Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:31
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Zastavite pomoct na ceste ? 

Zastavite pomoct na ceste ?
Ano, automaticky. 38%  38%  [ 28 ]
Len ked si ma stopnu. 19%  19%  [ 14 ]
Podla nalady alebo pocasia :) 25%  25%  [ 18 ]
Len ak sa brutalne neponahlam. 4%  4%  [ 3 ]
Ano, ak je to pekna baba :) 14%  14%  [ 10 ]
Nie. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 73

 Zastavite pomoct na ceste ? 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Si myslíš , že ak poskytneš prvú pomoc a použiješ lekárničku , tak ti ju niekto preplatí ? :twisted: Ešte môžeš dostať pokutu , že ju nemáš úplnú ako ja . :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 26.11.2007, 18:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja pomozem vzdy. a myslim ze by mal kazdy, ale neodsudzujem nikoho, kto si to nemysli.

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pon, 26.11.2007, 18:30
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.10.2007, 21:00
Príspevky: 68
Bydlisko: Levice, Slovakia
Odpoveď s citáciou
nehovorim ze nepomoct ..ale minule som s kolegom pozerali v spravach havarka (inak ako v poslednom case dost casto) > bus a plny osobak celne ... no neviem ci by som mal nato davat tym na zadnych sedadlach prvu pomoc, najme ked ten sofer mal hlavu uz niekde v kufri ... sorry, ale myslim ze to uz aj zvyknuty profik musi mat dost ...
nejake to vytiahnutie, potiahnutie - preco nie :) pokial viem, rad pomozem ..osobne som zatial chvalabohu zlu skusenost nemal , takze mozno este len naivny :oops:

_________________
mfg

*pt*
____________________________
Frontera B, 2,2 DTI, r.v.99


Pon, 26.11.2007, 23:34
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Je to tu dlhšie, no, zatial som nehlasoval... a ani dnes nebudem. Kapovi by som pomohol.... možno aj iným kolegom. Ja neviem... Ja som zlý človek. :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Uto, 27.11.2007, 0:09
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ked sa denno denne stretám s tým čím sa stretám , sa mi nechce pomáhať každému chrapúňovy , ktorý nezvládol svoju ješitnosť a svoje drahé auto . A pred chvýĺu po mne trúbil ,blykal , lebo som mu zavadzal a teraz leží v jarku .

A je rozdiel pomôcť teoreticky tu a v praxi tam. :?

Lepšia otázka by bola zastavili ste ? pomohli ste ? :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 27.11.2007, 0:29
Profil
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mnooo, ja som uz davnejsie bol svedkom dost neprijemnej havarie. Do Š-1203 celne narazil ozraty chlop s Ladou. Ale ten bol tak ozraty, ze aj po naraze spal na volante. Nevinny chlop v 1203-ke mal obidve nohy narvate pod sedadlom a ked sme mu ich vytahovali tak boli uplne rozmliazdene. Jasne ze bol sud, vlieklo sa to neskutocne dlho, odrocenia, odvolavania... No uz som mal z toho nervy.Sud bol 70km od BJ a zuril som, ked som tam mal stale chodit. Ale bombonik na tom bol , ked za mnou par krat dosiel vinnik nehody a vyhrazal sa mi , aby som tvrdil na sude, tak ako on chcel, lebo este ja budem mat problem.Nakoniec to dopadlo tak, ze ten vinnik mal asi ozaj vysoko dosah a vplyv a vyviazol s nejakou smiesnou podmienkou a pokutou. Nevinny zostal na vozicku do smrti .A ja som bol stastny, ze to skoncilo a povedal som si, ....kaslat na to, pomahat niekomu a mat len problemy.......... Je ale pravda, ze som to odvtedy uz parkrat porusil. :smt148


Uto, 27.11.2007, 0:39
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cico, pekne si to napísal, kamarát...v takýchto prípadoch je fakt poriadne svinstvo, že si nejaký hajzel s kontaktami vybaví také úľavy...v takom prípade presne rozumiem, čo znamená oko za oko, zub za zub
strašne neznášam nespravodliivosť (môj triedny učiteľ na základke mi to dokonca kedysi dávno napísal do hodnotenia... :roll: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 27.11.2007, 9:10
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dneska som vytahoval pri popr. plese poliakov na letnych gumach...
mal nejaku almeru a perfektny hak vzadu, takze hak som amputoval aj s naraznikom...

poslal som ich dopi#i nech na letnych gumach viac sem nechodia a siel som het

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Uto, 27.11.2007, 9:21
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v situaciach, ze sa niekomu poruchalo auto a vidim, ze to urcite nie je nejaka habadura(ako napr. auto odstavene na krajnici s otvorenou kapotou a okolo neho 30 ciganov co sa ti dobre pod kolesa nehadzu) tak zastem. A zastal som vela krat. Par krat sa uspesne podarilo dokonca problem odstranit. Ci uz to bola porucha alebo vytiahnutie z jarku, zaveja...
Raz sa mi dokonca stalo ze mlady chalan s priatelkou kupili auto(starsiu lanciu) a vysypal sa im na ceste homoklb. Tak sme homoklb vyviazali aby nebuchal a zobral som ich na lano a odtiahol az domov 12km mimo mojej povodne trasy... To sa az tak medzi dobre skutky nerata lebo by nanutili 1000Sk :-D

No a v pripade havarie so zranenymi mam dost vyrazny problem. Na kazdom svojom aute mam oznacenie "lekarska sluzba". To je sice pekne, ale vysvetlovat niekomu s odrezanou nohou, ze ja som pouhy sofer a mam problem podat zakladnu prvu pomoc a ze ziadny medik so mnou momentalne nie je..... veeelmi neprijemne. Maximalne som dokazal pomoct babke, ktora mi v letnych horucavach odpadla pred auto, ze som ju skoro zrazil. Aj to len tak ze som ju na lavicku odniesol a sanitku zavolal...
Pokial je so mnou zdravotnicka, tak je pomoc samozrejma, i ked na podavanie prvej pomoci nie sme urceni a ani zdaleka vybaveni...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Uto, 27.11.2007, 12:35
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ono som tu už bol býval písal moju negatívnu skúsenosť s poskytnutím zdravotnej pomoci na ceste.
Ale zasa keď vidím že sa nejedná o nejakú habaďúru ako píše Majo, tak po zhodnotení situácie zastavím.
Síce dávnejšie ale sa mi stala taká vec, že som sa vracal z BA, deň pred vianocami, snežilo jak z vreca, snehu nahovado a cesty ako u nás (bez údržby) a na kraji cesty stál favorit a neštastná babenka. Odišlo je zapaľovanie - rozsypal sa rozdeľovač a káble. Tak som ju zobral na lano až do TN, tam na pumpe sme škodlivku zreparovali (normálne tam mali na predajni základné náhradné diely! ) a išiel som za ňou až do ZA.
Sranda je v tom, že baba išla na tom Favorite z Mníchova, a bola to sestra mojej bývalej (spolužiačky), čo som sa dozvedel až potom, keď sme zaparkovali u nich pred domom :D .

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 27.11.2007, 13:25
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
ten policajt co ti dal úpokutu asi nevedel ze lekarnicka je spotreny material a zrejme asi ani ty si to nevedel. keby si bol povedal ze teraz som poskytoval atam a tam pomoc , mohol by ti akurat jednu vec urobit. to mi ver. nemohol by ti dokazat ze nie a pokuta by bola neopravnena.ale neznalost zakona nikoho n e o s p r a v e d l n u j e. vermi je to tak.viem to zo skusenosti.a k tomu pripadu s cicom co som sa docital veru s isteho hladiska cico ma pravdu, neraz pomozes druhym v biede a ty si to odskaces a mas este z toho problem. ale aj z toho vyplyva ze C I C O maaa zrejme slachetnu dusu ako aj ostatny ofroodaci. .... mimochodom vsetci offrodaci musia drzat pokope a takisto byz ukaznenym vodicom na ceste a byt vzorom pre ostatnych a tym zachovat dobre meno naseho celku teda jeeparov alebo akoby som to mohol nazvat pilotov dvojtonovych palivozrutov.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 04.12.2007, 19:37
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 21:46
Príspevky: 339
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tento víkend, síce na bruchoplaze, ale predsa: cesta štrbské pleso - tatranská štrba. Jeden blavák s oktávkou skončil mimo cestu. tak som sa spúčal jedna radosť. No nemal som šancu. Okolo prebehlo kopec áut, ale len zvedavé pohľady na nás, nezastal nikto. nakoniec zastala jedna ávia a vyliezli odtiaľ taký dvaja "gorali" a vyšupli tú oktávku na cestu akoby to bola hračka. nerozumel som síce čo vravia (Cico by mal viac šancí :D ) ale moje decká z toho mali riadnu srandu... "tatí ? a po ako to hovorili ? :-D "

_________________
všetko je raz "poprvé"
skype: doraskype2918
ex: Suzuki Samurai
ex: Jeep Grand Cherokee 2.5TD
ex: Jeep Grand Cherokee 5.2
ex: Mitsubishi Pajero Pini 2.0 GDI


Str, 05.12.2007, 7:52
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
dora 100 bodov za vyrok tati o poakom hovorili? :-D :-D :-D :smt125 :smt125 :smt039 :smt039 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt006 :smt006

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 05.12.2007, 20:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja som mal nehodu v nemecku v utorok rano okolo 6tej a zastavovalo pri mne skoro kazde auto... este aj ked som cakal na odtahovku okolo 11tej sa pri mne pozastavovali ale to som len maval ze je vsio ok ze mozu ist.


Štv, 06.12.2007, 15:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
milosko a nezastavovalo kazde auto preto ze si ostal krizom cez dva pruhy ??? :smt121 ale ne len si robim srandu :smt064 no to asi preto ze v nemecku nemaju tolko tmavsich pochybnych existencii ako my :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Štv, 06.12.2007, 15:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: