Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 4:08
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 229 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Ďalší
 je to ale velmi zaujimavé,,,, 
Autor Správa
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby píše:

jo, cize Jane's uz zaciatkom predminuleho roka vedela, ze USA bude do lybie dodavat belgicke pusky?


daj link na ten článok v Jane´s.

visby píše:
zvratene rozmyslanie


nie zvrátené rozmýšľanie. Len snaha slepo neveriť všetkému, čo sa píše.
Mne príde naopak zvrátená tá slepá dôvera z druhej strany

visby píše:
cize demonstracie v egypte, tunise a zvysnych krajinach su tiez akcie "zapadnych mocnosti"?


mozno ano, mozno nie...
http://www.puppet99.com/?p=126

visby píše:
zhodou okolnosti poznam gruzinku, jej rodina tam v case vojny bola. ale oni sami nevedeli, ze preco sa vobec boje zacali, kedze im chybal prehlad vo veci. najhorsie pre nich boli samotne boje!
ci narazas na to, ze si "zapadne" media vymysleli postup rusov skoro az tbilisi? alebo si vymysleli ze gruzinci zautocili prvi (prvi afaik prekrocili hranicu)?


Nie, ja na nič nenarážam. A tiež poznám niekoľko (10tok) ľudí z daných regiónov. A chodievam tam na dovolenky :-) Nie do Gruzínska, ale kúsok vedľa. Ale celé tieto ťahanice v daných regónoch a oblastiach treba chápať v trochu iných súvislostiach. Historických aj politických.
A medzi nami, keby išlo Rusom o holé "dobytie" Gruzínska, tak myslím ( a na tom sa dúfam zhodneme) majú dostatočnú vojenskú silu na to, aby to zvládli za relatívne krátku dobu. Ale o to až tak nešlo. bol to politický obchod.


visby píše:
jedna vec je slepo verit "zapadnym" mediam, druha, podla mna este horsia, je si mysliet, ze je v nich vsetko klamstvo a miesto toho sa riadit nejakymi alternativnymi strankami prepnutych polyhistorov...


To je taká istá vec, ako s tým "zvráteným" rozmýšľaním. Ja netvrdím, že je všetko klamstvo... Ale tiež všetkému neverím. Povedzme že si udržujem takú zdravú hladinu skepsy a paranoje :D :lol: Ale o tom prečo a ako inokedy.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 08.04.2011, 10:09
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
daj link na ten článok v Jane´s.


Jones, Richard D. Jane's Infantry Weapons 2009/2010. Jane's Information Group; 35th edition (January 27, 2009). ISBN 978-0710628695.

palo-cherokee píše:
mozno ano, mozno nie...
http://www.puppet99.com/?p=126


k tomuto netreba nic dodavat, este k tomu vesmirnych ludi a dielo je hotove!

palo-cherokee píše:
Nie, ja na nič nenarážam. A tiež poznám niekoľko (10tok) ľudí z daných regiónov. A chodievam tam na dovolenky :-) Nie do Gruzínska, ale kúsok vedľa. Ale celé tieto ťahanice v daných regónoch a oblastiach treba chápať v trochu iných súvislostiach. Historických aj politických.
A medzi nami, keby išlo Rusom o holé "dobytie" Gruzínska, tak myslím ( a na tom sa dúfam zhodneme) majú dostatočnú vojenskú silu na to, aby to zvládli za relatívne krátku dobu. Ale o to až tak nešlo. bol to politický obchod.


cize v com boli "zapadne" media zle?

palo-cherokee píše:
To je taká istá vec, ako s tým "zvráteným" rozmýšľaním. Ja netvrdím, že je všetko klamstvo... Ale tiež všetkému neverím. Povedzme že si udržujem takú zdravú hladinu skepsy a paranoje :D :lol: Ale o tom prečo a ako inokedy.


jop, zdrava skepsa a paranoia zacina pri iluminatoch, pokracuje rotchildovcami a konci pri new world order. konsiparcne teorie su proste krasa...


Pia, 08.04.2011, 10:29
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nezavisle na palo-ch, ale mam ten isty pocit a nazor ako on. :smt023


Pia, 08.04.2011, 11:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby píše:
jop, zdrava skepsa a paranoia zacina pri iluminatoch, pokracuje rotchildovcami a konci pri new world order. konsiparcne teorie su proste krasa...


Aké konšpiračné teórie ?
Keď pred pár sto rokmi tvrdili, že Zem je ako plochá doska a niekto povedal, že Zem je okrúhla, tak ktorá bola konšpiračná teória ?


Pia, 08.04.2011, 11:40
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby píše:
...ISBN 978-0710628695 ...

dik za info. Inak ked uz sme pri tom, tak podla nich este v roku 1997 Lybia udajne predala viac ako 1000 ks FAL kamsi na Filipiny.... Tiez moze byt pravda...nemusi... To ze Lybia kseftuje zo zbranami skoro tak ako USA je vseobecne znamy fakt, na Filipiny predavali aj ruske RPG, ale ze by zrovna FAL... (aj ked mozne to je)

visby píše:
k tomuto netreba nic dodavat, este k tomu vesmirnych ludi a dielo je hotove!


Vesmirnych ludi sem neplet. Ale za kazdym knofliktom stoja v prvom rade financne a mocenske zaujmy. Politika je az potom. A starosti obyvatelov danej oblasti su az na konci.

visby píše:
cize v com boli "zapadne" media zle?


Statisticky v nicom :-) Lebo ono to je tak, ze postav sa jednou nohou do pahreby a druhou na kocku ladu a statisticky mas vajcia v idealnej teplote.
Ale realita je niekde inde

visby píše:
jop, zdrava skepsa a paranoia zacina pri iluminatoch, pokracuje rotchildovcami a konci pri new world order. konsiparcne teorie su proste krasa...


Hehe, s tymto by si skor pochodil u kolegu Diesela. Nejde o konspiracne teorie ani new world order.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 08.04.2011, 11:55
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kazdy sme neaky previt.
par faktov:

1-ako nastolili USA demokraciu v iraku? uz 2 desatrocia je tam vojna
2-ako nastolili USA demokraciu v somalsku? tam to rozrili ako svine a odisli. v iraku su dodnes. Preco?
3-v arabskych svetoch (kulturach) asi nie je mozne ucit zit nasou demokraciou. Oni tam maju im sebe vlastnu. Pre nas je to mozno diktat, ale pre nich asi sposob ako udrzat poriadok.
4-napr: dajme demokraciu ciganom, ved oni ju nechcuuuu. Zmlatenie vlastnej zeni je pre nich vychova a pre nas (gadzov) domace nasilie.

Kto vie kde je pravda o arabskich svetoch. Ale asi kazda vojna bola umelo vyvolana.


Naposledy upravil traktoristaa dňa Pia, 08.04.2011, 13:28, celkovo upravené 1



Pia, 08.04.2011, 12:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
...To ze Lybia kseftuje zo zbranami skoro tak ako USA je vseobecne znamy fakt, na Filipiny predavali aj ruske RPG, ale ze by zrovna FAL... (aj ked mozne to je)


Takze uz zrazu Libya FN-FAL ma, na minulej strane to boli cerstvo dovezene zbrane a zarucena informacia!
Inak suhlas, Libya kseftuje so zbranami, preto ich ma tolko v skladoch

palo-cherokee píše:
Vesmirnych ludi sem neplet. Ale za kazdym knofliktom stoja v prvom rade financne a mocenske zaujmy. Politika je az potom. A starosti obyvatelov danej oblasti su az na konci.


Samozrejme, v tomto pripade su to mocenske zaujmy Khaddafiho a financne zaujmy FR a IT. Nikde som ani nepisal, ze verim v uslachtilu OSN misiu na ochranu civilov.
Ale placat v pripade Egypta (byvaly spojenec USA btw) a Tunisu (taktiez byvala zapadne orientovana krajina) o zamere rotschildovcov a zapadnych bank je velke scifi!

palo-cherokee píše:
Statisticky v nicom :-) Lebo ono to je tak, ze postav sa jednou nohou do pahreby a druhou na kocku ladu a statisticky mas vajcia v idealnej teplote.
Ale realita je niekde inde


Cize problem uz nie su zapadne media (ako pisala ruska v clanku, ktory si linkoval) ale nieco ine... najskor vojna sama. Vidim posun, pekne!

OGO píše:
Aké konšpiračné teórie ?
Keď pred pár sto rokmi tvrdili, že Zem je ako plochá doska a niekto povedal, že Zem je okrúhla, tak ktorá bola konšpiračná teória ?


Precitaj si rozne linky na tejto stranke a pochopis na co narazam...

traktoristaa píše:
kazdy sme neaky previt.
par faktov:
...
Kto vie kde je pravda o arabskich svetoch. Ale asi kazda vojna bola umelo vyvolana.


Tunis, Egypt pripadne Libya zjavne demokraciu (minimalne ineho diktatora) chceli, zacali protestovat. V Tunise a Egypte vladcovia zutekali, v Libii zacal Khaddafi strielat do davov. Vidis ten rozdiel?


Pia, 08.04.2011, 12:35
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby píše:
[ V Tunise a Egypte vladcovia zutekali, v Libii zacal Khaddafi strielat do davov. Vidis ten rozdiel?


Zasa: otazka je kdo zacal a preco. Ja si nezastavam nikoho ale kto vie kde je pravda?

visby: zda sa mi ze to vidis moc jednostranne


Pia, 08.04.2011, 13:22
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
traktoristaa píše:
Zasa: otazka je kdo zacal a preco. Ja si nezastavam nikoho ale kto vie kde je pravda?


ak si myslis, ze na to bolo treba nejakych organizatorov zhromadzeni, tak sa staci pozriet cca 22 rokov dozadu. ci aj tu revoluciu zorganizovali zapadni sionisticki agenti?:-)

v com to vidim jednostranne?
rad si vypocujem tvoju verziu o lybii, tunise pripadne o egypte! takze ako to bolo?


Pia, 08.04.2011, 13:29
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby:
Nemam ziadne verzie len skusenosti. Preto hovorim ze neviem kde je pravda a odsudit niekoho na zaklade pochybnych info je chore.
Bol si niekedy v arabii. Oni si ziju svojou demokraciou a mozno by chceli ucit nas ich demokracii. Tiez by sme sa asi branili. Ja teda urcite.

visby neviem kto si ale s tvojich textov vidim ze si vellllllllllllllmi pro USA a iny anglani. A sudis to jednostranne. Mozno mas pravdu mozno nie.

salam aleikum sadik


Pia, 08.04.2011, 14:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
traktoristaa píše:
visby:
Nemam ziadne verzie len skusenosti. Preto hovorim ze neviem kde je pravda a odsudit niekoho na zaklade pochybnych info je chore.


ake skusenosti?
bol si v libii, aby si vedel posudit ako sa mali ludia mimo tripolisu?
bol si v egypte, aby si posudil, ci chudobni na vidieku boli naozaj chudobni?
bol si v tunise, aby si posudil, ze tam ludia casto nemali co robit a nemali ziadnu perspektivu?

koho som odsudil?

traktoristaa píše:
Bol si niekedy v arabii. Oni si ziju svojou demokraciou a mozno by chceli ucit nas ich demokracii. Tiez by sme sa asi branili. Ja teda urcite.


bol, videl som "demokraciu" v tunise, cital som vela o "demokracii" v libii, v irane alebo egypte.
kto konkretne (ktory stat) vnucuje zapadnu demokraciu tunisu a egyptu?

ci myslis, ze arabsky svet nema na to aby mohli mat ich formu demokracia a musia mat len vladcov a sariiu?

traktoristaa píše:
visby neviem kto si ale s tvojich textov vidim ze si vellllllllllllllmi pro USA a iny anglani. A sudis to jednostranne. Mozno mas pravdu mozno nie.


pro USA urcite nie som, urcite sa mi nepaci sposob akym riesia Irak alebo Afganistan. ale toto je uplne ina story!

rovnako mi pride uplne zvratene, ked niekto pise o ekonomickom ovladnutii libie, ked vsetkym silnym statom khaddafi vyhovoval. taktiez je uplny vtip, ked niekto hovori o USA zaujmoch v suvislosti so zvrhnutim mubaraka, ked to bol prakticky spojenec USA a najzapadnejsie orientovany vladca v regione!


Pia, 08.04.2011, 14:36
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale no... aka debata zrazu sa nam tu rozbehla :-) Este chvilu a mame kontrolu z NSA :-)))

2Visby: v ramci korektnosti debaty prosim neprekrucaj a snas sa trochu udrzat stabnu kulturu!

1.
Ja som nepisal ze Lybia ma FAL. Napisal som len udajne a mozno (a to skor nie ako ano) Len som povedal, ze obchodovali zo zbranami. Ale povacsinou inej proveniencie.

2.ked sme pri tom placani, tak trochu vaz slova!

3. Posun nie je. Aspon nie tym smerom, kam by si si mozno zelal. Ano, vojna je problem. Ale vojna je len vysledok. Nie pricina. takze si asi nepochopil to, co som napisal. Takze pre vysvetlenie, myslel som tu objektivitu skor ironicky. Tak ako ked som sa v miestnej krcme jednoho nemenovaneho mesta na Kaukaze v klude bavil s ludmi, ktori mali byt podla aktualnych sprav "zapadnych" medii prave po zuby ozbrojeni a v plnej bojovej pohotovosti. A zaujimave ze o tom nic nevedeli
:shock:

ale to len tak na okraj....ako som povedal, niekdy je to lepsie prebrat pri pive

navrhujem serme na Lybiu a Egypt a spol, mame tu dost lokalnych problemov aj bez nich. Napriklad zasa zdrazel benzin. Udajne kvoli krize v Lybii. Len mi nie je jasne, ze co ma lybijska ropa so slovenskym benzinom a preco vlastne, ked vseobecne ropa stoji menej ako pred 2 rokmi a to hodnota USD voci EUR dokonca klesla


NYMEX - Crude oil
7.8.2009 - 145,33 USD/barrel
dnes 8.4.2011 - 111,30 USD/barel

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 08.04.2011, 15:53
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
Singapur 8. apríla (TASR) - Ceny ropy dnes vyskočili na nové 2,5-ročné maximá. Hlavnou príčinou sú nepokoje v producentských krajinách na Blízkom východe a v severnej Afrike, predovšetkým v Líbyi. Ďalším faktorom podporujúcim rast cien čierneho zlata je oslabenie dolára.

Cena ropy Brent dnes ráno vzrástla až na 123,65 USD (86,57 eura) za barel (159 litrov), čo je najviac od augusta 2008. O 8.05 h SELČ sa májový kontrakt na ropu Brent predával po 123,60 USD za barel. To je o 93 centov viac než vo štvrtok (7. 4.) na konci obchodovania.


Link: http://www.tasr.sk/25.axd?k=20110408TBB00041

Ak sa nemýlim tak pre nás platí cena BRENT.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pia, 08.04.2011, 16:05
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ale toto by ešte básnik mohol objasniť:..."jop, zdrava skepsa a paranoia zacina pri iluminatoch, pokracuje rotchildovcami a konci pri new world order. konsiparcne teorie su proste krasa..."


Pia, 08.04.2011, 17:23
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby píše:
traktoristaa píše:
visby:
Nemam ziadne verzie len skusenosti. Preto hovorim ze neviem kde je pravda a odsudit niekoho na zaklade pochybnych info je chore.


ake skusenosti?
bol si v libii, aby si vedel posudit ako sa mali ludia mimo tripolisu?


predstav si ze bol. sluzobne pol roka. bola tam sice diktatura ale zato klud a poriadok. ludia nemohli moc vyskakovat ale zili si zivotom ako za starych casom. preco to chcu vsetci menit (zapad + USA).


Pia, 08.04.2011, 20:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 229 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron