Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:42
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Druhe /prve auto do rodiny 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milos, sorry, táto tvoja veta je hodnen začarovaná, cit:..."auto je garazovane v garazi kde byva cca 10 st. C., nie je nijak vyhrievana a viem ze to auto nema problem..."

A aké auto máva problémy pri + 10 st ?


Pia, 17.12.2010, 12:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dado garaz je murovana, stavana solo mimo domu.

OGO myslel som to vo vseobecnosti ze za prevadzkovania v takychto podmienkach to dane auto nema problem.. nemal som na mysli len tie ranne starty... :wink:

a este sa vyjadrim k tej spotrebe.. ano vacsina jazdi cca 5l ale poznam cloveka ktory nech sa snazi ako chce je stale nad 7-8l, ma motor 1,9tdi.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pia, 17.12.2010, 17:19
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak, uz sme blizsie ku kupe druheho auta.
Takze momentalny favoriti su Opel Zafira 1,6 16V a Chrysler Voyager (len 7 miestne)

U mna vytazi Voyager, len problem je, ze na nom bude jazdit aj svokor. Takze 3,3 l benzin s LPG vypadava a aby to vedel sem tam aj zivit tak mi ostava 2,5 TD. Viem ze treba kupovat od rocnika 99 a viac. 2,4 benzin - ma to svagor v Galante a je fajn ziva, aleaj zrava, takze nic.
Financie su velmi obmedzene na max.3000 €, takze predpokladam aj ks s 200 000 km. Aletoby nemal byt problem , či ? Ako zistim ci je ten motor O.K.? A na co si dat pozor pri tomto aute ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 26.06.2011, 20:01
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:

U mna vytazi Voyager, len problem je, ze na nom bude jazdit aj svokor. Takze 3,3 l benzin s LPG vypadava


toto je čo za nezmyslel? moja žena jazdí s dlhým 3.3 po meste za priemerných 13-14 litrov. Dlhé trasy za 10-11. Samozrejme automat.
Takže LPG a je vymaľované.
Pohodlie diesel/vs benzín dúfam nemusíme rozoberať. Automat detto.
A hlavne jeden dôležitý fakt. Kvôli európskemu dieselovému ošiaľu bude nákupná cena benzína niekde úplne inde ako u ropy. Takže za rovnaké prachy kúpiš novší lepši a menej zhuntovaný benzín.

dado píše:
a aby to vedel sem tam aj zivit tak mi ostava 2,5 TD. Viem ze treba kupovat od rocnika 99 a viac.


Ročník 99 je ešte verzia GS. Ja by som sa skôr zameral na ďaľšiu generáciu - modelové označenie RG, od 2001 hore. Je to síce cenovo možno viac, ale rozdiel v kvalite je značný.
GS napríklad vôbec nesvieti. Teda svieti, ale hovno vidíš. RG má lepší podvozok, lepšiu elektriku, karoséria je tuhšia, interiér je pohodlnejší...
Plus kopa iných vecí. Určite by som volil RG.


dado píše:
2,4 benzin - ma to svagor v Galante a je fajn ziva, aleaj zrava, takze nic.

2,4 je na tak veľké auto slabý motor. Stále ho musíš držať v otáčkach. Krátky Voy ešte ako- tak. dlhý vôbec nie. A s náklaom detto

dado píše:
Financie su velmi obmedzene na max.3000 €, takze predpokladam aj ks s 200 000 km. Aletoby nemal byt problem , či ? Ako zistim ci je ten motor O.K.? A na co si dat pozor pri tomto aute ?


Ak chceš silou-mocou GS 2,5TD, tak motoricky asi na to isté ako 2,5td v Jeepe :-) Inak hlavne korózia prahov (sú z 3 častí), korózia zadných lemov. Mechanizmus zatvárania bočných dverí a elektrika v dverách. Vpredu stabilizátor prednej nápravy, otoče na predných uloženiach, vnútorné tyčky riadenia. Vzadu uloženia listových pier.
Ak to má viac zónovú klimu a kúrenie s výparníkom vzadu, tak hnijú tie dlhé trubky kúrenia a klimy. Inak nič závažné

Ale ja by som aj tak hľadal RG. A benzín.

Krátku RG 2,5 CRD SE (bez výbavy, social edition) kúpiš od 5000€. Ale ten diesel mi tam nesedí. Všetko na ten motor stojí niekoľkonásobok cien ND u benzínu. Často odchádza termostat. Drahá vodná pumpa je súčasťou rozvodov. Plus klasické problémy common rail motorov (vstreky, vysokotlaké čidlá..) Ku všetkému je tam prístup jak k peniazom.

U oboch verzií (RG aj GS) platí, že niekedy je menej elektriky viac. Známe kurvítko sú elektricky odsúvateľné a otvárateľné bočné a zadné dvere. Keď to funguje, je to nádhera. Ale oprava býva drahá. To isté
3 zónová klima.

Ja som Voy hľadal vyše roka. Nakoniec to vyhral dlhý RG 3.3 benzín s AT. Cena bola len o málo vyššie ako niektoré GS. Hneď po kúpe som urobil nejakú základnú údržbu plus náplne a už sa len vozíme.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 27.06.2011, 10:59
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Super, diky.
Ostava mi este takato cesta :
Zlomim ho na nejake VW Polo a ja kupim Voyager 3,3 LPG. :-D Potrebujeme totiz v rodine jedno velke 7 miestne auto.
Bojim sa, ze tomu LPG nebude rozumiet a ak mu nahodou "zdochne" (nezohriaty motor a pod. )nebude vediet co robit.
Tu spotrebu, co si napisal, si myslel LPG alebo benzin ?

napr. http://chrysler-voyager.autobazar.eu/33 ... 52773.html

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 27.06.2011, 11:38
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dlhy GS za lacno:
http://chrysler-grand-voyager.autobazar ... 53469.html
alebo
http://chrysler-grand-voyager.autobazar ... 38143.html


toto predava "Cernoch" z CZ fora - mozno by sa dalo dohodnut
http://chrysler-grand-voyager.autobazar ... 61254.html

a tu mas RG -cko

http://chrysler-grand-voyager.autobazar ... 34050.html

pripadne este nejake GS na chrysler klube
http://www.chrysler-club.net/inzerat/zd ... sveho-2561

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 27.06.2011, 13:31
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado to tam aky plyn planujes davat ? :shock: Uz dobrych par rokov som nevidel LPG, o ktorom by si vobec vedel, ze ho mas nainstalovane (rozumej tym, ze na novsich netreba nic prepinat, prepne sa automaticky po zahriati na urcitu teplotu a aby uz niekomu automat zdochol tak to uz fakt neviem co by muselo byt) :wink:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Pon, 27.06.2011, 14:25
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pod si sadnut do mojho ZJ. Ked mi otacky vyletia nad 2000 tak sa mi automaticky prepne na LPG, a ked je mototr studeny tak zdochne.

Ja tam neplanujem davat ziaden LPG, ja to uz chcem z LPG kupit.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pon, 27.06.2011, 15:19
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: