Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 11.05.2024, 13:43
Dnes je sobota 11. mája 2024, meniny má Blažena a zajtra Pankrác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Ďalší
 výstavba rodinneho domu 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Poslať rd
stavba žumpy páni je úplná blbosť! odliata žumpa s certifikátom o nepriepustnosti je 7m3 za 1300€ + doprava a montáž cca 300€, máš ju s certifikátom a môža ťa všetci ..., ďalej stavebko sa v bb pohybuje od velkosti a náročnosti tým nechcem povedať že je to viac ako 1000€, ale dokonca mi jeden stavebný dozor v bb vybavil za 550€. Ak si niekto myslí, že je jedno čo zakope tak je na velkom omyle pri kolaudácií mi meraliešte aj veľkosť topánok a nie že nepozreli žumpu a to bolo v RK, LM, BB, ZV, TN, BA, SE, BR, NR a bla bla okresoch tak neviem.
Ak dáš do stavebného povolenia žumpu a potom vymeníš za COV(áno nestojí viac ako žumpa a je to dobrá vec) - musíš ju dať najprv schváliť na stavebný úrad-inak sa ti môžestať že ťa za to budú sexovať (osobná skúsenosť v TN-sex ešte trvá) !
Najlepšie je mať oboje a žumpu použiť ako zbernú nádobu na recyklovanú vodu a posielať to v rámci dvojitého rozvodu vody na WC a exteriérové použitie - záhradné rozvody- neplatíš stočné a ak si urobíš žumpu s povolením, alebo na tajnáša a budeš odoberať minimum vody z vodární tak aj nízke, alebo žiadne vodné!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Str, 19.01.2011, 22:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
teplovodna vlozka nie je moc vhodna na nizkoteplotne podlahove vykurovanie. cena funkcnej vlozky, tepelnoakumulacna nadrz a riziko ze casom odide tepelny vymenik sa pomaly vyrovna nakladom na tepelnu pumpu (pokial nemas lacny zdroj dreva). Navrhoval ten system niekto co sa vyzna alebo nejaky kachliar?


Štv, 20.01.2011, 8:32
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
YJ KAO píše:
Najlepšie je mať oboje a žumpu použiť ako zbernú nádobu na recyklovanú vodu a posielať to v rámci dvojitého rozvodu vody na WC a exteriérové použitie - záhradné rozvody- neplatíš stočné a ak si urobíš žumpu s povolením, alebo na tajnáša a budeš odoberať minimum vody z vodární tak aj nízke, alebo žiadne vodné!


Stocne nebude platit tak ci tak, ked bude mat zumpu je predpoklad ze sa nevie pripojit na obecnu kanalizaciu.

S tou zumpou ... no kazdemu vyhovuje nieco ine.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 20.01.2011, 8:52
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
Poslať 
asi najdiskutovanejsia tema ,co? :lol: :lol: :lol: parada.

Ja len ,ze urcite si daj akumulacnu nadobu na kurenie!!!! Bez nej ani neuvazuj.A za dnesne ceny by som velmi vazne spekuloval tepelne cerpadlo...Rekuperaciu.Ak sa v tom trocha vyznas , tak ju poriesis za 1500 eckou.
No a k stavbe samotnej - vseobecne sa k salovaniu a betonazi povola najvacsia pakaz s dediny :roll: .Ked je presny beton ,tak je to :smt023

U nas malo frekventovana vec ,ale vela dobrich rad - Feng šuej ,kup si knizku.Je tam vela dristov ,tie si odmyslis ,ale funguje to!

Videl som na projekte zachodove dvere oproti sedacej suprave v obyvacke :lol: ,v spalni na 2 stenach okna , zrkadlo.... a ,ze preco sa mi tam neda spat...postuduj ,celkom zaujimave vecicky.



Ak budes riesit nejake drevene obklady ,podlahy tak ti spravim cenu :wink:

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Štv, 20.01.2011, 14:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nedavno som sa rozhodoval medzi ČOV a ŽUMPOV bo ta stara uz nejaku dobu nevyhovovala , cena novej -1500ečok , cena ČOV pre 6 ludi 1100ečok spokojnost zatial suuuuper vec . Keby mam stavat tak si dam rovno čov a ako nadrz na vyčistenu vodu staci aj 1000l umelohmotna nadrz ktore sa predavaju po cca 45-50e a nemusim zhanat kto my kedy vytiahne zumpu bo raz sa isto naplni , takto tu cistu vodu môzem pustit na pozemok alebo ako som vydel v par domoch vývod je priamo do potoka.

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Štv, 20.01.2011, 15:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tibik: alebo v noci vystrčiť hadicu cez plot k susedovi...aj také som videl :-D

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Štv, 20.01.2011, 15:59
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 05.01.2010, 20:33
Príspevky: 360
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
k tej kanalizacii, ano je tu mensi problem s pripojenim, bud by som musel susedovi cez pozemok prekopat alebo obist jeho pozemok, a na vlastne naklady rozkopat cca 80m vnutroblokovej cesty pre pripojenie :D

celkovo som chcel pripojky obmedzit len na elektriku a vodu

ku kureniu : no kamos ma ten vymennik v krbe, je to super vec, voda 55stupnov za cca 1,5h a uz drzi, ale pre podlahovku je to veeeelmi vela, to viem, ale je mi luto nevyuzit ten krb nakolko drevko si zozeniem,nachystam a zase taky ohnik v rodinnom krbe nie je zly :twisted:

tepelne cerpadlo, jasne ze som nato myslel, aj by som to mal najradsej v plane, bol som na predvadzacej akcii u nas v Hronseku, presne tento dom,a bolo tam tepelne cerpadlo vzduch/voda od viessman, naklady na vykurovanie max 1000sk mesacne, pracuje vyborne aj pri (-) teplotach,len ta cena cca 11tis € bez DPH

lebo teraz u svokrovcov ked vidim ze 30rocny dom, plynovy kondez. kotol rocny, je to 2gen dom 2x 3izb byt cca,a mesacne cca 7000sk za kurenie,tak mi je :smt078 , a preto chcem minimalizovat naklady na kurenie,lebo je mi jasne ze ceny dole nepojdu :lol: , a to iste co sa tyka vodarni, to stocne a za dazdovu vodu poplatky (ved ja zato nemozem ze ta nepodarena voda mi tecie na strechu ) :-D , u oca sme tiez robili taku jamu utopenu v zemi plnu makadamu, kde cez trativod ide voda z celej strechy, aby nemusel platit uz.


no pani som rad, ze vas tema zaujala, kazdy postreh ma u mna vyznam :wink:


Štv, 20.01.2011, 19:01
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tomasb
Ved ti vravim ,ze akumulacnu nadobu (800-1500 litrova nadoba) -akokolvek a cimkolvek budes do nej kurit - krbom - celi vecer na plne gule a teplo sa ti bude ukladat do nej.Potom si ho budes davat kedykolvek (nad ranom) a kamkolvek pri navolenej teplote.TUV ,Podlahovka.
Zakladom kazdeho dobreho kurenia je akumulacna nadrz.Ma to aj vela inych vyhod.Ked od "vodnika natahas hrubsie rury a nadoba bude blizko,bude fungovat na samotah (bez obehoveho cerpadla) ,cim mas poriesene aj eventualny vypadok el. prudu.Taktiez sa ti temer nemoze stat ze "TO" prezenies s kurenim.

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Štv, 20.01.2011, 19:13
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Dobri napad len ja suseda nemam :-D iba chalupara co pride raz v casach
:-D :-D :-D

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Štv, 20.01.2011, 20:35
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tomasb píše:
, ale je mi luto nevyuzit ten krb nakolko drevko si zozeniem,nachystam a zase taky ohnik v rodinnom krbe nie je zly


Ale nie ako primarne kurenie. Ono ta to bude bavit 2 mesiace.
Neviem ake mate doma pomery, ale predstav si ze prides o 16:00 z prace domov, treba zalozit ohen vykurit, a ohen udrzovat az do rana. Furik z drevom si das pred terasove dvere, nanosis dnu drevo (zena ta zabije lebo zaseres celu obyvacku ... ) a pocas vecera budes prikladat do krbu. Romanticke, ale vhodne tak akurat na chatu. Cim budes kurit ked budes v praci ?

V projekte budes mat tepelne straty objektu, tak ze si vies pekne rozpocitat kolko kW energie (akejkolvek, vzorece najde na nete) budes potrebovat a z toho si vies vypocitat cenu. (tu je dobre si rozlozit na 12 mesiacov, aby bol rodinny rozpocet zatazeny rovnomerne )

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 20.01.2011, 22:07
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Poslať rd
dado má absolútnu pravdu!
Krb ťa bude baviť určitý čas a potom sladké pohodlíčko!
Primárne kúrenie treba mať s volbou napr. tepelné čerpadlo, plyn, or el. (ak dobre zaizoluješ na elektrike to nebude také bolestivé) mňa chata (domček z tehly s 8cm polystyrénu na celoročné obývanie o 120m2) na el.kúrení-primár(plyn tam nieje zavedený) + bojler s turboohrevom vody a kompletnou spotrebou stojí ročne cca 800€. a to kúrim celoročne aj ked tam niesom čo je samozrejmä nákladnejšie, lebo keď zakúrim v krbe tak el.kotol vypne pomocou termoregulácie.
Celé kúrenie je postavené na kombinácií nákladovosti.
Podlahovka na prízemí a koráda na poschodí celkom 8miestností. je to najdrahšia metóda na prevádzkové náklady. ale zriaďovacie náklady sú najnižšie t. j. obyčajný el. kotol za 300€, bojler 300€ montáž a toť vsjo.
V súčasnej dobe je najzaujímavejšia kombinácia tepelného čerpadl, soláru a fotovoltaiky so zabezpečením vlastnej samostatnosti takmer celoročnej spotrebovanej elektriky.
Je to otázka regulácie a schopnosti uschovať vyprodukovanú energiu do článkou a celkového energetického riešenia RD(osvetlenie, spotrebiče ...) , ale pýta to bubáčiky!
Pri volbe kúrenia treba vedieť akú spotrebu budeš mať a spočítať náklady na prevádzku, dať do porovnania so zriaďovacími nákladmi. Potom si treba položiť otázku, za koľko rokov sa mi vráti táto investícia s prihliadnutím na náklady spojené s prípadnými opravami namontovaných zariadení a potom vyhodnotiť a rozhodnúť.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Štv, 20.01.2011, 23:04
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja to budem mat takto :
4 izby + chodby +kuchyna +kupelna - vsade podlahove el.kurenie + v izbach klasicke radiatory zapojenu ku kotlu ATACK. To podlahove prave kvoli pohodliu a kureniu ked budem v praci. Celkova plocha doma je cca. 85 m2.
Tepla voda - bojler obojzivelnik (pripadne trivalentny )

to YJ KAO : aky je to ten turbohrev v bojleri ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 21.01.2011, 8:41
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Poslať rd
zdvojená špirála v bojleri. akí to je kotol ATAC (palivo plyn, alebo pevné)

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pia, 21.01.2011, 8:55
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pevne uhlie/drevo. Rozmyslam aj nad Rojek KTP 20 , ale len ak zvysia peniaze (stoji okolo 2000€), ale moze spalovat uhlie, drevo, mokru pilinu, biomasu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 21.01.2011, 9:01
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zdravím páni stavbári. Ja som síce dostaval pred 12-timi rokmi, ale nevyhol som sa rôznym úpravám, ktoré sa časom realizovali. Dom má zastavanú plochu 104 m2 a je to na troch podlažiach, tj. pivnica, prízemie a podkrovie.
Materiáli a možnosti boli koncom 90-tych rokov aké boli, s tými dnešnými sa to nedá porovnať. Múry sú 40cm pórobetón plus omietky = 50cm, nezateplené. Začínal som kúriť plynom, kotol PKM 25, ohrev vody Quadriga 120L, tiež plyn, ceny plynu boli znesiteľné. Po zvyšovaní cien som kúpil krbové kachle s ktorými som prikuroval.Plyn som zapol v októbri a vypol v apríli. Vtedajšie náklady boli pri bežnej zime aká u nás je boli asi 2800sk mesačne za plyn + 15m dreva na rok Pred tromi rokmi som prešiel na splyňovaciu pec na drevo, práve z dôvodov ktoré uviedol YJ KAO. Plyn som nechal ako rezervu a zároveň kvôli ohrevu TUV v lete. V zime, keď kúrim je to zapojené v sérii s bojlerom, tým pádom mám 240l ohriatej vody. Sme piati,takže nieje problém, ani keď sa ženy zažnú krášliť naraz. Teraz spotrebujem za rok asi 25-30m dreva. Chystám si ho sám, takže nejakých 300€ za rok.Pri terajších teplotách nakladám raz za 12 hodín, prieduchy čistím raz za 7 až 10 dní. Stálo ma to vtedy nejakých 65000 sk. Takže, keby som to ešte zateplil a dal akumulačnú nádrž tak náklady minimálne a komfort oveľa vyšší ako pri krbe. Najlepšie je fakt si dom aký chceš obzrieť v reále, a potom upravovať. Veľa zdaru.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Pia, 21.01.2011, 11:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 510 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: