Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 22:01
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Vodovod 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ivanbb píše:
subežne môže ist voda a elektrika 0,5 m od seba


vykopat, polozit, zasypat. a urcite to je to v tej zemi tak ako to ma byt :wink:

_________________
unlimited


Štv, 18.02.2010, 17:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 20:07
Príspevky: 291
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pokial nezačne panačik od bleskov s otázkamy typu je tam piesok? je tam folia ? spravíme kontrolne sondy? :-D a ked má tem panáčik razítko hlboko vo vrecku tak je to v ......

_________________
offffffffffffff


Štv, 18.02.2010, 17:35
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ivanbb píše:
pokial nezačne panačik od bleskov s otázkamy typu je tam piesok? je tam folia ? spravíme kontrolne sondy? :-D a ked má tem panáčik razítko hlboko vo vrecku tak je to v ......


piesok a foliu by som tam dal urcite. nie preto, ze to tam ma byt ale pre istotu ked niekto bude mat potrebu si zrovna tadial nieco vykopat.
a k tomu panacikovi: bud sa budu veci riesit oficialne a presne podla predpisov (v praxi nerealizovatelne, resp. trva dlhsie ako ludsky zivot) alebo sa najde kompromis aby boli vsetci spokojni.

_________________
unlimited


Štv, 18.02.2010, 17:48
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
S elektrikarmy som dohodnuty. Budu kopat ryhu hlboku 150 cm. voda ide na dno do piesku, alebo triedenej zeminy (tu mam, norma nepredpisuje "len piesok")
Komplet elektriku tahaju SSE, 250 m az po dom (za 250€). Testovat sa mozu kolko chcu bude to ich praca. Vodary robia len do 7 m od verejneho vodovodu (350€)- tam bude vodomerna sachta. Odtial je 280 m vsetko na moje triko. Foliu mam zdarma tak ju dam. AYKY kabel davat nebudem, kedze aj tak tam budu kable.
Lenze : SSE pojde po hornej casti rury, pretoze od povrchu cesty po horny priemer rury je 1,3 m. Vodou stadial ist nemozem, ked pojdem popod tak budem musiet kopat dve obrovske jamy o hlbke 3m a dlzke 3m aby som tam vedel prstrcit 100kg chranicku. Preto by som chcel ist cez potok.
Takze mi sem prosim popiste nejake + a - pre dane sposoby. Alebo vist na povrch a riesit izolaciu ?

Btw. je to normalne legalnou cestou, je ne to projekt a bude sa kolaudovat.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 18.02.2010, 19:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pardon, predtým si ma zmiatol s vodovodom a stokou.

Keď máš na to projekt tak choď za projektantom, čo ho viedlo k tomuto návrhu. Možno, že to bola požiadavka správcu toku, ktorú si bude pri kolaudácii strážiť - pôjdeš ináč - neskolauduješ.

Pokiaľ projektanta k takému projektu viedli iné pohnútky, tak potom stačí do toku vykopať ryhu hlbokú cca 60 cm (na vodu sa vytoto - pri tak nízkom stave ti nebude vadiť) vlož do nej zhybku (vytvarovanú chráničku do tvaru U) a zalej čerstvým betónom do výšky cca 15 - 20 cm - to kvôli priťaženiu chráničky, aby ti ju nenadvihoval vodný vztlak.

Ešte si spomínal 100 kg. chráničku - prečo také hebedo? Však na chráničku stačí PE rúra. Predpokladám, že vodovod budeš mať hadicový(však iný ani nemá zmysel).

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pia, 19.02.2010, 9:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A co tak kopat do hlbky a nie do dlzky.Na chate som to riesil studnou. 35m vrt + sachta + nadrz +cerpadlo = 130tsk. Hoci byvam v meste a som pripojeny na STVAK stale rozmyslam nad studnou. Uz ma dobre se.u nase sukromne monopoly. Najradsej by som sa odpojil od vsetkych a uz na tom aj pracujem.

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Sob, 20.02.2010, 9:36
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
BBMiso píše:
A co tak kopat do hlbky a nie do dlzky.Na chate som to riesil studnou. 35m vrt + sachta + nadrz +cerpadlo = 130tsk.


Studnu som vysvetloval vyssie. Bola by to loteria.

bacilpyrin píše:
Pardon, predtým si ma zmiatol s vodovodom a stokou.

Keď máš na to projekt tak choď za projektantom, čo ho viedlo k tomuto návrhu. Možno, že to bola požiadavka správcu toku, ktorú si bude pri kolaudácii strážiť - pôjdeš ináč - neskolauduješ.


Ten potok, stoka, tok ... oficialne neexistuje. Pretoze 120 dni v roku v nom voda je(z toho 60 , ale netecie, len vsakuje) a zvysok je sucho (blato)

bacilpyrin píše:
...tak potom stačí do toku vykopať ryhu hlbokú cca 60 cm (na vodu sa vytoto - pri tak nízkom stave ti nebude vadiť) vlož do nej zhybku (vytvarovanú chráničku do tvaru U) a zalej čerstvým betónom do výšky cca 15 - 20 cm - to kvôli priťaženiu chráničky, aby ti ju nenadvihoval vodný vztlak.


Toto riesenie sa mi paci. Akurat, tu chranicku chcem odliat na suchu a potom ju tam trbnut ? Ci to nebude tak dobre ?

Rury som uz objednal zelezne. Ten betonovy blok ma rozmery 60cmx60cmx150cm preto 100 kg.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 20.02.2010, 10:30
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:

Studnu som vysvetloval vyssie. Bola by to loteria.


Kde ? Ja som nic nenasiel ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 20.02.2010, 12:55
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ty kokso, ono tu to nie je. Kam to zmizlo o tej studni ? :shock:
Bolo tam nieco :
Pozemok mam asi 100 m od tektonickeho zlomu. V celej oblasti je vela malych, malo vydatnych pramenov. Ani jeden prutikar nevedel ani na 30 % urcit ci budem mat vodu na pozemku, alebo nie. Kazdeho tahalo k najblizsiemu vyveru vody, a ten je 50 m od vodovu a 150 m od mojho domu. Takze kopnu studnu som zavrhol. Kopana studna by ma vysla na 1000€. Vrtana by sa samozrejme dala, lenze najblizsi vrtak je niekde v Detve. Stalo by to 2200 €. A za 1200€ mam pripojenie na vodovod.
Urcite budem zberat dazdovu vodu (zachod, polievanie a pod.) aby som tym frantikom (Veolia) zas tolko neplatil.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 20.02.2010, 13:21
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fuuu. Tu bere typek na nejakom ruskom stroji za vrtanie okolo 1500 sk/meter ... To tam mate takych nenazrancov, ci by museli vrtat tak hlboko ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 20.02.2010, 17:15
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem kolko stoji m. Dali sme ponuku a povedal cenu. Vrt by musle byt min. 15 m, aby sa dostal pod asopn na uroven tektonickeho zlomu (som na kopci)

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 20.02.2010, 18:27
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
menili sme potrubie zo zelezneho na plastove, nesli sme ale cez potok. tak s tym ti neporadim.

kanal kopalo JCBcko, zahadzovali sme vlastnorucne, pieskom nie, ale adekvatnou zeminou, foliu sme dali,a samotnu hlbku vykopu ti zistim zajtra ak nezabudnem.


Obrázok

Obrázok

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 22.02.2010, 1:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
Toto riesenie sa mi paci. Akurat, tu chranicku chcem odliat na suchu a potom ju tam trbnut ? Ci to nebude tak dobre ?

Rury som uz objednal zelezne. Ten betonovy blok ma rozmery 60cmx60cmx150cm preto 100 kg.


No v tomto prípade, ti tam netreba žiadnu chráničku. Je úplne zbytočná.

Chránička slúži na to, že v prípade poruchy nemusíš zasahovať do konštrukcie nad ňou - pokazené potrubie (kábel) vytiahneš z chráničky a nový tam zatiahneš.

Normálne zakop vodovod nasurovo - veď keď ti praskne - vykopeš ho kedykoľvek. A keď ho položíž do ryhy, niečím ho zaťaž (kamene, betón, kus koľajnice ;-) )v prípade vody, aby ti ho nevytlačilo hore.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 22.02.2010, 12:09
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: