Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:27
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 upozornenie ... neseriózny bazár FINECARS 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.03.2012, 23:49
Príspevky: 29
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... vlastne ako dobry mechanik, by si im mal to auto vymenit za nove alebo aspon bezplatne opravit :-D Kto je za, nech zdvihne ruku ;) a daj potom adresu ;)


Pia, 20.04.2012, 11:06
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 31.12.2008, 0:27
Príspevky: 462
Bydlisko: Senica ,,Záhorí" SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:smt141

_________________
Toyota HDJ 80 4.2TD


Pia, 20.04.2012, 15:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem kde ste zili doteraz ale ak kupujem jazdene auto nepocuvam predajcu ale obzeram, skusam, pozrem na zdvihaku a ak som spokojny kupim.
Moja zena si koncom roka kupila v DAR...XE SWIFT 1,5/AT. Auto sme prezreli vyzeralo primerane veku 5r. (tukance na kapote, sem tam drobny skrabanec, kto jazdi po BA to pozna) auto jazdilo dobre. Predajca vravel, ze olej urcite nik nemenil a letne gumy boli KO. Hned sme dali nove filtre a oleje a mechanik ktoremu chodim pravidelne po prehliadke a skusobnej jazde konstatoval dobru kupu. Hlavne treba davat pozor pri kupe lopky, bazar dava certifikat povodu co ulahci pripadny sudny spor.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Pia, 20.04.2012, 17:45
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
certifikát môže vydať len certifikačná autorita, inak má právnu váhu asi ako obal od keksov
spomínaný D...X patrí tiež medzi priekopníkov "úprav áut", dtto triáčka

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pia, 20.04.2012, 21:03
Profil WWW
Frajer

Registrovaný: Str, 22.11.2006, 23:03
Príspevky: 230
Bydlisko: Krnov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
percas

Klikni na Služby a pak na Ojeté vozy. Máme jich kolem 150 ks

http://centria.skoda-auto.com/cze/autoc ... tners.aspx

A budeš mít po starostech :smt039


Pia, 20.04.2012, 21:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
certifikát môže vydať len certifikačná autorita, inak má právnu váhu asi ako obal od keksov
spomínaný D...X patrí tiež medzi priekopníkov "úprav áut", dtto triáčka


Kto vydava autobazarom certifikat povodu auta? :smt162

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 20.04.2012, 22:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
niekto kto ovláda základy Corelu a Photoshopu.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pia, 20.04.2012, 22:25
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..nemyslim,že by si autobazar zobral na svoje plecia certifikat povodu auta ,ktory by bol vyrobeny len tak ..a nemal by žiadnu pravnu vahu :smt024

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 20.04.2012, 22:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je to tak, alebo si nechá akože certifikovať pôvod treťou stranou. Firmy ktoré inzerujú preverenie pôvodu vozidla vystavia farebný plagátik a bazár ho dá za okno. Myslíš že keď kúpiš auto s certifikátom napr. cardetect že je právne čisté a potom ti ho zoberú policajti lebo sú na ňom tri exekúcie alebo je to legalizovaná lopata, že ti cardetect vráti peniaze??
Právnu váhu môže mať možno protokol z KO, ako taký je to totiž verejná listina na rozdiel od papiera ktorý vyrobí nejaká právnická osoba (napr. s.r.o.) na základe toho že má v obchodnom registri "poradenské služby v oblasti obchodu s motorovými vozidlami".
Ach jaj, nečudujme sa že je toľko podvedených keď právne povedomie je medzi bežnými ľudmi biedne.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pia, 20.04.2012, 23:04
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
co sa tyka nemenovaneho DA***U, tak mam na nich svoj nazor....onoho casu davno som tam odpredaval scenica, ktory mal 260 tkm a o 2 mesiace ajhla...moj scenic mal uz len 136 tkm a certifikat pravosti a povodu za oknom...co dodat

_________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 V8...it's a JEEP thing


Sob, 21.04.2012, 9:13
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Co sa tyka najatdenych km som nikdy nepisal o pravosti ale aj debil rozozna prevezenie na aute s 80 000 km alebo 250 000 km. A ak niekto bol v D ..XE vie aku maju rozbitu cestu co dostatocne preveri tlmice a riadenie. Moje Doblo malo po 80 000 km jazdy v BA capy na sracku a silenbloky tam uz ani neboli to, ze to hrkotalo ako stary rebrinak ani netreba pisat.
Predajcu treba brat vzdy s rezervou a auto poriadne prezriet. samozrejme novy lak na 5r. starom aute co udajne nebolo burane tiez o niecom hovori. Preto sme brali auto primerane obite od kamienkov na prednej kapote k jeho veku. To sa priblizne zhodovalo s obitim mojho stareho s 87 000km. Ja som si to osetril proti korozii sam.
Ten certifikat vydal DAREX a zarucuje povod a nezmenenie ident. znakov a, ze auto nenesie ziadne tarchy. A to mi na vratenie penazi od DAREXU staci ak sa ukaze podvod z ich strany.

_________________
Navara 3,0 V6 http://www.ostrenienastrojov.sk


Sob, 21.04.2012, 10:27
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
..Myslíš že keď kúpiš auto s certifikátom napr. cardetect že je právne čisté a potom ti ho zoberú policajti lebo sú na ňom tri exekúcie alebo je to legalizovaná lopata, že ti cardetect vráti peniaze??
...


myslim ,že ked mam certifikat od Cardetect ,ktora robi overenia pre leasingove firmy,finančne služby ,poistovne a pod.,tak mam určite nadej,že svoje peniaze v pripade nepravosti certifikatu dostanem s5..možno to potrva dlhšie ,ale pevne verim ,že pravda bude na mojej strane ,aj ked certifikat ma mat hodnotu ako"obal od keksov" :wink:
viac info tu: www.cardetect.sk
Lubor mudro pišeš :smt023

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 21.04.2012, 10:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keď budeš žalovať vydavateľa certifikátu o náhradu škody, budeš mu asi musieť preukázať úmysel uviesť ťa do omylu. A to sa ti najskôr nepodarí. Ale prajem ti aby si to nemusel nikdy riešiť.
Možno sa tu niekto podelí so skúsenosťou s takým "certifikátom" ?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 21.04.2012, 15:01
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron