Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:33
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 olej-vymena 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
nevedel som kam to dat ale hadam sa preto najde domou ked su tie vianoce Používa niekto olej ako pan Pizziny a spol.? http://www.youtube.com/watch?v=4S2FRNsw ... r_embedded

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 25.12.2009, 22:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zda sa mi ze nam dojcaci nepovedali vsetko ale nacrtli spravne...
Karlito ti k tomu isto nieco napise
mne sa jeho myslienka bypass filtru paci a rad sa raz pridam
ja som tak spravne EKOnomicky aj EKOlogicky naladeny

_________________
GR Y60 W IM C BFG MT HiLift IM Spulka


Sob, 26.12.2009, 0:23
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nieco podobne som uz videl. (je to dobre prelozene ?)

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 26.12.2009, 9:10
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 20.06.2009, 14:29
Príspevky: 201
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemčúri pochopili že kím auto ide tak slúži a ked sa začne kaziť šup s ním na východ veď je z nemecka tak čo..


Sob, 26.12.2009, 20:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem sa k tomu kompetentne vyjadrit, ale mam svoje skusenosti:

Kedysi davno som mal ducato a pytam sa sofera ze kedy menil olej....vravel ze za dva roky nemenil, len sem tam dolial...samozrejme najlacnejsi madit. ducato fungovalo ako hodinky.

V severnej amerike su doporucene vymeny oleja 3000 mil alebo 5000 km, alebo kazde 3 mesiace. Bohuzial, ak mate nove auto, zvlast na lease tak musite kazdych 5000 km do dealera kde nechate takych 100$ za vymenu oleja. pritom bandaska plnej syntetiky stoji asi 25-30 $ a filter asi 3-5. Ak si vazmeme do uvahy ze neviete ci ste dostali plnu syntetiku, nakolko je olej v sudoch a volnym okom to aj tak nerozoznate, mozete dostat len najlacnejsi mineral kde jeho cena je asi 10 $ za 4,4 litra. ak si zoberieme commercial cenu v sudoch, bavime sa asi o dolari za liter...ak vobec tolko.
Cize 100$ darujete servisu kazde 3 mesiace.

Olej si uz menim sam...v caravane (V6) kazdych 10 tisic....a vylievam ho takmer cisty.....vo forde (V8) som menil po 15 tisic a zase bol takmer cisty.Cize olej by urcite vydrzal aj viac, pricom spotreba oleja za tento vymenny interval neklesne ani o milimeter na ryske. Teoreticky si myslim ze je to mozne.

Auto vydrzi pol miliona km, potom ide do srotu ako moralne zastarale( v lepsom pripade na protihidnotu za nove), lebo ma vydrate sedadla, osuchany volant, zopar skrabancov, je okukane...v horsom pripade sa s nim havaruje, poistovna si splni svoju povinnost a dovezie sa do vychodneho bloku a cukrikove auto s novym lakom, vymenemym prednym blatnikom a svetlom.....a samozrejme stocenym tachometrom, ved na silnom motore 100 tisic km nikto aj tak nespozna....ci sa mylim?


Ned, 27.12.2009, 7:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: