Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 21:07
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Cúvacia kamera, parkovacie senzory 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 10.02.2009, 13:08
Príspevky: 4
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Nazdar , ma niekto skusenosti s cuvacou kamerou pripadne senzormi pre NAVARU?
Za kazde info vdaka.


Str, 11.02.2009, 15:33
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
troška upresni, čo sa pýtaš :

- či existujú orginálne senzory a kamera na Navaru ? (netuším, ak áno, tak u Nissana za horentné peniaze)

- či niekto vie namontovať senzory a kameru do Navary ?

- či sú senzory a kamera na aute (akomkoľvek) na niečo dobré ? (senzory sú fajn, ale nevidia. Kamera je super, mám už druhú generáciu a u auta z ktorého moc dozadu nevidieť to moc pomáha. Len treba, aby súprava kamera/obrazovka dokázali zrkadlovo obrátiť obraz. Inak vzniká nelogický vnem, keď vo vonkajšom zrkadle vidíš tak a na obrazovke naopak. Dosť to mýli)

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 11.02.2009, 15:41
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Uto, 10.02.2009, 13:08
Príspevky: 4
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
troška upresni, čo sa pýtaš :

- či existujú orginálne senzory a kamera na Navaru ? (netuším, ak áno, tak u Nissana za horentné peniaze)

- či niekto vie namontovať senzory a kameru do Navary ?

- či sú senzory a kamera na aute (akomkoľvek) na niečo dobré ? (senzory sú fajn, ale nevidia. Kamera je super, mám už druhú generáciu a u auta z ktorého moc dozadu nevidieť to moc pomáha. Len treba, aby súprava kamera/obrazovka dokázali zrkadlovo obrátiť obraz. Inak vzniká nelogický vnem, keď vo vonkajšom zrkadle vidíš tak a na obrazovke naopak. Dosť to mýli)


So senzormi je to problem. V NISSANE to nerobia a ani montaznici mi to neodporucali koli zadnemu ocelovemu narazniku, ze sa to bude rusit. Islo mi o to ci ma niekto namotovanu kameru na NAVARE a ako to riesil a ako postupoval, kde ju umiestnil atd.


Str, 11.02.2009, 15:49
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kamerových súprav sú v ponuke mraky, niektoré majú aj bezdrôtový prenos obrazu. Ak nemáš na korbe Navary búdu, tak len niekam do zadného čela. Kameru zapojíš k cúvacím svetlám, monitor do zapalovača alebo niekam do poistiek na okruh zapalovania. Robota max. na hodinu.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 11.02.2009, 15:54
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2008, 8:06
Príspevky: 407
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vcera sa mi dostal do ruky katalog forstinger ci ako sa to vola /pise/ a tam bola taka nejaka cela suprava sa mi zda ze bezdrotova


Str, 11.02.2009, 16:05
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 10.02.2009, 13:08
Príspevky: 4
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
5ko píše:
vcera sa mi dostal do ruky katalog forstinger ci ako sa to vola /pise/ a tam bola taka nejaka cela suprava sa mi zda ze bezdrotova


myslim,ze bezdrotove nebudu to prave orechove z hladiska udrzby( baterka do kamery)


Str, 11.02.2009, 16:33
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 09.11.2006, 10:56
Príspevky: 318
Bydlisko: PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mihin píše:
5ko píše:
vcera sa mi dostal do ruky katalog forstinger ci ako sa to vola /pise/ a tam bola taka nejaka cela suprava sa mi zda ze bezdrotova


myslim,ze bezdrotove nebudu to prave orechove z hladiska udrzby( baterka do kamery)


... pri tej spotrebe to nebudes robit denne

_________________
.--. .. -. .. -.


Str, 11.02.2009, 16:45
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ee ... tak to nefunguje.

Kamera je živená drátom napojeným na cúvacie svetlá = kamera sa zapne keď zaradíš spiatočku. Vtedy začne kamerovať a aj vysielať. Monitor na prístrojovke je zapnutý trvale a ukazovať začne vtedy, keď zachytí signál zo svojej kamery (netuším, ako obrazovka rozozná svoju kamerku, možno keď začne na parkovisku jedno auto cúvať, pozerajú priamy prenos všetci v okolí s podobným zariadením)

Čiže zariadenie jest bezbaterkové a bezúdržbové.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 11.02.2009, 20:26
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 03.12.2007, 16:21
Príspevky: 494
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je aj vodotesne?

_________________
www.bunker94001.sk - predaj zbrani, streliva, Armyshop, AIRSOFT atd atd...

off road club NZ, www.4x4nz.inx.sk


Str, 11.02.2009, 22:18
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v technickom popise tvrdia že áno. A zatiaľ sa zdá že fakt. Ale zbytočne to nedráždim a preto som kameru vysťahoval tak vysoko, ako sa len dalo (mám ju zospodu držiaka majáku, čiže vlastne až nad strechou auta) Takže je namáčaná iba striekajúcou vodou od dažďa a vodnej triešte pri jazde.
Či by pri nejakej nízkej montáži zniesla namočenie tak po offrouďácky (celá do blata a na dlho) netuším. Má také gumenné tesnenie, ale úplne ponorné to asi nebude.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 11.02.2009, 23:18
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 10.05.2008, 12:03
Príspevky: 240
Bydlisko: Kordíky (obec pri BB)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som si to nedavno namontoval do mojej L200. Funguje to tak ako pise martin4. Kamera je napajana zo spiatocky a zvlast ma wifi vysielac. Kamera aj vysielac sa spustia len ked zaradis spiatocku. Vtedy sa ti na obrazovke ktoru mas vpredu v zapalovaci (ja som to napojil priamo) zobrazi celkom fajn obraz.
To martin4 - obrazovka nerozoznava len tu jednu kameru ale vsetky podobne zariadenia v blizkosti. Stava sa, ze idem blizko cerpacej stanice a na obrazovke sa mi zjavi predajna vnutri alebo pohlad na stojany.

Ale vcelku si to zatial pochvalujem. Co som zistil, ze je potrebne ju mat nastavenu tak aby vydela co najblizsie na zem k autu. Ked ju das kukerom priamo do zadu tak sice vidis vsetko za tebou ale takmer vobec nevies odhadnut vzdialenost.

Aste jedna vec. Umiestnenie vysielaca je trosku problem, lebo dlzka kablov je obmedzena a ked som ho mal v dutine v bocnici za zad. svetlom tak tam bolo vela rusivych momentov a bol velmi zly az ziadny signal. Ked je auto jednopriestorove tak to nieje problem, Ale pick-up ma rozdelenu loznu plochu a kabinu. Teraz mam vysielac na nadrzi a kameru nad SPZ a cakam kedy to zaplavim.

Kamera vyzera celkom odolne no ten vysielac. tam som si vobec nie isty.

Este cena. Kupil som to v METRE este za SK a stalo to asi 3500 Sk.

_________________
http://www.pajero-club.sk http://www.rcepedition.sk http://www.hmsro.sk http://www.hmsro.mitsubishi.sk
L200 2,4 DI-D MY2016 (dievca pre vsetko)
OME, Asfir kryty podvozku
pneu: BF Goodrich Mud terrain 255/85R16, BF Goodrich All terrain 265/70R17


Str, 11.02.2009, 23:44
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 03.12.2007, 16:21
Príspevky: 494
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
M4, takto som to myslel aj ja, netreba ju naschval "drazdit" blatom a vodou, ale striekajuci prud z umyvarky a dazda by to malo vydrzat.. Za tu cenu sa to fakt oplati do 130Eur sa da kupit. Ked budem mat noveho offa, urcite bude vyzbrojeny takouto hrackou..

_________________
www.bunker94001.sk - predaj zbrani, streliva, Armyshop, AIRSOFT atd atd...

off road club NZ, www.4x4nz.inx.sk


Str, 11.02.2009, 23:53
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
inak mám presne to čo hollyml... z Metra ale dal som tuším len 2700 korún predrevolučných.

Pre krátkeho patrola boli dráty dlhé až až a príjem je perfektný (na tie 2 metre by som si aj vyprosil, keby nie ...)

Práve s ohľadom na vysoké umiestnenie si tesne za auto nevidím, ale podľa kastlíka na laná sa dá vzdialenosť dobre odhadnúť. Nemám problém zaparkovať pol metra od auta za mnou.

V noci v meste vidí kamera dobre, mimo pouličné osvetlenie nie, ale moja zbierka pracovných svetiel je spoľahlivo dostatočná na nasvietenie scény.

Ten príjem cudzích obrazov nepozorujem, páč mám kameru ovládanú ručne extra vypínačom a ide mi vždy zároveň kamera aj monitor.

Trocha nešikovný bol plastový domček kamery, ale odpomohol som tomu kovovým telom projektorovej hmlovky s vykuchanou optikou. Takže teraz je kamera dôkladne zodolnená.

Keby som mal pikap, asi by som špekuloval o nadložení drôtov k vysielaču až do kabíny.Tá krabička fakt nevyzerá na exteriérovú montáž...

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 12.02.2009, 10:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zaujimave citanie toto tu. Dnes som bol pozriet u forstingera, ta cuvacia suprava co tu bola spomenuta stoji bez centa 100,-Eur. Ked soms a pytal predavaca aky to ma obraz povedal ze to moc nedoporucuje, vraj to skusali a ma to maly snimaci uhol (110 stupnov) a dost maly displej takze obraz na nom neni moc dobry...a este to ma vraj pomalu elektroniku takze pri trosku rychlejsom cuvani nestiha prenasat realny obraz a skresluje to.
Napadla ma vsak ina vec: neskusal niekto zapojit webkameru ako cuvaciu a pripojit to nejak aby to spolupracovalo s PDA? Zevraj niektore navigacie maju vstup na kameru...

este jeden zaujimavy produkt: http://www.marvinshop.sk/product_info.p ... s_id/86287

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 12.02.2009, 19:48
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takže po poradí ...

neviem či ide o tú istú sadu, ale :

pozorovací uhol je vcelku vyhovujúci. Vidím aj to, čo je prakticky už vedla auta na úrovni zadku.

monitorček je skutočne malý, ale podarilo sa mi ho umiestniť tak, že sa naň dívam z blízka. Takže ten malý rozmer až tak nevadí (keby som ho dal na prísavku na okno ako je vymyslený tak je to fakt na prd. BTW, tá prísavka je totálny šit, vôbec nedrží. Je to najslabšie miesto súpravy)

Rýchlosť vykreslovania je bez problémov. Aj keď to mám občas zapnuté aj pri jazde do predu, ešte som nepozoroval že by to nestíhalo.

Kamera posiela vifi, tak ma napadlo, že či by sa to nedohodlo s PDA na ktorom mi ide navigácia (ktoréžto PDA v sebe má vifinu). Ale PDA vifi vysielač kamery ani nerozoznal :?

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 12.02.2009, 21:16
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: