Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:59
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Lanká proti konárom 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 06.12.2007, 19:15
Príspevky: 111
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Chcel by som sa spýtať: Jazdíte bežne po cestách s lankami proti konárom (alebo chodcom ?), alebo ich dávate až mimo cesty. A čo na to policajti, ako je to podľa Zák. o technickej spôsobilosti mot. vozidiel ?


Sob, 29.03.2008, 21:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 30.11.2007, 22:19
Príspevky: 490
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja ich mám stále zatial nikto nemal proti tomu nič :smt123

_________________
Off road Nové Zámky LOSOS http://www.4x4nz.sk/
Mitshubishi L200 zvíšená , navyják,cb,gurtna,šnorchel a iné maličkosti aké majú mat naši miláčkovia.


Sob, 29.03.2008, 22:02
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 23.02.2008, 18:18
Príspevky: 407
Bydlisko: Dolne Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prave som urobil nove a nahodil na zajtrajsi vyjazd. Ak ich neotrham, tak tam zostanu,teraz nechodim mimo okres

_________________
Samik 1,3 Truck2000,Power 4,3t a ostatne co v aute ma byt...


Sob, 29.03.2008, 22:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja ich mam urobene len ako velmi symbolicke, prave kvoli tomu aby sli rychlo zlozit ked idem na cestu. Jazdim po cestach 80 percent, takze si netrufam ich tam nechat nastalo.
Kazdopadne mam to tak, ze to mam na pruzine, ktora sa da lahko odkvacit a aj s lankom hodit pod kapotu. Potom to ale aj tak vyzera, na mensie konare to funguje, ale ked je nieco velmi velke tak sa to natiahne a vyzera este nebezpecnejsie ako keby som to ani nemal :oops:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Sob, 29.03.2008, 23:19
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... vozím tam lanká trvale a nikomu to nevadí ( a keby aj, tak teória (neoverená stretom s orgánmi) : na streche je náklad a predpis mi ukladá ho riadne upevniť. Nikde nie je napísané ako. Len že to musí byť spoľahlivé. Tak preč nie aj lankami od predu, aby sa náklad nemohol zošuchnúť dozadu?) Na spodnom konci lanká načim pekne okolo rámu otočiť, do lanovej svorky zakosíliť a to tak, že matice svorky smerujú dole. Šponováky zásadne na hornom konci. Lanká tiež dobre poslúžia aj na ukostrenie horných svetiel. Ak sú to lanká v bužírke, tak by jedným kludne mohol na strechu liezť aj + pre horné svetlá.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 30.03.2008, 19:57
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
chlopi mojiii, lanka edine v tereeene, v ziadnom pripade na ceste, su to vynikajuce veci v terene chrania nas od konarov a neziaducich haluziii, ale nie pred policajtmi na ceste,tie lanka totiz predstavuju ostru hranu a pri nehode , teda pri moznom skoleni - zrazeni- chodca, alebo inu osobu, moze dojst k vaznemu zraneniu,,,,,, na vozidle totiz nemozu byt ostre hrany , a pri kontrole by sme asi zrejme neobstali , toboz ani na spravnom konani, policajt je v danom pripade pri kontrole opravneny zadrzat aj osvedcenie , samozrejme s patricnov pokutov a opravnene,, sak MIREC01 BY SA K TOMU MOHOL AJ VYJADRIT S VLASTNOU SKUSENOSTOU,,. V NOVYCH ZAMKOV ho nato policajti aj upozornili, samozrejme aj skolili, ale za druhu vec..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 08.06.2008, 18:49
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
chlopi mojiii, lanka edine v tereeene, v ziadnom pripade na ceste, su to vynikajuce veci v terene chrania nas od konarov a neziaducich haluziii, ale nie pred policajtmi na ceste,tie lanka totiz predstavuju ostru hranu a pri nehode , teda pri moznom skoleni - zrazeni- chodca, alebo inu osobu, moze dojst k vaznemu zraneniu,,,,,, na vozidle totiz nemozu byt ostre hrany , a pri kontrole by sme asi zrejme neobstali , toboz ani na spravnom konani, policajt je v danom pripade pri kontrole opravneny zadrzat aj osvedcenie , samozrejme s patricnov pokutov a opravnene,, sak MIREC01 BY SA K TOMU MOHOL AJ VYJADRIT S VLASTNOU SKUSENOSTOU,,. V NOVYCH ZAMKOV ho nato policajti aj upozornili, samozrejme aj skolili, ale za druhu vec..


Presne efendi ma pravdu ako vzdy :-)
Mal som tu u seba par dopravakov a ako vravi efendi lanka sa povazuju za ostru hranu pri nehode a nie len pri nej a naco zbytočne drazdit ked nemusíme na autách mame tolko uprav ze hruza tak radšej lanka dole :-)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 08.06.2008, 20:03
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
"Lanká tiež dobre poslúžia aj na ukostrenie horných svetiel. Ak sú to lanká v bužírke, tak by jedným kludne mohol na strechu liezť aj + pre horné svetlá."

Martin a Tebe sa tie lanka obcas neodtrhavaju, ked navrhujes takuto multifunkcnost?

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Ned, 08.06.2008, 21:00
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jurto ty ich mas v meste dole som si vsimol

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 08.06.2008, 21:05
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 Juro - nie. Ešte nikdy.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 08.06.2008, 22:41
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
2 Milos: V meste ich mam dole, ale iba preto, lebo sa mi pri poslednom vyjazde odtrhli a este som ich tam nenahodil.

2 Martin: Lanka na Spanielovi su uchytene hore o zahradku hrubymi plastovymi stahovacimi paskami, ktore vsak pri velkom namahani povolia. Za velke namahanie povazujem prechod napr. po starej vozovej ceste, ktora je dnes uz zarastena dost hustym krovim, bez toho, ze by som pred prechodom robil preriezku.
Ako mas pruzne uchytene Tvoje lanka, ked sa Ti nikdy neodtrhnu? Alebo sa Ti netrhaju preto, ze do takeho krovia nevchadzas?

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Ned, 08.06.2008, 23:02
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hehe ... to tiež (keď vidím hrubý konár, tak pripovybehnem s mačetou alebo pilkou) a pripevnenô jesto dole omotaním kolo predného rámu a hore šponovákom do pozdĺžnika záhradky, ktorý som musel ešte kus dopredu pretiahnuť aby lanká aspoň trocha chránili aj horné svetlá. Ešte to bude chcieť nejakú konštrukciu práve okolo horných svetiel, páč súčasný stasv je neuspokojivý.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 09.06.2008, 8:32
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Juro vy tam mate taku stiesku nad svetlami ze? to mi pride ako celkom ucinne kedze je aj trochu zahnuta smerom ku kapote.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 09.06.2008, 22:44
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Ano Milos, dobre si si vsimol, Patrol ma taky silt.

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Uto, 10.06.2008, 20:51
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 4:31
Príspevky: 400
Bydlisko: Trnavá Hora
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak má niekto záujem viem urobiť niečo takéto :

Obrázok

Obrázok

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 4.0 L
www.alexbranovesystemy.sk


Str, 18.06.2008, 16:53
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: