Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 16:29
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povola 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Milos píše:
tato foto je najdena na nete, vlastnu nemam

Chyba č.1 - treba fotiť, fotiť, fotiť, až sa foťák zavarí! Zo všetkých možných uhlov a pohľadov.

Citácia:
neskoro... uvedene je ze je to bez svedkov.

Chyba č.2 - najprv treba zohnať svedka, prejsť si s ním celú situáciu (kde stál on, kde auto, ako sa to presne stalo) a zahrať si scénku aj 2x

Viem Miloš, že Ti s týmito tvrdeniami nepomôžem, je to skôr návod pre ostatných ako sa chovať. A aj napriek tomu, že si 100 vecí ošetríš, objaví sa 101-vá ktorá Ti prekĺzne.

V Tvojom prípade už ostáva iba sa odvolávať, strašiť právnikmi a médiami a ak máš dobrého zamestnávateľa ktorý s Tebou drží, mohol by ich postrašiť presunom všetkých poistiek ku konkurencii. S dodatkom, že sa s ich postupom "pochváli" u všetkých obchodných partnerov.
Potom už je to len na tom, kto bude mať lepšie nervy.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 15.04.2010, 9:51
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.02.2009, 14:08
Príspevky: 24
Bydlisko: ZILINA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mam tiez ten isty pripad rozbil som celne sklo na kamione mam alianz poistovnu a bez problemov mi to preplatili celu fakturu aj pracu z mojej poistky -zodpovednost prisli nafotili a po predlozeni skodoveho zapisu a faktury to mojmu zamestnavatelovi zaplatili tak isto kolega mal povolene koleso znicil naboj kolove sroby a disk tak isto mu to preplatili zalezi asi len co za blbec to likviduje :roll:


Štv, 15.04.2010, 11:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teraz som aj ja mudry... :-D by som si aj sklo vypytal zo servisu...


ale.. fotky ma iba poistovna a dokonca mi ich nie je opravnena predlozit :evil: ale druhej poistovni ich poskytne na ziadost.


cakam od nich mail so vsetkymi podkladmi... som zvedavy.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Štv, 15.04.2010, 17:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milos: to máš tak, chceš byť poctivý a povieš pravdu a nakoniec ťa hodia do jedného vreca s 80% čo odrbávajú poisťovne o peniaze...bohužial s poctivosťou asi ďaleko nezájdeš..ale tvoj prípad je naozaj z takých že by nikto nepredpokladla že to obrátia proti tebe

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 15.04.2010, 17:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Milos: Média, jedine média tu už zaberú a ako ti tu už niekto vyššie radil v 1. kole "postrašenie" odchodom do inej poisťovňe a v
2. kole reálny odchod
Ako ono stačí podať žiadosť o ukončenie poistného vzťahu a hneď sa veci začnú hýbať...ver mi ....

aj take staznosti.sme.sk fungujú zaujímavo

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 16.04.2010, 9:52
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zatial som od positovne nic neobdrzal... cakm dalej...

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pia, 16.04.2010, 23:51
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.03.2010, 12:27
Príspevky: 43
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dúfam, že si im to poslal doporučene

_________________
Trooper 3.0, toho času v procese prestavby :-)


Sob, 17.04.2010, 9:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v piatok este nic neprislo.. uvidime tento tyzden.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 18.04.2010, 21:29
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.09.2009, 19:08
Príspevky: 63
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nazdar, ako si dopadol s tou poistovňou. Zaujíma ma to preto lebo mne sa tiež stala jedna nepríjemnosť na kamione a budem to riešiť asi na budúci týždeň. Podarilo sa mi poškodiť palivovú nádrž ale tak že nádrž je stále funkčná len je trochu deformovaná.

_________________
Mirec GR


Uto, 04.01.2011, 16:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nazdar, pripojim ti moj nazor, som sklar profesional :-D , takze o skle co to viem, ak to obhliadajuci ofotil len zvonku tak mas smolu.

na autach sa pouziva bezpecnostne (kalene) sklo s bezpecnostnou foliou, nakolko sa kalene sklo rozlame na male kusky, vid tvoja prva foto a preto je tam ta folia, aby sa to na teba nezosypalo pri rozbiti.

k tvojmu problemu, kalene sklo sa vzdy zacina pukat od miesta narazu, cize v tvojom pripade mal poistovak sadnut do auta a zlozit zrkadlo (ak uz nebolo dole) a ofotit peknym makrom ci sa zacina ˝pavucinka˝ zo skla presne tam kde je drziak zrkadla, ak by to bolo evidentne tak NO PROBLEM, ale ak to fotil len zvonku a z metrovej vzdialenosti, tak podla fotiek uz asi nic nevyhadas.

a k poskodeniu od kamena, ano je to citelne od vonku, vacsinou sprevadzane aj malou dierkou v skle,a velkou vylupeninou v vnutry skla.

PS: poistovne su kur*y, ja som mal incident so skalkou na firemnom, mal som vinnika ktory suhlasil, poslal vyrozumenie na svoju poistovnu, mne preposlal mail co tam posielal, tak ja som gro mailu preposlal so ziadostou o preplatenie, a neuznali mi to, vraj sa nezhoduju okolnosti nehody.


Uto, 04.01.2011, 17:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kedze sa to natahovalo ako guma v trenkach tak sa nadriadeny rozhodli ze to nedaju cez moju poistku ale cez PZP s tym ze spoluucast si zaplatim ja. dohodli sme sa , problem nevznikol ziadny a potom mi aj tu spoluucast preplatili... takze vec ktora sa natahovala niekolko mesiacov bola vyriesena v pribehu par tyzdnov.

Ono najhorsie je to ze sklo sme si dokazali vymenit sami, no poistovna uznavala iba doklady za opravu z autoriozovaneho servisu (fiat v tomto pripade). Mimochodom v zivnosti ktoru sme mali povolenu vykonavat bol aj takyto ukon... :roll:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Uto, 04.01.2011, 20:10
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.09.2009, 19:08
Príspevky: 63
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak sa to nakoniec poriešilo celkom v poho. Som zvedavý ako dopadnem
ja. Ked to poriešim hodím to sem.

_________________
Mirec GR


Uto, 04.01.2011, 22:00
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milos píše:
kedze sa to natahovalo ako guma v trenkach tak sa nadriadeny rozhodli ze to nedaju cez moju poistku ale cez PZP s tym ze spoluucast si zaplatim ja. dohodli sme sa , problem nevznikol ziadny a potom mi aj tu spoluucast preplatili... takze vec ktora sa natahovala niekolko mesiacov bola vyriesena v pribehu par tyzdnov.

Ono najhorsie je to ze sklo sme si dokazali vymenit sami, no poistovna uznavala iba doklady za opravu z autoriozovaneho servisu (fiat v tomto pripade). Mimochodom v zivnosti ktoru sme mali povolenu vykonavat bol aj takyto ukon... :roll:



Takéto riešenia sú elegantné ale len na prvý pohľad. V poisťovni máš "zápis",... tratíš bonusy,....mal si poistnú udalosť,... a to sa s Tebou vlečie do budúcna... (i keď prejdeš do inej poisťovne)


Str, 05.01.2011, 7:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
k tomu sa neviem vyjadrit... mozno niekto z kruhu poistovnictva???

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Str, 05.01.2011, 20:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: