Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:56
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 217 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší
 Tohtorocne ulovky 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.07.2014, 8:39
Príspevky: 110
Bydlisko: Skalica
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
Fešák,ale v normálnom revíry to asi nebolo.že?


ne ne ... v čechách... jestrabice ... lov na dierkach

_________________
Mišáček zerzáček Pajero II 2.5 TD


Štv, 05.01.2017, 10:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Mam taku otazku tu na odbornikov.Da sa ten kapor jest tak velky?Hovori sa ze je najlepsi tak cca 1.5 az 2 kila.Je to pravda?Rybari nam dali dole na Ukraine sumca tak cca 1 meter a poviem vam ze mi to nechutilo.Strasne mastne.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 05.01.2017, 13:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
..da sa zjest všetko :D ale čo sa tyka kaprov ,určite chutovo najlepši je tzv."vianočny" kapor t.j. okolo 2kg ,aj ked sumec 1meter nie je bohvieaky starec ,len predsa je to iny druh masa.Akurat si treba uvedomiť,že dnešny trend nie je chytat rybu na pekač ,ale čoraz viac sa uplatnuje chyť a pusť.Preto je pre laika ťažko pochopiteľne ,že načo chodime na sukromne rybniky ,kde si ešte musiš zaplatiť rybačku ,ale rybu musiš pustit naspat do vody :smt017

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 05.01.2017, 13:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
No,robil som 11kg kapra,nevysmážal som ho ale jemne napacoval,pred tym vykostill a robil som no na grile a nikto sa nesťažoval ze bol masný,len ze bolo malo.Čo sa tyka sumca vacsie jedince su tucnejsie hlavne na bruchu,ale vsetko zalezi od pripravy,taky paprikas(perkelt)tiež stoji za vyskusanie :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Štv, 05.01.2017, 13:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
MARTINO píše:
.,ale rybu musiš pustit naspat do vody :smt017

Sukromne rybniky beriem kde sa o to niekto stara a krmi tie ryby,ale kto sa stara o tie ryby napr.na Dunaji?Rad by som pri udiciach posedel a nemozem ani na rieke :smt017
Co chodim za Topolcany na Kulhan, tam chova pstruhov ak neakeho chytis co mozes tak pod pokutou ho nesmies pustit naspet do nadrze.Co a kolko nachytas,musis zobrat.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 05.01.2017, 15:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
ja osobne ryby veľmi nejem len dravce.. ale u kapra je to tak že tie akurát mierečné 40-60cm sú na jedenie lepšie. Veľké a staré kapre sa už predsa len nejaký ten rôčik rochní v blate a zbiera z tade potravu tak sa to už odzrkadluje aj na mäse.
obrázok ako dlho rastie kapor (klikni na obrazok pre zväčšenie). Samozrejme zase toto je príklad keď má kapor dobré podmienky (napríklad je dokázané že kapre na severe mara, orava... rastú pomalšie ako kapre na juhu) A ešte je to rátané na prirodzené rozmnožovanie a rast bežne v prírode. Tie čo sú chované na predaj tam je dobra rastu niekoľko krát menšia a to sa odzkadluje aj na výzore ryby aj chuti...
Obrázok

čo sa sumca týk tak to je dravec.. ten sa prevažne živý rybkami prípadne iným mäsom čo ide okolo :-D u dravcov už vek / dlžka nieje až taká závažná na chuť mäsa. Ale zas každý dravec má iné mäso, inú stavbu teľa, iný typ lovu potravy, iné tipy stanovíšť atd.. V skratke povedané každá ryba chudí inak ale vo všeobecnosti na dravce menej platí pravidlo že stará ryba je mastná a smrdí..

Ja taktiež väčšinou púšťam ryby. Keď už zoberiem tak väčšinou len pstruhy tie majú oblubu u nás.. a kde tu niečo ak si niekto pýta.. ale už asi tri roky po sebe mám zobratých max 5ks rýb z jazier..

A čo píšeš k tomu dunaju.. tam neviem ako to presne platí na riekach a ešte k tomu keď je hraničná.. Sú tam trochu iné pravidlá ako na ostatných vodách srz. Na ostatných vodách sa bežne zarybnuje (alebo by sa malo) podľa štatistík čo sa robía z výkazov od rybárov. Čisto teoreticky by to tak malo byť aj na hraničných vodách ale ruku do ohňa zato nedám :smt017

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 05.01.2017, 20:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Vyrastal a zil som pri Dunaji v BA,ryby sa don vysádzali uz za Husaka aj po revolucii,veľakrát pomohli aj záplavy na Morave kde sem tam vyplavilo rybniky :-D Po takychto záplavách sme nechytali klasické Dunajske torpeda(sazany),ale krásne lysce.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Štv, 05.01.2017, 21:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
V Nemecku sa da na benzinke kupit rybarsky na rieky.Niektori si zoberu domov 1 rybu ale vecsina ani jednu.Zacudovane sa opytaju ze na co?Ved si ju kupi uz hotovu a nemusi sa srat z cistenim.Inak to maju prisne,zopar lodnikov z hacikmi tam nafasovalo pokutu.Aj v bazenoch a pristavoch je zakazane.Po Mohacs.Dole je uz saigon.
Ale zazil som cunder z rybarom ked sa na ohniku opekali ani neviem ake ale ze sa nesmeli naspet pustit do vody.Niekde na Hrone.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 05.01.2017, 22:20
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
andrej190, ano su taky rybary..tkzv. sportovy, ulovy a pusti s5,, no ale umna take nieco nehrozilo,, :D , co sa dostalo na hacik,, to uz do siete :-D a potom bud kotlik alebo dokuchyne a na tanier,, nevyberam ryba ako ryba a mnam mnam :mrgreen: samozrejma vec ze miery boli zachovane,,akoze dlzka atd..sak ked sme boli dzeci tak sme aj zaby upiekli -skokany a rosnicky,, kurna jak sme to piekli nad ohnom tak tie stehna zabie sa len tak hybali,, :-D no narad prisli aj raky,, boli fajne,, :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 06.01.2017, 16:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
ked sme boli dzeci

Pekne spomienky ked sme sa chodili kupat na bagroviska.3 metre silonu,neaky prut po ceste sa odrezal,hacik zo spendlika a plavak zo stupla na vino.Nozik,zapalky,solnicka,cesto z muky s paprikou..A chytali sme take krpate tusim belice ci ako to volali.A na ohni sme opekali.V zivote nam nikto nikdy nic nepovedal a kolkokrat aj rybari nas pochvalili ako nam to ide chytat.Ale vecsinou nam to neislo tak nam neaku tu najmensiu rybu na opekane dali.a potom sme cely rok rozpravali o suprovej opekacke :smt133 Na prazdninach rano som z bratrancom u babky odisiel a vecer prisiel.Cely den po chotaroch a bagroviskach.A teraz moj krpaty cely den sedi pri pocitaci :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 06.01.2017, 16:24
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
efendi píše:
ked sme boli dzeci

"krpaty cely den sedi pri pocitaci" :-D


Veru, veru, je to obrovský problém dnešnej mládeže a týka sa to aj ostatných športov, nie len tej rybačky. Tieto veci, čo boli pre nás prirodzené, ako rybačka, čunder, stanovačka, opekačka... sú často pre nich absolútne neznámym pojmom.
Čo sa týka prisvojovania si úlovkov je to každého osobná záležitosť, aj keď ja som zástancom "chyť a pusť" sem tam niečo domov prinesiem - aby žena nehundrala, že chodím stále naprázdno a na...baný. Horšie je to, keď rybári musia púšťať nie z vlastného rozhodnutia, ale z dôvodu, že revír je "chyť a pusť" pre znečistenie vody, ako je to napríklad dlhoročný problém na Zemplínskej Šírave.


Pia, 06.01.2017, 18:34
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Milan,, mas uplnu pravdu,, tos to bolo detstvo a nie ako maju dnes,, od PC a mobilu nevedia ani srat..
rano sme vypadli a pozde vecer domov a boli sme stastny, netrebalo nam radio, mobil a chujoviny,,postacil flamik a zazitok a boli sme spokojny a stastny..no az kym neumrieme,, :-D :-D :-D a rybary sa nanas vybodli, aj ked sme raky chytali,, nezaujimalo ich to,, :smt152

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 06.01.2017, 18:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Pistak ale pytliakom a poliakom tie ryby z Siravi nevadia :-D + Aj to je zaujimave ,ze na sirave len chyt a pust lebo bahno je este stale plne tych sraciech z chemka ale pod hradzou uz je voda aj bahno Ok :smt126 :smt021


Pia, 06.01.2017, 19:02
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.12.2016, 3:34
Príspevky: 13
Bydlisko: VK okres MI
Odpoveď s citáciou
Jasne Joe66, výpust bude asi iná voda. :smt126 Pytliakom je to echte jedno, oni tie ryby nežerú, ale robia si z toho pekný biznis na mäso. Rybárska stráž ich nestíha sledovať. Dnes sme robili v rámci rybárskej brigády prieruby na vodách v revíry, silne mrzlo, tak na spiatočnej ceste sme to ešte išli prečistiť a už tam boli pytliaci, ešte že s mani boli aj členovia RS a narobili s nimi poriadky. :smt021 :smt155


Pia, 06.01.2017, 19:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
efendi píše:
ked sme boli dzeci

Pekne spomienky ked sme sa chodili kupat na bagroviska.3 metre silonu,neaky prut po ceste sa odrezal,hacik zo spendlika a plavak zo stupla na vino.Nozik,zapalky,solnicka,cesto z muky s paprikou..A chytali sme take krpate tusim belice ci ako to volali.A na ohni sme opekali.V zivote nam nikto nikdy nic nepovedal a kolkokrat aj rybari nas pochvalili ako nam to ide chytat.Ale vecsinou nam to neislo tak nam neaku tu najmensiu rybu na opekane dali.a potom sme cely rok rozpravali o suprovej opekacke :smt133 Na prazdninach rano som z bratrancom u babky odisiel a vecer prisiel.Cely den po chotaroch a bagroviskach.A teraz moj krpaty cely den sedi pri pocitaci :-D


Veru veru toto bolo dectvo a nie to čo maju teraz. Ked som dostal 1 udicu (mam ju dosial aj z navijacikom ) skoro som sa pokadil a ledva som vydrzal do jula , inak aj my sme piekli na ohni ale večšinou 25-30cm liene to bola bašta , alebo v pahrebe a alobale štuky čo sme napitliacili na zakazanom tajchu - kua boli takie hlupe ,že skočili aj na obuvak z hacikom .
Hm ale ta doba sa už nevrati kua ako rád by som si ju zopakoval. :(

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Pia, 06.01.2017, 20:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 217 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: