Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 9:28
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 89 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 E85 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Blava, pocitaj cca 200l sud na odber, 35 eurocentov za liter + cca 20 prestavba auta (elektronika + cela pailivova sustava, nutne, palivo je dost agresivne).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 13.05.2007, 15:56
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.12.2006, 14:31
Príspevky: 76
Bydlisko: nove zamky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mám 60 l sud, stačí, môže byť? adresa, otváracie hodiny... :-D

_________________
grand cherokee WH 2008 3.0CRD black metallic


Ned, 13.05.2007, 16:45
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Bojim sa ze musis zobrat tych 200l ale mozno kecam ..
--
Vsetko mas tu - viewtopic.php?p=12121#12121
Volaj, volaj, volaj ... Toho chlapa donutit zdvihnut fon je zazrak ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 13.05.2007, 16:59
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.12.2006, 14:31
Príspevky: 76
Bydlisko: nove zamky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak potom je to celé asi o ničom,ja sa nebudem nikomu doprosovať, okrem toho to vyzerá že je to nelegálne alebo aspoń pololegálne... všetko sa odohráva akosi pod rúškom tmy, v utajení, nikde žiadne oficiálne údaje, adresy (prečo keď je podnik OK?!!) a už vôbec nechápem zmysel utajenia keĎ chcem zvyšovať obrat :roll: :roll: :roll: :roll:

_________________
grand cherokee WH 2008 3.0CRD black metallic


Ned, 13.05.2007, 17:52
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Uff, to je na dlhsie ... Nakolko sa jedna o konsktrukcny zasah do vozidla, tak urcite je to na neprejdenie cez STK, ale inac mi to pride bezpecnejsie a menej rizikove ako LPG (aj ked aj to je zbytocny strasiak, v zasade jedine negativum je nadrz v kufri (ak sa neda dat inam) a zakaz vstupu do podzemnych garazi ...

Peto niekde pisal, ze chlapik to testuje, mozno by to chcel rozbehnut aj oficialne ... Pozri na skandinaviu, tam to frci veselo oficialne, dokonca s podporou automobiliek ako ford, saab, ci volvo ..

Peto, nedalo by sa dotiahnut ujka sem, nech vysvetli situaciu ?

A k doprosovaniu - on si toho zobral na plecia viac nez zvlada, preto nezdviha fony, je furt v dielni a prekopava auta ... Aspon tolko co viem...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 13.05.2007, 17:57
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.12.2006, 14:31
Príspevky: 76
Bydlisko: nove zamky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt068 :smt070 :smt071 :smt150 :smt150

_________________
grand cherokee WH 2008 3.0CRD black metallic


Ned, 13.05.2007, 18:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je to tazke, skusim sa s nim cez tyzden skontaktovat a dam vediet.

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Ned, 13.05.2007, 18:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
E85 je benzin s etanolom, alebo nieco take, tu sa da na to kupit uz upraveny motor, ma oznacenie flex fuel, priplatok je asi zanedbatelny...radovo 50-100$, ale co nie je zanedbatelne, je spotreba auta...neviem presne, ale mozem najst presne udaje....je vyssia asi o 40-50%. Na chrysler gr. vojager s 3,3 V6 udavaju 12,8 na benzin v meste, co u E85 je az 18,8....je to na zvazenie...


Štv, 31.05.2007, 2:46
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ubehlo trocha casu, zase sa vyrojili nejake nove poznatky, tak totu skusim popisat:

Ked som sa zacal zoznamovat s E85, bola tu taka informacia - treba menit palivove potrubie

A hned sa vyskytla otazka - preco ? LEbo E85 je silne korozivne ..
A nadrz netreba menit ? - S odstupom casu som zistil ze ano ...
To ma trochu zarazilo ...
Cize dalsia investicia do plastovej nadrze, alebo ...
No nebol by to slovak, keby si neporadil ...
Hasici pouzivaju na hasenie ci ine ukony chemikalie, ktore su brutalne korozivne voci kovu ... Ale niekde tomusia skladovat, ci uchovavat .. Zase len v kovovych nadobach ... Tak som sa dozvedel, ze existuju specialne nastreky zvnutra, ktore po aplikacii uz nerozlepta nic ...
Ani to nie je komplikovane spravit (akurat zdemontovat nadrz, a po aplikacii ju zase nahodit). Neviem kde vsade to robia, ale minimalne by to asi dokazali spravit revizny technici (hasicsky). V pripade zaujmu zistim viac ...

Potom som sa zacal hrat s inou myslienkou.

Niekto mozno vie, ze v Brazilii je veka podpora jazdenia na ekologicke paliva ... Momentalne vraj ich benzin obsahuje 26% trstinoveho alkoholu ...
V USA sa zase pridava do bezninu kukuricny lieh a jeho obsah je cca 10% ...

Zaujalo ma vsak toto - S touto zmesou (26%) môžu pracovať bežné spaľovacie motory.

A zacali silne uvahy:
Su auta v brazilii nejak extra upravovane ? Asi nie ...
Musia predsa pocitat (nemusia, ale je to pravdepodobne), ze pride nejaku turista z inej krajiny a navali si tam ich benzin.

Co sa stane ak navalim do nadrze nejaky pomer B95 + E85, napriklad v pomere 75:25 ?

Nadrzi by to teoreticky mohlo byt jedno (narazam na tu koroziu).

Co na to motor ? No ak plati to tvrdenie ze pri pomere liehu 26% je bezny motor schopny pracovat, tak by to malo ist ...
Beriem do uvahy aj to, ze bezny motor (hovorim o starsom type ktore pouzivame, t.j. cca 10 rokov) je schopny spalit od 91 oktanoveho bezninu az po 100 (nie mozno kazdy rovnako efektivne, ale je).
O E85 sa tvrdi ze ma vyssie oktanove cislo ako B95, takze v podstate v nadrzi bude nieco medzi 95-97 oktanmi (+/-).

Ak zoberiem cenu bezninu (38 sk) a liter E85 (Asi 20), tak pri pomere 85:25, by mi vysla cena namiesaneho paliva asi 33.50.

Na jednej strane to nie je extra uspora, ale zase nerobim ziadne zbytocne konstrukcne zasahy do auta, a ked mi dojde niekde zmes, tak nalejem hocikde B95 a idem dalej ...

Este ma napadla jedna vec - ako pri kazdom ekologickom palive, tak aj pri E85 sa uvadza vyssia spotreba ako pri B95. Cca tak 10% ... Cize ak som schopny jazdit (pre jednoduchost) za 10l/100 km, tak pri pomere 25% E85 mi stupne spotreba na 12l ? Podla mna nie ... Mozno necely liter, ale je to len uvaha ...

V kazdom priapde to mam chut vyskusat ... Pokakat sa tam asi nema co ....

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 27.08.2007, 10:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na druhu stranu uz o chvilku nebudes potrebovat tolko jazdit na sukromnom aute :lol:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pon, 27.08.2007, 10:52
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:-D Pocuvaj krstny, si si isty ? Do TN nie je sice az tak daleko, ale .. Kazda koruna dobra ... Nezabudaj ze redukcia si tiez trochu stiahne z nadrze ...

Inac co povies na uvahu ? Mohlo by to fungovat ci nie ?
Preda mi ujo na skusku par 10 litrov ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 27.08.2007, 12:32
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:

...Co sa stane ak navalim do nadrze nejaky pomer B95 + E85, napriklad v pomere 75:25 ?....

....Ak zoberiem cenu bezninu (38 sk) a liter E85 (Asi 20), tak pri pomere 85:25, by mi vysla cena namiesaneho paliva asi 33.50 ...


Ak ti stúpne spotreba len o jeden litrík ,a to určite ,tak si natom , ako predtým.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 27.08.2007, 15:21
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Njn ... :(
Zaujima ma to cisto z principu ci to funguje :-D
---
NAsiel som zaujimave citanie
----------
> Kvůli nízké výhřevnosti je měrná spotřeba bioetanolu vyšší než spotřeba benzinu nebo nafty, takže palivový systém se musí v případě vyššího obsahu bioetanolu v palivu předimenzovat. Skupenské výparné teplo bioetanolu je v porovnání s benzinem vyšší a působí výraznější ochlazení palivové směsi přiváděné do motoru, čímž se dosáhne většího naplnění válců palivovou směsí.
----------
Tie dve vety spolu uzko suvisia ..
Na jednej strane je povedane, ze stupne spotreba, na druhej, ze auto je schopne podat trosku vyssi vykon (teda ak si dobre myslim).
-----------
> Bioetanol přidaný do benzinu v max. množství zhruba do 20 % jako kyslíkatá složka současně zvyšující oktanové číslo nevyžaduje žádné přizpůsobení benzinového motoru.
----------
Co podpoduje vyssie uvedeny clanok, ze do 26% je mozne (teoreticky) prevadzkovat auto bez uprav ...

Ja tam aj co to o bionafte
Cely clanok http://www.tzb-info.sk/t.py?t=2&i=3579&h=27

Tutoky tiez nieco ine
http://www.rokovania.sk/appl/material.n ... Zdroj.html
---------
MŽP SR zabezpečí do konca roka 2007 zavedenie kvalitatívnych noriem pre zmesné palivo B30 (zmes esterov vyšších mastných kyselín 30% a motorovej nafty 70%) a E85 (bioetanol denaturovaný 85% a benzín 15%). Po schválení spomínaných noriem navrhujeme prehodnotiť možnosti používania nielen pre uzavreté dopravné spoločnosti, ale povoliť tiež postupne celoplošné uvádzanie na trh.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 27.08.2007, 19:29
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aj LPG má vyšie oktanové číslo , ako bežný benzín a auto by malo ísť z nižšou spotrebou ,ale opak je pravdou. Vždy auto zožere viac plynu .

Ozaj, počul som o jednom chlápkovy ,ktorého kontrolovala colná kontrola a zistily, že jazdí na olej a vyfásol pokutu ,ako za červenú naftu . Hold daňové úniky štát nemá rád . / je to neoverené ,ale pravdepodobné/

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 27.08.2007, 20:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mislim ze taketo alternativy vecsina z nas nepouziva a ani nebude. Fungovat to asi bude, ale ako dlho bude fungovat motor to netusi nik. Vecsina z nas si dokonca vybera aj benzinku kde tankovat a kde nie, lebo kvoli par drobnym sa moze stat ze prinajmensom treba vymenit naftovy fiter. Takze 2 - 3 koruny navyse na litry je do buducna najlacnejsia alternativa.


Pon, 27.08.2007, 20:58
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 89 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: