Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 6:31
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 palivova sustava 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
z nejasneho dovodu nejde odvzdusnit palivova sustava po vymene palivoveho filtra :smt022 uz ma napadla aj myslienka ze v nadrzi neni taka hladina nafty ale sak do teraz auto jazdilo bez problemov. nemate skusenosti???

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 09.07.2007, 21:40
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nehcem nosit drevo do lesa, ale niekde v manuali (k terranu) popisuju nejaku pumpu u diesel verzii .. Predpokladam, ze to si skusal ...
Pokial si ten filter osadil spravne (je tam sipka, alebo nieco ako in/out), tak okrem tej pumpy fakt neviem ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 09.07.2007, 22:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
milos ako si to odvzdusnoval presne? pri filtri a aj cerpadlo? :?

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pon, 09.07.2007, 22:17
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
češi toto už preberali.

Inak po výmene filtra chvilku usilovne pumpujem tou mizernou mrňavou ručnou pumpičkou až začnú vrzať trysky. Tým je odvzdušnené.

Miloš... máš na filtri zo spodu čidlo vody v nafte?

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 09.07.2007, 22:27
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
češi toto už preberali.

Inak po výmene filtra chvilku usilovne pumpujem tou mizernou mrňavou ručnou pumpičkou až začnú vrzať trysky. Tým je odvzdušnené.

Miloš... máš na filtri zo spodu čidlo vody v nafte?


a dovolil by som si doplniť Martina, pumpička znateľne strvrdne...

ak si menil filter, tak asi tam budeš mať netesnosť a nedokážeš vytvoriť podtlak...

-ka-


Pon, 09.07.2007, 22:40
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... a tú netesnosť budeš mať PRED filtrom .... resp. ťahá ti to niekde falošný luft.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 09.07.2007, 22:52
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
3.3 sa že vraj zle odvzdušnujú , bude to aj tým , že majú radové čerpadlá . Takže ,ked máš dobrú podávaciu pumpičku /asi ano ,keď doteras išiel /, tak treba postupne odvzdušnovať , od filtra , až po vstrekovače .

2,8 majú rotočerpadlá , tam stačí len trochu natahať , ako na benzíne a ide to , ale pri výmene, je tiež dobré naplniť filter naftou . Som sa natahal jak blbec :)

Ak je zlá pumpička dá sa kúpiť samostatná /taká gumenná loptička , asi 500 sk/, čo napojíš na hadičku , a má v sebe aj spätnú klapku , takže nafta "nepadá".

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 10.07.2007, 0:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja len ze ma prestalo po 3 minutach tahania s pumpickou tahat a neslo mi do hlavy ze nafty nikde. pred filtrom som neodvzdusnoval nic. tato otazka vyznie blbo... ale TAM SA AJ NIECO ODVZDUSNUJE?? bo odvzdusnovaci srob je daleko od filtra takze neveim. pripadne netesnosti vylucujem bo je to dotiahnute jak slak. skusim to dnes nejako dotiahnut aj keby som mal vlastne pluca pouzit :twisted: dakujem zatial :wink:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 10.07.2007, 7:17
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 22:26
Príspevky: 322
Bydlisko: Benešovsko CZ
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Při výměně filtru, nový vždy naplním naftou po okraj abych nemucel pumpovat moc nafty z nádrže, potom ještě pumpičkou na plnění oleje do převodovky nasaju naftu z nádrže aby byla v hadičce a celým potrubí, protože při výměně spadla. Skřípnu hadičku od nafty aby se tam nedostal vzduch na nasadím na filtr a skřípnutí uvolním a odzvzdušňuji. Potom to netrvá tak dlouho a většinou se povede. Ty máš odzvdušňovací pumpičku na filtru membránovou nebo pístovou. Membránové někdy pěkně zlobí, netěsní a hlavně ty ventilky jazýčkový se někdy rozbijou, pak je jediná možnost víko filtru s pumpičkou vyměnit, protože oprava zapertlovaného víka je problematická a už jsem jí taky jednou dělal. Pístová pumpa je lepší a opět podivat se na ty ventilky tam myslím, že jsou kuličkové, nejsem si jistej.

_________________
Když auto tak 4x4, teď si pujčuju Patrol GRY61 4.2TD, Mondeo II, 1.8TD janskrceny@seznam.cz tel. +420 723 485 738


Uto, 10.07.2007, 8:13
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron