Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:27
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 podlaha v garáži 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.12.2009, 16:42
Príspevky: 99
Bydlisko: MT
Odpoveď s citáciou
nazdar, čo doporučujete na podlahu do garáže/dielne? mám tam nový betón a neviem či dať nejakú dlažbu /bojím sa že po pár rokoch jazdenia po nej patrolom sa popučí/ alebo existujú špeciálne farby na betón čo sa mi zdá najrozumnejšie. predpokladám že bude treba betón zrovnať ešte nejakou nivelačkou. máte skúsenosti? dík

_________________
GR Y61,Ironman,podložky,35" KM2,AVM,pevnosťáky,naviják,záhradka,Hella,Hi-lift,CB atď...


Str, 22.09.2010, 0:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
niekedy tu bolo niečo
viewtopic.php?t=4828&highlight=podlaha

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 22.09.2010, 0:41
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 21.12.2009, 16:42
Príspevky: 99
Bydlisko: MT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hmm... hľadal som a nenašlo, tak to môžete zmazať
Martino dík

_________________
GR Y61,Ironman,podložky,35" KM2,AVM,pevnosťáky,naviják,záhradka,Hella,Hi-lift,CB atď...


Str, 22.09.2010, 1:03
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam (a uz niekolkokret v praxi odskusane) jednoduche riesenie: Pozlievam dokopy stare farby, ktore doma mam. Obycajne, najobycajnejsie emaily, ktore sa casom pozvysali, samozrejme, je treba davat pozor aby vsetky boli jednej kategorie, aby to boli napr. vsetky rovnake - synteticke. Je pri tom jedno akej su kvalitativnej triedy, ci je to zakladna farba, vrchna, leskla, menej leskla,... Neviem ci nahoda, ale vacsinou mi stale vysiel vysledny odtien takeho mixu ako tmavosedy, niekedy s nadychom blizsie ku tmavemu khaki a niekedy ku modrastej... proste vzdy taky neurcity tmavy odtien...

Betonova podlaha nemala nikdy nejako specialne upraveny povrch. Obycajny beton, zahladeny hladitkom (ludovo: "glejtakom") a vyzrety (min. 1 mesiac). Pre prvy nater si naried riedidlom farbu reducku, lebo tento nater musi byt penetracny, aby dobre vsiakol do povrchu betonu. Po uschnuti farba pre dalsi nater uz moze byt beznej, normalnej hustoty ako pri praci s kovom. Pre nanasanie naterov pouzivam bezny valcek za cca 1,5 €. Ak to robis pre seba :-) tak treba ratat s cca 3 natermi (1. penetracny, 2. normalny, 3. normalny), no niekedy stacia i dve.


Str, 22.09.2010, 7:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cisty beton mas najodolnejsi voci narazom, chemikaliam, akurat nasava olej ale da sa to poriesit vhodnou farbou, syntetiku by som tam nedaval, skor nejaky dvojzlozkovy lak (epoxid, uretan)+obrusit. ak tam len parkujes spytaj sa manzelky (ak mas)


Str, 22.09.2010, 8:13
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Niekedy davno som po prvykrat mal tiez taketo obavy, no bol som prijemne prekvapeny vysledkom a sluzbou, aku taky nater obycajnou syntetikou poskytuje. Je to asi najlacnejsie a najdostupnejsie riesenie. Jasne, ak je niekto ochotny priplatit si 5 - 8 nasobok "syntetickej" ceny za nejaku polystyrenovu, kaucukovu, polyuretanovu, ci nejaku inu specialnu farbu, moze... ale uzitkove vlastnosti v takom tom beznom pouziti (kovodielna, zvaracska d., garaz,...a pod.) su takmer rovnake ako so syntetikou. Stale sa bavime "len" o ochrane naterovou farbou! Ja mam (synteticke) natery uz asi 15 rokov, zvaram, brusim, trepem,... a som spokojny... Keby som este raz, tak opat takto...


Str, 22.09.2010, 8:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 12.12.2010, 21:55
Príspevky: 53
Bydlisko: Orava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kup si lacnu dlazbu v polsku 3-ku triedu vyde ta okolo 3€ za meter a mas svaty pokoj s prachom a vsetkym svinstvom,,,perfektne si pozametas a aj poumyvas a mas to bezproblemov,,ze ti to tvoj tatos polame,toho sa vobec neboj mozes tam vojst aj s traktorom...super je aj lesteny beton,ale to sa da spravit len na cerstvy beton...

_________________
SAM 413 ex PATROL K160 SD33 v stadiu uprav PATROL GR Y61 ZD30


Pon, 13.12.2010, 2:40
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dlažba? a do dielne? Napr. je šmykľavá, to zistíš hlavne pri opravách auta. Kovové náradia ako napr. zdviháky, podpery, sa po nej kĺžu, takisto je problém napr. zakliniť koleso auta. Ak ti niečo na dlažbu ťažké spadne, hneď praská alebo sa z nej vylupuje... Pri zváraní, alebo často aj pri brúsení zostávajú na dlažbe neodstrániteľné stopy... a predstav si potom tú opravu... Čo viem , tak aj novoprojektované a novo postavené priemyselné budovy nikdy neuvažujú s dlažbami...

Je ale pravda, že ak sa bavíme o povrchu iba pre garáž (nie aj príležitostnú dielňu) tak je v podstate jedno čo si tam dáš...


Pon, 13.12.2010, 8:11
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 12.12.2010, 21:55
Príspevky: 53
Bydlisko: Orava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nie je dlazba ako dlazba to za prve...
ved beton sa neda poriadne pozametat aj ked je natrety farbou,,,stale su tam neake nerovnosti a pocase sa lupe...
ked beton tak jedine lesteny s upravenym povrchom - pancierom,,ale to sa da jedine na cerstvy beton..alebo spravit poter aspon 6cm,posypat a zalestit..
na vojne v dielni sme mali podlahu z bukovych kociek je to super odolne proti narazom aj sa na tom nesmyka,,,ale zo smetami a prachom bol problem,,taktiez aj z bezpecnostneho hladiska je to nebezpecne ...perfektne to horelo ked sa napr vylial bezin a potom sa zacalo brusi alebo zvarat... :-D

_________________
SAM 413 ex PATROL K160 SD33 v stadiu uprav PATROL GR Y61 ZD30


Pon, 13.12.2010, 10:08
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No.... nebudem nikoho presviedčať, že čo keby, čo, ako?... Nerozprávam o teórii, ale o tom ako to robím ja. Keďže sa mi to osvedčilo, rád sa chcem podeliť so skúsenosťou s inými. Mám osobné praktické skúsenosti s betónovými podlahami natretými (niekedy i starými zmiešanými) syntetikami. Vo väčšine prípadov bol betón starší a niekedy bol dokonca už i hrboľatejší a "vypadaný". Farba ho však pekne zcelila zafixovala...

Každý si ale vyberá v rámci svojich možností a zo svojej peňaženky...


Pon, 13.12.2010, 10:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.08.2010, 12:38
Príspevky: 698
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Matino---najlepšie ak máš známeho cestára tak nech ti donesie tej bielej čo maju na malovanie čiar tá sa riedi vodou a drží super to mám odskušané a hlavne jej nevadí ani sol ani nič podobné :wink:

_________________
Nissan Patrol Y60 2,8-kompletka a 36" Super Swaper.


Pon, 13.12.2010, 17:47
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
my sme mali v garáži farbu na betóne ale to sa šúpe aj s betónom, teraz máme tam hrubú dlažbu a bolo tam už hoc jaké auto aj patroly a nič ak to urobíš kvalitne tak sa ti nič neprepadne ani nist iné


Pon, 13.12.2010, 17:55
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Bola to chyba betónu, nie farby. Dlažbou ste tu chybu len prekryli. Až raz budeš dlažbu vyhadzovať, uvidíš ako ti to krásne bude od toho vášho betónu odchádzať...


Pon, 13.12.2010, 21:04
Profil
Pandík

Registrovaný: Pia, 02.10.2009, 22:33
Príspevky: 3315
Odpoveď s citáciou
Poslať 
samozrejmosťou je, že pred položením dlažby sme tu farbu vysekali s kladivkami a sekerkami :wink: (aj ja :-D )


Pon, 13.12.2010, 21:34
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 12.12.2010, 21:55
Príspevky: 53
Bydlisko: Orava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mam dielnu 11 rokov a v nej beton,,,,mal som aj tu cestarsku farbu a chcel som to natriet,no beton bol niekde napity olejom a kadeakym svinstvom tak to nemalo cenu,,,,,a aj tak palim z tej dielne prec...
no na jar idem stavat novu a do tej pojde bezpodmienecne dlazba a na steny obklad...
da sa to perfektne pozametat a aj teraz sneh ide krasne prec staci ti mop a mas pokoj,no po betone to jednoducho nejde
ked mas cisto poriadok tak mas aj prehlad....tolko zo skusenosti

_________________
SAM 413 ex PATROL K160 SD33 v stadiu uprav PATROL GR Y61 ZD30


Uto, 14.12.2010, 10:10
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: