Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:12
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší
 Autom do chranenej oblasti 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Janciak to beháš za kopcom od našej chalupy - vegetím pod Klenovským Veprom. Medvede a vlky môžem potvrdiť, je tam aj dosť rysov a vysokej. Neklamné dôkazy o ich výskyte mávam "nasraté" okolo chalupy. :-D

Averzia voči poľovníkom vychádza z ich správania. Keďže ich veľa pytlačí, tak sa správajú chrapúnsky voči každému človeku, čo páchne do lesa - lebo sa boja prezradenia. Normálny slušný poľovník s tým problém nemá.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.12.2013, 15:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
presne tak :D pod veprom to mate velmo zaujimave co sa polovnikov tyka co som pocul :D tam su hlavne taky ty papierovy co som pisal ze si len zaplatili a strilaju :D ... ale vsak pockajme par rokov a polovnictvo pre normalnych ludi bude mozno uz prec :D pokoncia najomne zmluvy od lesov a vsetko pojde formou drazby (pride daky podnikatel hodi tam 5x taku sumu za najom ako bola do teraz a mozme ist :D )

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Štv, 19.12.2013, 16:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Janciak s týmy zmluvami máš pravdu ... Bude to tak poľovníctvo bude čoskoro vysada iba bohatých ... Co sa týka off-roadu som polovnik ale zase prezentujem názor ze off vadí len tomu polovnikovy ktorý sa boji ze bude prichytená pri niečom..samozrejme jazda cez den nie v noci ...prakticky ked majú veci svoje pravidla nikde nie je problem a dohodnúť sa da vecsinou s každým normálnym ....ty dvaja nočný pseudoturisti ked plánovali tu cestu alebo počas nej mohli zájsť na obecný úrad po ceste a odtial by by niekto zavolal nejakému polovnikovy ze dnes v noci moze byt niekto v hore...nejaky turisti oni by boli kryty a nikto by neriskoval ...

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 19.12.2013, 17:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ja som toho nazoru ze polovnik musi vediet na co striela aj v noci a zver sa rozoznat v pohode da za splnu -+2dni okolo ked sa polovat moze ale aj tak by som sa v noci neprechadzal len tak... predsa len taka gula z gulovnice ma celkom zaujimavy dolet a ani nebudem vraviet o odrazoch... kadeco sa moze stat. V podstate aj polovnici ked idu do lesa tak sa musia zapisat kedy a kam pojdu...

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Štv, 19.12.2013, 17:51
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.09.2009, 8:37
Príspevky: 151
Bydlisko: Senec
Odpoveď s citáciou
ja si už ani nepamätám kedy niekde chytili nejakého pytliaka, skoro väčšinou sú to poľovníci čo pytliačili . :smt066

_________________
nissan patrol GR Y60,r.v.95,navijak,


Pia, 20.12.2013, 13:07
Profil
Az to tu zije
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 25.03.2010, 23:24
Príspevky: 222
Bydlisko: Báhoň
Odpoveď s citáciou
myslis pytliakov co polovnicia?

_________________
Felicia Offrajd project 4,2 Turbo
Obrázok


Pia, 20.12.2013, 13:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
len tak na okraj,članok z tlače :smt162

http://auto.sme.sk/c/7374093/odviezli-s ... c-eur.html

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 23.09.2014, 22:17
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Ja som poľovník a seri. ma keď sa hádžu všetci do jedného vreca. Nikto z tých čo len kecajú spoza PC nevedia o čom to je .
Poľovníci pytliačia ??? A čo napr. rybári , tých je 100 x viac a je ticho . Nikto si nevie predstaviť koľko hodín strávim ročne ako ... v hore . Staviame kŕmne linky , prikrmovacie zariadenia atď . Koľko z tých čo len kecajú v zime vynesú do hory krmivo ????????? Nikto ........... Skúste si to , po vajcia v snehu trepať dve plné vrecia plus 2 kg ťažkú soľ ...

Ďalej vás bombardujú , že je zver tam a tam premnožená a robí škody na poľnohospodárkej ploche alebo na čerstvo zalesnenom poraste ????

Vždy o tom rozprávajú ľudia , čo o tom len počuli. Poľovník má v prvom rade zver chrániť a až potom ju loviť . A to že zo 60 tisíc členskej základni sa nájde pár čiernych oviec ... A kde nie sú ???

Áno . Keď idem do hory vždy sa zapíšem do knihy . O koľkej idem , do koľkej budem a kde idem.



P.S. : k tým čo pytliačili . pred pár rokmi u nás chytili chlapa čo pytliačil ... a výsledok ???????? obvinil ich za obmedzovanie osobnej slobody . takto sú u nás pokrútené § vážení ...

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Uto, 23.09.2014, 22:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
A offroadakov serie, ze do jedneho vreca hadzu ich

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Uto, 23.09.2014, 22:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
A tak to je s každým a všade . Nič nie len čierno biele ... A skrz pár jednotlivcov potom škatuľkujú všetkých ...

P.S. : väčšina poľovníkov vlastní nejaké to 4x4 :) ...

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Uto, 23.09.2014, 23:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Bohužiaľ situácia je taká, že 90% poľovníkov sa chová tak ako by sa nemali, v lese sa cítia byť pánmi a častokrát aj na úkor majiteľov, ale aj iných návštevníkov lesa. Legislatíva je k ním naklonená, pretože mnohí papaláši sú tiež poľovníkmi a tí sú najhorší. Poznám aj slušných, ale aj takých, čo ma chceli vyhnať z vlastného lesa keď som jazdil na koni, že plaším zver :smt126

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 24.09.2014, 7:11
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
No tak tu ti musím oponovať ..
Kde si preboha živého nabral 90 % . To akože mňa skoro zrazil na zvážnici v lese off rouďák a teraz ich je 90% zlých ( veľmi jemne povedané ??? ) .
Ja osobne z nikým , kto má off road , som nikdy problém nemal a aj preto som tu . Je tu super partia a dá sa tu nájsť a naučiť kopec vecí .
Samozrejme ako som písal , zver sa má najskôr chrániť a potom loviť , tak je prirodzené , že chceme pre zver kľud , ktorý potrebuje . Však ona je v lese doma a tebe by sa tiež nepáčilo , keby ti po dome behal kade kto . Nikdy opakujem nikdy som sa nestretol s tým , žeby niekto z lesa niekoho vyhadzoval alebo obmedzoval jeho pohyb ( okrem junákov na štvorkolkách ) . Minulý rok som tiež zažil situáciu , keď kovboj jazdil u nás po revíri na koni a za ním bežal pes , ktorý asi z pasie po ceste zadrhol jedno srnča , ktoré sa páslo zo srnou . Toto je podľa teba normálne ??? U nás je dokonca poľovník - horár a má aj ranč . Kopec ľudí z ranču jazdí na koni po okolí a nikdy sme nikoho nevyhadzovali . Je to všetko o tom , kto sa ako správa .
Ako som už písal SPZ a SPK združuje cez 60 tisíc poľovníkov a ak by 90% z nich bolo ako píšeš , tak nám pomáhaj pán boh . Na margo toho čo píšeš . Nebola by v lesoch toľko zveri ako je teraz :) ..

P.S. : kde si sa prosím Ťa dočítal , že je nám naklonená legislatíva ???? len tak pre zaujímavosť si pozri , aké kompetencie má rybárska stráž a poľovnícka stráž .. bohužiaľ je realita trošku iná , ale to je na dlhú debatu . takže ešte raz , prosím ťa nehádž ľudí do jedného vreca . tých pár čo poznáš ty , nie je 90% a ani 9% .. všade sú aj dobrí aj zlí a tak to je , ale nebudem hádzať všetkých do jedného vreca . :smt018

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 24.09.2014, 8:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Tomrs to napísal jasne - legislatíva je naklonená "poľovníkom". Len zabudol na úvodzovky :-D . Nikde nepísal, že je naklonená poľovnej stráži alebo nedajbože dodržiavaniu nejakých zákonov a pravidiel. Tých 90% trafil pomerne presne. Koľko poľovníkov z Vášho združenia v zime (ale aj počas roka) absolvuje športy aké si vyššie popisoval? Vo väčšine združení sú radi, keď sa ich zozbiera 10%. Pri organizovaní poľovačky je to zrazu inak. Možno máš šťastie na dobrú partiu vo Vašom PZ. K tomu Ti gratulujem.
Keby z tých 60 tis. poľovníkov len polovica chodila v zime prikrmovať, tak sa zver kotúľa od prežratia.
S hádzaním do jedného vreca tu máme skúsenosti. A o vyháňaní z lesa by som Ti vedel rozprávať romány. Nikto nemá rád, keď mu niekto vidí pod pokrievku. :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 24.09.2014, 8:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.07.2014, 18:18
Príspevky: 83
Bydlisko: Zvolen / Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Čo sa týka vyháňania z lesa som písal , že je to o správaní . Ako dlho poľuješ a v ktorom PZ ak to nie je tajomstvo ? Už si videl sa gúľat zver od prežratia ? Zver je natoľko inteligentná , že zožerie len toľko , koľko vládze a gúľať sa nepotrebuje ( ja som pravý opak keď sa pozriem na seba ) . Existujú balíky sena , zásobníky na krmivo . Asi ani len netušíš koľko ton krmiva a koľko ton soli sa za rok vynesie . Nehovorím aj o obrovských škodách spôsobených zverov , či už v lese alebo na poliach . Ale zrejme nechodíš okolo kŕmnych zariadení . Áno , aj u nás sa nájde čierna ovca a kde nie ? Ale 90 % ??????????? To je trošku cez čiaru ...

Mám asi štastie na dobrú partiu , ale okolo sú tiež PZ a je to tam podobné .

Je ale skutočne škoda , že práve pre pár "neprispôsobivých" trpia ostatní :smt021


P.S. : koľko toho krmiva si už vyviezol , keď vieš aká to je sranda ??? nikomu neberiem názor , ale nič nie je čierno biele a tu asi len mlátime prázdnu slamu ...

_________________
Nissan Terrano II 2.7 TDi , BF Goodrich A/T 31/10,5/15 ;

"Život je boj ,tak sa tu všetci pozabíjajte a ja by som s dovolením prešiel" ...


Str, 24.09.2014, 8:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
Nikto nemá rád, keď mu niekto vidí pod pokrievku. :-D

Z istej dediny do dalsej dediny som to obcas strihol po polnych cestach.Skratka oproti asfaltu cca 10 km.A aj to vecsinou ked bolo sucho.A raz ma kontrolovali chlpaty a ze ci chodim po polnych cestach.Hovorim im ze to nie je zakazane,a reku co traktoristi sa stazovali ?Nabuduce si ich odfotim ked budu stacat naftu do bandasiek.Aj chlpaty pochopili o co tu islo.A len mi zazelali stastnu cestu.
Ps.som ako hovno,pokial do mna nikto nerype,nesmrdim. :mrgreen:

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 24.09.2014, 9:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: