlivym komponentom, ale to uz zase v tej faze stejne musi byt niekto blby ked to nepozna opticky...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 15.05.2008, 13:55
Profil ICQ WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Moze byt. To sekvecne ti montovali v BRC v BB ? Si s nimi spokojny ? Kolko to trvalo ? Musel si auto nechat u nich viac ako 24 hod ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 15.05.2008, 14:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
dado píše:
No, nenahovarajme si veci ktore su aj tak jasne. Auto jazdiace na LPG citit po plyne. Nepomoze prepnutie na benzin - ked uz ta zastavia. Ja to robim vtedy ked idu za mnou. Vtedy prepnem na benzin.

Z vyfuku pri mojom systeme(sekvencnce 4bodove) nic necitit, dokonca ked prepnem na benzin "made in metro" tak z vyfuku ide smrad o dost vacsi(inak povedane riadny)...
akuraat v motorovom priestore to citit kes si cuchne k jednotlivym komponentom, ale to uz zase v tej faze stejne musi byt niekto blby ked to nepozna opticky...


Presne tak, ak je LPG urobené a naladené ako má byť, tak zistiť čuchom prítomnosť LPG v aute je už len vtedy možné ak napr. auto nemá dostatočnú teplotu, alebo ešte nepracuje lambda a vtedy to je cítiť. Lenže ak má auto elektroniku, kt. tieto veci sleduje a sama si prepne pri určitej teplote z benzínu do plynu, tak tam už zistíš LPG len asi vizuálne - zle umiestnená koncovka tankovania, nádrž, a pod.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 15.05.2008, 14:48
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nemyslel som vo vnutri ale vonku. Napr. ked stojim za niekym na krizovatke, alebo idem za nim tak citim ze ide na LPG. Ak citit LPG do auta tak to je jasne to je chyba.
Tak isto, ked zastanem vypnem motor tak vonku citit za islo na LPG.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 15.05.2008, 15:02
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 03.12.2007, 16:21
Príspevky: 494
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dado, mne ten plyn postaci na presun do terenu/reviru... V meste budem behat benzin, ked vydem na vypadovku, tam uz nezastavuju... Budem jazdit povacsinou v okrese, tkaze aj to je plus... Sak uvidim.


Štv, 15.05.2008, 15:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Nemyslel som vo vnutri ale vonku. Napr. ked stojim za niekym na krizovatke, alebo idem za nim tak citim ze ide na LPG. Ak citit LPG do auta tak to je jasne to je chyba.
Tak isto, ked zastanem vypnem motor tak vonku citit za islo na LPG.


Jasné, že som myslel vonku, hlavne z výfuku. Ak je cítiť z výfuku plyn, alebo potom keď auto vypneš, tak nie je všetko o.k. čo sa spaľovania týka (zostatky nespálenáho plynu vo výfuku), alebo ako som vyššie popísal. Proste plyn nemá byť cítiť ako z motorovej časti, tak z výfukovej.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 15.05.2008, 15:44
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nechcem vám brať ilúzie, ale na rozprávky neverím. A ak sa aj ceny pohnú smerom dole, tak treba za tým hladať nejakú fičúrovinu. :?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 15.05.2008, 16:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Nechcem vám brať ilúzie, ale na rozprávky neverím. A ak sa aj ceny pohnú smerom dole, tak treba za tým hladať nejakú fičúrovinu. :?


Mne osobne vyhovuje aj terajšia cena, čo je u nás 20,70sk/L. Ale aj rozprávku menom "Zmiznutie spotrebnej dane" by bolo dobré uvidieť. :lol:

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 15.05.2008, 17:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nezabudajte, ze ceny porastu. To ze plyn bude oslobodeny od dane ako PHM sposobi len to ze bude stat menej nez polovicu benzinu. Ale ze bude pod 18sk aspon 2 dni tomu neverim....
hlavne ked som cital prognozy vyvoja cien benzinu a v blizkej dobe tam svietilo nejakych 60 za liter....

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 16.05.2008, 8:26
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: