Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 20.04.2024, 0:16
Dnes je sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel a zajtra Ervín




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Nissan X-trail T32 podvozok pomoc 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.01.2012, 14:53
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Dobry vecer hosi. Potreboval by som poradit ako by som vedel zdvihnut podvozok. Seriovo ma 21cm ale je mi to malo sem tam to suchnem potreboval by som ho zdvihnut cca 7cm a spravit kryt spodku. Vedeli by ste mi poradit?

S autom som perfektne spokojny len ta svetla vyska mi je malo daku za radu a pomoc.

Prosim podlozky pod pruziny a naboje nechcem to je hovadina posere to cele auto.

Auto ma vybavu tekna 4x4 1.6dci manual 6, rocnik 2015

Dkujem za pomoc:)

_________________
Nissan X-trail T32, 1.6dci 4x4 6MT Tekna,
AMA exhaust, Full led, soon eibach pro lift kit - 25cm:)


Ned, 10.01.2016, 20:32
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 03.12.2015, 20:52
Príspevky: 196
Odpoveď s citáciou
Po akom teréne s tým jazdíš? Nebolo by lepšie iné auto? ak som to správne pochopil tak je to v podstate funglovka...


Ned, 10.01.2016, 21:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
No na nove auto -asi aj novsi model neviem zeby hned boli v ponuke aj neake sady na zvysenie-jedine ,zeby to pasovalo z starsieho modelu :smt017 a vobec robia sa aj sady na podvysenie takeho typu auta? :-D ci len laborovanie v style hokus pokus :-)


Ned, 10.01.2016, 21:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
na 7 cm rovno zabudni. Samozrejme, že všetko sa dá, ale toto by bolo dosť náročné a drahé. Za cenu takej úpravy máš druhé staršie auto.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 10.01.2016, 21:46
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Najlacnejsia cesta vedie cez vecsie gumy/disky. Kolko ti dovolia podbehy/technicak/importer, alebo na kolko si trufas pri cestnej kontrole.
A potom uz len ako pisu vyssie chalani ...


Ned, 10.01.2016, 22:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ma to nezavisle ramena vpredu aj v zadu ak sa nemylim.S tym sa neaky zazrak robit neda.V urcitej tolerancii,no dajme tomu.Ale za tie prachy urcite nie.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 11.01.2016, 0:12
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.01.2012, 14:53
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Nissan na autosalone predviedol ze to ide, len nikde som nenasiel nejaky vhodny kit.

Jazdim s tym lesy a pole a sem tam parkujem pri robote na vyssom obrubniku, tych 5-7cm by bolo ideal. Mam tam r19 225/55 a je to len tak tak.... Cize ho potrebujem zdvihnut.

Auto je pre mna perfektne som s nim velmi spokojny, 4x4 funguje genialne, pohodlne sa v nom citim a vybava je tiez super. Z mojho pohladu super auto pomer cena a vykon. Mam jo v najvyssej vybave.

Myslim ze sa budu predavat kity aj snorchel atd len to chce asi cas.....


Obrázok 

_________________
Nissan X-trail T32, 1.6dci 4x4 6MT Tekna,
AMA exhaust, Full led, soon eibach pro lift kit - 25cm:)


Naposledy upravil galloper2.5 dňa Štv, 14.01.2016, 23:36, celkovo upravené 2



Pon, 11.01.2016, 10:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Otázkou je "kde" to sem-tam šuchneš. Ak na jamách, tak tam hrajú hlavné husle nájazdové-výjazdové uhly.
Kit na to sa bude zháňať ťažko (u nás asi nemožné), tieto autá sú primárne určené na prevádzku po asfalte. Treba hľadať na nete nejakých "nadšencov", asi najskôr ázia. Amíci sú tiež veľký kutilovia, ale tam to lieta skôr dole ako hore. :-D

Edit: Pozrel som niečo, ale aj na staršie typy robilo OME iba 1,25", takže 5-7 cm nereálne. Napadlo ma, nebolo by jednoduchšie dať si vytočiť pružiny na zakázku + väčšie kolesá + modlenie čo to spraví?

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 11.01.2016, 11:07
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 01.01.2012, 14:53
Príspevky: 28
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
Otázkou je "kde" to sem-tam šuchneš. Ak na jamách, tak tam hrajú hlavné husle nájazdové-výjazdové uhly.
Kit na to sa bude zháňať ťažko (u nás asi nemožné), tieto autá sú primárne určené na prevádzku po asfalte. Treba hľadať na nete nejakých "nadšencov", asi najskôr ázia. Amíci sú tiež veľký kutilovia, ale tam to lieta skôr dole ako hore. :-D

Edit: Pozrel som niečo, ale aj na staršie typy robilo OME iba 1,25", takže 5-7 cm nereálne. Napadlo ma, nebolo by jednoduchšie dať si vytočiť pružiny na zakázku + väčšie kolesá + modlenie čo to spraví?



Suchnem spodok v lese po vyjazdenej ceste atd. Potrebival by som riesenie ze cely spodok schovam pod hruby plech a zdvihnem auto o 5-7cm vid foto. Vies kde by mi spravili tie pruziny? Mozem to vyskusat ako pokus. Ja mam na aute najvacsie mozne kola co sa daju...

_________________
Nissan X-trail T32, 1.6dci 4x4 6MT Tekna,
AMA exhaust, Full led, soon eibach pro lift kit - 25cm:)


Pon, 11.01.2016, 14:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Na autosalónoch sa predvádza kadečo, to neznamená, že sa to dá bežne zohnať a je to funkčné. U tohto typu zavesenia kolies je 7 cm nereálnych, bez toho, aby sa zachovali normálne jazdné vlastnosti. Keď dáš dlhšie pružiny tlmič bude príliš vysunutý (možno aj na doraz) a koleso sa nebude vedieť vyvesiť, auto bude na nerovnostiach odskakovať. Keď podložíš celý McPherson bude to lepšie, ale tak či tak dostaneš spodné rameno to príliš sklonenej polohy a následkom toho budeš mať zlý odklon kolesa (ako prázdna Tatra). To sa do určitej miery dá eliminovať excentrickými skrutkami. Ďalej budeš mať prílišne zalomené homokinetické kĺby, takže budú viac namáhané. Rovnako bude viac namáhané riadenie, pretože tyčky budú viac zalomené, takže budú namáhané v inom smere než na aký sú stavané (problém pri dvíhaní všetkých áut s IFS).
Spraviť sa to dá, aj dobre aby to fungovalo, ale pochybujem, že sa zmestíš do 2000,- €. Renomované firmy preto robia pre takýto typ áut podvozky s liftom tak okolo 30 mm.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Naposledy upravil Tomrs dňa Pon, 11.01.2016, 15:59, celkovo upravené 1



Pon, 11.01.2016, 14:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
teoreticky ked to podvihne o 3 cm dakym povdozkom a hodi takm este vacsie penu tak to dakych 5 cm da :D ten podvozok predpokladam ze niekto robit bude ak uz aj nerobi skus kontaktovat napr ORC v Blave ci by nevedeli poradit pripadne objednat nieco

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pon, 11.01.2016, 14:51
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Podla mna je cisto teoreticky aj prakticky pikacovina chodit s takym autom po lese :? to auto je na cestu ako tu uz bolo spomenute . Volil by som riesenie,ze este prikupit neaky poriadny offroad ako druhe auto ked mas dost penazi a toto si nechat do mesta alebo kupit neaky iny univerzalnejsi typ do terenu aj na cesty ako toyota landcruiser alebo pajero :)


Pon, 11.01.2016, 15:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
No, tá fotka vyzerá síce super, ale chcelo by to vidieť ten podvozok, či je to aj funkčné riešenie. Na výstavách sa predvádza všeličo, ale nie všetko aj jazdí. Súhlasím s Tomrsom, reálnejšie je dostať sa na nejaké 3cm - ďalej je už len cesta väčšími kolesami čo nemáš zapísané v TP.
Krytovanie podvozku Ti budú vedieť vyrobiť ak tam dole nie je všetko plastové a bude to kde uchytiť(pozri si offroadové firmy). Ale počítaj s tým, že aj to môže znížiť svetlú výšku - podľa komplikovanosti spodku. Ozaj, ľahol si pod auto a pozrel čo je naspodu ošúchané? Píšeš že na vyjazdenej ceste - ak chytáš diferák, tak tam Ti šusplech moc nepomôže.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Pon, 11.01.2016, 15:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Tu je 30 mm Lift kit od Eibach
http://eibach.com/m-global/en/news/2015/driving-test-nissan-x-trail-pro-lift-kit

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 11.01.2016, 16:07
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 03.12.2015, 20:52
Príspevky: 196
Odpoveď s citáciou
Treba k tomu prikúpiť za 2000 nivu alebo Samuraja a bude po probléme. lebo keď by sa ti aj podarilo dvihnúť to 7 cm tak už to nebude mať ani zďaleka také dobré vlastnosti na ceste ako teraz a keď chceš chodiť aj po nejakom teréne tak by som skôr riešil obutie...


Pon, 11.01.2016, 16:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: