Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:59
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Skoda Favorit 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 20.01.2009, 20:24
Príspevky: 69
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Zdravím napíste nejaké návrhy na off road úpravu F- ka. Potrebujem to upraviť na chatu...


Pon, 26.01.2009, 20:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
podmanko píše:
Zdravím napíste nejaké návrhy na off road úpravu F- ka. Potrebujem to upraviť na chatu...


predat a kupit offik

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Pon, 26.01.2009, 20:38
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Všetko zle. Skús iné auto a inú značku. :?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 26.01.2009, 20:40
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 20.01.2009, 20:24
Príspevky: 69
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak ono je to celkom dobré autíčko aj kasňa je pekná nezhrdzavená, len je trochu nízke a chcel by som tam hodiť len nejaké tie väčšie pružiny 14" kolesá, hliníkový plech zo spodu motora a nejaká ten rám na prídavné svetlá možno na strechu:D


Pon, 26.01.2009, 20:45
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... ešte jedna dôležitá otázka ... podmanko .. koľko máš rokov? Aby sme vedeli ako sa s tebou baviť.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 26.01.2009, 20:47
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.02.2007, 18:46
Príspevky: 423
Bydlisko: Ilava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Postreh Maťo, to ma napadlo v úvode, :D

_________________
Wrangler Unlimited Rubicon,bol...
...aj z najširšieho chodníka Ti slúži len toľko, čo sa chodidla dotýka...


Pon, 26.01.2009, 20:50
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 20.01.2009, 20:24
Príspevky: 69
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak 18 takže to berte ako študent ktorý nemá až toľko peňazí


Pon, 26.01.2009, 20:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neuraz sa, ale 18 rocnemu chalanovi by mohlo byt jasne, ze z favorita nikdy offroad nespravi. Staci kupit nejaky UAZik, Gazik, Aro, Nivu, Samuraja atd. Bez uprav toho prejdu velmi vela a zozenies za rozumny gros :wink:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 26.01.2009, 20:54
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
3 roky prehovaram u na s v RS jedneho fanatika (ROBO 1 - poznate ho zo stretnuti v RS - na tej S 120), aby sa na to vykaslal a kupil si Samuraja. Pocas roka znici cca. 2 auta, ktore upravuje tak, ako ty ches Favorit. Ked som mu to zratal tak uz mohol mat slusneho samuraja na papieroch. Ale neda si povedat, a len zbytocne vraza do toho peniaze.
Aj ked ma velku odvahu kam sa so S 120 pusti, 90% terenu nikdy neuvidi. Takze zabudni na upravu Favorita.
Alebo to nenazyvaj offroad max. tak rallye.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 26.01.2009, 20:59
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 20.01.2009, 20:24
Príspevky: 69
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak to hej máte pravdu len neviem aké sú tie autá tý ktorý máte nejaké skúsenosti poradte dik


A nechcel som urobiť nejaký úlný off road ale napadlo ma lebo mám zimáky klincové 14" a zohnal som nejaké tie pružiny z formana čo sú o 2 obrátky vyššie ako favoritacke ze by som tam hodil to aby som nesuchol spodok... nakolko je na chatu cesta celkom dobra len obcas nejaká ta jamka alebo hrb


Pon, 26.01.2009, 21:02
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Ak nepotrebujes off, lebo "na chatu cesta celkom dobra len obcas nejaká ta jamka alebo hrb", tak predaj niekomu tie gumy s hrotmi, kup si na Favorita retaze a si v pohode.
Ak budes spekulovat nad cimkolvek inym, bud si isty, ze to dopadne tak, ako Ti hovoria vsetci ostatni. Minies priserne vela penazi a casu, len na to, aby si zistil, ze je to nanic.

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Pon, 26.01.2009, 21:16
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 20.01.2009, 20:24
Príspevky: 69
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ok tak to asi urobim tak ako radite lebo rad si necham poradit od skusenejsich nejdem sa hadat za kazdu cenu... ked viem ze niekedy nemam pravdu...


Pon, 26.01.2009, 21:19
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
onô ... nejde len o to, čo ktoré auto prejde, ale aj ako dlho si také zaobchádzanie nechá. Kedysi dávno v jednom inom threade bola taká dišputa, že čo je to offroud. samozrejme, že sa dajú exaktne definovať kritériá, čo musí auto vedieť prejsť, ale veľmi podstatné je aj to, aby bolo auto v teréne aj opakovatelne použitelné. Osobáčik (napr. Fávo) tiež prejde veľa ... ale len raz, resp. aj ho možno upravíš, ale len na chvíľu. Terénne auto rozmerovo podobné Favoritu je cca o 0,5 tony ťažšie. King class má bežne viac než dvojnásobok hmotnosti Favorita. Celá tá hmotnosť navyše je spotrebovaná na oveľa robustnejšie dimenzovanie podvozku, náprav, resp závesov kolies. Možno sa ti podarí Favoritku zdvihnúť (za cenu zmeny geometrie prednej nápravy = podivné jazdné vlastnosti, dranie gúm, problémy s riadením a poloosami) Ale práve zavesenie predku Mc Pherson do tenkého plechu podblatníkov, ako aj slabučká zadná náprava z ohýbanej trubky nedávajú šancu na nejakú dlhšiu výdrž. Ani samonosný skelet vylisovaný z karosárskeho plechu s veľkým podielom hlinníka (kvoli dobrej zvaritelnosti bodovaním) nemôže znášať torzné namáhanie jazdy mimo cesty. Chystaj sa na trvalé problémy so všetkými silentblokmi, tlmičmi a všetkými pohyblivými uloženiami podvozku, deformácie karosérie, nedoliehanie dverí, odskakovanie bodovýh zvarov a milión iných problémov.

Ak chceš fakt Favoritku len na jazdenie na chatu, tak zožeň solídne zimné gumy, dobré reťaze na predok (s väčšími kolami nešpekuluj. Už takto máš slabulilinký moment na obvode kolesa a zväčšením polomeru kolies ho iba zmenšíš), lahni pod auto a porozmýšlaj čo by sa dalo zakryť šusplechom, v kufri nos v zime širokú hlinníkovú lopatu, vreco kamennej drvy, lanový hupcuk z Baumaxu, zo tri dobré ťažné laná, pár malých šeklov, karimatku (na klaknutie si ku kolesu pri nahadzovaní reťazí), dobrú a funkčnú lampu čelovku, ak chceš byť kór ťažký frajer, tak pracovný reflektor na magnetickom držiaku a ostanú bežnú výbavu (starý kabát, ktorého ti nebude ľúto, rukavice (radšej viacero párov - premočené rukavice sú hnus) dobré boty (ak ich už nemáš na nohách), návleky proti snehu, termosku s horúcim čajom atd atd atd...)

Takto viacmenej prejdeš, alebo aspoň prežiješ bežnú, neudržovanú, ale používanú cestu na chatu.

Ak chceš viac, vymeň stroj.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 26.01.2009, 22:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
slovo skúseného.

Mal som zdvihnutý opel kadett o 6 cm. Presne ako chceš ty - na chatu - aby som nešúchal brucho po štrku.
Pod zadné pružiny sústružené silonové podložky s oceľovým jadrom (kvôli zvýšenému namáhaniu v šmyku)
Medzi predné pružiny a karosériu - ten výlisok - sústružené oceľové podložky uchytené na tyčke tlmiča - (umiestnenie kôli zachovaniu tvaru prednej geometrie).
Auto som síce zdvihol, ale to nestačilo na zimnú prevádzku - stále sa mi nahrnul sneh do motora a auto skapalo - tak som opla predal a skončil som pri xj. Ináč pri bežnej prevádzke mi to zdvihnutie nerobilo žiadne problémy.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 26.01.2009, 23:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 20.01.2009, 20:24
Príspevky: 69
Bydlisko: Žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ok tak kašlem na to keď si prepočítam koľko by som do toho dal, tak som našiel za lacný peniaz Ladu Nivu takže sa mi to vôbec neoplatí prerábať, koľko vydrží, toľko vydrží. Ale aspoň to s tým plechom by som mohol skúsiť... V sobotu by som to chcel ísť vykúšať či to vyjde ak je tam vôbec ešte sneh... tak už kašleme na to... nejdeme to ďalej rozoberať... fakt sa to neoplatí prerábať... :D :D :D :D

Dík že ste mi to vyhovorili, pretože inak by som zbytočne minul kopu peňazí...


Pon, 26.01.2009, 23:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: