Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 03.05.2024, 13:59
Dnes je piatok 3. mája 2024, meniny má Galina a zajtra Florián




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 Pokuty - CHKO, ne-CHKO, ... 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:11
Príspevky: 93
Bydlisko: okr. senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
napr. " Teba k....t do toho ! "
alebo : mne mama zakazala sa bavit s cudzimi ludmi 8)

už ti to niekedy pomohlo :-D

_________________
HEAVY TERRAIN, NIVA ONLY :smt066
ale čím ďalej, tým viac ma priťahuje Samurai


Pon, 19.02.2007, 20:25
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konkretne tieto "vyhovorky" som este neskusal....
ale podla mna by stalo za to skompletovat vsetky trefne otazky a nejasnosti a napisat im...
ja som raz uz pisal na ministerstvo zp preco sa v NP nesmie po asfaltke ist s bicyklom
a bolo mi celkom rychle odpovedane

tak piste otazky a ja tam napisem

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pon, 19.02.2007, 20:29
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 10.10.2006, 16:48
Príspevky: 197
Bydlisko: Jablonica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hugo:ja som myslel plaste na tom bicykli :-D

_________________
môj sen-ŠKODA 120 L :smt126-už je,síce spoločná,ale je!!!


Pon, 19.02.2007, 20:51
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
...a dodatocne som si overil ci ma buzerovali v NP a vysledok bol negativny
buzerovali ma v CHKO Slovensky Kras

...bez urážky, zle si pozeral...už pár rokov CHKO Slovenský kras neexistuje...CHKO bola prekategorizovaná do kategórie národný park (NP)...
...z hľadiska legálnosti vjazdu je to to isté - nesmie sa bez patričného oprávnenia, rozdieľ je o. i. pri vstupe a voľnom pohybe osôb - v NP zakázaný voľný pohyb osôb mimo vyhradených atakďalej, v CHKO nie...

- dosť ma prekvapuje vaša sebaistota, koho kam môžete poslať...žiadneho arogantne sa správajúceho debila v roli stráže neospravedlňujem, ale na veľké gestá je priestor až vtedy, keď som si istý, že mám navrch a nie vtedy, keď sa správam podobne ako ten, ktorému to vyčítam...

- právomoci jednotlivých stráží sú rozsiahle, čo viem tak dnes sú to už všetko verejní činitelia = osoby osobitne chránené trestným zákonom, ľahko sa napríklad za útok na verejného činiteľa aj sedí; na druhej strane nad verejným činiteľom "visí" zneužitie právomoci, a to môže byť tiež o base...

- dosť natom, ak vás to úprimne zaujíma, ale aj tí, ktorí chcete robiť veľké ramená, zoberte do rúk lesný zákon, poľovný zákon, zákon o ochrane prírody a krajiny, trestný zákon a ďalšie súvisiace predpisy a naštudujte si oprávnenia a postavenie jednotlivých stráží, je toho pomerne veľa...

- samozrejme dochádza aj k zneužitiu neznalosti oprávnení zo strany stráže voči "kontrolovanému" a príslušná stráž sa niekedy domáha aj toho, na čo nie je oprávnená...ak to však robí inteligentne, nič na neho nemáš - je to ako keď chcú policajti urobiť domovú prehliadku a nemajú na to patričný príkaz - môžu ju vykonať s tvojím súhlasom...

- nechce sa mi moc mudrovať na túto tému, aj ja nemám rád buzerantov (nech mi prepáčia inak sexuálne orientovaní, ale nemyslím ich), čo otravujú slušných ľudí pre bárjakú blbosť, ovšem keď leziem napr. s offom tam, kde nemám podľa zákona čo robiť, som skromnejší a slušnejší...a keď sa len trocha dá, snažím sa dohodnúť rozumne; nie je dobre mysleť si, že vždy len môj pohľad je správny, aj druhá strana môže mať pravdu - a to napriek tomu, že ju zastupuje prípadne aj riadny bulo...
:smt035
len sa, prosím vás, na mňa ktosi nenase...te, že mudrujem...je to na zamyslenie...
-

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 19.02.2007, 20:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Heh Janči jakoška nejako nepozorujem žeby si mudroval a pač v čom si doma tak fundovaná odpoved tu je :D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 19.02.2007, 21:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pani velmi pekne dakujem za reakcie ,tak som sa len utvrdil v tom ,že asi sme chvalabohu mnohi nemali nejaky velky problem so ,,zelenymi stražcami,, .Samozrejme ak niečo je alebo bolo ,tak si to vyjasnime slušne a inteligentne a o to mi išlo ,tiež aby sme všetkych polovnikov a im podobnych ludi nehadzali tiež do jedndneho vreca.Jano to ako polovnik vystihol,že netreba mat velke ramena a plnu hubu kecov a nadavok,pretože fakt mnohi //aspon ja :oops: // určite nepozname presny vyklad zakonov a predpisov ,že kto čo može ,ale myslim,že slušnou formou určite vyriešime a predideme neprijemnym situaciam. Takže všetkym slušnym polovnikom posielam :smt146 a neslušnym? :smt017 ....... :smt144

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 19.02.2007, 21:38
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Heh Janči jakoška nejako nepozorujem žeby si mudroval a pač v čom si doma tak fundovaná odpoved tu je :D

díky, Andrej...
2 Martino - múdro vravíš, súvisle... :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 19.02.2007, 21:51
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
...bez urážky, zle si pozeral...už pár rokov CHKO Slovenský kras neexistuje...CHKO bola prekategorizovaná do kategórie národný park (NP)...
...z hľadiska legálnosti vjazdu je to to isté - nesmie sa bez patričného oprávnenia, rozdieľ je o. i. pri vstupe a voľnom pohybe osôb - v NP zakázaný voľný pohyb osôb mimo vyhradených atakďalej, v CHKO nie...

- dosť ma prekvapuje vaša sebaistota, koho kam môžete poslať...žiadneho arogantne sa správajúceho debila v roli stráže neospravedlňujem, ale na veľké gestá je priestor až vtedy, keď som si istý, že mám navrch a nie vtedy, keď sa správam podobne ako ten, ktorému to vyčítam...

- právomoci jednotlivých stráží sú rozsiahle, čo viem tak dnes sú to už všetko verejní činitelia = osoby osobitne chránené trestným zákonom, ľahko sa napríklad za útok na verejného činiteľa aj sedí; na druhej strane nad verejným činiteľom "visí" zneužitie právomoci, a to môže byť tiež o base...

- dosť natom, ak vás to úprimne zaujíma, ale aj tí, ktorí chcete robiť veľké ramená, zoberte do rúk lesný zákon, poľovný zákon, zákon o ochrane prírody a krajiny, trestný zákon a ďalšie súvisiace predpisy a naštudujte si oprávnenia a postavenie jednotlivých stráží, je toho pomerne veľa...

- samozrejme dochádza aj k zneužitiu neznalosti oprávnení zo strany stráže voči "kontrolovanému" a príslušná stráž sa niekedy domáha aj toho, na čo nie je oprávnená...ak to však robí inteligentne, nič na neho nemáš - je to ako keď chcú policajti urobiť domovú prehliadku a nemajú na to patričný príkaz - môžu ju vykonať s tvojím súhlasom...

- nechce sa mi moc mudrovať na túto tému, aj ja nemám rád buzerantov (nech mi prepáčia inak sexuálne orientovaní, ale nemyslím ich), čo otravujú slušných ľudí pre bárjakú blbosť, ovšem keď leziem napr. s offom tam, kde nemám podľa zákona čo robiť, som skromnejší a slušnejší...a keď sa len trocha dá, snažím sa dohodnúť rozumne; nie je dobre mysleť si, že vždy len môj pohľad je správny, aj druhá strana môže mať pravdu - a to napriek tomu, že ju zastupuje prípadne aj riadny bulo...
:smt035
len sa, prosím vás, na mňa ktosi nenase...te, že mudrujem...je to na zamyslenie...
-


ohladom toho NP .. je to mozne ze som sa prepocital s chko lebo som to cital z mapke... nebol som autom ale na biku, preto som bol zarazeny a smutny z ich pristupu a som sa spraval tak ako som sa spraval

a ohladne tej arogantnosti... nikdy som sa tak nespraval a tie moje prehnane formulacie "vyhovoriek" uz boli mierene do srandy... teraz ked na to retrospektivne pozeram tak to tak asi nevyznelo. vtipy mi proste nejdu :(

inak beriem vsetko co si povedal a ako si povedal.... lebo tak to proste je.
s offmi len tak zo zabavy nemame co robit v NP... len ma mrzi ze to robia ochranari aj vtedy kedy to nieje nutne a buzeruju cyklistov.
ale musim povedat ze netreba ich hadzat do jednej bedne, lebo poznam mnoho skvelych ochranarov.

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Uto, 20.02.2007, 0:15
Profil ICQ
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo, sorry, ja som Ťa citoval na začiatku, ale všetko ostatné patrilo viacerým chalanom, čo sa ozvali v téme :wink:
- znova - všetko je o ľuďoch a môžem ti povedať, že určite väčšina ochranárov na bicykle nepinda - pokiaľ to nie je niekde, kde je to vyslovene problém a pokiaľ ten biker jazdí ohľaduplne a neohrozuje ľudí na chodníku, čo sa tiež stáva a niekedy je to nebezpečnejšie ako terénka, lebo tú aspoň počuješ a skôr sa vyhneš...
...tá mapka bola asi staršia...
...inak si to pekne napísal...
(inak ani NP nemusia byť úplne biele plochy pre offy, pokiaľ človek vie mieru, vie ako, kedy a kde...)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 20.02.2007, 0:29
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
keď už je tu debat o chránených územiach.... Janko... doručil Ti had ten nápadík zo ŠOPR ?

Malo by to nádej alebo nás skopú zo schodov?


Uto, 20.02.2007, 10:57
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
keď už je tu debat o chránených územiach.... Janko... doručil Ti had ten nápadík zo ŠOPR ?

Malo by to nádej alebo nás skopú zo schodov?

- hej, bavili sme sa chvíľu o tom...teraz nie je vhodná chvíľa na také čosi, momentálne sa hrajú iné HRY, akonáhle sa naskytne, určite nezabudnem upozorniť a skúsime vyvinúť potrebnú aktivitu...neboj, myslím nato; inak fajn, že ťa to napadlo - sem-tam treba aj pripomenúť ;-)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 20.02.2007, 20:42
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to je pravda, na ŠOP sa teraz inak zabávajú. Aj celé MŽP je momentálne v rozruchu :-)

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Uto, 06.03.2007, 8:12
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 19:38
Príspevky: 72
Bydlisko: okr.Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Len na okraj,lesná stráž je nadriadená poľovnej,na preukaze stráže je fotka a na druhej strane je pôsobnosť,napr.urbariát obce ......,lesná správa ............,lesný obvod..........,lesný odštepný závod.........,dobre je vedieť kade prechádzate


Uto, 20.03.2007, 19:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: