Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 18.04.2024, 10:56
Dnes je štvrtok 18. apríla 2024, meniny má Valér a zajtra Jela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Ďalší
 Autom do chranenej oblasti 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
ondrej123 píše:
A viete o tom, ze v lesoch zije:

kuna skalna
kuna lesna
psik medvedikovity
plsik lieskovy
plch sivy
liska hrdzava
rys ostrovid
medved hnedy
jelene, srny, diviaky
veverice
a dalsie zvierata - ktore vy svojou zabavou totalne rusite a nutite sustavne sa presuvat



vacsina z hore menovanych zvierat je u nas uz totalne vyrusena jazdenim po lese a presuva sa k dedine alebo rovno do dediny kde ma vacsi klud ako v lese :roll:
:-) :) :lol:


Naposledy upravil IgorLM dňa Pia, 31.05.2013, 15:48, celkovo upravené 1



Pia, 31.05.2013, 15:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
bull4x4 píše:
a ano pracuju, o x percent viac, ako je udrzatelnost lesneho hospodarstva, potom sa budeme cudovat, ked nam nezostane jediny strom

Tie stromy miznú, lebo okolo nich chodíš autom a rušíš ich :smt018

Tie čo zmizli to neboli stromy ale Enti (Pán prsteňov) a odišli hľadať svoje ženy Entky :smt140

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 31.05.2013, 15:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
No prosím, a takto to dopadne, keď má človek zákaz ísť do prírody a pozerá doma kraviny typu "Pán prsteňov", pýtam sa: ,,TOTO STE CHCELI??" :D

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 31.05.2013, 15:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
Tie stromy miznú, lebo okolo nich chodíš autom a rušíš ich :smt018


OK, budem chodit s nastartovanou pilou na LKT, na tie su uz hadam zvyknute

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 15:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Luther píše:
No prosím, a takto to dopadne, keď má človek zákaz ísť do prírody a pozerá doma kraviny typu "Pán prsteňov", pýtam sa: ,,TOTO STE CHCELI??" :D

Však ja nedbám poďme do lesa a môžme aj stromy objímať, len aby to neboli Enti, lebo by nám dali :smt021

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 31.05.2013, 15:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
v zivote som sa netahal bez gurtne, videli ste, ako vyzeraju stromy od lan po tazbe Statnych lesov? tie uz nemusite objimat, mozete nad nimi rovno hodit slzu, to, ale nejaky dobrak, co tam pracuje v zivote neurobi

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Pia, 31.05.2013, 15:50
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 9:02
Príspevky: 246
Bydlisko: Prašník
Odpoveď s citáciou
Toto tu je taká blbosť až to dverami trieska. Z mojej Vitari nekvapne ani jedna kvapka oleja, na to som pedant. Lesná stráž u nás jazdí na starej hnilej Nive, ktorá ked zostane stáť 10 minút na betóne, krásne zanechá tri barinky oleja: z motora, prevodovky aj diferaku. A ja ničím prírodu. Všetci takýto pseudoochranari nech mi vyskocia na hrb.

_________________
Suzuki Vitara 2.0TD Intercooler, automat, Truck 2000, lift 3cm, CB TTI, gurtne, vzduchový klaksón. Jazdím na hranolky. :D
Spotreba na ceste 7,2l/100km. Poteší. :-)


Pia, 31.05.2013, 15:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.03.2013, 19:37
Príspevky: 2118
Bydlisko: Lipt. Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Kde sa tu dá dať "like"? :smt023

_________________
...Respect Nature...
Som označený za extrém, pretože milujem svoju zem!


Pia, 31.05.2013, 16:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
bull4x4 píše:
v zivote som sa netahal bez gurtne, videli ste, ako vyzeraju stromy od lan po tazbe Statnych lesov? tie uz nemusite objimat, mozete nad nimi rovno hodit slzu, to, ale nejaky dobrak, co tam pracuje v zivote neurobi

Áno bohužiaľ videl a o niektoré potrhané laná sa pravidelne potkýňam.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Pia, 31.05.2013, 16:03
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Proble je podla mna v tom, ze vy sa snazite zhadzovat pozornost na inych..
Pricom podla mna offroad ohrozuje biotopy, kde zije zver a nici ich.. Neviem, podla mna
Ok, tak ja radsej idem. Nech si kazdy robi ako mu svedomie kaze. Pekny den a sorry.


Pia, 31.05.2013, 16:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
..možno trošku mimo temy,len mňa stale zaujima ,kde su "ochranari" ked cigani rubu les v najvyššom stupni ochrany napr. Slovensky raj? :roll: toto nevadi tzv."ochranarom" a všelijakym "Vlkom" a inym spolkom?
...to ,že sa napr. v Čavoji vysadzali stromčeky,že sa zberal bordel v prirode toto netreba vidiet?
...to ,že človek ide do lesa pešo na huby,vyškriabe sa niekde na kopec,kde očakava ticho ,ale namiesto toho tam najde naukladane drevo a dookola plastove flaše od piva a neporiadok po lesnych robotnikoch ....aj toto sposobili offroadaci?
Ondrej123,maš pomylene čo je skutočny offroad

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 31.05.2013, 16:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Myslím si že najväčšie zlo v lese robia motorkári s vykuchanými výfukmi, aj mozgami. Motorku počuť v hlbokom lese aj na 2 kilometre.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pia, 31.05.2013, 17:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.09.2011, 13:09
Príspevky: 48
Bydlisko: Valča
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Nedá mi nereagovať, ja sa napríklad do lesa extra zabávať nechodím, ani na zrazy (za posledných 10 rokov asi na 3) som podielnik v urbáre, chodím si chystať palivové drevo, zvážať seno (mám 3 kone) a pod. Avšak nepríde mi na tom nič zlé v kľude sa previesť a pokochať sa aj s auta ( z koňa je to lepšie :-D ). Pri klasickej ťažbe ostáva po robotníkoch bordel ako na smetisku a to takmer všade. Oceľové laná, bandasky so starým olejom, sem tam aj stará reťaz do píly. Rozryté lesné cesty po sťahovaní nikto nedá do pôvodného stavu. K rušeniu zveri asi toľko - nemám v lese rád crosky, proste mi leze na nervy ten vrkot, ale aj napriek tomu si myslím, že keď prefrngnú, zver odbehne a motorka je za chvíľu fuč, ale keď niekde vrčí 5 píl a LKT dva týždne určite to má väčší dopad na miestnu faunu. O 90% polovníkov sa nemám ani chuť zmieňovať :smt011 . S nejako dekadentnou zábavou v štýle ryť blato celý deň na jednom mieste tiež nesúhlasím, ale tvrdiť, že offroad ako motorizovaná turistika ničí prírodu je blbosť a neznalosť. Neraz sa mi stalo, že som s auto prišiel na 10 m k početnému stádu vysokej zveri a stádo sa nenechalo vôbec rušiť a "plachá" vysoká zver mi pravidelne chodí v zime do záhrady a to bývam v strede dediny.
Takže offroadu zdar - avšak všetkého s mierou a s rozumom (aj tej ochrany prírody)


Uplne s tebou suhlasim je to presne tak ako pises hlavne robotnici a ti slavni ochrancovia prirody robia najveciu zlost byvam pri hore a vydim ake kvantum dreva sa zvaza kazdy den dva polske kamiony natrepane drevom som milovnikom prirody a urcite neposkodzujem prirodu tim ze sa preveziem na dzipe po hore urcite ten bordel po robornikoch je horsi.

_________________
Suzuki Samurai santana 1.3 i
Opel Tigra 1.6 i


Pia, 31.05.2013, 17:43
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 20.02.2013, 22:56
Príspevky: 31
Bydlisko: Velké Leváre
Odpoveď s citáciou
Ondrej aký je rozdiel medzi zastrelenou a vyplašenou srnkou?


Pia, 31.05.2013, 18:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 30.05.2013, 13:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
nafťák píše:
Ondrej aký je rozdiel medzi zastrelenou a vyplašenou srnkou?


Pia, 31.05.2013, 19:08
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 293 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: