Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 24.04.2024, 1:37
Dnes je streda 24. apríla 2024, meniny má Juraj a zajtra Marek




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Ďalší
 Autom do chranenej oblasti 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Citácia:
Aky zivocich nema prirodzeneho nepriatela? Kazdy predsa ma.. Aj taky medved ma ;) Nastuduj si o tom, ako to v prirode chodi..


No na Slovensku už určite nie, a v zvyšku Európy už vôbec nie. O prirodzenom prostredí možno hovoriť niekde za Uralom na východ, v strednej Austrálii, a v častiach Severnej a Južnej Ameriky, no a na póloch. U nás sú v podstate aj "divoké zvieratá" domestikované a ich hranica plachosti je značne posunutá. Čo s tým? Máme sa všetci nasťahovať do Bratislavy a Košíc a zvyšok krajiny prenechať divokej zvery a matke prírode? Sú to všetko krásne sny, ale tu a teraz nezrealizovateľné.

Mimochodom taká kacírska myšlienka - človek je tiež súčasťou prírody, či sa ti to páči, alebo nie a v prírode platí zákon silnejšieho a to rovnako pri vymieraní druhov, existuje určitá evolúcia a nemožno donekonečna udržiavať všetky druhy pri živote. Rovnako ani človeka - aj na nás dôjde a príroda sa opäť spamätá, tak ako vždy. Rovnováha tu vždy bola a aj je, na to sme my primalí, aby sme to ovplyvnili. :smt006


Tak a teraz mimo temu 4x4
Zver zijuca na SK urcite nie je domestikovana. Nezije tu len srna, diviak, ci jelen. Mas tu komplet stovky roznych ekosystemom vzajomne prepojenych, kde dobra funkcnost jedneho ekoystemu zavysi od funkcnosti ineho ekosystemu, rozumies?

Ponechat prirodu, aby bola divoka? Nie je to az take nerealne. Problemom su egoisticky a sebecky mysliaci ludia - ktori su schopni za akukolvek cenu - vyhubenie VSETKEHO ZIVEHO, ci znicenie VSETKEHO - len aby dosiahli svoj ciel, ci uz su za tym financnie alebo osobne potreby.

Ako to, ze plachost zvierat je posunuta? Pusti ta k sebe srna, liska, medved, ci medvedik cistoty alebo ine zviera na 2m? Tazko aj na 50m.

Co s tym?
Ako by si bral, keby som ti prisiel pustat pred dom hudbu, prisiel by som ti bagrovat pri dome? No vidis - to iste robi clovek zvieratam - hluk a nicenie ich prostredia.

Co sa tyka zakon silnejsieho - cloveka robia "silneho" len vsetky tie umele veci, ktore si vytvoril.

Skus prezit BEZ NICOHO pol roka v prirode - nemas sancu. Tu sa ukaze, kto je evolucne silnejsi.
Ak sme sucast prirody - neznamena to, ze si ju budeme podmanovat vo svojom prospech a kvoli vlastnym potrebam vyvrazdime a vynicime vsetko, co mame. To je chore myslenie.


Sob, 01.06.2013, 20:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
ondrej123
Citácia:
Ako to, ze plachost zvierat je posunuta? Pusti ta k sebe srna, liska, medved, ci medvedik cistoty alebo ine zviera na 2m? Tazko aj na 50m.

Líška asi tak 15m mala ma na háku v kľude si cupkala ďalej, srnky tento týždeň na druhom brehu potoka hľadeli na mňa ako na zjavenia a ja na ne, vôbec neodbehli. S medveďom som mal tú česť a to bolo menej ako 10 metrov ale to bola moja chyba. Medvedík čistotný je zavlečený druh, prečo ho sem pletieš.
Ja mám z teba taký pocit, že si niečo naštudoval a teraz tu dookola pletieš len to svoje. Bol si vôbec niekedy v lese ? Počul si ako sa rozlieha zvuk motorovej píly po doline ? Videl si aspoň jedno z tých zvierat o ktorých píšeš vo voľnej prírode ? Ak si chcel robiť nejaký prieskum, tak si mal hodiť hneď na začiatku anketovú otázku. Ako som napísal na druhejj stránke úplne zbytočná téma a ja sa tu do toho ešte furt zaplietam :smt017

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 01.06.2013, 20:31
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
BOOBLE píše:
Citácia:
Ako to, ze plachost zvierat je posunuta? Pusti ta k sebe srna, liska, medved, ci medvedik cistoty alebo ine zviera na 2m? Tazko aj na 50m.

Líška asi tak 15m mala ma na háku v kľude si cupkala ďalej, srnky tento týždeň na druhom brehu potoka hľadeli na mňa ako na zjavenia a ja na ne, vôbec neodbehli. S medveďom som mal tú česť a to bolo menej ako 10 metrov ale to bola moja chyba. Medvedík čistotný je zavlečený druh, prečo ho sem pletieš.
Ja mám z teba taký pocit, že si niečo naštudoval a teraz tu dookola pletieš len to svoje. Bol si vôbec niekedy v lese ? Počul si ako sa rozlieha zvuk motorovej píly po doline ? Videl si aspoň jedno z tých zvierat o ktorých píšeš vo voľnej prírode ? Ak si chcel robiť nejaký prieskum, tak si mal hodiť hneď na začiatku anketovú otázku. Ako som napísal hneď na prvej stránke úplne zbytočná téma a ja sa tu do toho ešte furt zaplietam :smt017


Zopakujem sa - nepresuvajte, resp. nehadze vinu na inych. Aj vy nicite lesne a prirodne ekosystemy. Nic v zlom.
Beries ma prilis doslovne. Ziadne zviera ta k sebe nepusti, su extremne plache.


Sob, 01.06.2013, 20:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Zopakujem sa - nepresuvajte, resp. nehadze vinu na inych. Aj vy nicite lesne a prirodne ekosystemy. Nic v zlom.
Beries ma prilis doslovne. Ziadne zviera ta k sebe nepusti, su extremne plache.

A ty si čo pustovník ? Žiješ na korienkoch a piješ vodu z potoka ? Bývaš v jaskyni ? Ak áno tak potom tu môžeš písať všetky tie múdrosti. Ak nie, tak si presne taký istý ako my.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Sob, 01.06.2013, 20:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ako to, ze plachost zvierat je posunuta? Pusti ta k sebe srna, liska, medved, ci medvedik cistoty alebo ine zviera na 2m? Tazko aj na 50m


na aute bežne cca. 10 m, na koni aj bližšie. Inak na túto tému - plachosti divokých zvierat ti doporučujem prečítať knihu "Plachý hoch" či pozrieť rovnomenný dokument BBC

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 01.06.2013, 21:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
To bude asi nahoda? Koncim uz teda. Nic v zlom



Tak ako? Skončil si už s prudením? Alebo som zle pochopil tú vetu.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Sob, 01.06.2013, 22:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
..mne sa zdalo,že som ten nick už niekde videl :smt017

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=126011

.žiadne dialnice sa stavat nebudu :smt016

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 01.06.2013, 22:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
H ........... Prudič zelený. :smt019 :smt019 :smt019 :smt019 :smt019 :smt019 :smt019

Bodaj by ho vlastný pes pokusal. (ale len zľahka lebo by sa nakazil..........peso)

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Sob, 01.06.2013, 23:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2494
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
Klokan píše:
Nas vskole ucili ze ak by chore stromy ostali v lesoch tak by ochorel celi les a umrel:-)


divne vas ucili..
les nie su len stromy..
taky odumrety strom - domov pre 10-tisice zivocichov........


To je fakt!Hlavne ked tych 10000 zivocichov boli korovce,co z neho vyleteli a nastahovali sa do stromov okolo :-D .Kua,ako je mozne,ze takito tzv.ochrancovia pisu taketo hovadiny a nic im nebrani pouzivat vydobytky doby.Auta,televizory,pc....To su taka ista falosna haved,ako nasi politici,ked dristaju o utahovani opaskov...


Ned, 02.06.2013, 6:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 03.06.2008, 20:42
Príspevky: 521
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Kto sa chce nieco viac dozvediet ohladom problematiky ochrany prirody tak : http://strazcaprirody.sk/
a pri dostatocnom vnímaní sa dozviete aj ako sa da vyhnut postihom za nelegalne vjazdy (kedy kde mozete a ak nemozete tak aj preco. ale pochopi to len clovek s dostatocnou inteligenciou tí druhy sa to snazia napadat ) a netreba tu vytahovat ze vsak aj on alebo oni tu boli autom alebo jemu tiekol olej a mne nie to je dost pod uroven (deti sa vyhovaraju jedno na druhe)
A este upozornujem na to ze vjazd do lesa a chranenych uzemi upravuje zakon a nie nejaky momentalny vymysel nejakeho aktivistu, z coho vyplyva ze ked porusujes zakon mozes byt postihnuty a to treba brat ako fakt.

_________________
R-servis Nitra Levická 7 +421 915 405 549 roland@r-servis.sk http://www.r-servis.sk OPRAVY AT PREVODOVIEK, MOTOROV, AUTOSERVIS


Ned, 02.06.2013, 8:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
MARTINO píše:
..mne sa zdalo,že som ten nick už niekde videl :smt017

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=126011

.žiadne dialnice sa stavat nebudu :smt016

Tak tento človek je vážne mimo. My sme neni schopní za 20 rokov spojiť východ so západom jednou posranou dialnicou ale podľa neho by sme ich mali prestať stavať :smt133 :smt133 :smt133
Keď človeku zatieni rozum nejaká spásonosná myšlienka a je jedno o čo sa jedná, tak to je koniec, už nevidí nič naľavo ani napravo.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Ned, 02.06.2013, 10:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Ondrej123 svojimi prispevkami jasne dokazal, ze je zakomplexovany Pastekar, ktory videl les a zvierata akurat v telke alebo na internete. Realny les nevidel ani vo sne.
Apropo, zaujimal by ma ten prirodzeny nepriatel medveda. Mozno by vedel zredukovat populaciu ciganov. :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Ned, 02.06.2013, 15:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
Co je vlastne podstata toho ze nesmiem ist autom do lesa ? ale vlastje sme na slovensku tak posledny nech zhasne
dialnice su dobra vec a oplotene su este lepsie a popripade nacochodia zvierara do mesta ?preco pouzivaju nase asfaltove cesty ked su lesna zver preco im nkto nedohovory :?

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Ned, 02.06.2013, 16:10
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.12.2011, 23:09
Príspevky: 261
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Môj názor je ten kto bude chcet tak tam pôjde a neaké značky alebo zákony ho nezastavia a ochranáry ak majú byt ochranári tak by mali chodit po lese pešo bez mobilov a kadeakých výdobytkov dnešnej doby lebo všetko škodí to len môj názor a milujem otázku ochranára ked ma vidií v lese na aute že čo tu robím keď on ide na 4 kolke ktorá narobí 5 krát viac hluku ako ja.

_________________
2x Samurai pozitív


Ned, 02.06.2013, 16:58
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
Apropo, zaujimal by ma ten prirodzeny nepriatel medveda.


Ked medved stretne vodiacu medvedicu s mladatami, mlade zabije, aby sa s nou mohol sparit :) Urobi tak vzdy, nie je to ojedinele.


Ned, 02.06.2013, 22:15
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: