Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 16:27
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 158 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Ďalší
 Alkohol za volantom pri Offroad akciách 

Ako ďalej s alkoholom pri akciách
Súčasný stav mi vyhovuje 20%  20%  [ 26 ]
Som za kontrolu a vylúčenie alkoholu za volantom na akciách 80%  80%  [ 102 ]
Celkom hlasov : 128

 Alkohol za volantom pri Offroad akciách 
Autor Správa
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Severoamerický indiáni to riešily tak, že / na obrovských táboroch, kde sa stretalo raz do roka niekolko tisíc účastníkov z rôznych kmeňov/ sa zvolila dobrovolná polícia zo všetkých kmeňov a tý mali plnú moc nad poriadkom tábora ako aj ochranou pred votrelacami.

Fungovalo to vraj perfektne.

HOWGH.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 31.07.2008, 21:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
Riešenie tohoto problému je na pohľad celkom jednoduché:

Vybaviť lokálnych policajtov /PMJ/ aby hocikedy v priebehu dňa prišli a námatkovo dali fúkať 5-10 vodičom. A ak zoberú 2-3 vodičáky, verte, že to na dosť dlho pomôže a všetkých potenciálnych nespratníkov umravní.


ak sa akcia kona mimo verejnej komunikacie tak PZ to nema co zaujimat v akom TS su vozidla a ci vodic ma alebo nema nakupene. v tejto suvislosti je pritomnost PZ uplne zbytocna az neziaduca. policajta by som tam rad videl iba ak by to bol jeden z nas alebo ako fanda.
akciu robi usporiadatel a ten si stanovuje pravidla. bez alkoholu - by malo byt standardne pravidlo pre kazdu akciu a usporiadatel ma pravo stanovene pravidla aj kontrolovat. nafukas=nejdes. iba nekompromisny pristup moze sposobit uspech. pri tom pocte akcii si to kazdy, kto to mysli aspon trochu vazne, uvedomi, ze mu to za to nestoji. nie som abstinent, pijem rad a celkom pravidelne ale nemam ziadny problem pocas akcie nepit. ani nepijem.

_________________
unlimited


Štv, 31.07.2008, 21:33
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mas a nemas pravdu.

Ohladom TS a chlastu mimo verejnej komunikacie-asi ano.
Ze tam nemaju co robit - maju, myslim ze mozu, pokial sa jedna o verejne pristupnu akciu, mozno ak by si tam vycapil tabulu - len pre pozvanych, sukromny pozemok (to musia respektovat - netusim ci to nedokazu nejakym zakonom obist).

Teoreticky mozu skusit kontrolovat (vykaslu sa) zakony ohladom jazdy Mot. voz. po lese (nemas tam co robit), porusovanie nejakych zakonov o zivotnom prostredi, zivocichoch (na toto asi nemaju prebytocnu koru mozgovu, nie je lahke sa v tom vyznat) ....

Mozu si vymysiet (kto to bude preverovat ?), ze im bolo nahlasene, ohrozovanie divakov majitelom motoroveho vozidla pod vplyvom asi alkoholu - verejne ohrozenie (neviem nad kolko ludi to je - 15 a viac ?) a musia to zo zakona riesit.

Atd, atd. Ked chces psa bit, palicu si najdes.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 31.07.2008, 21:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
riesit chlast za volantom je uplne zbytocne nema tam absolutne co robit. V tisovci mi veru nebolo vsetko jedno ked ma jeden ''kolega'' s 2.5tonovym patrolom na nocnom prologu skoro rozmazal o druhe auto ked sa snazil predrat cez kolonu dopredu cestou necestou. A priklanam sa k navrhu riesit to interne ako spomenul dzordzo len neviem si predstavit konkretnu podobu tohoto navrhu v praxi :(

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Štv, 31.07.2008, 21:45
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Mas a nemas pravdu.

Ohladom TS a chlastu mimo verejnej komunikacie-asi ano.
Ze tam nemaju co robit - maju, myslim ze mozu, pokial sa jedna o verejne pristupnu akciu, ...


samozrejme, ze dovod ako ich tam dostat sa vzdy najde zazili sme v cavoji. ja som reagoval na michiho predstavu o rieseni alkoholu na akciach pomocou PZ.

_________________
unlimited


Štv, 31.07.2008, 21:54
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
len neviem si predstavit konkretnu podobu tohoto navrhu v praxi :(

Ad tisovec - pokial viem, ujkovia sa tam dost motali a tak nejak ticho vsetko prehliadali, a dufali ze sa nic nestane.

Co ti brani dat fukat vodicovi tesne pred startom ? Nakolko sa nejedna o casovku, extra velke zdrzanie nebude (mozu fungovat napr. 3 alkotesty subezne za sebou az to odsypa). Neverim tomu, ze ked opodial bude postavat hliadka PZ, ze sa sofer utrhne na starte a na drzovku prepali na trat a vykasle sa na organizatorov.

Ze sa niekto oddeli na namesti, a pokusi sa pridat niekde na kraji mesta ? Nie je problem tieto kontroly dat az tam, kde sa ocividne tomu vyhnut neda (nejaky vstup do dolinky, uzka lesna cesta, atd). Z organizacneho hladiska by to mozno bolo lepsie, nakolko uz vtedy su zrejme ucastnici rozbity do niekolkych tras (cize mensi casovy napor na kontrolu)

Nato aby to niekto dokazal obist tuto "vstupnu" kontrolu by musel byt bud miestny, alebo sialenec, a dufal by, ze ak sa vyda cestou, ktora nie je v itiku, ze neskor niekde so stastim natrafi na niektoru skupinku, ku ktorej sa prida. (ak ho neposlu po zisteni ze chlastal do prec ...)

Kto nema ohlad na ostatnych, nezasluzi si aby mal niekto zlutovanie s nim. (feeha, ake pekne motto :-D)

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 31.07.2008, 22:04
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Aspon tam dopíš cenzurovane by diesel alebo finder

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Štv, 31.07.2008, 22:32
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Majod píše:
Aspon tam dopíš cenzurovane by diesel alebo finder

Len som jemne editol co tam asi nemalo byt.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 31.07.2008, 22:45
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja tie akcie nepoznam. co sa tyka alkoholu za volantom, tam je zakon jasny a pokial viem, nikde sa nepise, ze plati iba na ceste 1., 2. alebo X-tej triedy. tento zakon plati aj na jezedaka na traktore na poli. fertig.
co as tyka obavy z upravenych aut, myslim si, ze treba najst nejku spriaznenu policajnu dusu, ktora tieto prkotiny bude prehliadat, ale na druhej strane bude autoritou v oblasti poriadku a alkoholu za volantom. ked mozu drzat na uzde aunerov na futbalovych stadionoch, neverim ze organizator nezozenie 1 hliadku na takuto akciu. vsetko samozrejme s najlepsim umyslom a ako prevenciu ci asistenciu, keby sa nahodou nieco stalo, ze? lebo predpokladam, ze pri takychto akciach sa castokrat cosi stane. minimalne mozno treba asistenciu ci apis o nehode kvoli poistovni, ked uz nemyslim na vaznejsie veci ako napriklad uraz. takze angazovanie zabakov by malo byt automaticke a riesene a prezentovane ako pocim pozitivny, ochranny a preventivny, nie ako rpresia. a neverim, ze si niekto lupne, ked bude vediet, ze sa bude fukat.
a neverim, ze v tomto state, kde sa kazdy s kazdym pozna, je problem pre rganizatora najst jednu hliadku, ktora na jednej strane bude dohliadat na dodrziavanie zakona a poriadku, ale na druhej privre oko nad navijakmi, ramami a gumami, mozno doonca aj nad papiermi.
nech uz je ako chce, o alkohole za volantom mam jasno. :smt154

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Štv, 31.07.2008, 22:47
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
nebudme naivný,je velmi vela dôvodov pre ktore ked budu chcieť tak tam budu a nejak sa mi nechce vylihovať na zemi a otrčať občianku ,to čo som napísal malo v kontexte nejaký význam asi ako ked prší môže byť mokra cesta :wink:

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Štv, 31.07.2008, 22:58
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
viete, prečo nemám rád spoločné poľovačky?
- lebo moje zdravie vrátane zdravia ostatných účastníkov závisia od ľudí, ktorých niekedy ani nepoznám a ktorí majú často zatemnený mozog hormónmi spojenými s loveckou horúčkou a niekedy aj alkoholom, aj keď to sa na spoločných poľovačkách pomerne prísne kontroluje - musia byť ohlásené a kedykoľvek v priebehu môže nabehnúť polícia s detektormi...
- ja osobne si frťana pre zahriatie kľudne dám, viac až po poľovačke - s nahulenou hlavou sa človek pripravuje o jedinečný zážitok a k tomu je ešte aj nebezpečný pre seba i všetkých okolo; takého nakopať do zadku a kľudne aj hodiť policajtom, sráča jedného

myslíte, že za volantom nachmelený offroaďák je lepší ako nachmelený poľovník? a že nechať ich na pokoji kým sa ozaj niečo nestane je správne?

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 01.08.2008, 14:05
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
myslíte, že za volantom nachmelený offroaďák je lepší ako nachmelený poľovník? a že nechať ich na pokoji kým sa ozaj niečo nestane je správne?


Janko, presne o tomto to je!!! :smt133

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Pia, 01.08.2008, 17:05
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
otazka je, nakolko "ucastnikov zajezdu" viaze pocit, v tomto pripade falosnej, spolupatricnosti. v tomto pripade ma napadaju len tie strasne reci o obcianskej statocnosti (kua hrozne, co?), ale pravda je taka, ze v tych karach sa castokrat vozia manici s ktorymi slusni ludia nechcu mat nic spolocne. rovnako neviem aka je ich ucast na takychto akciach a ci najeky nadrati magor tam navyse este nezacne mavat zelezom nad hlavou ked mu niekto povie ze ma odovzdat organizatorovi kluce od auta a ist sa upratat. viete to lepsie ako ja, nikdy som na takej akcii nebol. ale predpokladat, ze vsade su sami inteligenti a slusni ludia ako my tu :smt127 , to je viac nez iluzorne.
este raz, bez ohladu na moju neznalost problematiky takychto zrazov: ak sa poredpoklada nejaky problem, je povinnostou organizatora predist mu. a je jedno ako. lebo organizator si stanovuje podmienky a ucastnik ich musi respektovat. v opacnom pripade je jednoducha moznost publikovat takehoto narusitela a uz si na ziadnej akcii nezajazdi. ne?

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Pia, 01.08.2008, 17:56
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Severoamerický indiáni to riešily tak, že / na obrovských táboroch, kde sa stretalo raz do roka niekolko tisíc účastníkov z rôznych kmeňov/ sa zvolila dobrovolná polícia zo všetkých kmeňov a tý mali plnú moc nad poriadkom tábora ako aj ochranou pred votrelacami.

Fungovalo to vraj perfektne.

HOWGH.






mnoo konecne po dlchsej dobe som sa dostal k PC, a ako to tu pozeram, je tu veselo,, a uvedena tematika je uz dlhodobo riesenym problemom,,,, to co pisal KAPO sa mi zda byt dost realne, a trebalo by to zvazit.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 01.08.2008, 18:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale ved niesme na divokom západe a v 18. alebo 19. storočí...hoci to niekedy tak vyzerá. Táto právomoc patrí jednoznačne organizátorom. Koho tým už poveria oni, je už vec ich koncepcie. V tomto ťažko môžu nejak zmysluplne celoplošne konať účastníci. Maximálne náhodne lokálne ako "po papuli v Tisovci pri mláke", ale na to sa nedá spolahnúť...aj kôli veciam, ktoré spomenul sittingbull.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 01.08.2008, 19:03
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 158 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: