Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 20:23
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 37  Ďalší
 Krátke strelné zbrane 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1833
Odpoveď s citáciou
Ale ja s týmto s tebou absolútne súhlasím !
Len prirovnanie k autám nesedí. Či 5 – liter, či 1-liter ? Pozerám sa na to z praktickej stránky, čo je na čo určené. Auto je primárne určené na dopravu z bodu A do bodu B. Fakt. Bodka. Zbraň je určená primárne na elimináciu nepriateľa. Fakt. Bodka. Čiže 2 oblasti života, diametrálne rozlišné svojím cieľovým zameraním. Preto to je nemožné takto porovnávať. Auto použiješ denne, aj viackrát, zbraň použiješ vo svojej primárnej funkcii denne koľkokrát ? Deti, čo žiadajú búchačku s oddôvodnením, že na svoju osobnú ochranu, bože, po reálnom použití budú straumatizovaní do konca života, neviete, čo píšete, lebo ste to neprežili, opúšťam túto tému, lebo to je len čisté teoretizovanie.


Sob, 25.06.2016, 8:50
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Este tu chvilu ostan :wink: .
Suhlasim s definiciou auta aj zbrane.Len tam musis napisat aj to,ze zbran okrem eliminacie nepriatela sluzi aj na OCHRANU ZIVOTA!!!obrancu a zvysuje jeho sancu na prezitie,pripadne dakedy staci len pohrozenie tou zbranou na odvratenie utoku.Ani nou nemusis nutne zabit.A ked budes chciet siloumocou zabit,tak pouzijes aj to auto....na dakom zhromazdeni by taky rozbehnuty 40tonovy kamion bol daleko efektivnejsi,ako volaky kalach :-D .Vies,kolko by to bolo dzaulov?

Kua,ani som netusil,ze isici citaju toto forum a tak sa chytia mojej myslienky :smt017 v tej francii.Vies kolko ludi si v tej chvili prialo mat pri sebe zbran a bolo by ju pouzilo?Ale ked ich vlastna zradna vlada odzbrojila a hodila napospas tymto vymletym a fanatickym kretenom.....
No a keby frantici tiez uz neboli totalne vymleti,mohli si zopakovat to,co tam oslavovali.Dovod na to mali poriadny :-D


Naposledy upravil bahno dňa Sob, 16.07.2016, 10:42, celkovo upravené 2



Sob, 25.06.2016, 10:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Ogo a na koho si to strielal ?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 25.06.2016, 10:47
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Jaaaaaaaj Marosko, nechci uz vsetko vediet do detailov,,, :-D :-D :-D :-D :-D
taktiez som pocas mojej praxi mohol 3-4x pouzit zbran a opravnene,, ale radsej som sa vybodol nato..pouzijes, zabijes alebo zranis a inspekcia ta presetruje rok, aj ked si opravnene konal,, v danom okamihu mas na rozhodnutie iba sekundi, kdesto inspekcia ta ako policajta bude tahat aj rok kym ta nepotopia,, :smt151 , teda aspon onen cas to tak bolo, tak prreto sa tak zbran ani nepouzivala,, nestalo to za to,,,Ogo inac v tom ma pravdu..aj Bahno o uhle pohladu,, :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Naposledy upravil efendi dňa Sob, 25.06.2016, 19:31, celkovo upravené 1



Sob, 25.06.2016, 14:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Mudro vravis efi,mudro :smt023 .Kym sa da strelbe vyhnut,treba sa vyhnut.No ked sa uz vyhnut neda.....
Inak,je rozdiel,ci zbran chces pouzit za volakoho,alebo za seba a preto sa treba spytat sam seba,ci by clovek zvladol stisnut,alebo nie.A ak by myslel ze zvladne,treba sa postarat o to,aby sa vysetrovacka uz nemala koho pytat :wink: .Je to asi jediny sposob,ako sa nedostat do pruseru.Mam to od cloveka od fachu :wink:


Sob, 25.06.2016, 16:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
Efi povedal mudro! Zbran nikdy nepouzit proti cloveku!!! Nie kôli inspekcii, vysetrovaniu,.... jednoducho dosledky nejde vratit na to nezabudajte! Vzdy sa da inak.

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Str, 29.06.2016, 12:56
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ale teraz neskutocne kecas!!!Ked ti bude chciet daky sviniar zabit dakoho blizkeho,budes ho spracovavat slnieckerskymi recami,alebo by si mal radsej v ruke daky kolt?Taketo reci by si mohol mat,keby vsetci ludia boli slusni.Ale niesu :wink: .No a na tych neslusnych musis byt pripraveny.Tiez som nepovazoval za potrebne mat zbrojak,stacilo mi chodit na strelnicu s Dckovymi zbranami.Ale kedze doba je stale skurvenejsia,musel som ten zbrojak urobit,aby som naucil rodinu branit sa.Prehovaram aj zbytok rodiny,nech si porobia papiere....zatial neuspesne.Ved sak mame policiu,nie :shock: :smt126 ?Je vzdy lepsie mat 100krat so sebou zbran a nepouzit ju,ako raz ju potrebovat a nemat,to si vstep do hlavy,ak mas trocha pud sebazachovy.A doba bude coraz horsia.Na Efiho a Ogov nazor som reagoval preto,lebo su to byvali polisi a pisali asi skusenost z roboty.Ani ja by som sa asi neplietol do situacie,v ktorej nejde o zivot mne,alebo mojej rodiny,zvlast ked viem,co za peripetie to potom obnasa.Je to smutne,ale je to tak.Ale som si isty,ze ani jeden z nich by nevahal stlacit spust,keby mu daky sviniar chcel zabit zenu ci dieta.Ak by si ty vahal,mal by si nad sebou trocha porozmyslat :wink:


Str, 29.06.2016, 14:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
:D ked myslis,asi vela pozeras Walkera.
A som mlady a neskuseny :smt022

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Str, 29.06.2016, 14:51
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
.Na Efiho a Ogov nazor som reagoval preto,lebo su to byvali polisi a pisali asi skusenost :wink:



trosku ta usmernim,, sory,, to aj kamarat Disco,, je tes byvaly polis,, :mrgreen: :mrgreen:

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 29.06.2016, 21:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Toto sa tu meni na dake forum ex policajtov :-)

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 29.06.2016, 21:55
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
Toto sa tu meni na dake forum ex policajtov :-)



budes sa divit,, kolko ex vlkov tu je,,, :-D :-D :-D

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 29.06.2016, 22:02
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
K teme mam uz len tolko, ze kazdy, kto tu je drzitelom zbrojaku skupin A a B a vlastni hocijaku kratku zbran by si mal uvedomit, ze ju vlastni pre pripad jej mozneho pouzitia voci utoku cloveka alebo hroziaceho ineho nebezpecenstva... Kto s tymto nie je uzrozumeny a je presvedceny, ze ju nikdy nebude potrebovat, nech vrati zbrojak uvedenych skupin... Nema totizto pre neho ziadny vyznam a tym padom ani nesplna podmienky potreby drzby alebo nosenia takejto zbrane...Kto ju ma len preto aby si isiel sem tam zastrielat a nerata, ze ju niekedy pouzije, nech si spravi zbrojak skupiny E.. Tot vsjo..

P.S.: pokial tu taki drzitelia skupin A a B su a su presvedceni, ze zbran nikdy nepouziju, lebo je lepsie ju nepouzit, mali by si byt vedomi, ze ojebali najma sami seba pri zakladnej podmienke ziskania uvedenych opravneni a to v dostatocnom preukazani dovodu potreby uvedenych dvoch opravneni....

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Naposledy upravil Andy NM dňa Str, 29.06.2016, 23:14, celkovo upravené 1



Str, 29.06.2016, 23:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.06.2008, 11:01
Príspevky: 716
Bydlisko: New Castle SVK
Odpoveď s citáciou
Lacika, inak dal som si rumik na tvoje zdravie! vsecko naj naj :smt156
Ono to nie je o tom, ci niekto bol, alebo je, alebo chce byt zandarom ,ale zivot na Slovensku a vysnivany hrdinovia z dobrodruznych filmov je nie co ine. Strelectvo je vazny sport a umenie v prvom rade ,preto moja reakcia na kovbojov :D .

_________________
LR Diskovery II tD5, Fishing & Hunting

+421905264896, nkdisco@gmail.com


Str, 29.06.2016, 23:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Andy pekne si to napisal... Tu zbran budem mat na ochranu zdravia zivota a majetku, s radostou si s nou pojdem zastrielat na strelnicu a budem len rad ak ju v zivote nebudem musiet pouzit na to preco som o nu ziadal... Ale ako tu uz bolo napisane radsej mat a nepouzit ako nemat a potrebovat...

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Str, 29.06.2016, 23:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2491
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Andy,suhlasim do bodky! :smt023 Sam by som to lepsie nenapisal :smt023 !
Samozrejme ma neudivuje postoj byvalych polisov....z dovodov,ktore som spomenul vyssie :wink:
Ale sam by som nepouzil zbran na ochranu dakoho cudzieho z dovodov,ktore napisal Efi.Naco by som ja mal nastavovat svoju kozu za dakoho,kto je lenivy si urobit papiere,ci zije v dakych oblakoch.
Legalny drzitelia sa na zlocinoch so zbranou podielaju v mizivom percente a to este to percento riadne zaplnaju ti,ktori su papierovo urceni na potieranie tych zlocinov :wink: -vid priklady v nasom okrese :wink:
Disko,ty asi pozeras len vecernicky,ci co :wink: .Ale ja beham po svete a ked vidim,co za cvarga sa tam vali.....no a ak sa to dovali k nam :shock: :smt011
Je este jedno riesenie :wink: a to,ze zivoty obycajnych ludi budu cenene tak isto,ako zivoty potentatov a kazdy clovek dostane zo dvoch troch bodyguardov :wink: .V tom pripade by som uznal nepotrebu drzat zbran na obranu....inak som uplne imunny voci dristom vseliakych slnieckarov a ucicikavancov,ci skorumpovanych politikov a ich nemenej skorumpovanych ochrancov=PaCH.


Štv, 30.06.2016, 16:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 37  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: