Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:34
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Ďalší
 výstavba rodinneho domu 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
nazdar pani,
chcel by som sa opytat ci nemate niekto v poslednej dobe skusenost s vystavbou, prestavbou. chceli by sme sa s priatelkou pustit do vystavby svojpomocne, pozemok mame a zhodli sme sa na tom, ze ak mame dat u nas v meste 50tis € za 3izb 25rocny byt v panelaku a problematickym parkovanim,a este vrazit do prerabky, tak ze sa nam oplati potrapit s domom.
Som z BB, tu sa chystame aj stavat. uvital by som nejake dobre rady s cim a kde zacat, uz som cital vselijake vseobecne rady, ale nebolo tam nic z praktickej skusenosti.

PS: ak sa niekto nahodou pohybuje v tejto oblasti, a nahodou by vedel poradit, dohodit, alebo nieco pomoct vybavit, velmi by som to uvital :wink:

jedna sa o tento dom, ktory by sme chceli http://www.eurolineslovakia.sk/sk/proje ... kadlo.html

za kazdu radu alebo skusenost vopred dakujem


Str, 19.01.2011, 20:02
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 17.02.2010, 23:18
Príspevky: 48
Bydlisko: snežnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ono je to všetko pekné ale aj tak sa nevyhneš odborným robotám na ktoré budeš potrebovať záruky, trebars strecha ,pokial ju nedaš spraviť odborníkom alebo firme záruka je preč.To je lan jeden príklad a ver tomu že toho bude omnoho viac.


Str, 19.01.2011, 20:58
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rozhodnutie, prachy, projekt, stavebne povolenie,
vybavenie el. pripojky v zmysle docasne na stavbu (niekto ma isto opravi),
nepises nic o vode (ci tam bude nejaky potok, pripadne je realna studna),
subezne s tym zacnes riesit alebo cisticku alebo kanalizaciu.
Netusim ako budes kurit/varit (t.j. plyn ako je v meste alebo klasicke bomby + ustredne kurenie - drevo, pripadne uhlie).
Plyn staci realizovat nakoniec.

Velke plochy betonu rozhodne nemiesat rucne (jeden pucmajster ti to dovezie aj nasackuje kam treba, len zašalujes).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 19.01.2011, 21:07
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja prave staviam.
Staviam sam. (rozumej : pomaha mi svokor a sem tam svagor) Fotky mam na FB, ak chces dam linky.

Je to na inom fore tak to skopirujem aj sem :

Typ domu : http://www.promiprojekt.sk/clanok.php?c ... 8681000384

Material : Porfix Plus 375 - 744 ks
Porfix PDK 250 - 144 ks
Porfix 125 - 360 ks
Porfix U 375 - 88 ks
Porfix U 250 - 16 ks
Preklad 125 - 6 ks
Murovacia malta - 10 ks (á 25 kg)
Lepiaca malta Weber - 42 ks (á 25 kg)
Doprava : 3x 33 €
Spolu : 4061 €

Roxor 12 : 50x6m - 200€
Cement : 450 kg -150 €
Piesok : 4m3 - 120€

beton do zakladov : 6x 5m3 - 1950€
beton na platnu: 18 m3 - 1160€
Roxor 10 : 17x6m - 70€
Kari rohoz : 6x15 - 20 ks - 150 €
Kamen zakladovy : 10 t - 120€
Strk do platne : 10 t - 85 €
Komplet kanalizacne rury : 60 €

Vodovodna pripojka 200 m : 850 €
Elektricka pripojka vratane elektromerovej skrine a revizie : 370 €

Okna : 4x1250x1500, 2x 2100x1500 1x750x750 s parapetami, 6 komorove - 2200€

Drevo na krov : 150€/kubík
Krytina : KM Beta - 1800 €
Komin Quatro : 280€

Podlahove kurenie Fenix (komplet cely dom): 1200€

Nejake zmeny : sklon strechy som zmenil na 25 st. (nemusis robit debnenie a krytina je nizsich cenach) Nad terasou bude predlzena strecha o 3 m aby prekrila terasu. Aternativne kurenie bude kotlom na drevo. Museli sme spravit dvere naviac.
Cena pozemku 250 000 tis. Sk(20 á) Cena projektu : 26 000 Sk Naklady na stavebne povolenie : 15 000 Sk


Vsetko platim v hotovosti, vsade zjednavam cenu. Staviam na dedine. Ak chces vediet nieco konkretne tak sa pytaj. Hlavne sa nedaj ovplivnit kadejakymi debatami na stavebnych forach. Ked si tym prejdes tak pochopis.
Ak nie si technicky a manualne zrucny a bude ti to robit firma, tak rataj s cenou aku ti daju v projekte.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Naposledy upravil dado dňa Str, 19.01.2011, 22:16, celkovo upravené 2



Str, 19.01.2011, 21:10
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:

subezne s tym zacnes riesit alebo cisticku alebo kanalizaciu.


Ak sa nebudes pripajat na verejnu kanalizaciu, urcite neries COV - ku. Treba na toosobitne stavebne povolenie vodnej stavby. Hned s projektom kup aj projekt zumpy, zjednodusi to vydanie stavebneho povolenia. A ak chces COV - ku, tak ju tam daj po kolaudacii, alebo ju daj pred zumpu a skolaudovanu budes mat zumpu pretoze voda s COV pojde do zumpy. (pri kolaudacii sa to zapisuje ak zachtyvac hrubych kalov, precisticka a pod.)

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 19.01.2011, 21:21
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Poslať rd
ak máš záujem mám stavebnú firmu a zopár obdobných domol som postavil, som v bb aj zajtra k danému projektu ti poviem zopár postrehov, nepotrebujem ti ho stavať ale viem ti pomocť s materiálmi prípadne radami a blablabla - tie domky možnos aj na živo pozrieť - dispozične majú vychytaných zopár neduhov, ktoré do času pekne lezú na nervy. tel máš v ss

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Str, 19.01.2011, 21:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja sa ti môžem vyjadriť k TZB

EDIT O/T Dado oprav si ten Rorox

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 19.01.2011, 21:34
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nepredrazi zumpa cele riesenie ?
Ved ak poriesim COV, tak uz neriesim nic ine ...
Nemyslim, ze aj najmensia zumpa, bude lacna vec ...
Len sa pytam ...

Papierovacky aj logiku chapem, ale tie pride mi to ako zbytocne peniaze ...

Dalsia vec co ma napada so zumpou (teoreticky, viem ze prax je ina) - nikoho nezaujima, ako sa obsah zumpy (aj ked je to eko voda z cisticky), likviduje ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 19.01.2011, 21:47
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja myslim,ze na zaciatok,kym zacnes stavat,si postuduj co-to na forach(ostavbe,efilip,stranky vyrobcov materialov...),a az potom sa rozhodni z coho a ako budes stavat....nenechaj sa zmiast radami kvazi-odbornikov a kutilov...vela veci si dokazes spravit sam a lepsie ako ,,majstri,,
ak by si cosi konkretne chcel poradit,kludne sa pytaj...i tu na fore,je nas tu viacej stavbarov...tiez som uz par domov postavil

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Str, 19.01.2011, 22:10
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ta zumpa musi byt sucast projektu, nie je vobec podstatne ci ju nakoniec postavis alebo nie. To sa da zmenit pocas vystavby. Podstatne je ze urychlis vydanie stavebneho povolenia cca. o 3 mesiace. A nsmusi behat po uradoch. Samozrejme ak si zaplatis firmu ktora ti vsetky potrebne povolenia doda priamo na stol tak je situacia uplne ina. U nas sa pohybuju ceny za jedno stavebne povolenie od 1000 €, ale za 10 dni ho mas na stole.

Na zumpu musis preukazat zmluvu o odvoze kalu. Ja mam naprojektovanu 15 000 l zumpu, samozrejme ju neudem stavat. Kupil som vyradenu hlinikovu nadrz od kotla na olej s objemom 3000 l a zakopem ju do zeme. Pri kolaudacii aj tak nikto do nej nelezie, pretoze musi byt napustena vodou a robi sa test na tesnost.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 19.01.2011, 22:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
plus na stavbu žumpy musí byť stav. dozor s oprávnením na tzv. vodopravné stavby (bežný SZ to nezvykne mať)

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 19.01.2011, 22:18
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
tomasb píše:


jedna sa o tento dom, ktory by sme chceli http://www.eurolineslovakia.sk/sk/proje ... kadlo.html

za kazdu radu alebo skusenost vopred dakujem


Ten dom je fajn, akurat nema ziadnu technicku miestnost (bojler, filtre vody, kurenie...) Vykurovanie je riesene krbom. To je absolutne nevhodne. Vies si predstavit ako 5 mesiacov v roku nosis drevo krizom cez obyvacku dnu niekolko krat denne ? Na den budes potrebovat zhruba furik dreva.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 19.01.2011, 22:24
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
plus na stavbu žumpy musí byť stav. dozor s oprávnením na tzv. vodopravné stavby (bežný SZ to nezvykne mať)


To neviem, nenarazil som zatial na nikoho kto by mal stym problem. Moj dozor ma zelenu peciatku a to stavebnemu uradu stacilo. :-D

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Str, 19.01.2011, 22:27
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
možno to je úrad od úradu, na moje územné konanie volajú aj takých ktorí by inak nemali štatút účastníka konania lebo vnuk budúcej susedy čo tam pracuje si povedal že nám prekazí stavbu RD .... na každú sviňu sa varí voda

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 19.01.2011, 22:32
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fuha, sa to tu rozbehlo :D , to som celkom rad, no tieto fora mam zbehane, a co to prestudovane, material domu bude asi ytong, po skusenostiach mojich znamich, oni robia jednodnove skolenie zadarmo,ak sa bere material na cely dom, nemaju problem, uz som s nimi komunikoval, cize ake take zaskolenie by bolo, strechy som uz robil 2,teda krov nie, na to boli fachmani,ale latenie,skridla,okapy a podobne som uz riesil, toho sa tiez nebojim, aj ja aj otec mame si myslim dost sikovnosti nato co sme uz porobili :-D ,ale je pravda ze dom ani jeden z nas nestaval.

k tomu kureniu v dome, zatial som to mal premyslene tak ze vykurovanie by nebolo krbom len, ten by sa vyuzival len pre efekt a na prekonanie nejakych prechodnych obdobi dajme tomu,a vykurovanie by bolo externym zdrojom do podlahoveho kurenia,a tieto veci by som neumiestnoval v dome,ale k domu by som rad spravil 2 garaz, alebo aspon 1,5 garaz a dal to asi tam, beham po montazach so sklom,a dost ludi co maju domy za 100tisice € tak je to riesenie takto.

kazdopadne, zatial rozhodnutie ytong, bramac, krb s vymennikom,podlahove kurenie,vodovod verejny,elektrika

neiste veci : kanalizacia alebo zumpa ? pre a proti zumpe?


Str, 19.01.2011, 22:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: