Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:38
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 Uzávierka na GR 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
duskon píše:
Vyskusane. Ked som prehodil hadicky, tak ju zaplo. Po vrateni hadiciek znova vyplo. Takze mam nefuncny elektomag. ventil. :?

myslim,ze do fabie alebo felicie sa daval taky elektromagneticky ventil na podtlak vzduchu-uz sa presne napamatam-ale ako nahrada sa to da pouzit ak nezozenies originalny


Sob, 15.02.2014, 21:17
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
My sme do jednej Y60 tky tiez dali jeden z niecoho ineho, ale ani boh nevie, z coho to je. Hlavne, ze to funguje, moznosti je dost, len najst nieco, co tam sadne..

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Sob, 15.02.2014, 21:58
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Čo takto vystrihať solenoidy do riti a nahradiť dvojcestným ventilom v kabíne?
Funguje spoľahlivo.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Ned, 16.02.2014, 10:21
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.01.2014, 13:27
Príspevky: 163
Bydlisko: P. Polhora (BR)
Odpoveď s citáciou
Musím popozerať možno nájdem niečo aj doma. Len neviem kde hľadať :mrgreen:

_________________
Y 61


Ned, 16.02.2014, 18:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 23.06.2013, 15:25
Príspevky: 33
Odpoveď s citáciou
Nebude to tvoj pripad ale len taky pokus....ak by si mal deravu hadicku ale prehrdzavenu trubku tak by ten bazmek mohol nasat bordel...ja som to vycistil a uz to fachcilo...dost vela bordelu tam bolo...prach a tak...predtym to sice tahalo ale potom to az prsty cucalo...

_________________
Pajero II 2.5 gls


Ned, 16.02.2014, 18:17
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.01.2014, 13:27
Príspevky: 163
Bydlisko: P. Polhora (BR)
Odpoveď s citáciou
Hadičky som kontroloval ako prvé, ale tiež som najprv typoval hadičky.

_________________
Y 61


Ned, 16.02.2014, 18:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Zas tak moc to necistite, nahodou vas to zozerie a co potom??? :-D :-D :-D

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Ned, 16.02.2014, 18:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
duskon píše:
Hadičky som kontroloval ako prvé, ale tiež som najprv typoval hadičky.

najprv si skontroluj, ci ti cvakne ten solenoid... ak je chybna elektrika v nom, tak uz len ho vymenit... ale ak je chyba v mechanike, tak sa este asi da opravit...ak si dobre pamatam, tak davnejsie to tu niekde Jojo GR opisoval

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Ned, 16.02.2014, 22:18
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Solenoidy musia cvakať obidva, čo sa sluchom ťažko zisťuje.
Najčastejšie umrie ten ktorý špéru vypína, páč je furt zapnutý.

Ak je k dispozícii skratmeter, funkčný solenoid bude vykazovať zanedbateľný odpor, nefunkčný naopak nebude vykazovať nič (k porúchaniu solenoidu dochádza práve prehorením vinutia).

Pre mechanickú kontrolu treba vyťahať hadičky z onoho kurvítka, a pri naštartovanom motore musí byť podtlak vo vstupnej hadičke. Ak nie je, hľadať závadu medzi vývevou a solenoidom (ale s tým som sa ešte nestretol). Ak je, túto pripojiť naspať a presunúť pozornost k výstupom.

Pri jednej polohe vypínača musí byť podtlak na jednom výstupe, a nič na druhom
Pri druhej polohe vypínača musí byť podtlak na druhom výstupe, a nič na prvom

Ak sa čokoľvek deje ináč, je špatný solenoid, a síce ten, ktorý nereaguje tak ako má.
Ak sa solenoidy tvária byť v poriadku, závada bude vo vedení, prehrdzavená trubka alebo vypadnutá hadička, načím sa nasúkať pod automobil a sledovať potrubie, najčastejšie uhnije na konci trubiek na priečke šasi, hneď potom v oblasti výfuku na šasi.

Ak je možnosť získať z iného automobilu ten samý bazizák, je pravdepodobné, že bude tiež jeden solenoid umretý a druhý funkčný - miernym násilím sa dajú solenoidy z toho plechu vybrať, špatné zahodiť, a z dvoch funkčných vyskladať naspať.

V núdzi je samozrejme možné radiť špéru prehadzovaním hadičiek (pozor na plastové nátrubky solenoidov, s veľkým nadšením sa ulamujú). Jednu hadičku spojiť s hadičkou od vývevy, druhú nechať nepripojenú - pre zmenu stavu hadičky vymeniť.

Pri nahrádzaní solenoidov čímkoľvek je nutné, aby vetva, v ktorej nie je aktuálne podtlak, sa prepnutím solenoidu spojila s atmosférou (takže každý solenoid je vlastne prepínací ventil podtlak/atmosféra, nie otvoriť/zatvoriť!), inak by podtlak ostal aj v druhej vetve, a radenie špéry by nefungovalo, logicky.

Stejně najlepšie riešenie je nahradiť bazizák nechanicky ovládaným luftventilom v kabíne, a potiahnuť dozadu tou plastovou trubkou, ktorou sa v náklaďákoch vedie vzduch (6mm).

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Ned, 16.02.2014, 23:01
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.01.2014, 13:27
Príspevky: 163
Bydlisko: P. Polhora (BR)
Odpoveď s citáciou
Uzávierka opravená. Prefúkol som a vyčistil ventil a už funguje. Zohnal som si aj druhé ventily zo subaru. Budú v zálohe :mrgreen: .
Prišiel som aj na to, že uzávierka mi ide iba pri zaradenej redukcii. Keď redukciu vyradím vyblokuje mi uzávierku a začne blikať.

_________________
Y 61


Sob, 22.02.2014, 18:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Tak je to správne.
V systéme uzávierky je zaradená riadiaca jednotka:
- blokuje uzávierku pri vyradenej redukcii
- vypína zadný stabilizátor
- vypína ABS
- sleduje rýchlosť a pri rýchlosti väčšej ako cca 20km/h spúšťa zvukový alarm
Signál o zapnutí/polohe uzávierky berie z mechanického spínača na zadnom diferenciáli. Ten zvykne občas z dôvodu korózie a vlhkosti vyslať klamný signál (krátke spojenie od vody) a po brodení môže začať svietiť na palube kontrolka vypnutého ABS a stabilizátora.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 24.02.2014, 11:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
trocha to tu znova rozbehnem :D
ako presne funguje ta uzavierka na Y61tke ? konkretne ma zaujimaju tie suvislosti srchlostou
ked prekrocim 20km/h zasne to pipat a malo by ju vypnut a potom ked padnem dajme tomu na dakcyh 15km/h tak ju skusi znovu zapnut ? samozrejme pri zapnutom prepinaci
zaujima ma to hlavne preto ze ked sa rozbehnem na zapnutej uzavierke do dakeho narocneho vyjazdu na 2ke a plny kotol tak mi zacne pipat a blikat a ak ju vypne a pri miernom spomaleni znovu zapne v zabere tak by sa mohla poskodit ci nemam pravdu ?

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 13.04.2015, 15:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Uzávierku (originál) by si nemal zapínať za jazdy, lebo ju zničíš. Niečo málo vydrží, ale je to veľké riziko. Vypnúť za mierneho pohybu ešte áno, ale zapínať len keď stojíš.
Za jazdy ju samo nevypne, len to pípa, ale jednoducho to už je mimo normálny režim.
Nikto nepredpokladá, že budeš jazdiť na uzávierke viac ako 20km/h. V princípe na to nie je dôvod. Na to nebola vymyslená.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 13.04.2015, 15:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ako zapinam ju vzdy tak ze zastanem zapnem a pomali sa pohnem a pockam kym zacne svietit... islo mi o ze rychlost to snima v podstate podla otacok a ked dvojku dobre vytocim v hlbokom snehu dajme tomu tak to zacalo pipat a bal som sa ze ak ju vypne pri tom prekroceni a miernom poklese znova zapne moze ju poskodit... ale pokial to len pipa a nevypne tak je dobre

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 13.04.2015, 15:54
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 05.03.2016, 13:01
Príspevky: 7
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Zdravym pani mam podtlak na hadickach pri diferaku len mi nezapina uzavierku okukaval som membranu ako snou dole len ten sesthran pri tahani ma snahu sa vylomit a to by som nerad mate na to nejaku fintu ?


Sob, 05.03.2016, 13:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: