Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:59
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Skusenosti Ssanyong musso 
Autor Správa
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.07.2014, 14:04
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Som majitelom vyse tro rokov tohto pohodlneho terenaka 88 kw TD r.v.99.Mal som suzuki vatara,pajero pinin a jazdil aj na inych.Vela ludi pise o tomto aute-znacke a nepozna ho.Ja som na nom uz vela opravoval,ale to len kvoli tomu,ze bolo zanedbane pred.majitelom.Vymenil som kardan,lanovodya pruziny.Ale to je jedine okrem beznych oprav.Nebudem rozvadzat brzdy,naplne a ine servisi,ktore patria k hociakemu autu,na ktorom chcete jazdit.Mam toto auto velmi rad.Kupil som ho na rychlo,lebo som staval chatu a potreboval som vela muziky za malo penazi a musela to byt 4x4 a priestranne.Pajero,land rover ...boli drahe a tak som narazil na musso.Motor je bez problemov.V zime na dve otacky a slape.A hoci je tam webasto,nemusim ho stale pouzivat.5 valec ma krasny zvuk a jednoduchu udrzbu.Napr.som riesil to ,ze mi nefungovalo ABS a TCS.Obvolal a presiel som toho vela a servisou nikto nic.Kazdy chcel menit snimace a pod.,ale nikto nemal diagnostiku na napojenie palubnej jednotky.A len tak menit snimace ,aby niekto zarobil,to nie som si povedal.Hladal som na nete,az som nasiel jedneho byvaleho majitela a snazil som sa ho kontaktovat.Ochotny po telefone mi poradol,aby som si vycistil kostru na ABS pod laktovou opierkou a vsetkio slape-aj ABS aj TCS.Jednoducha oprava,no tazko sa knej dopatrat.Fotky nemam,ale mam kamosa,ktori mal za posledne tri roky asi 6 aut 4x4.Od subaru,mercedes,land rover,az po pajero 3,2 a stale ked sme isli do terenu si trocha uzit chlapskej jazdy do terenu,nikdy ma nemusel tahat a nikdy mi neusiel.Zadny diferencial ma zvysenu svornost a TCS tiez troska pomoze.Proste som spokojny,len mi chyba staly nahon v zime,kedze nema medzinapravovy diferencial .Ked jazdim po ceste,ktora je sam tam sneh a sem tam asfalt nezapinam nahon 4x4 aby som ho po prechode na asfalt nerozbil.O korozii sa neda ani hovorit.Hrdya sa len ukazala tam,kde dva krat nejaky dobrak tukol na parkovisku,...a raz moja zena.Manzelka na nom jazdi rada,hoci som sa bal,ci si na tu velkost zvykne.A aby som nezabudol vzadu je miesta premoje tri deti haba dost,nehovoriac o kufre=velkost a otvarania sa na hor.Co dodat.Ak ho budem musiat predat,tak asi len kvoli tomu,ze cakame štvrty prirastok a na cierno montovat sedacku nechcem.A este aby som nezabudol,spotreba bola uz aj pod 8 l.na100km.S podravom Jozef z Kezmarku


Uto, 15.07.2014, 14:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
pekne napisane ,očakavame foto,ale nazov auta,ktore si dal do nadpisu,take s tymto nazvom neexistuje :smt152 :D

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 15.07.2014, 14:49
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.07.2014, 14:04
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Dik za reakciu,ale ako si to myslel s tym nadpisom?


Uto, 15.07.2014, 15:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
SsangYong Musso

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Uto, 15.07.2014, 15:23
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.07.2014, 14:04
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ospravedlnujem sa,ze som zabudol na g :shock:


Uto, 15.07.2014, 16:13
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 15.07.2014, 14:04
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Chlapi nemate niekto skusenosti s celorocnymi pneu.Na musse som mal brig.dueler.Neboli zle,ale rad by som aj dal viac eur,ak by stali za to.Obcasny vylet do terenu a na chatu,inac klasika asfalt....???


Uto, 15.07.2014, 16:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 847
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
Ja som už 2 zimy odjazdil na týchto:
http://najpneu.com/pneumatiky/pneumatik ... f-e-3-73db
Podľa mňa super. V lete pohoda, nejako extra nehučia. Za dažďa veľmi dobre. V zime sa dá normálne jazdiť. Nemusím 2x do roka blbnúť s prezúvaním.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Uto, 15.07.2014, 20:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: