Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 10:00
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 kupa Patrola 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
dandani píše:
efendi serus ty si mal tusim alebo este mas pajerko ne? este kedysi davno som riesil tuna kupu pajera a tvoje som mal v plane prist obzriet len niako sa to zvrtlo potom inim smerom a az teraz dosla rada na kupu 4x4 :D
Ozaj je ten patrol y61 2.8td tak dojebacny? :D na to cerpadlo vstreky a serepeticky kolo toho ?


no medzitym som pajerko predal a mam trol Y60 GR ko.. je to fajn stroj,,,a motor ma dobry je ten isty ako v Y61 s mensima upravami,,su to vydarene motory.. ja som svoj teraz zrepasoval a mozno ho pustim bo potrebujeme €€€dukaty na dom..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 27.06.2013, 21:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Andy NM píše:
Y60 tka ma 3 zhavice jednoduche a tri dvojite, cez ktore sa dozhavuje este pocas chodu motora, vysvetlil by ti to blizsie niekto, co ma Y60 tku.

Tak ja ti to Dandani vysvetlim uplne presne ako to je s tym zhavenim.Patrola Y60 GR som kupil 2005.Neake relatka su v pravom prednom stlpiku dole pri nohach.To jedine som zistil ohladom zhavenia.Ani nemam sajnu ako zhavice vyzeraju a keby vedla nebola mierka na olej,ani by som netusil kde v kare su.Opravujem a riesim poruchy az ked nieco nefunguje a nestalo sa ani raz ze by masina nedrapla.Fakt je ze mam Webasto a v mrazoch by to bolo bez sance ale je mi luto nakopnut masinu studenu.Ale na to ze gulam na 414 000 km a povodna masina,si myslim ze uz ma na to Webasto narok.
Neviem preco sa toho zhavenia obavas.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 27.06.2013, 22:15
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
nooo cojaviem ale ja mam na trole 6ks zhavicov a nie dvojitych,, a pri studenom motore sa nazhaviaaaa, a ked natocim motor, tak potom to druhe relatko dava impulz na dozhavovanie kym, sa to nezohreje ale na to je dalsie cidlo ,. predpokladam, podla ktoreho je riesene dozhavovanie, ..ale pochybujem o tom co ty pises, niake jednoduche a dvojite,, :smt139

ponevac vsetky valce potrebuju ist dokonale a dokonale spalovat naftu a preto musia dozhavovat vsetkych 6kusov..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 27.06.2013, 22:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
Efi ak sa nemýlim tak boli špekulanti ktorí dávali do Y60 normálne žhaviče zdákeho fordu asik 2,5TD
A viem aj o tom že Y60 ma 6 žahvičov ktore žhavia a tri zo zadu motora su dožhavovacie......ale nevidím v tomto žiadny problem žeby boli dáke zložite a prerobi to na klasiku nije žiadna veda....

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Štv, 27.06.2013, 22:26
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Lucky píše:
Efi ak sa nemýlim tak boli špekulanti ktorí dávali do Y60 normálne žhaviče zdákeho fordu asik 2,5TD
A viem aj o tom že Y60 ma 6 žahvičov ktore žhavia a tri zo zadu motora su dožhavovacie......ale nevidím v tomto žiadny problem žeby boli dáke zložite a prerobi to na klasiku nije žiadna veda....



noo ze ci z Fordu pasuje to asik taskoo bo patrol ma dlhe tenke zhavice , japan specialita,,a pasuiju z Pajerka do toho,,

ja mam rovnakych vsetkych 6ks...a zhavia naraz .. takm neviem a nehadam sa..trola mam od nedavna.. :smt139

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 27.06.2013, 22:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 15.06.2013, 8:46
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
efendi jouu no a mas niake fotky ako vyzera ten tvoj popripade nevies kde by som zohnal predne sedacky do y60 na nete som hladal ale bez vysledku.
Milan serus no to webasto je paradna vec mal som to na predchadzajucom aute ale bolo to riesene tak ze to hrialo az ked motor nabehol nevies co vychadza webasto do patrola? A ako je to potom z baterkou nestavi ju velmi ? a toho zhavenia sa bojim len koli tomu ze predchadzajuce auto ma par krat v zime nechalo a bol som koli tomu dost nasraty :D

Ale ako vydim to zhavenie tu ma kazdy ine ale nevadi no vzdy lepsia niaka rada ako ziadna :D

A este by som mal par otazok ale neviem ci zalozit novu temu viem ze o volnobezkach tu uz toho bolo pisane dost viem ako funguju len som zatial z nimi nemal docinenia tak len take male info ako ich odskusat pri kupe prepokladam ze treba zradit 4H ist do terenu a nechat kolesa presmyknut ale asi ked to kupujem sam to vlemi nezistim ci sa kolesa tocia priamo aj z poloosov alebo da sa to zistit aspon niakym zvukom ze to cvakne ?

A ozaj este jedna vec na y60 vlavo pod volantom je taky jak otocny regulator doprava a dolava to je sytic ? nieco take mi hovoril maitel jednej y60 patrola :D ako to vlastne funguje

Ozaj chalani inac diky zarady a postrehy zatial


Pia, 28.06.2013, 7:22
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Voľnobežky origo, pokiaľ sú funkčné budú takto fungovať, ale tak budú fungovať aj zavarené origo, len nevypnú. Samému sa to ťažko zisťuje.Ak sú v poriadku, nemáš dôvod meniť, ak už tak výmenu za manuálne zvládne priemerne schopný mechanik za pol hodiny. So žhavením som bojoval minulú zimu, je zložitejšie ako u Y 61 preto sa niekedy zamieňa, ale stále naštartoval. Myslím že najväčší problém Patrolov je hrdza a niekedy aj ich majitelia. Všetko ostatné sa dá relatívne jednoducho udržiavať a opravovať aj vďaka fóram a ľuďom na nich. Aspoň podľa mojích skúsenosti. Prajem veľa šťastia pri kúpe.

Inak to koliesko je ručný plyn, toto sytič nemá.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Pia, 28.06.2013, 9:14
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 15.06.2013, 8:46
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
No to mi je jasne ze ked su dobre tak ich menit nebudem a tie manualne o tom som cital aj o tom zavareni D: .... rucny plyn ? kedy sa to pouziva alebo aky to ma vyznam ? :D ..no hrdza trapi kazde auto z tym nic nenarobime :D a ako si to teda vyriesil ked si mal problem zo zhavenim a za co sa to zamiena ? za y61kove to asi tasko nie ? :D ci z to povestne trambus tlacitko :D


Pia, 28.06.2013, 11:32
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
dandani pofotim svojho trolika a dolozim sem aj foto :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 28.06.2013, 19:18
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
zopar teraz urobenych fotiek sem picnem Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
navyjak je skryty za evidencnym cislom, je tam navyjak superwinch.. nie china,,vysielacka alamat 296, antena syrius turbo 3000, tazne na 3,5tony, kamera, ktora automaticky nahrtava jazdu na sd kartu, autoradio s cd ckompo vymene kompolet naplni,, nove kardanove krize, segmenty, trysky zhavice,,,denne svietenie atd,, vozidlo cakaju este dalsie kozmeticke uopravy :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 28.06.2013, 20:23
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 15.06.2013, 8:46
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Uff pekne vyzera zachovalo ale problem je v tom ze zhanam wagon koli spaniu... inac do ss ak mozes tak napis cenu ak by som nezohnal nahodov wagon :D


Pia, 28.06.2013, 20:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
dandani píše:
No to mi je jasne ze ked su dobre tak ich menit nebudem a tie manualne o tom som cital aj o tom zavareni D: .... rucny plyn ? kedy sa to pouziva alebo aky to ma vyznam ? :D ..no hrdza trapi kazde auto z tym nic nenarobime :D a ako si to teda vyriesil ked si mal problem zo zhavenim a za co sa to zamiena ? za y61kove to asi tasko nie ? :D ci z to povestne trambus tlacitko :D


Ručný plyn používam ak potrebujem, hlavne v teréne, pri ranžírovaní, navijákovaní, v zime, tých možností je iste viac. Problém so žhavením vyriešila až výmena dohavovacieho relé, nakoľko bol odpálný drôt, ale ten sa uhol od kontaktu až keď sa nahrial. Kým som na to prišiel, porúčala sa RJ žhavenia a zadné žhaviče. Ak by si zmyslelo znova štrajkovať, už mám nachystané komplet žhavenie z BMW.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Pon, 01.07.2013, 0:35
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 15.06.2013, 8:46
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Aha no tak to si budem musiet niako poskusat z tym rucnym plynom :D ked tak ... a z ktoreho bmw ..a v com bude lepsie alebo aky to ma vyznam ho tam davat z bmw ? :D koli tej riadiacej jednotke ?


Pon, 01.07.2013, 12:04
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 04.09.2011, 17:47
Príspevky: 39
Bydlisko: Svit
Odpoveď s citáciou
Predavam jednu Y61-tku ak by mal niekto zaujem
http://nissan-patrol-gr.autobazar.eu/30 ... 17184.html
Nevravim ze je to cukrik ale plne funkcný ma 8 ks pneumatik na diskoch a za slusnu cenu .

_________________
Nissan Patrol GR 3,0 Y61


Štv, 17.04.2014, 8:00
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 20.06.2013, 19:51
Príspevky: 87
Bydlisko: Oslany
Odpoveď s citáciou
Zdravím, nevedel som kde mám zaradiť túto otázku a nechcel som zbytočne novú tému tak to píšem sem. Chcem sa spýtať ktoré patroly mali v sérii prevod 4.88 (rok, motorizácia)?


Pia, 27.11.2015, 14:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 77 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: