Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 22.05.2024, 1:12
Dnes je streda 22. mája 2024, meniny má Júlia Juliana a zajtra Želmíra




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Ďalší
 Autom do chranenej oblasti 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
Martinoff píše:
Apropo, zaujimal by ma ten prirodzeny nepriatel medveda.


Ked medved stretne vodiacu medvedicu s mladatami, mlade zabije, aby sa s nou mohol sparit :) Urobi tak vzdy, nie je to ojedinele.


To vieme.
A ty tu nemiešaj hrušky s jablkami.

Kto je teda prirodzený nepriateľ medveďa?

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Ned, 02.06.2013, 23:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2495
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
Martinoff píše:
Apropo, zaujimal by ma ten prirodzeny nepriatel medveda.


Ked medved stretne vodiacu medvedicu s mladatami, mlade zabije, aby sa s nou mohol sparit :) Urobi tak vzdy, nie je to ojedinele.


Takze,odkial sa potom beru medvede,ked su mlade furt pozabijane sexuchtivymi samcami.Ci sa z tych samcov stavaju teplosi bez zaujmu o sex a tym padom mozu mlade prezivat?Ale,kto ich potom robi? :smt121 Treba semtam zabehnut aj do hory,nie len citat kraviny,ktore na net zavesia hlupaci,co tiez nikdy v hore neboli :D .Auto lesu velmi neublizi,pokial sa clovek co ho riadi nesprava ako daky ko.ot.


Pon, 03.06.2013, 5:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
Ked medved stretne vodiacu medvedicu s mladatami, mlade zabije, aby sa s nou mohol sparit :) Urobi tak vzdy, nie je to ojedinele.


A to si kde videl? :shock: Máš vôbec predstavu čo je to medvedica vodiaca mladé? Aby si bol v obraze:
1. keby to tak fungovalo vždy, medvede by u nás vyhynuli - ich teritória sú dosť malé na to, aby sa počas roka nestretli. Takže mladé by nemali šancu na prežitie.
2. samec sa "pokúsi" zabiť mladé, ale iba ak si trúfne vyhrať bitku s medvedicou - ona sa totiž na to nečinne nebude prizerať
3. ak sa samec predsa len pustí do bitky s medvedicou, jeho šanca na zabitie mladých je tak asi 1:1000. Ani mladé totiž nečakajú kým im urve hlavu. A ešte stále je tu totálne nasratá medvedica.

Popisuješ tu praktiky, ktoré sú najčastejšie u mačiek, a ani u nich sa nejedná o tak častý jav, aby sa dalo hovoriť o "samoregulácii" - tak sa tomu totiž hovorí.

Doporučujem Ti vyhľadať lokalitu kde žijú medvede, nájsť si medvedicu s mladými (pre začiatok by mala mať 2-3 mladé) a vysvetliť jej, že si jedno malé berieš v záujme regulácie ich stavov... :twisted:

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 03.06.2013, 9:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Nech nezabudne natočiť o tom video. Bude to Trhák!

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 03.06.2013, 9:11
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
ondrej123 píše:
Ked medved stretne vodiacu medvedicu s mladatami, mlade zabije, aby sa s nou mohol sparit :) Urobi tak vzdy, nie je to ojedinele.


A to si kde videl? :shock: Máš vôbec predstavu čo je to medvedica vodiaca mladé? Aby si bol v obraze:
1. keby to tak fungovalo vždy, medvede by u nás vyhynuli - ich teritória sú dosť malé na to, aby sa počas roka nestretli. Takže mladé by nemali šancu na prežitie.
2. samec sa "pokúsi" zabiť mladé, ale iba ak si trúfne vyhrať bitku s medvedicou - ona sa totiž na to nečinne nebude prizerať
3. ak sa samec predsa len pustí do bitky s medvedicou, jeho šanca na zabitie mladých je tak asi 1:1000. Ani mladé totiž nečakajú kým im urve hlavu. A ešte stále je tu totálne nasratá medvedica.

Popisuješ tu praktiky, ktoré sú najčastejšie u mačiek, a ani u nich sa nejedná o tak častý jav, aby sa dalo hovoriť o "samoregulácii" - tak sa tomu totiž hovorí.

Doporučujem Ti vyhľadať lokalitu kde žijú medvede, nájsť si medvedicu s mladými (pre začiatok by mala mať 2-3 mladé) a vysvetliť jej, že si jedno malé berieš v záujme regulácie ich stavov... :twisted:


1. mozu utiect...
2. medvedica nema potrebu "bit sa" s medvedom..
3. ako sa ubrania mlade medvediky pred medvedom, ak nestihnu ujst?

Nemusis si NASILU vymyslat
Kontaktuj v tomto smere Erika Balaza - vyse 500x pozorovani medvedov, tisice hodin stravenych v slovenskych pralesoch - ten ti o medvedoch povie vsetko ;)


Pon, 03.06.2013, 9:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
boha ale ste mu sadli na lep,chytili ste sa a o to tu šlo :smt134
..pohybujem sa okrem offrodu v lese aj ako dobrovoľný strážca prírody, lebo mám koníček, kde ma to donútil štát zákonom / speleológia / ..takže mám skúsenosti so " zeleným tralibanom " ,niekedy zostáva rozum stáť nad argumentami...hlavne ,keď vyplašíte zo zamyslenia plateného strážcu pri celodennej drine pri pozorovani letu sokola :-D

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Pon, 03.06.2013, 9:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
O medveďoch Ti "všetko" nepovedia ani ľudia čo s nimi žijú v susedstve. Nechcem znevažovať Tvojho kamaráta, pretože ho nepoznám, ale 500 pozorovaní z nikoho neurobí "medvedieho vševeda". Analógiou je riešenie rómskej otázky na Slovensku - tiež nám radia odborníci čo ich x-krát pozorovali, ale ľudia žijúci s nimi (pri osadách)majú iný názor.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 03.06.2013, 9:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Jano. Ty by si mohol ako speleológ vedieť o nejakej šikovnej jaskyni, kde by sa dal umiestniť ten zelený generátor prudenia. (Ondrej123)

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 03.06.2013, 10:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Tak som zagúglil Erika Baláža a vypľulo mi to združenie Vlk! Našiel som aj nejaké video - pekne rozpráva, súvislo, až mi je to divnô. Len s tou plachosťou a vyhýbaním sa človeku by to mal prísť vysvetliť aj tým medveďom čo mi furt serú okolo chalupy!!! :smt021

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 03.06.2013, 10:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
..sakra chytil som sa......ondrejko prečo máme kontaktovať E. Baláža, ty nám daj čo si vypozoroval, vyzistil v prírode, a poučuj nás....

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Pon, 03.06.2013, 10:06
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.10.2012, 14:21
Príspevky: 307
Bydlisko: BORINKA
Odpoveď s citáciou
ondrej, rypes takto aj do lesakov, polovnikov a do "vlady"? Alebo nicenie megalomanskych rozmerov ale podla zakona je pre teba v poriadku?

_________________
Jeep Cherokee XJ 2,1TD 90rv
trojdverak - EX
Suzuki Samohraj 1,3i - aktual


Pon, 03.06.2013, 10:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Ak naozaj miluje zem, mal by sa rýpať v nej. (analógia so sexom je priam úžasná) :shock:

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 03.06.2013, 10:34
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Ja predsa do nikoho nerypem, ani nikoho neosocujem. To skor tu si vsimam posmesne reakcie (miesto normalnych argumetov) na moju osobu.


Pon, 03.06.2013, 10:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.10.2012, 14:21
Príspevky: 307
Bydlisko: BORINKA
Odpoveď s citáciou
dobre spytam sa inak. Pisal si svoje pripomienky a otazky aj lesnikom, polovnikom a vlade?

_________________
Jeep Cherokee XJ 2,1TD 90rv
trojdverak - EX
Suzuki Samohraj 1,3i - aktual


Pon, 03.06.2013, 10:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Nikto zatiaľ nešiel do teba s urážkami. Skôr sme napádali spôsob akým prezentuješ svoje ochranárske city k prírode. Ja ako človek lenivý a moderný sa snažím vo svojom prístupe k okolitému prostrediu voliť cestu menšieho zla. A v neposlednom rade hlavne neškodiť (do rici to sa takmer nedá).

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 03.06.2013, 10:57
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron