Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 0:29
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Ďalší
 výstavba rodinneho domu 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mas dobry menic[/quote]
Aby som bol presny, je to tam riešene iba ako zaloha, pri vypadku elektriky ;-)

_________________
čo neurobím,obkeciam


Ned, 23.01.2011, 9:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja rozumiem, nie kazdy menic totiz rozbehne el. motor

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Ned, 23.01.2011, 9:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
YJ KAO píše:
dado píše:
vladlm píše:
radsej tensi mur a poriadne zateplit ako hrubsi mur bez zateplenia...to je to najvyhodnejsie kurenie....pripadne pasivny dom


Nehnevaj sa ale napisal si blud.
:smt158



:smt158 :smt158 :smt158

čistá pitchovina, to ti kde vypočítali?


namisto tohto napiste nieco k veci... aspon vysvetlite nejak ze nema pravdu alebo nieco...
btw tiez teraz staviam barak :-)

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Ned, 23.01.2011, 11:43
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2347
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zateplenie - môj nazor je taky ,ze pokial ti svieti slnko stale na dom tak najvecia somarina zateplovat , keby my nebolo luto roboty co som na to dal kua hned to zjebem z domu dole a to mam mury hrube 40cm. ked som nemal zateplene tak som kuril tak isto ako aj teraz ak nie menej kua tam ako sa zateplilo slnko sa na mur nedostane a v ziadnom pripade nezohreje murivo a ani nevysusi , vsetko zacina plesniet a mozem vetrat a vetrat no nic nepomaha a to byvam tak ze ziadna spodna ani vrchna voda tu nieje :evil: kurim ako blb minie sa do 20m dreva a je to tak ako ked som nemal zateplene ,jedina vyhoda je ze v lete je dom studeny a chladi ine vyhody v zatepleni nevydim . V zime ked svietilo slnko na stenu bez zateplenia bola tepla teraz kurna za zateplenim sa len zraza vlhkost aspon co som kuk tam de sa dalo bol po stenach vsadial srien
PS: ak by som znovu staval tak to spravym tak ze obvodove mury robym zdvojene s vzduchovov medzerov uprostred napr.30cm mur potom 2 az 5cm medzera a dalsi mur hruby 10cm , naklady by ma vysli tolko co zateplenie mozno o dakych 10% viac ale mur by bol stale suchy a co je hlavne s najlepsim izolatorom proti zime. aspon tak nas to volakedy ucili v skole o dierovanych tehlach :wink:

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Ned, 23.01.2011, 11:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no.. ze po zatepleni ti dom plesnivie je problem niekde inde nez v zatepleni... ja mam presne opacnu skusenost... po zatepleni je stena sucha a tepla. pred tym bola vlhka,studena...

ja idem stavat z 25cm ytongu a 10cm zateplenie.

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Ned, 23.01.2011, 12:49
Profil ICQ WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A bude ten 25 cm Ytong stacit co sa tyka statiky ?
Sused vedla mna staval z tehal (380 mm + 10 cm nobasil)

Co sa tyka zateplenia, niekto na Nobasil (mineralnu, /kamennu/ vlnu) nadava. Vysvetlovali mi to tak, ze konkretne v tej oblasti je vysoka vlhkost vo vzduchu a nobasil sa ju snazi nasat, tym padom prestane mat izolacne vlastnostim kedze je mokry. A nasava ju prave cez medzeru medzi stenou a nobasilom.


toTibik : A skusal si na plastovych oknach nastavit mikroventilaciu ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 23.01.2011, 13:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jasne ze bude... to by stacilo aj 20 cm... to tu je taka moda co tu komunisti nechali ze stavat 50cm hrube steny.

z tehal ani porothermu by som teda nestaval... naco si komplikovat zivot?
zateplenie este nevim ake budem davat ale asi polystyren... alebo tu vlnu? nevim este. vlna tusim 30cm pojde na stropy...

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Ned, 23.01.2011, 13:24
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2347
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemyslel som tak ,ze su steny studene - v zime su teple ale kua ta vlhkost ma serie , a v zime ked som nemal zateplene tak ked svietilo slnko stacilo aj hodinu bolo pekne citit ked som stal vonku pri stene ako hreju a v cul nic take . nevydim v tom zateplovani ziadnu vyhodu ako som pisal riesil by som to zdvojenym murom a bol by na isto pokoj

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Ned, 23.01.2011, 15:00
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
pani pripojim sa k vasej debate o vlhkosti, teraz byvam u svokrovcov, je to cca 30-35rocny dom, postaveny bohvie z coho,ale vacsina je tehla, dom je vykurovany centralne plynovym kotlom, do klasickych starych liatinovych rebrovych radiatorov, na dome su plastove okna, na severnej strane bol najvacsi problem na prizemi, tam to strasne vlhlo az plesnelo, odizolovali sme zaklady tou ciernou foliou+makadam do hlbky zakladov (cca80cm) a nic sa neudialo,tak sme to zateplili tvrdenym polystyrenom, aj zaklady a do vysky asi 40cm izby,a po vrch izby obycajnym, prvy mesiac to este bolo vlhke,a od vtedy je pokoj.
celkovo nam ale aj tak v celom dome vlhne v okoli prekladov, znami mi povedal ze je to rozdielnost materialov,a kazdy sa vyrovnava inak s rozdielmi teplot a preto to medzi nimi vlhne, a to sa moze vetrat ako chce.


ale je pravda ze po zatepleni, neizoluje ten material len zdnu von, ale aj opacne, ze slniecko nevyhrieva tak mur. toto pozorovat u oca, ked v zime zakuri, je rychlejsie teplo v izbe,naopak v lete je v celom dome chladno, obcas treba otvorit okno aby sa vzduch trochu oteplil.

tato vlhkost je asi riadna svina :-D , a to cloveka moze slak trafit ked vrazi peniaze do zateplenia a ma zimu,pripadne ma stale vlhkost.


Ned, 23.01.2011, 15:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2031
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
YJ KAO píše:
dado píše:
vladlm píše:
radsej tensi mur a poriadne zateplit ako hrubsi mur bez zateplenia


Nehnevaj sa ale napisal si blud.


čistá pitchovina, to ti kde vypočítali?


dado, kao - vladlm má pravdu. Tepelný odpor obvodového muriva (celkový) je lepšie dosiahnuť tenšou nosnou stenou a pridaním na zateplení. Rosný bod ostane v zateplení a nie v murive (ktoré má omnoho menší difúzny odpor ako difúzne separačná vrstva medzi murivom a zateplením) a vlkosť nevzlína do interiéru. Avšak hrúbka zateplenia podlieha nielen celkovému tepelnému odporu ako tepelnotechnickému kritériu, ale podstatné je u nás často ignorované hygienické hľadisko - povrchová teplota vnútorných stien, to je to čo zanedbal tibik a preto má po zateplení vlhko. Chodíme často s kolegom robiť termovízne merania budov a je to veľmi rozšíený problém (nesprávne navrhnuté zateplenie).

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Ned, 23.01.2011, 17:41
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
jasne ze bude... to by stacilo aj 20 cm... to tu je taka moda co tu komunisti nechali ze stavat 50cm hrube steny.

z tehal ani porothermu by som teda nestaval... naco si komplikovat zivot?
zateplenie este nevim ake budem davat ale asi polystyren... alebo tu vlnu? nevim este. vlna tusim 30cm pojde na stropy...


A nie je jednoduchsie a lacnejsie vrazit peniaze do Ytong Lambda, Ytong Theta alebo Porfix Plus ? A mas stenu s tepelnym odporom vyssim ako 25 cm klasika + 10 cm izolacia ?
Napr. Porfix Plus ma tolko samostatnych vzduchovych bubliniek ze pri
sirke 375 mm je taka tažká ako Porfix 25O mm.

to marisko :JA som myslel na systemy ktore nepotrebujeu zateplovat a nielen nacápat 500 mm stenu.

V obrazku su tepelne odpory podla druhu materialov a hrubky polystyrenu. Ja som stavla z Porfix Plus a ten ma tepelny odpor tvárnice s hrúbkou 375mm R=4,21 m2K/W Ak by som este aj zateplil, tak sa mi to neoplati, pretoze na moj pozadovany teplotny komfort to bohate staci bez zateplenia. Niekde som to mal aj preratne na R = 6 m2K/W a 10 cm polystyren a navratnost bola 56 rokov, na to sa ja mozem ... zvysoka.... aj 10 rokov je vysoka navratnost.
Obrázok

Zatial byvam este v panelaku ten ma odpor R= 0,23 m2K/W. Som zvedavy na tu zmenu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 23.01.2011, 17:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja tym cislam nejak nerozumiem ale ked ytong 30cm a 10cm polystyren je vysledny odpor 5.00. a to staci,ne?

teska, auparky atd sa ako stavaju? zelezna konstrukcia a steny su z izolacie a zvonka plech. a staci to... :-)

v drevenom baraku mame konstrukciu z 12cm hranolov, zvonka drevo 3-6cm, nobasil 10cm, krizom cez to nobasil 5cm a tatransky obklad. strecha je otvorena,zaizolovana 20cm nobasil. vonku minus 15, vnutri 30 stupnov. nejde o tych 30 ale o to ze z 18 to krb vykuri na 23 za hodinu. plus este tam mame eletricke podlahove ale to sa moc casto nezapina...

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Ned, 23.01.2011, 18:48
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 06.12.2009, 16:26
Príspevky: 316
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To Dado, v zime nedoporučujem riešiť na plastovych oknach mikroventilaciu, zvlašť ked je riadny mraz - vetrame kratko a intenzivne

_________________
čo neurobím,obkeciam


Ned, 23.01.2011, 18:49
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
teska, auparky atd sa ako stavaju? zelezna konstrukcia a steny su z izolacie a zvonka plech. a staci to... :-)

No ano, je ten celkom teplo, kedze je tam nastavena politika tak, aby sa tom mohli pohybovat ludia aj v tricku ...

Druha vec je, kolko penazi vrazaju do energii (najomcovia by ti vedeli povedat :-D).

Po precitani vyssie uvedeneho ma napadla veta jedneho manika s ktorym som sa stretol v decembri - trochu sme pretriasali zafarbeny ukradnuty bankomat v martinskom tulipe - ze ako rychlo bolo SBSkarom zima, a to hovorim o vchode XxY cm, a XXX m3 vzduchu vnutri! :-D (tento odstavec bol na odlahcenie temy).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 23.01.2011, 19:13
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
ja tym cislam nejak nerozumiem ale ked ytong 30cm a 10cm polystyren je vysledny odpor 5.00. a to staci,ne?

...


Podla mna ano.
Len ked je uz nieco vymyslene ( Ytong Theta R = 6,24 m²K/W ) take, ktore netreba zateplovat, naco vnasat do stavby dalsi mokry proces, ktory je navise drahy a pracny.
Videl som to na susedovi. Staval z Porothermu (kupil velmi lacno) Mne sa cudoval ze som kupil drahy Porfix Plus. A ked dokoncoval tak nadaval, ze uz v zivote by z toho nestaval. Pracnost, velka potreba pracovnej sily, vela miesania malty, sekanie el., zateplovanie ho vyslo na 7000 €. (dom ma plochu 90 m2) Je cenou uplne mimo ako ja.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 23.01.2011, 20:14
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 34  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: