Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:02
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Ďalší
 Krátke strelné zbrane 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Raz som na psa(cudzieho ani neviem z kadial bol) co ma nechcel pustit do domu použil kaser (to bolo prekvapko otvorim dvere na jeepke a predo dvermi sa na mna cerí a vrčí nezname psisko) kua ale nezabral na psa ale niečo som dostal ja , bol to nejaký zatulaný vlciak (fena) isto ale nie od nás z dediny , kua a o hodinu sedel pred dveramy znovu a nie a nie sa dostat pre zmenu na dvor a do maštale kua a tie moje nic nieže by ho boli vyhnali ale kua ešte velký kamoši , tak sa nedalo nič robyť len liečba olovom v cal.50 od vtedy aj ked mam psy rád ale sa my zjavý na luke alebo vo dvore cudzí pes ktoreho nepoznam alebo nie je z dediny ma smolu nepotrebujem sa dať dohrýsť a potom chodiť na inekcie.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Ned, 22.01.2017, 10:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
Co myslite pani,zil by este ten clovek,keby nosil?
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/4 ... tela-psov/

Ale ze to nie je iste,toho chlapa ze tam mohli tie psy najs uz lezat mrtveho alebo aj ina zver.Ale ktovie.Len ze to nechcu len tak pripisat tym psom kym sa nevysetri presne ako to bolo.Tomu chlapovi ze mohol pomoct aj clovek a dotiahnut ho tam.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Ned, 22.01.2017, 15:01
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Tak vsetko je mozne....ale myslim si,ze zistit,ci ho zabil pes,ina zver(neviem,ci sa tam vyskytuju vlci,alebo medvede)alebo clovek, by nemal byt daky problem.
Aj ked zasa zijeme na slovaci a tu ''znalci'' dakedy vynasaju take posudky,ze clovek az zasne,ako ta fyzika moze fungovat :-D
Ale aj proti zlemu cloveku sa lepsie brani zbranou,ako peknym slovom :wink:


Ned, 22.01.2017, 17:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
No pochybujem , že by už boli medvede aj pri Dunaji (skôr to bola čukakabra ako medved) aj ked všetko je možne podla mna bol panko na nespravnom mieste v nespravny čas ale to ako to bolo sa už asi nik nedoz vie jedine jedno zviera v tých polohach dokaže napadnuť a zabyť a to podla mna okrem tých psou kludne mohol byť nejaký postrelený kanec diviaka. alebo diviacica s malimy co je ale nepravdepodobné.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Ned, 22.01.2017, 18:19
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Ale ani policajt hadam nebude taky sprosty,aby nerozoznal stopy diviaka od psich :mrgreen: .
V tom clanku som cital,ze tie psy uz dotrhali par byckov dakemu susedovi a nestalo sa nic.Tak mozno je ten majitel dakomu ''dolezitemu'' svagor ci kamarat.... :wink:


Ned, 22.01.2017, 19:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Vynikajuco vymysleny a podany odkaz ''elitam'' z e-komisie totalne odtrhnutym od reality( a chystajucej sa nas odzbrojit a predhodit zlocincom napospas), aj aj normalnym rozmyslajucim obcanom celej europy.Toto by sa malo internetom sirit rychlejsie,ako kadejake hovadiny o tom,s kym suka kadejaka vypchata ''celebrita''
https://www.youtube.com/watch?v=Hms2viwU42M
Pan Cerny mal vzdy rozumne nazory :smt023 ...davajte to pokukat co najviac ludom :wink:
Take daco by mohli pripravit aj nasi z legistelumu :smt139


Ned, 26.02.2017, 20:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
trosku to tu ozivim :D mate niekto skusenosti s cistenim olova z hlavne ?

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Sob, 03.02.2018, 23:25
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
trosku to tu ozivim :D mate niekto skusenosti s cistenim olova z hlavne ?



onen cas kym som mal 357 magnum, a 38 special,,strielal som z nich aj hogiwalky olovene projektily a zasieralo to hlaven, no cistil som to takym drotenym kuzelom, a brato to pekne von, ale vstale som hlaven zakonzervoval teflonovym olejom special nato,, a potom sa to olovo tak nelepilo na drazky v hlavni,, alebo som vystrelil zopar celoplastov a aj to pomohlo,, a je este jedna rada, co podaktory sme pouzivali,, hlaven zvnutra sme natreli pastou,taka tvrda jak maslo,, co sa pouziva pri zvarani CO2, co sa donej pistol strka aby sa nelepil na nu horuci kov cunder,, je to fajn,, neostava od toho olovo v zavitoch v hlavni a ked aj daco ostane kefkou pekne vycistis,, *hovorym vstale o revolveru,*, nie o dlhych gulovych zbrani..ale domnievam sa ze aj tam je to toiste platne..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 04.02.2018, 18:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
ja som z K100 vybuchal naboje neznameho druhu na strelnici a kukol som doma do hlavne a mam tam nalepene olovo :D
prva bude metoda s celoplastom to znie jednoducho a aspon mam vyhovorku ist si znovu zastrielat :D ak to nepomoze tak pojdem skusit daku tu kefku najst :)
dakujem za radu kazdopadne ak budem mat toho olovene streliva viac tak mozno skusim aj tu pastu na COcku

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 04.02.2018, 19:55
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
no tu pastu sme dost hrubo nacpali do hlavne,, vsak si to strela-projektyl vymecie von jak ide,, ale na mastne moc sa to nelepi a ta pasta je dobre odolna aj teplu,, cize nelepi sa olovo na stenu,, teda nemalo by a aj ked tak lachcie ide dole,,alebo skus teflonovy oil,, tie dva metody sme pouzivali,,, :smt151

inac tie olovene projektyli nedrbu hlaven,, mensie je trenie a nenici hlaven i ked sa tam usadzuje,, celoplaste skorej opotrebuvavaju hlaven,,i ked je zas pravda ze nezasieraju zas hlaven :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 04.02.2018, 20:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
to ze to nederie hlaven viem ako aby som pravdu povedal ani to ze tam to olovo ostava ma dako netrapi len ked to vycistim a kuknem do tej hlavne tak ma to kusok rerie ze to neni pekne cistucke :D
pri mojej urovni strelby ma ani daka mozno nepresnost dako nestve :) tych ssa 1000 ks co toho mozem odstrielat ma asi nenauci strielat tak dobre aby som to spoznal

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 04.02.2018, 22:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
ja som z K100 vybuchal naboje neznameho druhu na strelnici a kukol som doma do hlavne a mam tam nalepene olovo :D
prva bude metoda s celoplastom to znie jednoducho a aspon mam vyhovorku ist si znovu zastrielat :D ak to nepomoze tak pojdem skusit daku tu kefku najst :)
dakujem za radu kazdopadne ak budem mat toho olovene streliva viac tak mozno skusim aj tu pastu na COcku


To nedelas dobre,jaromire a jednou se ti to vymsti :-D .Celoplaste urcene na cistenie olova vypadaju inak,ako tie,co su urcene na strielanie.Su to vlastne monolity s priecnymi drazkami a ''hrotom'' s opacnym kuzelom,ktore to olovo vyskrabu pred sebou z hlavne.Robil to myslim libra v cechach,ale odpichne ti to z automatovej mozadze kazdy sustruznik.Obycajna strela ti to olovo prave este viac zalisuje a tie tlaky......hlaven to nemusi ustat.Radsej petrolej,do vrtacky bronzovy kartacik a jedeees :D ....
Efi,s tym sajrajtom na mastenie horakov na ceocke4 to vypada byt dobry napad!Po kolkych ranach sai musel mazanie opakovat?Ktovie,ci by to nebolo dobre napatlat rovno do drazok strely :smt017 ,namiesto toho vosku,co tam dava mongel.Inak,ja radsej pouzivam tie lakovane aresy,ked nemam celoplaste,alebo pomedovance.Znesu aj 500m/s,ale uz ostava farba v rohoch drazok a revolver uz dost kope.


Sob, 10.02.2018, 19:08
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.05.2017, 10:28
Príspevky: 13
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
existuje na to chemicky pripravok, taka pena, ktora sa nastrieka do hlavne, hlaven sa naklopi smerom dole, abz to nestekalo do zaveru, resp do komory, pena sa sfarbi do modra a cca za 20 minut sa to musi vypucovat od peny, ale zbytky olova alebo medi to rozpusti, treba to dobre vzcistit a namazat, lebo ked sa to prezenie z casom aplikacie peny, alebo nedostatocne ocisti od peny, vie to vyzrat viac ako treba, no po tomto cisteni je hlaven ako nova...

_________________
SUZUKI Samurai 1.6i
Jeep Wrangler Rubicon JKU 3.8 V6


Sob, 10.02.2018, 21:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
A musis to potom aj dacim neutralizovat,ci to staci len utriet?


Sob, 10.02.2018, 22:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
tak dakujem za rady :)
zohnal som daky cisticna hlavne a vypucoval som to riadnou mosadznou kefkou hlaven vyzera byt ok
akurat sa berem na strelnicu tak zopar tych olovencou buchnem zas
Inak spominali ste tu ares lakovane streli toho zom odbuchal uz celkom dost a zatial max spokojnost

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 11.02.2018, 14:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 547 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: