Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 10:52
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Uzávierka na GR 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Ta banka v ktorej je membrana je zafalcovana... Ides po obvode a otvaras to pomalicky
Otazka len pre iistotu ked zapnes uzavierku kontrolka blika a uzavierka nejde ? Lebo ak len blika kontrolka a uzavierku si nekontroloval tak ju kukni ci ide... Obcas zahrdzavie cidlo a uzavierka ide lne to neukazuje

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Sob, 05.03.2016, 13:18
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 05.03.2016, 13:01
Príspevky: 7
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
jaj ja ze sa to da vysrobovat cele od skrine diferaku,kontrolka sa rozsvieti


Sob, 05.03.2016, 13:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Jachym teraz som to ja riešil a aj som to rozbehal tu uzávierku, takže dám ti pár rád od kiaľ začať a podla toho vylúčiš všetky možností.
1. Pod kapotou na lavéj strane nad brzdovým valcom sú 2 podtlakové ventile a ide do ních elektrika takže rozpoj elektriku a zmeraj pri vypatej uzávierke či ti ide do konektora napätie sú tam 4piny 2xkostra a jeden pin na ktorom by malo byť napätie pri vypätej uzávierke a druhý pin tam by malo byť napätie prie zapnutej uzávierke takže to skontroluj či tam nemáš chybu
Obrázok
2. podtlakové ventile vyskúšaj aj tie a následovné hlavný podtlak nechaj zapojený v nich a odpoj len hadičky čo idú do zadu do uzávierky naštartuj (hádam že je jasné že všetko toto skúšanie budeš robiť pri zaradenej 4x4 redukovanej inač uzávierku nezapneš :!: :!: :!: ) a už nie som si istí či vrchným ventilom by malo tahať podtlak (tím vypína uzávierku a podtlak ťahá stále aj pri bežnej jazde) potom prepneš vypínač na uzávierke na zapnutie a malo by začať tahať podtlak spodným ventilom. keď vypneš tak zase naopak.
3. odpoj hadičky od ventilov aj v zadu od membrány a skús či sú priechodne
4. pokiaľ všetko máš v poriadku do 4teho bodu a uzávierku stále nezapne tak urob následovný pokus, zo zadnej membrány vyšróbuj von čidlo (najprv ho musíš rozpojiť pod autom nad nápravu zadnu) dáš ho von zdvihnéš zadné koleso, niekto ti bude točiť s kolesom a ty cez otvor kde bol snímač skúsiš zatlačiť uzávierku napr. šrobovákom do vnútra ak tam zapadne tak potom bude už jedine problém v tej membráne(buď pretrhnutá alebo nejaké iné poškodenie)
5. a ešte ak máš dole to čidlo skús normálne ústami potiahnuť alebo fúknuť a malo by to byť priechodné ten okruh normalne cez tu dieru na čidlo by mal ís vzduch, môj prípad bol že som mal zapchatý aj ten nátrubok na tej membráne hadičky všetko OK bolo ale hento bolo zle.
6. rozoberať tu membránu nemá zmysle pokiaľ nemáš hu zdeformovanú alebo také niečo nič tam nieje len membráne (pokiaľ by bola tá roztrhnutá tak neviem či by sa to dalo vymeniť jedine celé to nové ovládanie na uzávierku poliaci to predávaju okolo 150€ tu máš napr odkaz. http://allegro.pl/nissan-patrol-y61-01r-silniczek-sterownik-blokada-i5076456157.html
Hádam ti to pomôže aspoň trochu.
A ešte taký tip keď budeš mať vonku to čidlo ktoré sníma on/off uzávierku je možné že bude zatlačené v nútry a zhrdzavené tak budeš ho musieť rozbehať aby bolo vonku vystrčené a pekne chodilo (robota na dosť dlho nastriekať nejakým odhrdzovačom a špárať niečim tenkým klepať tukať...)
Obrázok

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Sob, 05.03.2016, 15:55
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 05.03.2016, 13:01
Príspevky: 7
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Dik za informacie mal som ine auto len nedavno som poriesil patrola tak sa oboznamujem,uz som sa pod tym vala a zistil som ze to cidlo tam mam len je bez kablov uz som aj srobovakom hybal tu membranu a pohyb tam je len som nevedel ze to treba pri redukcii najskor budu tie kable niekde zmotane musim pohladat lebo pri prepnuti sa mi kontrolka rozsvieti.podtlak mam striedavo(on/off jedna/druha) pri membrane aj bez redukcie este to budem musiet skusit na tom hevery este raz dakujem


Ned, 06.03.2016, 19:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: