Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:49
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 158 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
 Alkohol za volantom pri Offroad akciách 

Ako ďalej s alkoholom pri akciách
Súčasný stav mi vyhovuje 20%  20%  [ 26 ]
Som za kontrolu a vylúčenie alkoholu za volantom na akciách 80%  80%  [ 102 ]
Celkom hlasov : 128

 Alkohol za volantom pri Offroad akciách 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Zotmie sa (v aprili ziadny problem uz po 18:00), biela plachta (platno, niekde na baraku aleno len tak na ocelovom lane vo vzduchu), projektor, notebook a ides ... A ako vysoko do vzduchu to das, tak daleko to bude vidiet.


prakticky je to samozrejme mozne, ale len s nejakou profi aparaturou (obraz zvuk)
aby to neminulo ucinok a malo to aj nejaku vypovedaciu hodnotu tak ake velke musi byt to platno aby ho vsetci videli dobre? kde bude na zeriave? nejakom panelaku? aka velka musi byt svietivost projektora na tak velku vzdialenost, a ten asi nebude za 30t, atd.., podla mna to teda nie je az take jednoduche, ak to niekomu ma nieco dat, a nie je to len koli cistemu svdomiu usporiadatela

A dost dolezita vec: kto ich to donuti pozerat, ako kapo napisal, uz bude mat dost ludi pod cepcom ? a co sa im daju na konci nejake testy, na preverenie?

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 27.08.2008, 9:48
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull4x4 píše:
.... a co sa im daju na konci nejake testy, na preverenie?


....padlo ti niečo na hlavu? :roll:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 27.08.2008, 10:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
bull4x4 píše:
.... a co sa im daju na konci nejake testy, na preverenie?


....padlo ti niečo na hlavu? :roll:


myslel som to sarkasticky

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 27.08.2008, 15:40
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som len zodpovedal otazku, ze technicky to mozne je.
Detaily ak chce, nech riesi usporiadatel ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 27.08.2008, 16:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Ja som len zodpovedal otazku, ze technicky to mozne je.
Detaily ak chce, nech riesi usporiadatel ...


v pohode, ja som zase chcel len poukazat na podla mna technicku narocnost :smt023

ten zvysok, bola len uvaha

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 27.08.2008, 17:00
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
No fernet a ohniva voda pre josa je nachystana aby sa v tej komoči tolko neprášilo

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Str, 27.08.2008, 17:50
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bull4x4 píše:
Kapo píše:
bull4x4 píše:
.... a co sa im daju na konci nejake testy, na preverenie?


....padlo ti niečo na hlavu? :roll:


myslel som to sarkasticky


Šak preto, už som sa zlakol. :D
Treba občas použiť smaila. Trebárz takéhoto. :smt123

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 27.08.2008, 18:05
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Majod píše:
No fernet a ohniva voda pre josa je nachystana aby sa v tej komoči tolko neprášilo



Joso uz nepijeee, enom kefir cmar zincicu a podobne,,, :smt121 :smt144 :smt162

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 27.08.2008, 20:18
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tož, zbohom naše lesy. Všetko včúl mineme na hajzlpapír. :shock:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 27.08.2008, 22:13
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Že by sa premietalo toto???
http://www.ceknito.cz/video/201849

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Pia, 29.08.2008, 18:10
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
SittingBull píše:
alkohol za volant nepatri, takze o com je tato debata?


Táto debata je o tom, aby usporiadateľ oficiálnej organizovanej akcie zabezpečil to, že nikto pod vplyvom alkoholu alebo inej psychotropnej látky na takejto oficiálnej organizovanej akcii nesadal za volant a svojim väčšinou nebezpečným konaním neohrozoval seba a svoje okolie.

Myslím si, že ja to to isté, ako keby dotyčný opitý mával okolo seba veľkým nožom alebo nabitou strelnou zbraňou. To by sa asi organizátorovi tiež nepáčilo a zakročil by. 2,5 t auto nie je o nič nebezpečnejšia zbraň v rukách debila.

Organizátor trialu vo Vydrnej nech sa na mňa nehnevá, nebolo to odo mňa myslené len na túto akciu, ale celkovo. Raz táto diskusia musela začať, lebo ako som už vyššie spomínal, kedysi chodilo na takéto akcie 10 - 15 áut a dnes príde na dobrú akciu v pohode 50 a viac.

A organizátor sa musí zmieriť s tým, že "blbí lidi, taky lidi" a tak ako musí zabezpečiť súhlas majiteľov pozemkov alebo traťových komisárov na trial, alebo upratanie miesta po akcii, tak musí zabezpečiť aj toto. Kapo správne poznamenal, že môže dať podpísať čo len chce, zodpovednosti sa na dobro i tak nezbaví. A ešte sú tu výčitky svedomia v prípade nešťastia.

Bolo by super, sa týmto vôbec nezapodievať, je to len starosť navyše, ale skúsenosti z posledných dvoch rokov sú bohužiaľ iné.

Robo kop sa teraz vrátil z Eurotrialu, nech sa vyjadrí, či videl v Nórsku niekoho nadrbaného jazdiť po vyznačenej trati alebo po kempe.


Riešenie tohoto problému je na pohľad celkom jednoduché:

Vybaviť lokálnych policajtov /PMJ/ aby hocikedy v priebehu dňa prišli a námatkovo dali fúkať 5-10 vodičom. A ak zoberú 2-3 vodičáky, verte, že to na dosť dlho pomôže a všetkých potenciálnych nespratníkov umravní.


Tak tomu ver, že tam boli aj nadrbaní, neznamená, že keď tam majú skoro prohibíciu, že nepijú. boli práve radi že sa môžu beztrestne opiť a nikto na nich nevolá policajtov. Nemysli si, že ostatná európa je viac uvedomelá na takýchto akciách ako Slováci. Ten alkohol odtiaľ nedostaneš len tak nedostaneš a poviem rovno, aj my s Robom sme tam mali na ten týždeň nejaké pivo ,,od smädu,,

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Pia, 29.08.2008, 22:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Palino upresni ešte ak môžeš. Boli tam nadrbaní za volantom? Lebo tu nieje reč o chlastaní na akciách ako takom ale o "luďoch", čo s troma promile robia slalom pomedzi ludí(aj deti) v kempe či už na štvorkolkách alebo aj na ťažkých 4x4kravách...a takisto na trati pomedzi prizerajúcich sa divákov. Toto nepíšem konfrontačne, skutočne by ma zaujmalo či išlo o tento prípad. Lebo to že sa ožere divák, spolujazdec, vodič po jazde večer v kempe vobec nikoho netrápi(kým mu neoští stan). Zároveň nemyslím že je tu reč o dvoch troch pivách v priebehu dňa od smedu. Hovoríme tu o totálne nadratých šoféroch, ktorí miesto troch divákov vidia šiestich a snažia sa strafiť pomedzi nich. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 30.08.2008, 8:15
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
je to vecny problem, je to sice nato aby sa konzumovalo,,, ale uz nesadat za volant a nenahanat strach normalnym ludom ako to bolo v rs, ked zamnou isiel nemenovany na trole a v dobre pozehnanom stave a celucicku dobu som ho mal takmer na zadnom narazniku, sem tam dostal dake hodinky a slapal dalej, strachoval som sa ze ma nabere, i ked som ho upozornoval na bezpecnu vzdialenost,, ale vzhladom svojmu stavu to bral haaakom, pozdejsie ajtak oznacil moje auto co ma stalo dake grose,,ale nepovedal ani tolko ze sory vole,,mam dojem ze to pojde dovtedy kym sa nestane mimoriadka z coho mozu byt vyvodene opatrenia,, a to bude uz horsie,,rozumiem tomu tak ze sa najblizsej dobe moze zarazit akcia bo ju nepovolia,, co neni moze byt..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 30.08.2008, 22:48
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 29.12.2007, 12:31
Príspevky: 8
Bydlisko: Tornaľa
Odpoveď s citáciou
Efendi v tomto máš úplne pravdu. Nápad s traťovými komisármi ktorý by mali možnosť a právo vykonať kontrolu v ktorej koľvek chvíly a mieste na trati s meračom alkoholu je dobrý a podporujem ho na 100 percent. O tomto by už jazdec a taktiež jeho navigátor mali vedieť pri podpisovaní zodpovednosti ešte pred prvou jazdou. Ide o bezpečnosť nielen toho kto si vypije ale aj ostatných na trati a taktiež divákov. Ja to potrebné riešiť počas preteku lebo ak nastane problém už je pozde. Kto má iný názor na toto nech sa zymyslí nad takou možnosťou že aj jemu sa môže nejaký DRUNK RIDER postarať v lepšom prípade len o nejaké ľahké zranenie alebo škodu ale môže to dopadnúť aj s plačom pozostalích.


Pia, 10.10.2008, 20:39
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Triker píše:
Efendi v tomto máš úplne pravdu. Nápad s traťovými komisármi ktorý by mali možnosť a právo vykonať kontrolu v ktorej koľvek chvíly a mieste na trati s meračom alkoholu je dobrý a podporujem ho na 100 percent. O tomto by už jazdec a taktiež jeho navigátor mali vedieť pri podpisovaní zodpovednosti ešte pred prvou jazdou. Ide o bezpečnosť nielen toho kto si vypije ale aj ostatných na trati a taktiež divákov. Ja to potrebné riešiť počas preteku lebo ak nastane problém už je pozde. Kto má iný názor na toto nech sa zymyslí nad takou možnosťou že aj jemu sa môže nejaký DRUNK RIDER postarať v lepšom prípade len o nejaké ľahké zranenie alebo škodu ale môže to dopadnúť aj s plačom pozostalích.



nus mas pravdu,, bo len co sa ja pamatam,, tak viem o dvoch prypadoch so smrtelnym koncom na offroade ale to bolo v madarsku, posledny bol vlani..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 13.10.2008, 18:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 158 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: