Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 17:16
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Ďalší
 Autom do chranenej oblasti 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
Stale mi nikto neodpovedal, ci aj lesnici chodia v pocetnych zostavach do lesa jazdit pre zabavu.


nie, chodia tam pre zisk a verejne nas castokrat aj okradaju, urcite nie vsetci, ale niekolko pripadov je uz aj dokazanych, ci sa aj tentokrat mylim????


a stale nerozumiem, preco by som tam nemohol ist za urcenych podmienok a dajme tomu vyhradench lokalit aj pre zabavu?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 13:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
A nemoze to byt tym, ze oni sa realne snazia chranit prirodu?


a my sa ju realne snazime znicit? :smt133

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 13:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
JA osobne (mlade stena 20 rocne) som aj polovnik aj offroad mam rad a aj v hore ako lesny robotnik som co to odrobil a viem povedat len tolko ze to jazdenie po lese 3a viac aut sa nekona dako extra casto... ako lesny robotnik som videl co sa dokazalo v pribehu jedneho dna v lese znicit (tak sa to opakovalo pondelok az piatok)a bolo toho viac ako tych 10 aut na dakom zraze pre zabavu ktore su tam dajme tomu v primere tak 1 mozno 2 krat do mesiaca.... a to chranenie na slovensku je doslova na smiech teda aspon tu de zijem ja... vsetci robia to co daky ochranar povie pritom tu v celom svojom zivote pravdepodobne nebol ani raz ale on vie co je pre tuto lokalitu to naj

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pia, 31.05.2013, 13:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
a este na margo lesnej a polovnej straze, tiez uz su nejake dokazne trestne ciny, ci???

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 13:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
A nemoze to byt tym, ze oni sa realne snazia chranit prirodu?
Stale mi nikto neodpovedal, ci aj lesnici chodia v pocetnych zostavach do lesa jazdit pre zabavu.

Či tam chodia pre zábavu alebo kvôli robote je úplne u riti, keď spravia holorub, nasadia tam hovno a nie nové stromčeky a vrcholom všetkého je zákaz jazdy cyklistom, ktorý ja ako poctivý debil dodržujem a tatra za tatrou zrazu okolo mňa. Som nevedel, že mám taký devastačný bike :smt139
A vôbec celkovo je táto téma mimo. Nič sa tu nevyrieši, kopa ľudí sa len naserie a chlieb lacnejší nebude :smt006

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 31.05.2013, 13:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
a este by ma zaujimal ondrejov pohlad na vikendove pilenie a nakladanie dreva na auta statnych lesov, ved tam sice chodia pracovat, ale aj cez vikend?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 13:41
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Bavime sa o offroade, nie?
A viete o tom, ze v lesoch zije:

kuna skalna
kuna lesna
psik medvedikovity
plsik lieskovy
plch sivy
liska hrdzava
rys ostrovid
medved hnedy
jelene, srny, diviaky
veverice
a dalsie zvierata - ktore vy svojou zabavou totalne rusite a nutite sustavne sa presuvat?

Mna by este zaujimalo, kto by sa bol ochotny podielat na takej zabave, ze by sa mu pri jeho dome nainstalovala hudobna sustava a 3-4 noci by som tam mohol pustat hlucnu hudbu - to by asi ludom vadilo..

Preco ale ludom nevadi, ze plasia ostatnu zver a nicia jej biotop, kde zije?

ondatra pizmova
vydra riecna


Pia, 31.05.2013, 15:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
Ozaj a co vodne toky? Aj po nich sa jazdi? Aj tam ziju zvierata (ondatry, vydry, vtactvo..). Ja som na jednom mieste po offroade videl pekne kaluze v blate plne peknej duhovej farby :-)


ozaj a bol si sa pozriet, ako tecie olej z lesnych strojov(a kolko)? ci to ta uz nezaujima, lebo tie tam chodia pracovat?

bol si sa pozriet na akych vrakoch jazdia niektori polovnici, straze?

garantujem ti, ze su to litre/ks tyzdenne

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 15:11
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
bull4x4 píše:
ondrej123 píše:
Ozaj a co vodne toky? Aj po nich sa jazdi? Aj tam ziju zvierata (ondatry, vydry, vtactvo..). Ja som na jednom mieste po offroade videl pekne kaluze v blate plne peknej duhovej farby :-)


ozaj a bol si sa pozriet, ako tecie olej z lesnych strojov(a kolko)? ci to ta uz nezaujima, lebo tie tam chodia pracovat?

bol si sa pozriet na akych vrakoch jazdia niektori polovnici, straze?

garantujem ti, ze su to litre/ks tyzdenne


Oni tam pracuju.. A vymyslas si (ochranari sa vylucne pohybuju pesi, tzv. hliadky)


Pia, 31.05.2013, 15:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ja som len zvedavý, komu prvému povolia nervy a pošle ťa do :smt141

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 31.05.2013, 15:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Vedie niekam táto konverzácia? Každá minca má dve strany, viac uhlov pohladov. Na všetkom je kus pravdy, ale my si tu melieme svoje a Ondrej svoje. Beriem aj Tvoj názor, ale nechápem o čo Ti ide? Zákon je uzákonení, či potrebuješ strašiť ľudí? Radšej použi tú energiu do nejakého ekoprojektu, určite to bude prospešnejšie ako "nasieranie" ľudí na internete.

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 31.05.2013, 15:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
ja to nebudem, lebo oni tam pracuju.... :-D a vymyslam si, ze polovnici a straz chodi na autach bez TP a STK, asi bude fakt z nejakeho blavackeho uradu :smt126

a ano pracuju, o x percent viac, ako je udrzatelnost lesneho hospodarstva, potom sa budeme cudovat, ked nam nezostane jediny strom

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 15:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Radšej použi tú energiu do nejakého ekoprojektu, určite to bude prospešnejšie


do nejakej fasa elektrarne, ktore nemaju problem s narusanim vodnych tokov, biotopov, rezervacii a neplasia zver

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 15:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2117
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
bull4x4 píše:
a ano pracuju, o x percent viac, ako je udrzatelnost lesneho hospodarstva, potom sa budeme cudovat, ked nam nezostane jediny strom

Tie stromy miznú, lebo okolo nich chodíš autom a rušíš ich :smt018

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 31.05.2013, 15:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Nedá mi nereagovať, ja sa napríklad do lesa extra zabávať nechodím, ani na zrazy (za posledných 10 rokov asi na 3) som podielnik v urbáre, chodím si chystať palivové drevo, zvážať seno (mám 3 kone) a pod. Avšak nepríde mi na tom nič zlé v kľude sa previesť a pokochať sa aj s auta ( z koňa je to lepšie :-D ). Pri klasickej ťažbe ostáva po robotníkoch bordel ako na smetisku a to takmer všade. Oceľové laná, bandasky so starým olejom, sem tam aj stará reťaz do píly. Rozryté lesné cesty po sťahovaní nikto nedá do pôvodného stavu. K rušeniu zveri asi toľko - nemám v lese rád crosky, proste mi leze na nervy ten vrkot, ale aj napriek tomu si myslím, že keď prefrngnú, zver odbehne a motorka je za chvíľu fuč, ale keď niekde vrčí 5 píl a LKT dva týždne určite to má väčší dopad na miestnu faunu. O 90% polovníkov sa nemám ani chuť zmieňovať :smt011 . S nejako dekadentnou zábavou v štýle ryť blato celý deň na jednom mieste tiež nesúhlasím, ale tvrdiť, že offroad ako motorizovaná turistika ničí prírodu je blbosť a neznalosť. Neraz sa mi stalo, že som s auto prišiel na 10 m k početnému stádu vysokej zveri a stádo sa nenechalo vôbec rušiť a "plachá" vysoká zver mi pravidelne chodí v zime do záhrady a to bývam v strede dediny.
Takže offroadu zdar - avšak všetkého s mierou a s rozumom (aj tej ochrany prírody)

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pia, 31.05.2013, 15:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron