Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:53
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Svetla 

Ake pridavne svetla?
Hlasovanie končí za Ned, 09.03.2008, 16:21
guľaté 69%  69%  [ 20 ]
hranaté 31%  31%  [ 9 ]
Celkom hlasov : 29

 Svetla 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vysvetlite mi prosím niekto prečo sú hmlovky tak vysoko prd platné...
Ja tomu nechápem.. Maverick/Terrano ma origo hmlovky dosť vysoko a svietia dobre nemám snimi ani len najmenší problém...

_________________
Ford Maverick 2.4i, T3, CB, winch 5t, svetla,hilift, pevnosťáky, dáka gurtňa a mnoho dalšieho... :D


Str, 04.01.2012, 1:10
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
najprv by si mal poštudovať technické predpisy čo sa týka množstva a umiestnenia jednotlivých svetiel na vozidla. Hlavne pri hmlovkách sa mi zdá že tak vysoko od vozovky a ďaleko od obrysu vozidla to byť nemôže.
Pohľadaj po webe, už sa to viac krát preberalo a boli niekde aj nákresy a rozmery. Až potom začni riešieť estetiku :wink:


2 romo11: Tak ako mi radis... Hmlove svetla by som rad pouzival legalne pri beznej premavke (za dazda, hmly alebo sneženia)
Trochu som popatral a dopatral som sa k nasledujucemu:

Citat:
"Podľa európskej smernice (predpis 48 EHK z roku 2008 je prakticky zhodny so zakonom č. 116/1997 Z.z.) majú byť predné hmlové svetlá umiestnené na osobných motorových vozidlách a malých nákladných (M1 a N1) symetricky a v jednej rovine rovnobežnej s vozovkou. Výška umiestnenia nad vozovkou je minimálne 250 mm a maximálne 800 mm. Predné hmlové svetlá nesmú byť umiestnené vyššie ako stretávacie svetlá. Od okraja vozidla (spätné zrkadlo sa nepočíta) môže byť hmlové svetlo vzdialené najviac 400 mm."

V mojom pripade by to mohlo byt viac-menej OK, ked uvazujem o umiestneni hmloviek v spodnych rohoch ramu a nejaky vacsi zdvih auta zatial neplanujem. Ak by sa mi to vsak nepodarilo dostat do legalnych rozmerov, tak uplatnim bikerove pravidlo nizsie... ved aj v lese obcas byva hmla... :wink:

biker píše:
su to pracovne svetla zapinane nezavisle na nicom a hotovo. neporusujeme zakon, len ho obchadzame :-)
ja by som ich dal na strechu. styri dopredu, dve dozadu, dve do boku. a navijak dopredu do narazniku :smt023
a hmlovky nepotrebujes. naco su ti?


2 biker: Nezavisle zapinanie... presne tak si to predstavujem, co sa tyka pridavnych svetiel vo vseobecnosti... mam to tak aj zapojene... pouzivam ich len mimo cesty... je to aj v sulade s predpismi.
Svetla na streche vyzeraju dobre, ale mne by sa viac pacilo, keby boli vlozene do stresnej plosiny (zahradky), aby boli chranene pred poskodenim... ale to az niekedy nabuduce... mozno aj ten navijak... :wink:

Podla toho co je zname o hmlovkach by to nemusela byt uplne nezmyselna vybava, ci?

Opat citat:
"Predné hmlovky sú konštruované práve tak, aby dokázali doplniť stretávacie alebo diaľkové svetlá, ktoré sú v hmle alebo hustom daždi alebo snežení neefektívne. Sklo tychto svetiel je (s vynimkou cirej optiky) masivne vertikalne ryhovane. Hmlovky majú väčší rozptyl svetla a kratšiu svietivosť, a môžu byť umiestnené nižšie oproti stretávacím svetlometom (tie musia byť min. 500 mm a max. 1200 mm nad povrchom). Práve tieto vlastnosti, ktoré by u stretávacieho svetla znemožňovali jeho funkciu, dovoľujú hmlovkám "podsvietiť" hmlu, ktorá zvyčajne býva redšia nižšie pri vozovke. Nie je potrebné, aby osvetľovali plochu ďalej ako 50 m pred autom. Je to zhruba aj viditeľnosť, pri ktorej sa tieto svetlá odporúča zapnúť."

Musim suhlasit, ze impozantne pevnostne ramy osadene vyprostovacim prislusenstvom, vsakovakym osvetlenim, naviac bohate stresne svetelne rampy su to "prave orechove", co robi z "bezneho auta" cistokrvny offroad, ale v mojom pripade sa zatial jedna len o "light" upravu s par praktickymi doplnkami na aute, ktore je este stale pouzivane viac v beznej cestnej premavke, tak prosim posudzujte prakticnost a esteticnost touto optikou... :wink:

Kazdopadne sa tu rad necham inspirovat aj nadalej...

P.


Str, 04.01.2012, 3:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
PATaMAT píše:
Vysvetlite mi prosím niekto prečo sú hmlovky tak vysoko prd platné...
Ja tomu nechápem.. Maverick/Terrano ma origo hmlovky dosť vysoko a svietia dobre nemám snimi ani len najmenší problém...


Hmlovky sú efektívne práve vtedy, ako to tu bolo v predošlom príspevku citované, keď dokážo podsvietiť hmlu. Stretávacie svetlá svietie do hmly kde vytvoria také mlieko v ktorom moc nevidno.
Prečo asi všetci výrobcovia vozidiel dávajú hmlovky do spodku nárazníka a neintegrujú ich do združených svetlometov spolu so stretávacími a diaľkovými?
Samozrejme u OFFu sú hmlovky pod nárazníkom dosť na rane a búdú mať krátku životnosť. Treba si vybrať buď efektivitu,a lebo životnosť, alebo či ich vôbec na aute treba. Ja som za posledných 5 rokov predné hmlovky použil hádam jeden krát, takže by mi tam vôbec nechýbali. Skôr by som volil kvalitné diaľkové svetlá so samostatným zapínaním.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Str, 04.01.2012, 9:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Napríklad tieto hmlovky sú účinné a používam ich často.
Obrázok
A rovnako to mám urobené aj na Patrole.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 04.01.2012, 12:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
Ja som za posledných 5 rokov predné hmlovky použil hádam jeden krát, takže by mi tam vôbec nechýbali. Skôr by som volil kvalitné diaľkové svetlá so samostatným zapínaním.



preeesne tak. neni nad idiotov co ked trochu zaprsi zapinaju hmlovky. naco???? neni dost ze svietia na oprotiiduce auta styrmi svetlami ale musia osmimi. :roll: tu este taky dazd aby pomohli hmlovky nebol.

ja mam na bruchoplaze hmlovky spolu so stretavackami/dialkovymi a ani nevim za ich mam. dole do narazniku teraz montujem 4xdialkove H3 55W. to pre pripady ze si oprotiiduci bude potrebovat prisvietit ked bude prsat. ja mu pomozem. :-D

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 04.01.2012, 19:32
Profil ICQ WWW
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker len si neposvieť na cajtov :-D ináč budu po tebe opakovať a posvietia si na tebe oni :D


Str, 04.01.2012, 21:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
jenki píše:
Napríklad tieto hmlovky sú účinné a používam ich často.
Obrázok
A rovnako to mám urobené aj na Patrole.


2 Jenki: Mozes mi prosim dat viac info ake su to hmlovky, ktore pouzivas?
Vopred dakujem.
P.


Štv, 05.01.2012, 2:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tak nakoniec som sa rozhodol pre pridavne dialkove.

Dopadlo to takto.

Co vy na to?

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Pepo.


Sob, 17.03.2012, 21:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pepo co su to za svetla? Znacka a spokojnost? Ja mam na pajere vpredu pridavne hella 181 a neviem si vynachvalit su svoetivost:)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 18.03.2012, 7:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 17.12.2007, 21:19
Príspevky: 495
Bydlisko: Trnavá Hora
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Miesto dialkových hmlové a dialkové 4x na strechu, trechu, rechu, echu úúú :-D

_________________
www.strechyzh.sk
Kto druhému jamu kope, zarobí a potom slope.
Kto druhému jamu kope, je u mňa na brigáde.


Ned, 18.03.2012, 8:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to pavol2078

Su to reflektory Wesem 220x123mm, hĺbka 120mm. Jasne viditeľný lúč do 65m, celkový lúč do 400m. Žiarovka H3 12V... ako uvadza vyrobca...

Ja som zatial nadmieru spokojny... mam ich prepojene na hlavne dialkove a svieti to vazne dobre...

To Patrol

Anooooo... tiez by sa mi to pacilo.. acilo.. cilo...iloooooo...

Nastastie zatial nejazdim casto vo vysokej trave... :wink:

Porad, ako elegantne prevliect kable zo strechy do interieru bez vrtania strechy...

Pepo.


Ned, 18.03.2012, 10:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ty ich nenas na zvlast vypinac?? to bude problem ked ta zastavia zeleny aj ja som spokojny svietia ako das:)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 18.03.2012, 11:29
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 10.03.2012, 21:08
Príspevky: 112
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Páni opýtal by som sa Vás čo by ste my doporučili , mám poľskú značku WESEM - UNIVERSAL s rozmermi (180x86x76) 4-krát, a mám tam žiarovky
H3 12V 55W , ale zdá sa my to slabé preto by som bol rád keby ste my doporučili dáku silnejšiu žiarovku ktorú tam vopchám a bude odberať 12V
dačo s čím ste fakt spokojný


Ned, 18.03.2012, 11:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a mas to zapojene cez rele? najlepsie by bolo dat na 2 svetla jedno relatko cize 2 relatka na 4 svetla, o wattovo silnejsich ziarovkach nerozmyslaj

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Ned, 18.03.2012, 12:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
geri ked ono ta svietivost nnezavisi len od ziarovky ale aj svetla mal som wessem a teraz hella s roovnakou ziaarovkou a heely su neporovvnatelne:)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 18.03.2012, 12:02
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: