Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:50
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 83 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Outdoor a survival 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
38spl+P ? dúfam že aspoň v poriadnom oceľovom ráme a nie v nejakej zliatine


Ziadna zliatina, je doba igelitov a plastov. Je to RUGER daky plastovy kompozit ci co + trocha zeleza v 2 palci. Ked z toho dam ranu (na strelnici) kope to viac ako 357MAG v 4palci.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Štv, 10.01.2013, 17:22
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Po roku som otestoval zase totoki
Obrázok
No na paradu ... hehe ... Strasna sranda aj pri horsich manipulacnych podmienkach (nejaky debilny pichlavy strom, hloh, alebo co).


Hihi. tiež som bol nútený oprášiť. Idem na chatu večer o desiatej a strom padnutý cez cestu asi 30 cm v priemere. Kočku skoro trafil šlak - vonku plno snehu, tma a mráz a ja si s kľudom angličana idem do kufra.
pozerala ako pero z gauča, ako som ten strom spratal v priebehu 5-tich minút. No myslím si, že aspoň hodinu som bol u nej hrdina.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 21.01.2013, 15:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A co si sa tak ponahlal, ak by si to robil 30 min. mohol si byt za hrdinu aj celu noc. :-D
Inak pilku, sekerku a lopatu vozim celorocne ale okrem lopaty som este nic nepotreboval.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Pon, 21.01.2013, 19:09
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nieco podobne som zazil a mal som stastie v nestati-v kufri sa vozila stylka len nebola nastartovana asi rok-benzin zvodnatel za ten cas a pilka nenastartovala :-D a ostala len kalacka a zapotit sa :-D


Pon, 21.01.2013, 19:13
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Nakoniec padla volba na Gerber Gator Jr, chvilu som sa obaval co to bude zac, ale je to fajn vyrobok, ludia pri nom celkom rozmyslali.

Obrázok

JR je to kratsie prevedenie tejto macety od Gerberu.
(inac mal som tvrdy vnutorny boj, ktoru verziu zvolit :-D, ale povedal som si, ze skor ocenim pri beznych prechadzkach kratsiu verziu, skor ju zakamuflujem pod bundu cez dedinu).

Pilku som povazoval sa trochu okrasnu, ale pravdupovediac, zatial som po hore viac narezal ako nasekal :-D
Na dlhsi pobyt v lese by som urcite volil dlhsiu variantu, (menej sa clovek zohyna, resp., lepsie sa reze), ale len tak do hory mi toto pride akurat. Vyzera to ako prerastena dyka, ale pri zaveseni na opasok mi konci spic puzdra na kolene (cize cez cele stehno).

Rucka pogumovana, nesmyka sa, a je anatomicky dobre pouzitelna v oboch prevedeniach, cize ci na sekanie, ci na rezanie.
Hmotnost kupodivu - vyborna, skor zistim pri pohybe rucku na rebrach ako vahu na opasku, material vyzera ze nieco znesie.

Normalne rozmyslam, ako som doteraz bez nej mohol existovat ... :shock:


Str, 06.03.2013, 10:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať Re:
JOE66 píše:
benzin zvodnatel


nepoznáš náhodou aj opačnú konverziu z vody na benzín? :-D bolo by to na nobelovu cenu

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Str, 06.03.2013, 11:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
To je jednoduché - dáš do plastovej fľaše vodu (najlepšie sú 1L a 1,5L, z 2-2,5L je moc vodnatý) poriadne uzavrieš a zakopeš na 4 až 5 milión rokov. :-D Potom naleješ do nádrže a jazdíš... :smt162

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 06.03.2013, 11:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Rucka pogumovana, nesmyka sa, a je anatomicky dobre pouzitelna v oboch prevedeniach, cize ci na sekanie, ci na rezanie.
Hmotnost kupodivu - vyborna, skor zistim pri pohybe rucku na rebrach ako vahu na opasku, material vyzera ze nieco znesie.

Normalne rozmyslam, ako som doteraz bez nej mohol existovat ... :shock:


tiez som zvazoval gator, ale odradila ma konstrukcia (nie je fulltang). preto som zvolil linder, strednu (35cm cepel):
Obrázok
dolezita na sekanie je aj hmotnost, ak je to moc lahke tak si moc neposekas. v rumunsku sa nam maceta osvedcila podstatne viac ako mala sekera, podstatne rychlejsie osekas polena, narobis triesky atd.
co sa tyka roznych modelov, ak si clovek kupi fulltang tak vsetko bude okolo tych 30e plus-minus rovnake...

teraz som sa namotal na BSK3, ale cenovo je to niekde inde a tento rok bude iny darcek:
Obrázok


Str, 06.03.2013, 12:07
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 83 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: