Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 10:35
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 229 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Ďalší
 je to ale velmi zaujimavé,,,, 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Práve že nie.
A už vôbec nikdy nič nie je čierne alebo biele.
Ako vravieval major Zeman: tady jsme stáli my a tam byl nepřítel a vše bylo jasné.


Uto, 05.04.2011, 22:31
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:
USA je obrovsky p a r a z i t

a preto,my uvedomeli,mame japonske auta :)

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Uto, 05.04.2011, 23:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale aj japonci su presne na tej istej lodi ako USA. Lenze si nechaju asi viacej brnkat pod nosom od miestnych diktatorov. arab nikdy nerobil, prachy a tovary dostava za to ze vlastni nejake uzemie kde je ropa. a tymi istymi peniazmi zapad pomaly skupuju.


Str, 06.04.2011, 8:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jenki píše:
Teda, nie som nejakým špeciálnym fanúšikom ani konkrétne Líbye ani Kaddáfího (ani to nemám vytiahnuté zo žiadnych prednášok) ale toto ma dosť zaujalo a aj prekvapilo:

..."V neposlednom rade aj preto, že Líbya ním investovala do zlepšenia životných podmienok svojich obyvateľov také percento hrubého domáceho produktu ako máloktorá iná krajina sveta. Je jednou z mála, kde nerastné bohatstvo bolo bez zadlženia krajiny medzinárodným bankám či fondom priamo využité na zvýšenie životnej úrovne ľudu - napriek nepopierateľným spoločensko-politickým negatívam má Líbya spomedzi všetkých afrických krajín najvyšší tzv. Index ľudského rozvoja (Human Development Index) vyhodnocovaný OSN na základe priemernej dĺžky života, vzdelania a hrubého domáceho produktu na obyvateľa, a to dokonca vyšší ako niektoré krajiny EU a NATO. To určite stojí za pozornosť bez ohľadu na všetky výhrady, ktoré môže západná spoločnosť mať pred osobitou formou socializmu panujúcou v tejto stredomorskej krajine....

To len na margo tej nízkej úrovne vzdelania, neschopnosti ťažiť vlastnú ropu atd... až po neschopnosť vidieť fakty.
Diesel vďaka za informácie.


Na toto sa dá odpovedať asi takto:
Štatistika je presná veda o nepresných číslach.
Byť najlepší v nejakom ukazovateli v rámci afrických krajín nie je žiadna výhra. Podobne je to s voľbami v komunistických krajinách, napr. Severná Kórea - "vodca ľudu" dosiahol pri 100% voličskej účasti 100%!!!
Nedávno som videl francúzsky dokument o severokórejcoch a ich živote. To masírovanie a vymývanie mozgov je tam neskutočné! Výsledkom je vytváranie obrazu: " Hrdo dvíhame hlavu k svetlým zajtrajškom!" (aj keď sme ponorený 3m v sračkách :? .

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 06.04.2011, 8:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martinoff píše:
Byť najlepší v nejakom ukazovateli v rámci afrických krajín nie je žiadna výhra. Podobne je to s voľbami v komunistických krajinách, napr. Severná Kórea - "vodca ľudu" dosiahol pri 100% voličskej účasti 100%!!!

...najvyšší tzv. Index ľudského rozvoja (Human Development Index) vyhodnocovaný OSN na základe priemernej dĺžky života, vzdelania a hrubého domáceho produktu na obyvateľa, a to dokonca vyšší ako niektoré krajiny EU a NATO. To určite stojí za pozornosť...

Martinoff píše:
Nedávno som videl francúzsky dokument o severokórejcoch a ich živote. To masírovanie a vymývanie mozgov je tam neskutočné! Výsledkom je vytváranie obrazu: " Hrdo dvíhame hlavu k svetlým zajtrajškom!" (aj keď sme ponorený 3m v sračkách :? .


Ja som videl americký film Hostel... a tiež tam bol obraz Slovenska neskutočný. Na grcanie.
Napriek tomu si nemyslím, že by mal niekto iný právo rozhodovať zbraňami a bombardovaním o tom, čo je pre daný národ lepšie, slobodnejšie alebo pravdivejšie. Ani na základe francúzkeho ani iného dokumentu či filmu pozeraného doma v obývačke.
Obraz si vytváram sám. Je to moja osobná skúsenosť a tej sa držím.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 06.04.2011, 11:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hostel je film o ktorom je škoda hovoriť. Ja som spomínal dokument - ten mi potvrdil čo som už dávnejšie počul od ľudí, ktorí tam boli na "montážach". Najprv som im neveril, ale skladačka sa postupne dopĺňala z ďaľších zdrojov.
Netvrdím, že mám dokonalý obraz o dianí v tej ktorej krajine. Tiež mám záľubu v cestovaní a spoznávaní - zameriavam sa skôr na život na "vidieku" (rozumej mimo cirkusu pre turistov). Medzi najlepšie zážitky patria arabské krajiny a Rumunsko. V ponímaní priemerných slovákov je tam len bordel a nič viac - ja si myslím opak.
Nech si však hovorí kto chce čo chce, všetky diktatúry sú choré. Tým odsudzujem systém, nie krajinu.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 06.04.2011, 12:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Staci si pozriet z coho sa sklada HDI a hned bude jasne preco ho ma lybia tak vysoky;-)

jenki: lybia za khaddafiho je tvrdy policajny stat, kde sa sice zije dobre ale ak si si otvoril usta tak sa s tebou khaddafiho sluzby pohrali. toto dufam nechces popierat.
taktiez khaddafi velmi vyhovoval talianom, francuzom a aj rakusanom, ktori od neho kupovali lacnu ropu (toto je absolutne v protiklade k pomylenym nazorom o tom, ze chce USA ropu z lybie). bratrickovanie sarkozyho a berlusconiho s khaddafim bolo verejne zname a nikto to neskryval.
zmena nastala demonstraciami vsade naokolo a naslednymi demonstraciami v benghazi, kde zacal khaddafi miesto jednania strielat do ludi (mimo zrazok khaddafiho privrzencov a rebelov). rebeli zautocili na khaddafiho jednotky, zobrali zbrane zo skladov (mimo ineho aj vyssie spominany fn-fal)a zdalo, ze to bude rychly proces.
fr a it velmi zbrklo verbalne podporili povstalcov, pohnevali si khaddafiho a hned ako sa karta obratila, bolo jasne, ze od khaddafiho nejaky cas ropa nepotecie. preto podpora povstalcov.
USA tam len dobehli na pomoc, lebo fr a it nie su schopne samostatnej akcie. dalsiu vojnu urcite nepotrebuju.

zasah je diskutabilny, khaddafi strielal do vtedy este neozbrojenych demonstrantov, na druhej strane zasah vyvolal vojnu, ktora urcite tak skoro neskonci. jedina nadej su dvaja umiernenejsi khaddafiho synovia...

tolko k paradigme "usa chce lybijsku ropu"


Štv, 07.04.2011, 10:45
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby píše:
... rebeli zautocili na khaddafiho jednotky, zobrali zbrane zo skladov (mimo ineho aj vyssie spominany fn-fal)a zdalo, ze to bude rychly proces."


Visby pekne. Len mi vysvetli, ako sa to do tych skladov dostalo. Aj so strelivom. A hlavne naco by to tam kolo, kedze Kaddafiho armada pouziva ine standardy vyzbroje aj municie.
(ja nevylucujem skutocnost mozneho vyskytu NATO zbrani v rukach regulernej Muammarovej armady, koniec koncov Lybia "podporovala" X konfliktov kade tade po svete, ale je to dost nepravdepodobne)

A tiez mi vysvetli, ako par udajne neozbrojenych rebelov zcista-jasna zautoci na 40rokov strazene armadne sklady a len tak sa ich okamzite zmocni.

(wikipedia pise kadeco, ale nie je to zrovna nestranne medium)

a inak tiež pekný článok je: TU

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 07.04.2011, 12:23
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
Visby pekne. Len mi vysvetli, ako sa to do tych skladov dostalo. Aj so strelivom. A hlavne naco by to tam kolo, kedze Kaddafiho armada pouziva ine standardy vyzbroje aj municie.
(ja nevylucujem skutocnost mozneho vyskytu NATO zbrani v rukach regulernej Muammarovej armady, koniec koncov Lybia "podporovala" X konfliktov kade tade po svete, ale je to dost nepravdepodobne)

uplne normalne ich nakupila, na wiki je citat od Jane's z obdobia dlho pred tym ako bolo povstanie v lybii. Ak neveris Jane's tak uz fakt neviem comu...

palo-cherokee píše:
A tiez mi vysvetli, ako par udajne neozbrojenych rebelov zcista-jasna zautoci na 40rokov strazene armadne sklady a len tak sa ich okamzite zmocni.

(wikipedia pise kadeco, ale nie je to zrovna nestranne medium)

wiki neni medium.
dokonca aj v tvojom clanku to pisu! cast armady prebehla k rebelom..

palo-cherokee píše:
a inak tiež pekný článok je: TU

ten clanok ma rovnaku hodnotu ako autorsky clanok na sme, pravdepodobne este horsiu ("obrana" ruska ktora skoncila pri tbilisi:-)).


Štv, 07.04.2011, 13:43
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.06.2010, 20:24
Príspevky: 298
Bydlisko: Piestany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby píše:
USA tam len dobehli na pomoc, lebo fr a it nie su schopne samostatnej akcie. dalsiu vojnu urcite nepotrebuju.


USA - nikdy nepomahaju satarmo. :smt066


Štv, 07.04.2011, 14:26
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
visby píše:
uplne normalne ich nakupila, na wiki je citat od Jane's z obdobia dlho pred tym ako bolo povstanie v lybii. Ak neveris Jane's tak uz fakt neviem comu...


ja som nepovedal, ze nema. Len je otazka ze odkial (kedze mal embargo od zapadneho sveta) A Jane´s verim asi tak ako vsetkemu. Lebo kazdy hra toho pesnicku z koho penazi je plateny 8-)

visby píše:
wiki neni medium.


A co to teda je? Medium je nosic informacii. A to Wiki je. Alebo nie? :shock:


visby píše:
dokonca aj v tvojom clanku to pisu! cast armady prebehla k rebelom..


No ved hej...mozno ano...mozno nie.... Ja som pri tom nebol a ani neviem co, kolko a ci vobec im za to kto slubil. Ale mozne to je.

visby píše:
ten clanok ma rovnaku hodnotu ako autorsky clanok na sme, pravdepodobne este horsiu ("obrana" ruska ktora skoncila pri tbilisi:-)).


No, podla mna ma taku istu hodnotu, ako akykolvek iny clanok podobneho druhu. A je uplne jedno, na akom serveri to je zavesene. Ale vies ako sa hovori - bez vetra sa ani listok nepohne.

Gruzinsko, Cecensko a im podobne mozeme radsej preberat niekde pri pive, ale keby si bol priamo na mieste a debatoval s ludmi co tam ziju, tak ver tomu, ze by si velmi rychlo zmenil nazor na serioznost "zapadnych" medii.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 07.04.2011, 15:09
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
ja som nepovedal, ze nema. Len je otazka ze odkial (kedze mal embargo od zapadneho sveta) A Jane´s verim asi tak ako vsetkemu. Lebo kazdy hra toho pesnicku z koho penazi je plateny 8-)


jo, cize Jane's uz zaciatkom predminuleho roka vedela, ze USA bude do lybie dodavat belgicke pusky?

palo-cherokee píše:
No ved hej...mozno ano...mozno nie.... Ja som pri tom nebol a ani neviem co, kolko a ci vobec im za to kto slubil. Ale mozne to je.


zvratene rozmyslanie

palo-cherokee píše:
No, podla mna ma taku istu hodnotu, ako akykolvek iny clanok podobneho druhu. A je uplne jedno, na akom serveri to je zavesene. Ale vies ako sa hovori - bez vetra sa ani listok nepohne.


cize demonstracie v egypte, tunise a zvysnych krajinach su tiez akcie "zapadnych mocnosti"?

palo-cherokee píše:
Gruzinsko, Cecensko a im podobne mozeme radsej preberat niekde pri pive, ale keby si bol priamo na mieste a debatoval s ludmi co tam ziju, tak ver tomu, ze by si velmi rychlo zmenil nazor na serioznost "zapadnych" medii.


zhodou okolnosti poznam gruzinku, jej rodina tam v case vojny bola. ale oni sami nevedeli, ze preco sa vobec boje zacali, kedze im chybal prehlad vo veci. najhorsie pre nich boli samotne boje!
ci narazas na to, ze si "zapadne" media vymysleli postup rusov skoro az tbilisi? alebo si vymysleli ze gruzinci zautocili prvi (prvi afaik prekrocili hranicu)?

jedna vec je slepo verit "zapadnym" mediam, druha, podla mna este horsia, je si mysliet, ze je v nich vsetko klamstvo a miesto toho sa riadit nejakymi alternativnymi strankami prepnutych polyhistorov...


Štv, 07.04.2011, 16:48
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.04.2010, 18:55
Príspevky: 442
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nech si hovori kdo chce-co chce ale narodu ,ktory diktuje demokraciu druhym a sam v minulosti zavrel povodnych obyvatelov do rezervacii ako zver a urobil z nich opilcov a nazyva svojho prezidenta sefom sveta verit nikdy nebudem
nech platia za benzin ako mi a nie 0.9eura a nemuseli by robit rozvraty v krajinach kde sa ropa tazi

_________________
XJ 4.0 ex,ZJ 4.0 ex ,ZJ 5.2 V8 ex,ZJ 4.0 ex,WJ 4,0 ex,ZJ 5,9 V8


Štv, 07.04.2011, 22:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Treba sa mať na pozore.

Nafta Gbely už je určite v hľadáčiku. Potom príde na rad južná Morava.

Nórsko, Rusko, Británia, Mexiko - každú chvíľu to tam tí Amíci rozvracajú.


Pia, 08.04.2011, 8:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A nebude to po prvy raz. Jeden z utokov podrobne zdokumentoval Ondrej Sekora.

Obrázok

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Pia, 08.04.2011, 9:15
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 229 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: