Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 12:42
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Co je to offroad ? 

Co je to offroad ? Ak auto ma:
Redukciu 2%  2%  [ 1 ]
Ram 0%  0%  [ 0 ]
Oboje vyssie uvedene a aspon jedna tuha naprava 29%  29%  [ 18 ]
Redukciu, ram, uzavierku a zubate pneu 43%  43%  [ 27 ]
Cokolvek so svetlou vyskou nad 18 cm a tvari sa to ako "dzip" 27%  27%  [ 17 ]
Celkom hlasov : 63

 Co je to offroad ? 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Dnes som sa docital ze aj novy tuareg je offroad, tak som sa rozhodol, ze spravim anketu. :-D

http://auto.sme.sk/clanok.asp?cl=3431282

Ten napis na dverach aute v poslednej tretine videa ma trochu pobavil ... :smt121
Ale ked prasil po tej luke, musim uznat ze to bolo velmi posobive ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 15.08.2007, 14:32
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tazka odpoved. Pre kazdeho to moze byt nieco ine.
Obrázok
Finder ale sa cinis.Same novinky,ale skvele a pomozu.

_________________
Bývalý offroadak


Str, 15.08.2007, 14:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.02.2007, 20:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Ale ked prasil po tej luke, musim uznat ze to bolo velmi posobive ...


No vzhladom ze ten zaber bol zrychleny mi to az tak posobive neprislo. Ale skor ma zaujoalo to slovko ze UZAVIERKY. Tuareg ma uzavierky??? :shock:

_________________
http://www.4x4tisovec.sk ...


Str, 15.08.2007, 15:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hm čo je to offroad? :smt017 tažka odpoved. :wink: skor si myslim,že otazka by mala zniet opačne,že aky teren je vlastne ,,offroad,, .Aj majitel Touarega si mysli že bude mat ,,offroad,, kym nepride fakt do blata resp. do vyjazdu kde potrebuje aky taky najazdovy uhol a odpadne mu plastovy naraznik :smt089 takže tažko odpovedat.Zase neviem si predstavit Touarega s pevnostakom,navijakom a 35 MTčkami :smt005 možno hudba buducnosti,ale určite by som nedal cez 2 ,,melouny,, za VW ked možem mat fakt osvedčenu techniku v podobe Patrola,Landcruisera ... :smt151 takže je to asi na dlhšie,ale to len moj skromny nazor :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 15.08.2007, 15:22
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.....to sa takto skrátene nedá... offroud nemusí mať ani rám, ani tuhé nápravy...

Tujarég môže mať (na prianie) mechanické uzávierky.

Problém tujaréga je (okrem plastovitosti oboch koncov) v nepoddajnosti podvozku. Tuhý podvozok je dobrý pri vysokej rýchlosti na ceste, ale veľmo nedobrý v teréne. Onen púštny arabáč sa síce dokáže nafúkať výš než Patrol na 33", ale prd je mu to platné keď ostane tvrdý jak štolverka. Okamžite vykríži a ide jedným kolom vo vzduchu. To znamená že uhlopriečne druhé kolo je odlahčené a teda sa opiera o zem len dvomi kolami. Aj keď zavre všetky diferenciály, stále prenáša trakciu iba na 2,2 kolesa. Preto si v trocha členitejšom teréne trúfam na spuchntého Passata aj s archiválnym a pomaly pamiatkovo chráneným Patrolom aj keď nemám ani polovicu výkonu Tuaréga... ale udržím kolá na zemi.

Ďalej budem v debate pokračovať za 20 rokov. Môj Patrol ešte stále bude jazdiť zhruba tak ako teraz..... som zvedavý ako budú jazdiť Tuarégy. :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 15.08.2007, 17:52
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja si na neho v terene trufnem aj seriovym Zigulakom so zimnymi pneu a funkcnou ruckou :-D

ale otazka je to fakt tazka, ked sa chce niekto tvarit ako offroad, nech mu je to dopriate ;-)

To mizerne krizenie vidno dokonca aj na tom videu, ked tam zdvihne predne koleso. Zadok radsej neukazali. Je pravda, ze prenasany obraz/foto,video/ skresluje, ale to zas tak divoko nevyzera :?
Nezda sa mi vzduchovy podvozok vhodny do terenu, nie v tej forme akej funguje dnes...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Str, 15.08.2007, 17:57
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na toto asi neexistuje jednoznačná odpoveď, to je indi-vindy pre každého. Niekomu stačí obrubník pred Tescom, niekto chce extrémy. :smt119

Ja by som to skôr postavil na jednoduchosti a spoľahlivosti auta. Súhlasím s Martinom, akurát sa o tom môžeme kľudne baviť už za 8-10 rokov,. To už budú dnes narodení kočovníci po smrti. To množstvo elektroniky to nemôže prežiť ani pri veľmi citlivom zaobchádzaní. Dva tri OFF víkendy v lese a blate a už sa zo servisu ani nevráti. :evil:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 16.08.2007, 1:20
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 03.02.2007, 20:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ako som sa chvilkovo hrabal netom jednoznacna definicia offroad neexistuje. Obecne plati ze je XY modelov aut, pricom vznikaju doslovne hibridne verzie vozitok co dajme tomu nesplnaju vsetky nase predpoklady pre oznacenie vozilda ako OFF, ale v terene sa niektore spravaju prisposobivo a priechodne ako cistokrvny off.

Vychadzat teda mozme akurat z daneho nazvu OFFROAD. Co to znamena asi nemusim pisat. Teda sa dostavame k tomu ze auto by malo mat vlastnosti ktore mu umoznuju pohyb "mimo cestu". Do tejto kategorie spada vela vozidiel a medzi nimi nemalo SUV a teda co su vlastne SUV? :D .

Moja osobna predstava OFFROAD nerozdeluje auto podla toho ci ma tuhe napravy, alebo nezavisle zavesenie (kazda technologia ma svoje+-), alebo uzavierky. Mna zaujima ci je konstrukcne DIMENZOVANE na zataz posobiacu na neupravenom povrchu ( tym na Slovensku myslim aj niektore cesty :wink: ). Dimenzovane myslim pevne sasi vozidla, odolnejsie prevody, nahon na kolesa a zvysena priechodnost. Veci ako krizenie, vyska podvozku a dalsie, su individualne poziadavky podliehajuce urceniu vozidla do lahsieho abo tazsieho terenu.

Poznatok od Michiho ze je to o jednoduchosti mi nepride dobry. Doba je pokrocila a v tomto smere nemozno porovnavat auta stare X rokov a dnese vozitka. Tomu sa vravi POKROK 8) .

Je vsak pravda ze hrozi moznost vacsej poruchovosti, dimenzovanie je slabe, ale to vsetko je sposobene tym, ze mame cestne infrastruktury ktore znizuju potrebu stavat megalomansky dimenzovane kary, kedze vacsinou jazdia po cestach ako necestach.

Naznacujem tym ze OFFROAD nie je konstanta, ale dalo by sa rozdelit do niekolkich kategorii podla narocnosti! ( priklad: soft, media, hard )

Fuj.... som toho nacarbal co? :lol:

_________________
http://www.4x4tisovec.sk ...


Štv, 16.08.2007, 7:58
Profil WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja sa len okrajovo zapojím,

offroad - podľa mňa, pevný rám + tuhé (aspon zadná!) nápravy- najlepšie však obidve, mechanicky pripojiteĺný pohon 4x4 a redukcie - 2 alebo 3 páky na tuneli...
Uzávierka aspon nápravy

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 16.08.2007, 8:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Všetko čo je primárne stavané na aspoň 50% podiel jázd mimo spevnené cesty :-D

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 16.08.2007, 9:21
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Všetko čo je primárne stavané na aspoň 50% podiel jázd mimo spevnené cesty :-D


Čo to je ?
Kde sa tieto informácie človek dočíta??
Prečo len 50%???

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 16.08.2007, 9:26
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teraz tu budem za hnupa, ale opitam sa, v com je vlastne taky strasne velky rozdiel medzi autom co ma predok a zadok nezavisli, a autom predok nezavisli a zadok tuhy??? A teraz tu bude ficaaak :twisted:


Štv, 16.08.2007, 9:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
Čo to je ?
Kde sa tieto informácie človek dočíta??
Prečo len 50%???


- to nech každý posúdí sám
- je to zrejmé z koncepcie a hlavne prevedenie auta - robustnosť, typ a odstupňovanie prevodovky, pomer výkon, krútiak, hmotnosť,
- pretože 100% sú lesné pracovné stroje a závodné špeciále a myslím, že každý kto má auto na ŠPZ a nie je zrovna solventný typ čo má off len na polovačku, alebo pod. s ním minimálne tých 50% najazdí po normálnych cestách.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 16.08.2007, 10:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja si myslim, ze slovenske cesty sa delia na dialnice a offroadové :D , ja som povodne kupoval off do lesa, ale teraz si ho na nasich skvelych komunikaciach neviem vynachvalit :!: takze cokolvek co ma svetlu vysku viac ako 18cm a je stavane aj na jazdenie po polnych cestach si myslim ze je offroad. ale v Bratislave je offroad kazde vozidlo :lol:

_________________
Patrol 3,0 TDi


Štv, 16.08.2007, 10:27
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ja len tolko: OFF ROAD je všetko čo zaberá všetkýma štyrma a lozí
mimo cesty :-D :smt125


Sob, 18.08.2007, 22:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: