Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 456 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
 Co tak perkuska 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
No takto ako ty vyčistím hlaveň v pohode, len na tú komoru musím použiť šťanky (áno sú čpavkové) - mal som v nich naložené týždeň klince a kov nenarušili, takže komore tiež neublížia.
A pod projektil nemažem - len do drážok, mám tiež 54-ku.
Aby som vybral plávačku, musím vytočiť hlaveň, takže keby k tomuto prišlo, tak rovno natočím závit.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 25.05.2016, 11:15
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ja som myslel,ze plavacku vyberas pri cisteni stale....ako ju chces inak vycistit a namastit?Mazanie pod strelu ma svoj vyznam,lebo ti tam do medzery natlaci pri vystrele aj tu mast a potom by plavacku nemalo zapekat,ako ked tam natlaci len suche spaliny.Origo sharpky ziadnu plavacku nemali a fungovali.Semtam sice strelcovi opalilo rukav,ale to dako vtedy neriesili :-D .Skus tam porobit do komory par zapichov a skus tam dat dopredu tu gumicku,ci to nepomoze.Mne ta gumicka zatesni dosticku celkom paradne,ked strielam papierakmi.


Pia, 27.05.2016, 20:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
S tou plavačkou je to tak, že je dlhšia ako otvor záveru, takže pri čistení sa iba vysunie a vysunutú prečistím, pomastím, zasuniem. Na úplne vybratie je nutné vytočiť hlaveň z bloku.

Na vloženie gumičky, urobenie zápichov ... treba vybrať celú plávačku a to sa mi momentálne nechce. Mazať pod strelu tiež nechcem, lebo už aj tak vzhľadom na masu nábojnice je prachová náplň poddimenzovaná. Budem skúšať - uvidím.
Skúšal som sa popýtať na strelectví.cz ale dopadlo to tam ako vždy. :lol:

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Uto, 31.05.2016, 9:33
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Aha,to sme sa trocha nerozumeli :idea: .Ja som mal zato,ze vzdy pri cisteni tej plavacky vyberas hlaven zo zaveru,aby si to mohol vycistit a namazat poriadne :wink: a tebe sa to nechce.To sa potom necuduj,ze ti to napeka,ak mas tesnejsie urobenu komoru :wink:.Do tej origo hrubostennej nbc mi je jasne,ze nedostanes mazanie.Teda dostanes,ale bolo by to aj tak nahovno,lebo by priemer toho kolecka mazania bol maly,takze by to mastilo zle a este by si ubral aj tak maly priestor pre prach.Ja mam tenkostenne nbc a tam to nieje problem.Ja byt tebou,radsej obetujem 5 minut na vysrobovanie hlavne,dalsich 5 minut na zhotovenie zapichov pre gumicku a labyrint a mal by som potom pokoj :wink: .Neviem,ktoreho talianskeho chruna napadlo tam robit plavacku,ked je v zavere plavajuca dosticka :roll: ....no,ale ked dokaze na masine,ktora je nastavena aby vrtala rovno,vyvrtat dieru pre plavacku sikmo oproti vyvrtu.... :shock: :shock: ...a to som tu 54ku kupoval v rajchu vo frankonii :smt009


Uto, 31.05.2016, 20:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Ono to máš tak, že urobiť tvrdé opatrenia ide, len sú nevratné. Mám času more, takže skúšam najprv sprevádzkovať plávajúcu komoru v pôvodnom stave - systém to nie je zlý. A hlavne s použitím dobových materiálov - proste sa hrajem. Keď to nepôjde - tak plavačka dopláva.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 01.06.2016, 9:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Jasne...kto si hraje,nezlobi :D .Mne sa ta komora vidi prave debilny system :-D a s dobovym riesenim nema absolutne nic spolocne.Ked si uvedomis,ze bez gumicky zapeka aj kratku dosticku v zavere,tak dlhu plavacku musi zapekat este viac.Ani sharpsovi sa nepodarilo spolahlivo utesnit ten zaver.Preto museli strelci do otvoru dosticky pluvat,aby tam ten bordel bol stale vlhky a nezapekal dosticku do zaveru.Ale zas boli zajebani z toho bordelu,ked ho vyhadzovalo pri vystrele.Lenze,radsej byt zajebany,ako zastreleny,no nie? :-D S gumickou to funguje dobre.Bol by ju asi pouzil aj sharp,ale nemal silikonovu :-D .Ten system vylepsil starr a zacal dotlacat dosticku klinom.Tam to uz tesnilo paradne,podobne,ako tie flinty,co mali sklopnu komoru dotlacanu excentrom na hlaven.Potom daj vediet,ako si to vyriesil,ak sa podari :wink:


Štv, 02.06.2016, 16:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 456 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: