Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 15:45
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Nový Patrol 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.02.2010, 0:01
Príspevky: 222
Bydlisko: Mojmírovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nuz? doba ide dopredu a vsade pchaju tu "spolahlivu" elektroniku. :? Ale cim som starsi, tym sa mi viac pacia auta a motorky z mojej mladosti :D Takze ked chcem mat spolahlive auto, alebo motorku, budem asi veteranista. :-D

_________________
Tajomstvo pohody spočíva v umení neznepokojovať sa hluposťami.
Zatial sa ucim, citam, sledujem.
Tak po marnom hladani Pajera3,5V6 som skoncil pri Patrole Y61 3,0DDTi


Uto, 16.02.2010, 14:56
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.11.2007, 19:52
Príspevky: 168
Bydlisko: Ždiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prave som sem chcel dat ten clanok .... totalne ma to vykolajilo ... kral offroadu prave zomrel :cry: ... cest jeho pamiatke ... ked som videl odspodu poslednu generaciu pred tymto tak som si vravel ze nissan stale vie co je dobre ... ale vyzera to tak ze podlahli novym trendom ... ale nechapem dovod tak totalne zmenit patrola, vsak zaujem o neho bol obrovsky .... a na take tutu mutu maju predsa murano ... na tom nech sa vyblaznia a spravia z neho limuzinu .... ale nie patrol :evil: ..... a vazne to vyzera tak ze offroadaci budeme pomaly uz iba veteranisti .... vsak vyraba niekto okrem Iveca a UAZu este poriadny off ???? .... mam pocit ze nasi vnuci uz nebudu vediet ani co to je offroad ... smutne veru


in memoriam

Obrázok

_________________
ARO 240 r.v. 1983 , L25 , gumy 6,50 R16 , vďačný autotraktor .. budem spominat :-( ......... Nissan Patrol GR Y60 , r.v. 1989 , RD28 , gumy Fedima MT 31x10,5 R15 .. co dodat .. jednoducho super stroj :-)


Str, 17.02.2010, 0:34
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.02.2007, 21:38
Príspevky: 140
Bydlisko: BA/PK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jozo, upresnim to, vies preco stiahli predaj resp. vyrobu Patrola, skor ako planovali?? Lebo sa nepredaval a nebol o neho taky obrovsky zaujem ako tvrdis, skor si dotycni kupili Navaru alebo Pathfinder, viem ze je to rozdiel, no zial je to tak. Informacie mam z prvej ruky zo showroomu

Neboj sa, som rovnako smutny ako ty, asi si kupim jednu Y60/Y61 do rezervy.

_________________
...dlha seda Y61 2.8TD (1998) s elektronickym cerpadlom
...Ex dlha zelena Y61 2.8TD (1999) s mechanickym cerpadlom
...popripade pomoze Pajero Sport 2.5TD (1998)


Str, 17.02.2010, 1:15
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jozo164 píše:
.... vsak vyraba niekto okrem Iveca a UAZu este poriadny off ????


...zabudol si na Wranglera? :-D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Str, 17.02.2010, 8:19
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.11.2007, 19:52
Príspevky: 168
Bydlisko: Ždiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
Jozo164 píše:
.... vsak vyraba niekto okrem Iveca a UAZu este poriadny off ????


...zabudol si na Wranglera? :-D




aha sorry :) .... ale aj tak poriadne auto je uz vyhynuty druh pomaly

_________________
ARO 240 r.v. 1983 , L25 , gumy 6,50 R16 , vďačný autotraktor .. budem spominat :-( ......... Nissan Patrol GR Y60 , r.v. 1989 , RD28 , gumy Fedima MT 31x10,5 R15 .. co dodat .. jednoducho super stroj :-)


Str, 17.02.2010, 9:03
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.11.2007, 19:52
Príspevky: 168
Bydlisko: Ždiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TomasBA píše:
Jozo, upresnim to, vies preco stiahli predaj resp. vyrobu Patrola, skor ako planovali?? Lebo sa nepredaval a nebol o neho taky obrovsky zaujem ako tvrdis, skor si dotycni kupili Navaru alebo Pathfinder, viem ze je to rozdiel, no zial je to tak. Informacie mam z prvej ruky zo showroomu

Neboj sa, som rovnako smutny ako ty, asi si kupim jednu Y60/Y61 do rezervy.




to ako vazne ? ... tak potom preco novinari pisu o predajoch v dobrom zmysle ?? ... joj to uz ani motoristickym sa neda verit ??

ale zase po cestach ich vidam dost , tak nemyslim ze by predaj bol az taky katastrofalny

_________________
ARO 240 r.v. 1983 , L25 , gumy 6,50 R16 , vďačný autotraktor .. budem spominat :-( ......... Nissan Patrol GR Y60 , r.v. 1989 , RD28 , gumy Fedima MT 31x10,5 R15 .. co dodat .. jednoducho super stroj :-)


Str, 17.02.2010, 9:06
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jozo164 píše:
ale zase po cestach ich vidam dost , tak nemyslim ze by predaj bol az taky katastrofalny


IMHO....Po cestach vidis starsie rocniky a vsetko vacsinou dovezene zvonka.

Co som ja zachytil tak Patrola na Slovensku noveho nepredali uz dlho ziadneho, preto ani na autosalonoch nikdy nevystavovali ziadneho novsieho len Navara a Pathfinder. (nemusi byt uz aktualne ale daco na tom asi bude)

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Str, 17.02.2010, 12:06
Profil ICQ WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.11.2007, 19:52
Príspevky: 168
Bydlisko: Ždiar
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi píše:
Jozo164 píše:
ale zase po cestach ich vidam dost , tak nemyslim ze by predaj bol az taky katastrofalny


IMHO....Po cestach vidis starsie rocniky a vsetko vacsinou dovezene zvonka.

Co som ja zachytil tak Patrola na Slovensku noveho nepredali uz dlho ziadneho, preto ani na autosalonoch nikdy nevystavovali ziadneho novsieho len Navara a Pathfinder. (nemusi byt uz aktualne ale daco na tom asi bude)



myslem som tohto http://nissan-patrol-gr.autobazar.eu/30 ... 15429.html

starsie rocniky samozrejme ... aj vedla v PL ich je kopa 8-)

_________________
ARO 240 r.v. 1983 , L25 , gumy 6,50 R16 , vďačný autotraktor .. budem spominat :-( ......... Nissan Patrol GR Y60 , r.v. 1989 , RD28 , gumy Fedima MT 31x10,5 R15 .. co dodat .. jednoducho super stroj :-)


Str, 17.02.2010, 17:18
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skor sa dnes nepredavaju velke auta vseobecne,teda nielen patrol...
neviem,preco to nazyvaju terenne auto,ved to uz bude len auto na rodinnu lyzovacku....ani s patrolom to nema nic spolocne.....
vyzera to tak,ze eru popularneho osobneho terenneho auta zacal jeep a asi aj skonci
:smt022

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Str, 17.02.2010, 22:13
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... dobre už bolo :?

vývoj a výroba áut do terénu vrcholila v na prelome tisícročí. Odvtedy to ide už len dole vodou. Požiadavky užívateľov sú stále buzerantskejšie a terénne autá doplatili na svoju módnosť. Výrobcovia dobre vediac, že len veľmi máloktorý teréňák ucíti pod kolesami niečo iné ako asfalt náležite upravili konštrukciu vozidiel smerom k lepším jazdným vlastnostiam na ceste, k vyššiemu komfortu a aktívnej bezpečnosti. Také autá se predávajú.
Samotný vývoj áut ustrnul a už všetci len lepia elektronické serepetičky na podvozky so zreteľným cieľom nahradiť schopnosti stále nekompetentnejších užívateľov (čo osobne považujem za veľmi nebezpečný trend, pretože nevyhnutne povedie k vážnejším následkom havárií).
Všetci tak nejako zbožne očakávajú impulz k revolučnému prerodu konštrukčných princípov (páč mnohé veci v dnešných autách pamätajú ešte Ford T) ale nikomu sa nechce taký impulz zaplatiť.

snáď možno dúfať, že autá do terénu v zmysle odolných vozidiel schopných normálnej funkcie aj za nenormálnych okolností zachránia vojaci. I keď aj tu bude problém, bo vojsko silne inklinuje k špeciálnym pancierovým konštrukciám, ktoré aj po vyradení od vojska nebude dosť dobre možné prevádzkovať civilne.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 17.02.2010, 23:09
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 09.02.2010, 0:01
Príspevky: 222
Bydlisko: Mojmírovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Este vidim sancu vo vyvoji alebo seriovych upravach pre normalne hospodarstvo. Nejaky lesnici, druzstevnici alebo stavbari tiez nepotrebuju kopu elektroniky, ale spolahlivost. Aj ked ti asi radsej pouzivaju pick-up.

_________________
Tajomstvo pohody spočíva v umení neznepokojovať sa hluposťami.
Zatial sa ucim, citam, sledujem.
Tak po marnom hladani Pajera3,5V6 som skoncil pri Patrole Y61 3,0DDTi


Štv, 18.02.2010, 12:47
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
africa varianty land cruisrov alebo hzj z australie sa bude dat zohnat aj dalsich par rokov...


Štv, 18.02.2010, 13:24
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... a v EU sa nebudú dať prihlásiť, lebo emisie a kdesi čosi ...

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 18.02.2010, 16:50
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
povedal by som, ze tento patrol je posledny skutocny. pockajte za par rokov az budu iba cinske automobilky

_________________
unlimited


Štv, 18.02.2010, 17:30
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ináááč ... bol som dnes na rozumy u hnissanov. (pre prípadných záujemcov, origo spojková sada nisssan je o 91€ drahšia ako Valeo v Autoprime a jeden žhavič stojí 44€) Na moje povzdychnutie, že nissan opustil segment terénnych áut mi dali za pravdu s dodatkom, že posledné patroly boli už len plastové napodobeniny a že nového patrola nepredali už ale poldruha roka.
Ale bol som upozornený na Nissan (akési označenie, čo si nepamätám), čo je vlastne starý pikap D22 s novým motorom. Robia ho pre pracovné účely, nakoľko sa ukázalo že nová parádna Navara sa hodí leda na blýskanie parádnym lakom a prepravu surfu na pláž (nie príliš členitú)

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 18.02.2010, 19:34
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: