Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:51
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 FOTOAPARATY / FOTENIE 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Peto24 píše:
Chalani,poraďte,chcem kúpiť digitálnu zrkadlovku.Zatiaľ čo som skúšal tak sa mi zapáčili Nikony.Ktoré značky sú ešte dobré v tejto kategórií foťákov,teda ktoré mám pozerať a vyberať,aby som nekúpil nejaký šrot.A ešte,chcel by som sa spýtať konkrétne na Nikon D40,stačí to na take bežné fotenie? :wink:

Čo je to bežné fotenie? To je ako by si povedal: "Chcem si kúpiť Jeep XJ, stačí to na bežné offroadenie?" Niekto Ti povie áno, iný zase že nie.
Tak či tak Ti musím pochváliť rozhodnutie pre zrkadlovku. Okrem Nikonu sú veľmi dobré aj Canony, Pentaxy, Minolty. Každá značka má výber od amatérskej rady až po prémiovú.
Ešte Ťa musím upozorniť, že po kúpe samotnej zrkadlovky pravdepodobne investuješ aj do nejakej ďaľšej výbavy - kúpiš Jeep XJ za 5 000 € a nasypeš doňho výbavu za ďaľších 10 000 €. :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.02.2009, 11:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 29.12.2008, 21:58
Príspevky: 364
Bydlisko: ZM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam Nikon D70s a som spokojny.
D40 sa dá, ale má len tri zaostrovacie body a to mi nestacilo. :roll:

_________________
SUZUKI Vitara 1.6 16V, Lift +5cm a bodylift +2,5cm,235/75R15 MT Wisentta a Discover M+S,CB, navijak, predný pevnosťák, šekle,Hi-lift zdvihák, gurntne,majak,lopata,kompresor,dynamická gurtňa :-)


Štv, 19.02.2009, 11:11
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.08.2007, 9:31
Príspevky: 335
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martinoff píše:
Peto24 píše:
Chalani,poraďte,chcem kúpiť digitálnu zrkadlovku.Zatiaľ čo som skúšal tak sa mi zapáčili Nikony.Ktoré značky sú ešte dobré v tejto kategórií foťákov,teda ktoré mám pozerať a vyberať,aby som nekúpil nejaký šrot.A ešte,chcel by som sa spýtať konkrétne na Nikon D40,stačí to na take bežné fotenie? :wink:

Čo je to bežné fotenie? To je ako by si povedal: "Chcem si kúpiť Jeep XJ, stačí to na bežné offroadenie?" Niekto Ti povie áno, iný zase že nie.
Tak či tak Ti musím pochváliť rozhodnutie pre zrkadlovku. Okrem Nikonu sú veľmi dobré aj Canony, Pentaxy, Minolty. Každá značka má výber od amatérskej rady až po prémiovú.
Ešte Ťa musím upozorniť, že po kúpe samotnej zrkadlovky pravdepodobne investuješ aj do nejakej ďaľšej výbavy - kúpiš Jeep XJ za 5 000 € a nasypeš doňho výbavu za ďaľších 10 000 €. :-D


Jasne,sorry nevedel som ako to blizsie napisat :).V podstate som pochopil,s Nikom som fotil a celkom sa mi pozdaval.S tou vybavou pocitam :wink:


Štv, 19.02.2009, 11:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fido to napísal úplne jasne - tri zaostrovacie body mu nestačia. Takže si aj Ty urči svoje základné požiadavky a podľa nich hľadaj fotoaparát s požadovanými parametrami.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.02.2009, 11:34
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.08.2007, 9:31
Príspevky: 335
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasné,ale osobne odporúčate zainvestovať a ísť do lepších,ano?Inak sorry za niektoré moje otázky,ale v tomto som úplný laik :wink:


Štv, 19.02.2009, 11:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Peto24 píše:
jasné,ale osobne odporúčate zainvestovať a ísť do lepších,ano?Inak sorry za niektoré moje otázky,ale v tomto som úplný laik :wink:

Ťažko Ti na to odpovedať. Čo je to pre Teba do lepších. Poviem Ti celkom presne ako dopadneš:
- kúpiš si fotoaparát určitých parametrov za určitú cenu a po čase zistíš:
a) keby som vtedy vedel čo viem o tom teraz, kúpil by som iný - lepší
b) to fotenie ma až tak nebaví ako som myslel, stačilo mi kúpiť nejaký lacnejší
Tak či tak asi nebudeš celkom spokojný, ale to je u nás ľudí normálne. Jediné čo Ti teraz môžem poradiť, je stanoviť si nejakú Tebe zodpovedajúcu cenovú hladinu a v nej skúsiť pohľadať. Ak sa Ti fotenie zapáči, určite budeš svoju výbavu vylepšovať a obmieňať. Profesionálny foťák z Teba profesionála neurobí, takže s tým si hlavu nelám. Skôr než sa dopracuješ k samotnej kúpe, prečítaj si nejaké stránky o fotení. Tak najlepšie zistíš čo od fotenia chceš a keď vieš čo chceš, je už pomerne ľahké sa k tomu dostať.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.02.2009, 11:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 18.08.2007, 9:31
Príspevky: 335
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cenovú hladinu mám stanovenú,tak idem pokukať nejaké.Veľká vďaka za rady :wink:


Štv, 19.02.2009, 12:02
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na bezne fotenie ti staci aj Panasonic FZ 50. Pokial nechces robit ramena, ze mas peniaze na drahu zrkadlovku. Dolezite je vediet fotit a ovladat pristroj a jeho funkcie.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 19.02.2009, 12:04
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 29.12.2008, 21:58
Príspevky: 364
Bydlisko: ZM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak tak dado má uplnu pravdu, treba vediet fotit.Možeš mat aj neviem aky drdahy fotak ked s ním nevieš fotit.
A zasa ked máš čuch na zábery a vieš fotit možeš mat aj stary Zenit :lol:
(inač aj ja som s takym začínal)

_________________
SUZUKI Vitara 1.6 16V, Lift +5cm a bodylift +2,5cm,235/75R15 MT Wisentta a Discover M+S,CB, navijak, predný pevnosťák, šekle,Hi-lift zdvihák, gurntne,majak,lopata,kompresor,dynamická gurtňa :-)


Štv, 19.02.2009, 13:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak tak jak vravíš Fido, ja začínal najskor kadejaké kompakty až ma to prestalo baviť vyhadzovať polovicu fotiek, kedže on zaostroval kde chcel, dan za automaty, a kupil Praktiku BX-20, dodnes ju mám doma, to tepr začalo. Teraz mám Canon a mám sa čo hodne učiť, takže aj ked nestál málo ale viem že sa s ním zabavím na dlhu dobu.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 19.02.2009, 13:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado dakujem,mohol by si mi poslat na mail zlatnikpeto zavinac gmail.com tie foto? ten tvoj Canon PowerShot A530 uz nemozem nikde najst for sale. btw ma makro od 5cm.

diesel: urcite kompakt. taky malinky a lacny. 300 EUR momentalne za fotak nemozem dat. nebudem s tym nikde chodit,to je jedno kolko vydrzi baterka,aku ma pamatovu kartu atd... hlavne nech robi ostre foto malinkych veci...
aj starsi mi staci. ten olympus uz nemas? :wink:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 19.02.2009, 14:10
Profil ICQ WWW
OFFROAD PYRO
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.01.2007, 11:50
Príspevky: 297
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mozem vrelo doporucit tento : http://pocitace.sme.sk/c/3308045/canon- ... iatok.html

maximalna spokojnost...

_________________
td5
http://picasaweb.google.sk/gaboinfo


Štv, 19.02.2009, 15:14
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 09.04.2007, 22:43
Príspevky: 13
Bydlisko: Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peto ked chces tak ti mozem ukazat D40...v stredu pridem domov tak sa mozme stretnut..inac ja mam D40X a som s nou maximalne spokojny..keby si chcel canon tak ten ti moze ukazat attila..


Štv, 19.02.2009, 15:25
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
diesel: urcite kompakt. taky malinky a lacny. 300 EUR momentalne za fotak nemozem dat. nebudem s tym nikde chodit,to je jedno kolko vydrzi baterka,aku ma pamatovu kartu atd... hlavne nech robi ostre foto malinkych veci...
aj starsi mi staci. ten olympus uz nemas? :wink:


nemám, ukradli mi ho...čo bolo zámienkou kúpy zrkadlovky. :oops:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 19.02.2009, 15:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
nemám, ukradli mi ho...čo bolo zámienkou kúpy zrkadlovky. :oops:

:-D Všetko zlé je na niečo dobré... Aj ja som sa takto dopracoval k svojej terajšej výbave :-D

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.02.2009, 16:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: