Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:51
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 OBD a OBDII diagnostika v METRO 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin píše:
Hmm zaujímavé, že Ford Mondeo mi to bez problémov načítalo...
tato z metra? :roll: vyskusal som jednu svoju a 2 kamaratove a kazda bola ina a na ziadnej ford nesiel bolo to Mondeo 2005 a focus 2004

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Štv, 18.03.2010, 15:42
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KOŤO píše:
čau Martin, aj ti to niekde našlo nejakú chybu? Ja som pozeral zatiaľ 4 autá a našťastie žiadnu chybu nenašlo. Už sa teším že kedy konečne niečo nájdem.


Buď rád, že si nič nenašiel :lol: Mne na Mondeu svietila kontrolka motora už dlhšie, bolo tam chybné čidlo tlaku paliva, to sa vymenilo a auto konečne začalo ísť normálne, ale kontrolka zostala svietiť. Potom som kúpil túto vecičku a napojil to, ukázalo mi dve chyby, jedna bola ten snímač ktorý sa vymenil a druhá nejaké relé palivového čerpadla. Chyby som vymazal, jazdil som veselo ďalej ale kontrolka motora sa za niekoľko km zas rozsvietila. Tak som to pozrel a už tam bola len tá druhá chyba, to relé. Takže sa tým teraz zaoberám.

Na Nive vyhodilo 9 chýb, vymazal som ich a po krátkej jazde bola jedna, lambda sonda za katalyzátorom je chybná, čo asi aj bude lebo som ju niekde chytil a má trochu odlomený vrch :lol: ..len keby bola za normálnu sumu by som ju aj vymenil :x

A ak chceš nejakú chybu tak si ju vyrob, stačí počas chodu motora odpojiť nejaké čidlo a chyba je na svete :D

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pia, 19.03.2010, 11:01
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 09.04.2008, 11:26
Príspevky: 376
Bydlisko: NR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petriiik píše:
.. tato z metra? ..


Áno, tá z metra, Mondeo 2003 benzín.

Nenačítalo mi to Ochcávku 2000 diesel, ale tá nemala ani kontrolku motora takže sa ani nečudujem. A síce mala OBD II zásuvku ale asi len 4 kontakty som tam videl zapojené :lol:

_________________
Niva 1.7i, LPG, gurtne, dynamická gurtňa, navijáčik, šekle, lopata, baterka, CB, PMR, motorová píla, kompresor, air jack, menič 12/230V 1500W, nejaké náradie, T3 a ďalšia výbava Samurai s navijákom 9500LB, T3 :smt124


Pia, 19.03.2010, 11:05
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.02.2007, 9:24
Príspevky: 49
Bydlisko: žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na Doble 1.2. r.v. 2003 načitalo 1 chybu a zhaslo kontrolku motora

_________________
Pajero Wagon 3,2 DI-D, CB, A/T BFG.


Sob, 20.03.2010, 9:53
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: