Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:23
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Ďalší
 Autom do chranenej oblasti 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
nafťák píše:
Ondrej aký je rozdiel medzi zastrelenou a vyplašenou srnkou?


kuna skalna
kuna lesna
psik medvedikovity
plsik lieskovy
plch sivy
liska hrdzava
rys ostrovid
medved hnedy
jelene, srny, diviaky
veverice a dalsie zvierata


Pia, 31.05.2013, 19:08
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
Nas vskole ucili ze ak by chore stromy ostali v lesoch tak by ochorel celi les a umrel:-)

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Pia, 31.05.2013, 19:42
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Klokan píše:
Nas vskole ucili ze ak by chore stromy ostali v lesoch tak by ochorel celi les a umrel:-)


divne vas ucili..
les nie su len stromy..
taky odumrety strom - domov pre 10-tisice zivocichov........


Pia, 31.05.2013, 19:45
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 20.02.2013, 22:56
Príspevky: 31
Bydlisko: Velké Leváre
Odpoveď s citáciou
Veverice su bežne v každom parku,srni a jelene sa bežne pasú pri ceste a na poliach s polnohospodárskymi plodinami,diviaki tak isto,kuni a iná kunovitá háved chodí bežne medzi ludské obydlia tak isto aj líška.Medvede sa ludom tiež podla správ v telke velmi nevihýbajú.Bud si na nás už zvykli alebo spáchajme hromadnú sebevraždu,nech tu môžu v pokoji žiť.Ked môže prezident chodiť na polovačku až k posedu autom,ja by som sa nemohol prevážať po lesných cestách? Čo ja som menejcenný?Najvetšie zviera čo som kedy zabyl bola mucha,ani posratého kapra neviem na vianoce zabyť.Ja nehovorím dajte všetkému volnosť-to by bola anarchia ale vyčleniť naaké lokality aj pre ludí s takýmito záujmami ,nasadiť tam tú lesnú stráž,stanoviť pravidlá a až po ich porušení hodnotiť a trestať.


Pia, 31.05.2013, 19:46
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
nafťák píše:
Veverice su bežne v každom parku,srni a jelene sa bežne pasú pri ceste a na poliach s polnohospodárskymi plodinami,diviaki tak isto,kuni a iná kunovitá háved chodí bežne medzi ludské obydlia tak isto aj líška.Medvede sa ludom tiež podla správ v telke velmi nevihýbajú.Bud si na nás už zvykli alebo spáchajme hromadnú sebevraždu,nech tu môžu v pokoji žiť.Ked môže prezident chodiť na polovačku až k posedu autom,ja by som sa nemohol prevážať po lesných cestách? Čo ja som menejcenný?Najvetšie zviera čo som kedy zabyl bola mucha,ani posratého kapra neviem na vianoce zabyť.Ja nehovorím dajte všetkému volnosť-to by bola anarchia ale vyčleniť naaké lokality aj pre ludí s takýmito záujmami ,nasadiť tam tú lesnú stráž,stanoviť pravidlá a až po ich porušení hodnotiť a trestať.


Suhlasim


Pia, 31.05.2013, 20:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Proble je podla mna v tom, ze vy sa snazite zhadzovat pozornost na inych..
Pricom podla mna offroad ohrozuje biotopy, kde zije zver a nici ich.. Neviem, podla mna
Ok, tak ja radsej idem. Nech si kazdy robi ako mu svedomie kaze. Pekny den a sorry.


Offroad môže a nemusí ničiť biotopy, ako som už písal všetko s mierou. V súčasnosti je situácia taká, že už ťažko sa zaobídeme bez xy vecí, ktoré viac či menej narúšajú prírodu ako takú, ale je nereálne, aby sme sa vrátili do doby kamennej a žili v dokonalej symbióze ako indiáni. Všetko je len o kompromisoch. Väčšina divokej zveri už nemá prirodzených predátorov, preto tu máme poľovníkov, ktorý zase umelo držia pri živote aj slabé kusy, aby mali čo loviť. V ovzduší je množstvo chemikálii a elektrosmogu, atď. Áno, vyhovárame sa na to, že sú tu aj horší a nikto z nás keď nechá auto doma svet nespasí, pretože tie offroady sú len zrnko v kope omnoho horších a početnejších poškodzovateľov životného prostredia. Ak si taký ochranca prírody musíš to sám vidieť, všetky zákony akože na ochranu prírody sú len lobistické zákony oblečené do šatu ekológie. V krajinách s vyspelou demokraciou nie je s jazdou v lesoch problém a je to len na zodpovednosti samotných ľudí, napríklad v Yelowstoune (najstarší národný park na svete) je jazda autom úplne normálna, avšak za odpadky, alebo neuschované potraviny hrozia vysoké pokuty. Prečo u nás radšej zastrelia medveďa, ktorý vyžiera kontajnery, než aby pokutovaly toho, kto tam ten bordel nechal, alebo nezapezpečil, aby sa zviera nenaučilo chodiť ich vyžierať?
Ondrej123 myslím, že si začal od článku s najmenším dopadom na ekológiu a biotopy a dovolím si tvrdiť, že v danej oblasti ani nie si zorientovaný.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 31.05.2013, 22:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
A nemoze to byt tym, ze oni sa realne snazia chranit prirodu?
Stale mi nikto neodpovedal, ci aj lesnici chodia v pocetnych zostavach do lesa jazdit pre zabavu.

Píšeš, jak keby si ešte nevidel zábavu lesných robošov (často neškolených alebo papierových pilčíkov) pri holoruboch (čsto aj nelegalizovateľných) a Pracovné nasadenie vodičov LKT pri skracovaní si ciest cez porasty.

Auto vedené ohľaduplným vodičom je neškodné vo všetkých parametroch.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 31.05.2013, 22:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
ja som tej ucitelke dohovaral ze to je blbost ale ona stale to svoje tabulkove one ze musi von ten strom ja som ties pracoval v lese ale ani konzerva a ani igelit po mne neostal max tak hajzel papier ale to je v norme pouzival som 100 reciklovany :lol: tak isto ma presviecali ze v zime je tazba pre les horsia co som ties vravel ze je blbost kedze klat sa sucha po snehu a mlade stromceky a ostatny podrast je neposkodeny ale kedze som mlady(v dobe ked som pracoval v lese ) tak sa automaticky nerozumiem nicomu :smt147

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Pia, 31.05.2013, 23:10
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Citácia:
Proble je podla mna v tom, ze vy sa snazite zhadzovat pozornost na inych..
Pricom podla mna offroad ohrozuje biotopy, kde zije zver a nici ich.. Neviem, podla mna
Ok, tak ja radsej idem. Nech si kazdy robi ako mu svedomie kaze. Pekny den a sorry.


Offroad môže a nemusí ničiť biotopy, ako som už písal všetko s mierou. V súčasnosti je situácia taká, že už ťažko sa zaobídeme bez xy vecí, ktoré viac či menej narúšajú prírodu ako takú, ale je nereálne, aby sme sa vrátili do doby kamennej a žili v dokonalej symbióze ako indiáni. Všetko je len o kompromisoch. Väčšina divokej zveri už nemá prirodzených predátorov, preto tu máme poľovníkov, ktorý zase umelo držia pri živote aj slabé kusy, aby mali čo loviť. V ovzduší je množstvo chemikálii a elektrosmogu, atď. Áno, vyhovárame sa na to, že sú tu aj horší a nikto z nás keď nechá auto doma svet nespasí, pretože tie offroady sú len zrnko v kope omnoho horších a početnejších poškodzovateľov životného prostredia. Ak si taký ochranca prírody musíš to sám vidieť, všetky zákony akože na ochranu prírody sú len lobistické zákony oblečené do šatu ekológie. V krajinách s vyspelou demokraciou nie je s jazdou v lesoch problém a je to len na zodpovednosti samotných ľudí, napríklad v Yelowstoune (najstarší národný park na svete) je jazda autom úplne normálna, avšak za odpadky, alebo neuschované potraviny hrozia vysoké pokuty. Prečo u nás radšej zastrelia medveďa, ktorý vyžiera kontajnery, než aby pokutovaly toho, kto tam ten bordel nechal, alebo nezapezpečil, aby sa zviera nenaučilo chodiť ich vyžierať?
Ondrej123 myslím, že si začal od článku s najmenším dopadom na ekológiu a biotopy a dovolím si tvrdiť, že v danej oblasti ani nie si zorientovaný.


Moment.. Aky zivocich nema prirodzeneho nepriatela? Kazdy predsa ma.. Aj taky medved ma ;) Nastuduj si o tom, ako to v prirode chodi.. Ja som v tychto veciach zorientovany dobre.


Pia, 31.05.2013, 23:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Ja tiež ........... Ale už prestaň prudiť :smt018

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 31.05.2013, 23:32
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2012, 15:54
Príspevky: 145
Bydlisko: Malacky
Odpoveď s citáciou
Ondrej123 nie si náhodou OGO z vedľajšieho fóra - štýl odpovedí sa veľmi podobá. Keď začneš bodkovať tak to je jasné :smt023

_________________
Poďme skratkou. Síce je to ďalej, ale je tam horšia cesta.
Jeep Wrangler TJ 4l, 8" Fabtech, 36 Swamper.


Pia, 31.05.2013, 23:57
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
To bude asi nahoda? Koncim uz teda. Nic v zlom


Sob, 01.06.2013, 0:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Nééé. My sa nehneváme. Ale prudil si dobre :-)

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Sob, 01.06.2013, 6:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Aky zivocich nema prirodzeneho nepriatela? Kazdy predsa ma.. Aj taky medved ma ;) Nastuduj si o tom, ako to v prirode chodi..


No na Slovensku už určite nie, a v zvyšku Európy už vôbec nie. O prirodzenom prostredí možno hovoriť niekde za Uralom na východ, v strednej Austrálii, a v častiach Severnej a Južnej Ameriky, no a na póloch. U nás sú v podstate aj "divoké zvieratá" domestikované a ich hranica plachosti je značne posunutá. Čo s tým? Máme sa všetci nasťahovať do Bratislavy a Košíc a zvyšok krajiny prenechať divokej zvery a matke prírode? Sú to všetko krásne sny, ale tu a teraz nezrealizovateľné.

Mimochodom taká kacírska myšlienka - človek je tiež súčasťou prírody, či sa ti to páči, alebo nie a v prírode platí zákon silnejšieho a to rovnako pri vymieraní druhov, existuje určitá evolúcia a nemožno donekonečna udržiavať všetky druhy pri živote. Rovnako ani človeka - aj na nás dôjde a príroda sa opäť spamätá, tak ako vždy. Rovnováha tu vždy bola a aj je, na to sme my primalí, aby sme to ovplyvnili. :smt006

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 01.06.2013, 12:23
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.10.2012, 14:21
Príspevky: 307
Bydlisko: BORINKA
Odpoveď s citáciou
pani ja suhlasim s ondrejom. Auto dam zreciklovat a kedze byvam v prirodnej rezervacii, budem domov chodit kadzy den peso (aspon nieco spravim pre svoje zdravie). Takze fuj hanba vam vsetkym co sa vlastne len opovazujete vstupit do lesa, lebo aj hlasno dychate! :-D
A teraz vazne :-) ondrej to nemysli zle, ale bohuzial mozno par krat videl naozaj nejakeho debila na offroade ako robi v lese bordel. K tomu si priradajte mororkarov na bzuciakoch, vseobecny nazor na offroad a v neposlednom rade aj zavist. Ondreja by mal niekto zobrat do auta a ukazat mu o com je naozajstny offroad. Nech vidi aj druhu stranu mince. Este ked neplatil tento zakon o zakaze, tak som chodieval casto s pajerom do lesa. Ale nikdy som nezmyselne nelietal po lese, nevytacal som zbytocne motor aby to nevrestalo a bol som asi tak hlucny ako mensia skupinka turistov... A keby som tam chodil len pesi tak asi tazko by som z lesa vytiahol vrak dacie bez kolies, na ktorej sa tam boli nejaky kreteni vyblaznit a nechali ju tam. A to nehovorim o zbierani bordelu...
Takze ondrej, offroad je aj o tomto. Ja som tiez milovnik prirody, preto som si kupil dom v lese v prirodnej rezervacii, ale zacal si ochranovat prirodu z nespravneho konca. Drviva vacsina z nas su tiez milovnici prirody a neurobili by sme nic co by ju ohrozilo. Uz len pesi turisti su vacsi problem, lebo ten bordel co v lese po sebe nechavaju je neskutocny. Suma sumarum v poskodzovani prirody je offroad niekde na konci rebricka.
Najvacsi nepriatel lesov a prirody je STAT! Lebo ho riadia politici ktori su riadeni ludmi ktorym je uprdele nejaka priroda ked na nej mozu zarobit. Takze podla to ho su aj postavene zakony...

_________________
Jeep Cherokee XJ 2,1TD 90rv
trojdverak - EX
Suzuki Samohraj 1,3i - aktual


Sob, 01.06.2013, 13:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: