Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 7:11
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 BRZDY 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Dobre suhlasím s tebou že brzdy musia byť 100 percentene,ty si ten valec kludne vysokoodborne skladaj a tak ako prispevok vyššie potom nech sa s tym drbe niekto iný...Typicky slovenský pohlad .Odbočím od temy nedavno sme riesili s kamaratom ,kamaratovi X5 ,nabural doň favorit klasika,dohromady nič , a kde nič tu nič po odstrojení prasknutý blok motora ,ojojoj ,zavolali sme poisťovnu šťastia a vies čo ten slovenský koumak vymyslel ?Vymeniť blok .Hádaj kam sme ho poslali - DO .....ťiež slovenský pohlad.Možno keby to bolo na môj verkel tak to tiež okuknem ale zákaznikovi si to nedovolím.Keby si videl ako sa v nemecku robí SO brzd,tak by si plakal nad tým čo sa hádže do kontajnera a ludia si preto myslia že v nemecku su dobré auta.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Str, 30.01.2008, 23:12
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Marián Dzina píše:
Dobre suhlasím s tebou že brzdy musia byť 100 percentene,ty si ten valec kludne vysokoodborne skladaj a tak ako prispevok vyššie potom nech sa s tym drbe niekto iný...Typicky slovenský pohlad .Odbočím od temy nedavno sme riesili s kamaratom ,kamaratovi X5 ,nabural doň favorit klasika,dohromady nič , a kde nič tu nič po odstrojení prasknutý blok motora ,ojojoj ,zavolali sme poisťovnu šťastia a vies čo ten slovenský koumak vymyslel ?Vymeniť blok .Hádaj kam sme ho poslali - DO .....ťiež slovenský pohlad.Možno keby to bolo na môj verkel tak to tiež okuknem ale zákaznikovi si to nedovolím.Keby si videl ako sa v nemecku robí SO brzd,tak by si plakal nad tým čo sa hádže do kontajnera a ludia si preto myslia že v nemecku su dobré auta.


To Marian Dzina:No ked uz musis mat silou mocou pravdu, tak si pre mna za mna po kazdom defekte kup aj 4 gumy :-D Ja som sa tiez nenarodil vcera a nejake to auto som uz videl. Primitivne vytahovanie sa typu co vsetko si ty uz videl a jak by som ja odpadol si strc do riti.

To MAICO: primarne by som skusil Radoofroad-a http://www.allmetal.sk, mal by mat original sady. Ak nie, akekolvek tvarom vhodne gumicky (nepokusaj sa napasovat nevhodny priemer).

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Str, 30.01.2008, 23:35
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MAICO píše:
Aááááá viete mi niekto poradit kde by som gumičky zohnal? Jeden typ mám ale ak by náhodou. Díky moc 8)


AFINIS - BA - Rača

Alebo sa spýtaj v Nissane, či sa to dodáva ako sada.

(niekedy treba ponad plece kukať pánkovi do monitora :-D Ak to má samostatné číslo, tak sa to objednať dá! )

mňa na Hondu stála komplet celá sada (všetky gumičky, nový piestik pružina a prachovky ) nejakých 1000,- Sk , čo mi prišlo ako dobrá cena.
(v porovnaní s novým valcom za 9k)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Naposledy upravil palo-cherokee dňa Štv, 31.01.2008, 0:02, celkovo upravené 1



Str, 30.01.2008, 23:58
Profil WWW
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MAICO píše:
Aááááá viete mi niekto poradit kde by som gumičky zohnal? Jeden typ mám ale ak by náhodou. Díky moc 8)


posli mi postu daj do nej presne udaje od vozidla tip a rok a obsah pozrem ti new alebo daku nahradu a najlepsie bi bolo keby cislo guferka tie rozmeri co su na nom

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Str, 30.01.2008, 23:59
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
... cislo guferka tie rozmeri co su na nom


2Mirec: to bude asi ťažké , lebo v brzdovom valci nie sú guferá a tobôž nie číslované. Sú to gumičky so stieracími britmi , vyrobené zo špeciálnej styrenbutadienovej zmesi, ktorá je odolná voči brzdovej kvapaline

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 31.01.2008, 0:04
Profil WWW
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
MIrec01 píše:
... cislo guferka tie rozmeri co su na nom


2Mirec: to bude asi ťažké , lebo v brzdovom valci nie sú guferá a tobôž nie číslované. Sú to gumičky so stieracími britmi , vyrobené zo špeciálnej styrenbutadienovej zmesi, ktorá je odolná voči brzdovej kvapaline


aha to ja neviem viem zohnat skoro cokolvek nove za dobre ceny a rad pomozem ak mozem

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 31.01.2008, 0:06
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
MAICO píše:
Aááááá viete mi niekto poradit kde by som gumičky zohnal? Jeden typ mám ale ak by náhodou. Díky moc 8)


posli mi postu daj do nej presne udaje od vozidla tip a rok a obsah pozrem ti new alebo daku nahradu a najlepsie bi bolo keby cislo guferka tie rozmeri co su na nom


nechcem rušit debatu,ale ,,gumička,, a ,,gufero,, su dve rozdielne veci ;-) jasne na gufere by si mal mat čislo ale na gumičke nie :wink:

Palo ma predbehol ,presne tak :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 31.01.2008, 0:07
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no dobre ale aj gumicka ma svoje rozmeri ked kupujem v gufere tu v BB tak tiez mi to meraju sublerov

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 31.01.2008, 0:09
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
no dobre ale aj gumicka ma svoje rozmeri ked kupujem v gufere tu v BB tak tiez mi to meraju sublerov


Jasne ,že meraju ,vnutorny priemer a hrubku ,toto len potrebuješ vediet u gumičky,ale ako Palo poznamenal,musi tam byt špecialny material ,nakolko gumu bud NBR,alebo Silikon alebo Polyuretan brzdova kvapalina určite rozlepta ;-) a s tym bude velky problem,myslim material . :? // nie žeby som s tym robil ,ale asi hej ,už par rokov :wink: //

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 31.01.2008, 0:14
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
MIrec01 píše:
no dobre ale aj gumicka ma svoje rozmeri ked kupujem v gufere tu v BB tak tiez mi to meraju sublerov


Jasne ,že meraju ,vnutorny priemer a hrubku ,toto len potrebuješ vediet u gumičky,ale ako Palo poznamenal,musi tam byt špecialny material ,nakolko gumu bud NBR,alebo Silikon alebo Polyuretan brzdova kvapalina určite rozlepta ;-) a s tym bude velky problem,myslim material . :? // nie žeby som s tym robil ,ale asi hej ,už par rokov :wink: //


pockaj aby si ma pochopil ja mu chcem zohnat nove presne take ako idu donho len potrebujem vediet tip rocnik obsah udaje do vyhladavaca alebo aspon pomoct trochen

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 31.01.2008, 0:17
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
pockaj aby si ma pochopil ja mu chcem zohnat nove presne take ako idu donho len potrebujem vediet tip rocnik obsah udaje do vyhladavaca alebo aspon pomoct trochen


:wink: jasne chapem ,len som chcel povedat,že určite to priamo na SK nezoženieš resp. bude to len dovoz ,proste že take jednoduche to nebude resp. bude to musiet byt dovoz cez NISSAN ,tak držim palce ;-)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 31.01.2008, 0:21
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
MIrec01 píše:
pockaj aby si ma pochopil ja mu chcem zohnat nove presne take ako idu donho len potrebujem vediet tip rocnik obsah udaje do vyhladavaca alebo aspon pomoct trochen


:wink: jasne chapem ,len som chcel povedat,že určite to priamo na SK nezoženieš resp. bude to len dovoz ,proste že take jednoduche to nebude resp. bude to musiet byt dovoz cez NISSAN ,tak držim palce ;-)


skuste mi dat dakto udaje a skusim ak zozeniem majitel bude mozno rad ked nie tak co uz :-) :-) :-) :-)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 31.01.2008, 0:24
Profil ICQ
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nemusi, s trochou stastia budu pasovat skodovacke. Pravdepodobne bude treba kombinovat niekolko sad gumiciek, co pri cene 35,- za sadu nie je podstatne. Podstatne je aby vsetky gumicky boli na brzdy, teda odolne brzdovej kvapaline. Treba sublerou odmerat vnutorny priemer valca a pytat sa na gumicky do tohoze priemeru. Tych gumiciek tam bude niekolko, je pravdepodobne ze jedna sa najde v jednej sade a druha v inej (starsi ci novsi typ alebo tak).

To MAICO: az zistis, daj vediet - informacia o zamennosti sa vzdy hodi.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 31.01.2008, 0:28
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.02.2007, 23:56
Príspevky: 152
Bydlisko: Vydrna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toto je tusim maicov patrol :NISSAN / PATROL GR II (Y61)
2.8 TD (2826ccm/95kW/129HP) [06/97-05/00]

mal by to byt tento :

Obrázok

_________________
www.expertmoto.sk
SUZUKI SAMURAI SJ413i , NISSAN PATROL GR Y60
Veľky odvezie malého - malý potiahne veľkého


Štv, 31.01.2008, 1:22
Profil WWW
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chrust píše:
toto je tusim maicov patrol :NISSAN / PATROL GR II (Y61)
2.8 TD (2826ccm/95kW/129HP) [06/97-05/00]

mal by to byt tento :

Obrázok


pozrem daco lacnejsie na obed dam info

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 31.01.2008, 1:32
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: