Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:42
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povola 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
ctene osadenstvo, mam takyto problem:

dna 16.11.09 som vykonaval beznu udrzbu kabiny auta (fiat ducato), v pracovnej dobe, na parkovisku firmy. Nedopatrenim som hlavou treskol do drziaka vnutorneho spatneho zrkadla a nasledne sa rozbilo celne sklo na ktorom to cele drzi. vynu som si priznal sak som bol vynnik tak preco nie. Medzi firmou a mnou nieje ziaden spor. firma mi plati Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania tak sme sa rozhodli ze to prezenieme cez toto poistenie. Presla obhliadka a vsetko ako malo co sa zo strany poistovne tyka. Auto sa dalo opravit do autorizovaneho servisu FIAT v TN, bola vystavena faktura a poslana na poistovnu. po case prislo vyrozumenie: ....... poskodenie skla je nositelom stop po naraze letiaceho predmetu, napr. kamena a nie hlavou ako uvadzate....... ..... zamietnute......

poslal som odvolanie s vysvetlenim.

Počas vykonávania údržby automobilu PDxxx som hlavou rozbil čelné sklo z vnútra automobilu. Miesto úderu hlavou nebolo do sklenenej plochy ale do držiaka vnútorného spätného zrkadla. Sila úderu bola natoľko veľká, že po prenose síl na čelné sklo, toto neodolalo a následkom úderu prasklo v mieste, kde je držiak zrkadla upevnený do sklenenej plochy. Na základe hore uvedeného je pochopiteľné, že čelné sklo prasklo v jednom bode, kde smerovala celá energia nechceného úderu. Túto skutočnosť je možné vidieť na fotografiách , ktoré vyfotografoval Váš obhliadač pán Klixxx.

Nemôžem preto súhlasiť s Vašim šetrením a jeho výsledkom, pri ktorom sa odvolávate na poškodenie po náraze kameňa a pod. predmetu. To že nedošlo k tak rozsiahlemu poškodeniu úderom hlavy ako býva pri dopravných nehodách (vid. obr.) Obrázok

, neznamená, že sklo bolo poškodené letiacim predmetom ako uvádzate vo Vašom šetrení. To, že nemohlo dôjsť k poškodeniu ako uvádzate vo Vašej správe naznačuje aj fakt, že vozidlo bolo odstavené v čase poškodenia v areáli firmy MIxxx s.r.o. ( Obecného úradu Jxxxxc).


--------------------------------------------------------------

takto nejako podobne to vyzera ( tato foto je najdena na nete, vlastnu nemam):

Obrázok

mozno to znie vymysleno ale nie je. keby s tym chceme vyjebat tak to presunieme cez havarijnu poistku, ktoru mame...

DAS - ka nam nevei pomoct lebo ja ako zamestnanec s nou nemam zmluvu a firma ako poisteny subjekt by to inak mala vymahat odomna (od poistovne?)

aby ste si spravili obraz tak:
ide o fiat ducato, ja som cca 190cm vysoky a nejakych 110 kg na mne je, takze ziadny skriatok, poistka je v allianzi, havarijna je v generali,
za svojim tvrdenim si stojim aj napriek tomu ze nemam svedkov uvazoval som aj o zalobe

ako pokracovat dalej?



PS: sef si dva mesiace nato rovnako tresol hlavu v boxeri ale ten sklo nerozbil ale odtrhol cely drziak spataku od skla, je trosku pevnejsi odomna a o malo nizsi takze tiez ziadny krpec.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 12.04.2010, 19:46
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 20.06.2009, 14:29
Príspevky: 201
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Odpoveď s citáciou
pordiť ti neviem ale mám podobnú skúsenosť s poistovňou a to som nebol vynník len účastník a chlapík s poistovne volal ešte po štyroch rokoch že ako to bolo... :roll: vynník nemal pzp
u nás je to tak poistku si platíš ale poistený nie si zdravotné si plaťíš ale lieky si hradíš z vlastného
a ty nežiješ na slovensku alebo čo platíme aj daň z daždovej vody :D
ja by som to riešil tak že už na začiatku by som porozmýšlal a zvolil by som dôveryhodnejší príbeh a našiel by som druhé auto čo má pzp a uhral by som to na poistnú udalosť dáky štrk posipový materiál a šlo by to lahko cez zákonnú poistku teraz je už neskoro plakať


Pon, 12.04.2010, 20:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
keby viem ze to bude mat takyto priebeh tak ano.. riesi to havarijna...


ale preco si vymyslat ked sa mi poistka vztahuje aj na taketo??? nemam dovod si vymslat ...

darmo.. sme na SVK. ale dik za reakciu.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 12.04.2010, 20:51
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem ako to sklo vyzera, ale: Vsetky skla (netvrdim, ze to je pravidlo), co som videl od kamena, mali jamku (vylupnute).
Ak si to ty rozbil hlavou z vnutra cez drziak, sklo je (Asi) popraskane, ale inac celistve a drzi pokope.
Tak ? Ak ano, omlat im to o hlavu ... Nejde o to, ake nesie znamky, ale co dava logiku.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 12.04.2010, 21:10
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milos aj u nas v robote mame tu moznost poistit sa proti skodam sposobenym v robote ale ludia sa na to rychlo vykaslali lebo vymozitelnost je takmer nulova. Vsetko zvalia na to ze je to tvoja neopatrnost. Clovek si povie:No a? Tak som bol neopatrny ale na to som poisteny nie? Nie. Je to tak ako to je. Peniaze od nich uz zrejme neuvidis. Je to banda vyjebana. Uf az sa mi tlak dvihol

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Pon, 12.04.2010, 21:12
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tibor ano. preto som to riesil ako som riesil... sklo je uz niekde v pikaceve nejaky mesiac.. zostali len fotky obhliadaca.... nemienim sa nijako vzdat. aspon zatial.

LOLO nemas pravdu... ja ho mam, plati mi ho firma, a normalne mi funguje (nie raz som ho vyuzil)akorat ze henti sa storcuju ze to je od kamena kkti... a nedaju si povedat...

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 12.04.2010, 21:15
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No neviem u nas to neplatilo. Jeden alebo dva z desiatich pripadov bol uspesny. A nefotil to sklo aj z boku? To by mohlo byt vidno ze je vypukle do vonka nie?

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Pon, 12.04.2010, 21:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zajtra budem opat volat s poistovnou.. ziadam vsetku dokumentaciu... a podnikam dalsie kroky.. tak sa uvidi..

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 12.04.2010, 21:27
Profil
Frajer

Registrovaný: Pia, 19.10.2007, 23:40
Príspevky: 220
Bydlisko: Podhradie(Pd)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milos drzim palce. Daj vediet ako pokracujes

_________________
Kia sportage 2001 deluxe (loooong)


Pon, 12.04.2010, 21:48
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 08.03.2010, 12:27
Príspevky: 43
Bydlisko: TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nech ti niekto z kolegov napíše čestné prehlásenie, že to videl ako sa to stalo. Klasické prehlásenie a stačí bez overeného podpisu...

_________________
Trooper 3.0, toho času v procese prestavby :-)


Pon, 12.04.2010, 22:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neskoro... uvedene je ze je to bez svedkov.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pon, 12.04.2010, 22:32
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Raz som mal debatu z jednym znamim o rieseni poistnych udalosti a vravel mi, ze likvidator v poistovni ma prikaz zamietnut poistnu udalost s tym, ze je neopodstatnena a az po druhom alebo tretom ohradeni sa ju uznaju.
Je to info par rokov stare ale udajne od poistovakov len neviem ci sa nieco zmenilo.
Skuste sa odvolat a pripadne pohrozit zverejnenim nekorektnych praktik je vela ludi s takym poistenim a bude ich zaujimat ako si poistovna plni svoje zavazky..


Str, 14.04.2010, 17:43
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Celkom mily strasiak je http://staznosti.sme.sk :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 14.04.2010, 22:09
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.01.2008, 0:17
Príspevky: 175
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
nazdar,

a prosim ta, v akej poistovni máte tu poistku zodpovednosti ???

_________________
viacero offroad, ale momentálne vascina nepojazdná... ale to se poddá...


Str, 14.04.2010, 23:07
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
allianz. A tak nebudem popierať že som uvažoval aj nad médiami. :-)

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Štv, 15.04.2010, 8:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: