Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:18
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší
 Autom do chranenej oblasti 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Filia, nie som poľovník, ale pohybujem sa v ich spoločnosti a vidím a počujem ako to funguje-nefunguje. Po horách sa pohybujem v 99% peši. Nemám potrebu loviť zver, ale fandím každému kto sa o ňu stará ako si písal.
Gúľanie od prežratia je metafora.
Chodenie v dvojvaječnom snehu poznám, preto už mám snežnice. :-D
A chodievam po horách v každom ročnom období - vidím ako je "zakŕmené" pod posedmi a ako cez zimu v krmelcoch .
Aby som nič nevynechal a bol spravodlivý, tak zvláštna kapitola je vykrádanie kŕmnych zariadení - vivat Slovakia :evil: .
Gratulujem Ti, že Vy máte iba čierne ovce, inde sa dá hovoriť skôr o bielych vranách :? .

Jednoznačne je príjemné dozvedieť sa, že niekde to funguje normálne.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 24.09.2014, 9:44
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Je to možno aj tým , že sme jedno z najstarších PZ na slovensku a tradície sa u nás stále dodržiavajú . Samozrejme som to aj ako metaforu zobral :) . Vždy a všade je čo zlepšovať a skutočne ma mrzí , že je kopec takých , ktorí robia ostatným zlé meno . Ale s tým mi asi nič nespravíme .

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 24.09.2014, 10:54
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 10:38
Príspevky: 191
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Hm, mna by zaujimalo len toto:

1) ak vam ide v prvom rade o starostlivost o zver a nie o lov, preco pocas ruje (teda parenia) je v lese strelba jak na ruskom fronte?
2) ak vam zalezi na zveri, preco sa potom lovia trofejne kusy, ktore maju najvacsiu sancu odovzdat "najzdravsi" geneticky kod?
3) ak vam volaju, ze je zver premnozena, preco potom vynasate do hory tony krmiva a soli ?
4) preco je castokrat vlecka krmiva vysypana pri posedoch v idealnom streleckom koridore?
5) ak je polovnictvo konicek ako kazdy iny, preco maju polovnici ako jedini v lese snahu stale urcovat, kto tam patri a kto uz nie?

len sa tak pytam...

p.s. k tym 90% pecentam sa priklanam aj ja. trufam si to hodnotit aj z toho titulu, ze som sa jeden cas medzi polovnikmi pohyboval a mal som tak moznost nazriet do sposobu ich myslenia...

_________________
Milan.

LR DI


Str, 24.09.2014, 11:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
u nas v PZ je stav tiez celkom v norme... sme sice male zdruzenie ale v lete ked sa krmivo pripravuje tak neni problem zucastnuje sa skoro kazdy ked moze (trochu pomaha aj to ze ked sa nezucastni cinnosti tak zaplati samozrejme to sa netyka ludi 60+) v zime to je kus horsie polka zdruzenia sa v hore ani len neukaze iba na polovackach este tak vysipat kukuricu z auta vedla lesnej cesty to hej ale zajst k seniku a vyniest tam daco na to nas ostane dost malo

Sid píše:
Hm, mna by zaujimalo len toto:

1) ak vam ide v prvom rade o starostlivost o zver a nie o lov, preco pocas ruje (teda parenia) je v lese strelba jak na ruskom fronte?
2) ak vam zalezi na zveri, preco sa potom lovia trofejne kusy, ktore maju najvacsiu sancu odovzdat "najzdravsi" geneticky kod?
3) ak vam volaju, ze je zver premnozena, preco potom vynasate do hory tony krmiva a soli ?
4) preco je castokrat vlecka krmiva vysypana pri posedoch v idealnom streleckom koridore?
5) ak je polovnictvo konicek ako kazdy iny, preco maju polovnici ako jedini v lese snahu stale urcovat, kto tam patri a kto uz nie?

len sa tak pytam...

p.s. k tym 90% pecentam sa priklanam aj ja. trufam si to hodnotit aj z toho titulu, ze som sa jeden cas medzi polovnikmi pohyboval a mal som tak moznost nazriet do sposobu ich myslenia...


1, Preco pocas ruje lebo to je jaksa povie obdobie kedy ma konkretne jelen parohe na hlave (niesu ani v liku ani na zemy)
2, Mali by sa lovit selektivne to znamena ze ked sa pozres na jelena (este ziveho) tak odhadnes vekovu triedu a podla trofeje zistis ci je chovny ak ano tak by si strielat nemal (mlade jelene s velkym parozim pre lajkov) ak ma trofej slabu je to vyrad.... takto sa snazis zachovat silne jedince a dobry genofond.... stare jelene sa lovia na peknu trofej lebo po istom veku uz zacnu upadat stracat silu atd
3, To je otazka predpisov zakonou ochranarou a kadekoho... zdruzenie musi zabezpecit dostatok krmiva pre zver na zimu.... a tak isto sme zodpovedny za skody napr okusanie stromcekov
4, Na tu otazku odpoved poznas aj sam... z nepatri sa to ale deje sa to aj tak aj ked u nas som uz dlho nevidel aby dakto strelil na krmeni zver a v case nudze v zime je to dokonca zakaze takto lovit (krmit sa moze strielat by si nemal)
5, Lebo znasaju aj zodpovednost za to co sa tam deje a tak isto sa snazia aj chranit zver (auta motorky a podobne ju rusia) a potom su tu taky "polovnici" co nechcu aby ich dakto videl alebo si o sebe myslia viac ako je zdrave

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 24.09.2014, 11:15
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Zase, len som sa pohyboval a nie som aktívny . A zase jedna baba povedala a stále dookola . Sú tabulky a lovné kritériá o ktorých vieš asi len veľmi málo alebo nič . Keby sa pohyboval ako píšeš tak sa nepýtaš prečo sa loví cez ruju .
Myslíš , že krmivo je zadarmo ???
Hovorí ti niečo čas núdze ? Vadí ti že sa striela a prikrmuje ? A normované stavy udržíš ako ?? Písaním na klávesnici asi nie ... krmi sa aj preto aby sa zver sustredila a nerobila škody inde . Ty si vegán ??? Choď sa pozrieť na bitúnok čo je humánne a čo ješ a zmeníš asi názor . Takto potom vyzerá keď píšem o čom poriadne neviem .

Ďalší pseudo odborníci , ako neuraz sa teraz ty , zakázali lov medveďa a pozri sa , aká je jeho populácia dnes . A z roka na rok to bude horšie , pri dnešných ročných prírastkoch .

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 24.09.2014, 11:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
S tými medveďmi si trafil! :-D :-D :-D Nedávno som sa dozvedel, že medvedi vôbec nie sú premnožení, to sa len ľudia tlačia do ich teritórií a vyháňajú ich odtiaľ preč. Dokonca sme tu mali krátku dobu jedného takého "ekoteroristu"... Kurňa, ako sa len volal? :-D :-D :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 24.09.2014, 11:32
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ďakujem ti Janciak za podrobnejšiu odpoveď . Som cez mobil a blbo sa ťuká . Všade je čo zlepšovať a preto sa to nedá paušalizovať . My sme v celku velké PZ 45 členov a poviem Ti makajú aj chlapi cez 80 rokov . A kondične sú na tom ešte lepšie ako my mladý..

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 24.09.2014, 11:35
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 10:38
Príspevky: 191
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Janciak: dik za odpovede, ocenujem, ze uznavas, ze existuju polovnici, ktori na toto vsetko kaslu. To su prave ti o ktorych sa tu hovori a ktori mi vadia.

Filias: kym sa tu budes vyjadrovat v zmysle, ze ty si majster svetla a vsetci ostatni sme len uboziaci co o tom vsetkom prd vieme, nemam sa s tebou o com bavit. Si presne ta kategoria, ktora mi v lese vadi, zjavne som zatal do ziveho.
Ako clen SRZ predstav si, tiez mame povinne brigady. A neuveris, ani mne nikto neprispieva na zakrmovanie ryb napriklad, ale nevidim dovod sa stazovat, je to moje hobby. Az na to nebudem mat, skoncim s tym.
Ako clen Jamesu si tiez nenarokujem, ze Tatry patria iba mne a ostatni netusia co je to trepat tazku svinu niekam nahor.
Ako fotograf tiez neplacem, ze ludia ani len netusia co to je trepat do hor okrem turistickej vybavy este brasnu s fotakom, objektivmi, stativ...

Ale nie o tom so chcel. Mne je jedno kto za akym ucelom chodi do lesa. Akurat sa mi este nestalo, aby s mojim pobytom v lese mal problem turista, clovek na koni ci wildlife fotograf. Zato ludia v kanizolke a s flintami vedia mat rozumu na rozdavanie...

Vobec mi nevadi ani strielanie, ani prikrmovanie, pre mna za mna vystrielajte vsetko co tam je, je to vasa vizitka nie moja. Pestujte si nadalej svojho konicka a majte z neho radost. Staci ak pochopite, ze existuju v prirode aj ine hobby ako polovnictvo a ze ak sa chce, pomestime sa tam vsetci.

_________________
Milan.

LR DI


Str, 24.09.2014, 12:08
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Nemá asi význam s Tebou o tom diskutovať . A točiť sa dookola ako drevená kačička na dvore. Čítaš čo chceš a potom ti podstatné utečie . Ak by si pozorne čítal tak by sa dočítal , že som tiež priznal ako nie je všetko z kostolným poriadkom a všade je čo naprávať . Mne na druhú stranu vadia vrtáci ako ty , čo len vypisujú a k tomu aby sa to zmenilo nijako neprispejú . Vôbec nie som majster svetla , len som denne v danej problematike o čom píšem a trošku viac ako ty tomu asi rozumiem . Naopak na tomto forku som preto aby som sa niečo naučil .
Nie aby som tu niekoho poučoval . Čo sa týka off roadu som total amater a denne tu nasávam info od chlapov čo už niečo v off preskákali .
To že s niekým nesúhlasím neznamená , že nemá pravdu . Každý ma vec svoj pohľad .

K tomu prikrmovaniu . Syn je rybár , ktorého zatial sponzorujem ja . A porovnavat prikrmovanie ryb s lesnou zverou je ako miešať hrušky z jablkami . Proste vďaka tebe teraz viem , že pani v kamizolách su taký a taký .

Ďakujem za cenné rady :smt023

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 24.09.2014, 12:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Citácia:
5, Lebo znasaju aj zodpovednost za to co sa tam deje a tak isto sa snazia aj chranit zver (auta motorky a podobne ju rusia) a potom su tu taky "polovnici" co nechcu aby ich dakto videl alebo si o sebe myslia viac ako je zdrave


sorry, ale to je pekná blbosť, akú zodpovednosť? Chrániť zver pred autami a motorkami? Veď do lesa jazdia aj poľovníci, motorky v lese nemusím ani ja, ale tvrdiť že plašia zver je tiež pekná blbosť, čo potom taký pilčíci, ktorí na jednom mieste vrndžia aj pár dní. Motorka len prebehne a za pár desiatok sekúnd je už kilometer ďaleko. Zver je na to dávno zvyknutá a udržuje si svoju bezpečnú vzdialenosť, keby bolo v lesoch viac prirodzených predátorov tiež by ju popreháňali. S medveďmi sú poväčšinou problémy kôli ľuďom a nie kôli medveďom. Prečo hoteliéri odmietajú povinnosť zamykať kontajnery a zberné nádoby na odpad?

Poznám dosť poľovníkov a ako som už spomenul tak 10% je "normálnych", nie som vegetarián a so zabíjaním zvierat nemám problém, ale vešať si doma na stenu kosti a mŕtvoly mi normálne nepríde. Ruku na srdce, každý má doma v mrazáku nejaké to mäsko pomimo.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 24.09.2014, 13:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Citácia:
5, Lebo znasaju aj zodpovednost za to co sa tam deje a tak isto sa snazia aj chranit zver (auta motorky a podobne ju rusia) a potom su tu taky "polovnici" co nechcu aby ich dakto videl alebo si o sebe myslia viac ako je zdrave


sorry, ale to je pekná blbosť, akú zodpovednosť? Chrániť zver pred autami a motorkami? Veď do lesa jazdia aj poľovníci, motorky v lese nemusím ani ja, ale tvrdiť že plašia zver je tiež pekná blbosť, čo potom taký pilčíci, ktorí na jednom mieste vrndžia aj pár dní. Motorka len prebehne a za pár desiatok sekúnd je už kilometer ďaleko. Zver je na to dávno zvyknutá a udržuje si svoju bezpečnú vzdialenosť, keby bolo v lesoch viac prirodzených predátorov tiež by ju popreháňali. S medveďmi sú poväčšinou problémy kôli ľuďom a nie kôli medveďom. Prečo hoteliéri odmietajú povinnosť zamykať kontajnery a zberné nádoby na odpad?

Poznám dosť poľovníkov a ako som už spomenul tak 10% je "normálnych", nie som vegetarián a so zabíjaním zvierat nemám problém, ale vešať si doma na stenu kosti a mŕtvoly mi normálne nepríde. Ruku na srdce, každý má doma v mrazáku nejaké to mäsko pomimo.


Trosku som to zle napisal a v par veciach s tebou aj nesuhlasim.
S tym jazdenim po lese som narazal u nas hlavne na to ze na kazdej porazenej lesnej ceste u nas v PZ je znacka zakaz vjazdu a rampa... predpokladam ze to dobre poznate a predpokladam ze vam je zname aj to ze ako PZ mame samozrejme povolenia na vstup... stalo sa mi ze ma ako polovnika nepustili v skanzeme cez rampu lebo som tu povolenku so sebou nemal :) z tych ludi co tam jazdia na motorkach take povolenie nema nikto tak by tam proste jazdit nemali.... a ta zver na to az tak zvyknuta nieje :)

A k problematike medveda a predatorov by som povedal len tolko ze to je dost viazane na oblast... napr u nas v PZ korytarska su medvede premnozene a ak si pamatate http://www.noviny.sk/c/slovensko/stefan ... -medvedica
to je konkretne od nas
Zdruzenie ma nieco malo cez 2000 h a medvedov co mame napocitane mame 9 a to je dost vela vlky nam zedli minuli rok v zime do 30ks vysokej (co sa naslo).

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 24.09.2014, 13:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Napríklad aj zodpovednosť za škody spôsobené zverou . Škody si väčšinou uplatňujú nájomcovia , lesníci a poľnohospodári u PZ . Takže aj taká je zodpovednosť .

Tak ako píše Janciak . Medveď proste premnožený je , či tie kontajnery otvorené budú alebo nie . Tam to je už o problematike selekcie . Samozrejme tie otvorené kontajnery sú jedným z problémov týkajúcich sa v súvislosti s medvedmi . Tak napr. posledné sčítanie v CHKO ukázalo do 40 kusov len v CHKO Poľana . Švagor je lesníkom na horehroní a večer pri vnadisku sa vystriedalo 6 kusov medveďa !!! V očovej pri večernej vychádzke pri kukurici poľovníci napočítali 16 medveďov .
Podľa rozhlohy SR (zelesnenej ) a teritoriálnosti medveďa hnedého ( ktorého akčný rádius je cca 30 km ) je ideálny ( možno max ) stav cca 500 jedincov . Po poslednom sčítaní je na slovensku do 1400 kusov ( tu sa zase líšia čísla poľovníkov a lesoochranárov ) . cca 2 týždne dozadu napadol medveď v katastri obce Hrochoť na hubách chlapa s dvoma deťmi a takých útokov stále pribúda a pribúdať bude . čo sa týky tých pilčíkov a motorkárov . presne ako píše Janciak . na pilčíka a zvuk píli si zver rýchlo zvykne . ten s tou pílou nebehá po lese , ale pracuje ne jednom mieste . švagrinej brat pracuje celý život v hore ako pilčík a približuje drevo s koňom . zver je zaľahnutá vo vedlajšej mladine . proste si zvykla na zvuk píli .
Kosti na stene som ešte nevidel :) max lebku s trofejou alebo deku z kože . Ale viem , ža aj rybári majú po chatách kapitálne trofeje . A ako viem už odpradávna boli trofeje aj súčasťou hradov a zámkov , takže to nebude novodobý fenomén .
Tak ako tak je pravda , že je veľa nedobrých poľovníkov , ktorí nerobia dobré meno poľovníctvu , ale to sme zase na začiatku ...

Ešte k tej legislatíve . Pár príspevkov dozadu tu bolo trefne poznamenané , že takzvané "ľudové poľovníctvo" je na ústupe . Revíri sa budú dražiť a mi obyčajní poctiví poľovníci skončíme , pretože nebudeme mať na to , aby sme v dražbe uspeli pred istými bohatými skupinkami , ktoré si kúpia revír s odstrelom na 10 rokov . Oni nebudú tráviť celé dni prácou v hore . Tam už to bude o odstrele , komercii a nie o tradíciach .
Bohužiaľ patrím do skupiny ľudových poľovníkov , ktorý prírodu milujú starajú sa o ňu s láskou a k tomu vediem aj svoje deti . Poľovníctvo nie je len o strieľaní a zabíjaní . Tak ako som už spomínal pred tým , je tu snaha revír zveľadiť a zachovať ho aj pre ďalšie generácie . Napr. mi spolu organizujeme súťaže pre deti , kde sa učia nie strieľať , ale poznávať prírodu , zver a jej správanie ... Tiež sa stretávame pri poľovačkách ale aj pri rôznych iných príležitostiach s kamarátmi poľovníkmi , kde sa bavia spoločne 30 ročný s 80 ročnými ako dlhoročný kamaráti a vždy je o čom rozprávať a na čom sa smiať . O tom predovšetkým poľovníctvo podľa mňa je . Ospravedlňujem sa za dlhší citoví výlev , ale vo vyššom príspevku som bol označený za poľovníka z kategórie zlých . No budem sa musieť asi zlepšiť aby som dvihol % dobrých :smt139


https://www.youtube.com/watch?v=SzF1WYvVMjo

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 24.09.2014, 15:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
[quote="filias"]Napríklad aj zodpovednosť za škody spôsobené zverou . Škody si väčšinou uplatňujú nájomcovia , lesníci a poľnohospodári u PZ . Takže aj taká je zodpovednosť .

:smt126 :smt126 :smt126 :smt126 si zabil :smt121 :smt121 :smt121 možno raz ale druhý raz už nie , začne kolotoč výhovoriek , že prečo nie je oplotene , prečo tam nie je plašič - odpudzovač atď. a nakoniec ti pan kompetentný povie , ked mu povieš pár § , že on ma viac šedin na hlave tak nemaš byť mudrejší , alebo že za 20met. zemiakov je 10m dreva veeeela - a to si sam chceš isť spraviť . Takže tak .
Vlastná skusenosť .

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Str, 24.09.2014, 19:32
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Beriem a máš pravdu . S týmto máme aj u nás problémy . Diviaky ryjú zemiaky hore na lazoch . Ale keď su nasadene 20 m od hory tak neni šanca . Tiež ryjú v záhradách . Keď cíti maškrtu nezastaví ho nič . A 200 m od obydlia sa nesmie strielať . Snažíme sa to kompenzovať krmivom pre statok alebo kupime zemiaky . Tiež večer zvykneme robiť ochranu na poliach . Toho roku už sme niečo ulovili a je to nekonečný boj . Je to divo žijúca zver tej sa nedá povedať "nesmieš"...

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 24.09.2014, 19:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Uz ide len o to sa zamysliet ci tu bola skor zver alebo ludia :smt139 Ale tato tema nie je o polovnikoch :smt017

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 24.09.2014, 20:55
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: