Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 3:43
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 BRZDY 
Autor Správa
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To Chrust: to je origo alebo nahrada?

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 31.01.2008, 1:39
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.02.2007, 23:56
Príspevky: 152
Bydlisko: Vydrna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To som tu dal iba pre info bo MAICO už asi spí :smt015 .

Dúfam že som sa trafil . :smt033

_________________
www.expertmoto.sk
SUZUKI SAMURAI SJ413i , NISSAN PATROL GR Y60
Veľky odvezie malého - malý potiahne veľkého


Štv, 31.01.2008, 1:41
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.02.2007, 23:56
Príspevky: 152
Bydlisko: Vydrna
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
To Chrust: to je origo alebo nahrada?


:smt017 to je z autokelly .

je tam este jeden a ten je za 8900sk z Dph

_________________
www.expertmoto.sk
SUZUKI SAMURAI SJ413i , NISSAN PATROL GR Y60
Veľky odvezie malého - malý potiahne veľkého


Štv, 31.01.2008, 1:47
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne akurat vcera prisli nahradne gumicky do hlavneho brzdoveho valca...na nissan terrano 1 stali 400,- Skk. Ked chces, viem sa Ti opytat aj na gumicky na patrola, len mi treba nejake udaje o nom


Štv, 31.01.2008, 7:15
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 01.12.2006, 16:44
Príspevky: 402
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano chlopy je to ten valček čo tu dal chrúst len neviem priemery gumičiek lebo ešte som to nerozobral.


Štv, 31.01.2008, 7:52
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Mostangue -Prečo odbočuješ a sklzavas k osočovaniu?Riesili sme tu problem s brzdami ,ty si mna nazval šialeným ,presiel som to s usmevom,potom zase -arogancia určena pre moje deti./čítal som to čo si opravoval/ Ja som tu dal prirovnanie pár príkladmi,že čo sa ako rieši inde. Len stálym učenim a preberanim novych poznatkov sa dostaneme dalej.Prajem ti vsetko dobré nazdar.

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Štv, 31.01.2008, 9:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:50
Príspevky: 822
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
No MAICO ja by som spravil ako číro radí choď do hnisanu kúp sadu gumičiek (nie na ftáka) (ORIGO HNISAN) žiadne náhrady a špekulácie - sú to brzdy. Ak Ti to bude tiecť resp. prepúšťať aj po výmene tak Ťa asi nový brzdový válec neminie.

_________________
Kde ostatní končia ...


Štv, 31.01.2008, 10:03
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kazdy kto si precital si urobil obraz, nebudem to tu dalej rozoberat, tato tema nie je na to urcena. (recnicka otazka 'šílíš?' (= neblázni) nie je osocovanim a nespada pod paragraf 1.5).

Je pochopitelne, ze v Nemecku (aj inde) je vzhladom na ukrutnu cenu NH jednoduchsie hlavny valec vymenit (4 srofy = 2 minuty), ako ho rozoberat a opravovat (janeviemkolko gumiciek = cca hodina a pol). Zakaznik to zaplati. Zaruku za nove diely nesie dodavatel, servis iba za montaz. Vzhaldom na pokracujucu kretenizaciu spolocnosti ide o to, ze zakaznik, ktory nema o veci sajnu, ma dobry pocit, pretoze ma valec (teda nieco, o com sice netusi co to je a co to robi) novy, a teda dojem, ze sa nemoze poruchat.

Oprava valca je zlozitejsia ako vymena a pomer cena ND / cena prace je uuuuplne inde.

Ale: defacto valcu nie je nic (ak nie je vypadany) a vymenou opotrebenej casti sa dosiahne uroven noveho. Cena ND je zlomkom, a cena prace, pokial si to clovek robi sam, nie je kriteriom. I v pripade, ze je clovek nezrucny a pracu zveri kamaratovi, kamarat to spravi za dve piva. Takze pointa je v tom, ze uzivatel dostatocne tupy alebo bohaty si moze nechat vymenit trebars aj cele auto, uzivatel znaly meni to co je poskodene, za zlomok ceny - a o to ide (este stale ma MAICO moznost zakupit novy valec, ak sa tak rozhodne, nie?).

Zavadzajuce tvrdenia o tom, ako sa s tym 'potom' bude musiet trapit niekto iny su nepodlozene - generalkovany valec vydrzi to iste ako novy, a po piatich rokoch sa s tym bude musiet opat nieco robit tak ci tak. V kazdom pripade obe varianty su plne funkcne, legalne, a na tej istej kvalitativnej urovni; robil som aj v servise (automechanik) a rozhodne sa nenecham zavriet za odflakane brzdy.

Samozrejme su veci, ktore si na svojom aute (ako osoba znala) urobit dovolim, a na cudzom (zakaznik ci kamarat) nie (osoba neznala) - ale toto nie je ten pripad.

A motto: vsetko sa da opravit - je to len otazka rentability. Na neboheho Trabanta som repasoval valceky, ktore servis vyhodil a pol roka na ne prsalo a snezilo. Fungovali; je pravdou, ze s kazdym som stravil asi 4 hodiny - to vsak vtedy nebolo kriteriom. Dnesnym automechanikom by vydatne pomohlo rok povinne opravovat vetriesky, s minimom nahradnych dielov.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 31.01.2008, 10:31
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
je to zavezna objednavka
NIPARTS
novi valec z ABS 7 390sk s DPH
novi valec bez ABS 6 087sk s DPH

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Štv, 31.01.2008, 10:54
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.02.2007, 23:56
Príspevky: 152
Bydlisko: Vydrna
Odpoveď s citáciou
Pre info ak niekto nevie ako vyzerá hlavný brzdový valec . Sú tam vidieť aj tie gumičky



Obrázok


Obrázok

_________________
www.expertmoto.sk
SUZUKI SAMURAI SJ413i , NISSAN PATROL GR Y60
Veľky odvezie malého - malý potiahne veľkého


Štv, 31.01.2008, 19:57
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Maico...

neskúmal som thread úplne dokonale (ak niečo opaknem, tak pardon)

mohli by Ti vďaka bordelu byť odtlačované brzd. doštičky? Nemáš tam fugu?

Keď nie, akú kvapalinu používaš?

Ja od istej doby a dosť razantnej reakcie istého kamoša, starého mechanika dávam len nemecký SUPERDOT 4 alebo ako sa nazýva... ale z nemecka, echt.... a zachránilo mi to aj púšťajúce brzdy (výmena kvapaliny)

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 01.02.2008, 0:19
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To Karlito: moze byt, ale mne to pripada velmi priznacne na netesny a vzduch nasavajuci hlavny valec. Este by to mohli byt samostely, ale y61 ma myslim kotuce aj vzadu (niektore y6o maju vzadu bubny), takze v tom to nebude.

To MAICO: po zlozeni velmi dokladne odvzdusnit (po vypumpovani vzduchu z valcekov pumpovat dalej, aj ked ide len kvapalina - moze byt bublina niekde dalej v trubke, a obcas trva dost dlho kym sa ju podari vytlacit). Odvzdusnovat aj na hl. valci a pripadne aj na spojkach a tak, povolenim holendra. Po zisteni ze to brzdi par dni pojazdit, a odvzdusnit opat (tentokrat staci na odvzdusnovakoch a kratsie). Mozno ti radim to co davno vies, ale radsej povedat dvakrat ako nevediet.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pia, 01.02.2008, 1:17
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 01.08.2007, 12:41
Príspevky: 134
Bydlisko: Vydrná
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
To Marian Dzina: silis? za cely valec chcu siiiiilene prachy, a takmer urcite mu nic nebude. Ak sa daju zohnat gumicky, je to zlomok ceny.

To MAICO: este poznamka: po vymene gumiciek doporucujem brzdovu kvapalinu DOT4. DOT3 (niektori vyrobcovia) ma tendenciu gumicky z ineho materialu rozpustat.


Dot3 dot4 je len rozdielna teplota varu a samozrejme tam nedá červenú alebo zelenú

_________________
Keď do hory,tak s flintou a OFFROADom


Pia, 01.02.2008, 3:39
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 01.08.2007, 12:41
Príspevky: 134
Bydlisko: Vydrná
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
MIrec01 píše:
MAICO píše:
Aááááá viete mi niekto poradit kde by som gumičky zohnal? Jeden typ mám ale ak by náhodou. Díky moc 8)


posli mi postu daj do nej presne udaje od vozidla tip a rok a obsah pozrem ti new alebo daku nahradu a najlepsie bi bolo keby cislo guferka tie rozmeri co su na nom


nechcem rušit debatu,ale ,,gumička,, a ,,gufero,, su dve rozdielne veci ;-) jasne na gufere by si mal mat čislo ale na gumičke nie :wink:

Palo ma predbehol ,presne tak :wink:


A ČO AK SÚ TAM MAžETY

_________________
Keď do hory,tak s flintou a OFFROADom


Pia, 01.02.2008, 3:45
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hunter1 píše:
(...)To MAICO: este poznamka: po vymene gumiciek doporucujem brzdovu kvapalinu DOT4. DOT3 (niektori vyrobcovia) ma tendenciu gumicky z ineho materialu rozpustat.


Dot3 dot4 je len rozdielna teplota varu a samozrejme tam nedá červenú alebo zelenú[/quote]

Noo, asi ano... ale DOT3 mi uz niekolkokrat zacala rozpustat nejake gumove one (po dvoch mesiacoch cierna, po generalke brzd - vsetky gumicky, hadice i trubky - ostali len (vycistene) valceky); DOT4, pri pouziti tych istych komponentov mi to nespravila nikdy. Tak neviem, ale DOT4 nic nepokazis.

Zelenu tazko niekde zozenies... a cervenu uz vobec nie. Inac keby mal niekto prebytok cervenej kvapaliny, tak mam seriozny zaujem (klasicka stara brzdovka cervenej farby, nepouzita prosim).

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pia, 01.02.2008, 8:25
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: