Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 11:24
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
 Alternativne energie 
Autor Správa
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Dost sa zaujimam o tieto veci tak zakladam toto vlakno. Kde su vitane vsetky nazory.
Zakladnou myslienkou je najst nejaky zdroj energie, z ktoreho dostanem viac energie ako vlozim. (napr. tepelne cerpadlo, ale to nie je alternativna energia, kedze sa zariadenia priemyslene vyrabaju)

1. Schaubergerův pohon
http://kopecky.rtyne.net/schauberger/drive/arsentev.htm

Tak co si tom myslite ? Skusali ste to niekto zostrojit ?

2. Male perpetum mobile ?
Obrázok

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 19.03.2011, 21:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nejak mi to škrípe. tornádo ani žiaden vír nieje sebestačné/ý...vždy ho živí pohyb okolitej hmoty

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 19.03.2011, 22:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
Poslať ...
dado

naši cigáni to už vyriešili ..kotva na elektrické káble alebo napojenie sa mimo elektromera a najlepšie susedovho :-D

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Sob, 19.03.2011, 23:04
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skusim mierne odbocit a byt viac realista.
Uplne byt nezavisly od existujucich infrastruktur asi mozne je, otazka znie, kolko do toho chcem investovat (uvazujme o existujucom komforte, na ktory je ten ktory clovek zvyknuty).

Ak by som chcel minimalizovat vydaje na energie:
1. solarne panely - nie som si isty, kolko stupnov je vnutri, a ci by sa to dalo pouzit aj na varenie, ale na vecsinu pouzivanej vody (kanvica, kupanie, riady, pripadne prvotne naplnenie pracky, a samozrejme radiatory) to staci ...
Pracka je vec elektricka, radiatory v pripade vhodnej konsktrukcie nepotrebuju obehove cerpadlo, ale ak aj ano, bod 2.

2. Ak by som disponoval pozemkami o urcitej velkosti, uvazoval by som o nasadeni rychlorastucich drevin, posledny hit je japonsky topol. (ale aj agat, a ine). S drevom viem varit, ziskam teplo, a myslim, ze narocne by nebolo ani zostrojenie generatora (mohol by sa zapojit palo chero), ktory by produkoval elektrinu.

Samozrejme, robim bordel (emisie), na druhej strane je to bordel, ktory 1:1 stromy spotrebuju za svoj zivot.

Bod 2 je na zvazenie co sa tyka nejakeho nonstop vyuzitia, na druhej strane mi poskytne slusnu nezavislost v pripade pruseru (povedzme dnesne Japonsko - neriesme situaciu, ak zrovna nebudem ja mat zruteny dom na hlave).

Menej cistou alternativou k drevu je uhlie. (to uz si neviem zadovazit sam, pripadne ak mam skladove moznosti, prekleniem tym urcite obdobie ak cakam na drevo z vlastnej produkcie).

Vodu teda mam k dispozicii cely den (priamo, alebo zasobnik), elektrinu bud vo forme baterii, ale hold (V pripade vecsie napetia ci prudu) sa nakopne generator.
V zasade som nezavisly.
(ano, ak bude uvazovat ako ja kazdy clovek, zhumplujeme lesy,
lenze clovek je jednak tvor lenivy, a jednak stale hovorim o pozemkoch, ktore by som obhospodaroval ja, cize su vlastne (alebo prenajate, to je jedno)). A myslim, ze na SK sa najde vela holych pozemkov (poli), ktore boli povodne na polno-ucely (Za sociku), a teraz len tak lezia ladom (a mohli by z nich byt lesy).

Uvazujem velmi rychlo od klavesnice, ale hadam som az tak neuletel :lol:

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 20.03.2011, 10:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ono tú energiu už nieje až taký problém vyrobiť/získať...ako skôr uskladniť pre obdobie, kedy jej získavanie nie je možné alebo žiadúce... bolo by fajn, keby sa aj touto témou vlákno zaoberalo :wink:

minulý rok som trochu "zainvestoval" do fotovoltaiky a malej vrtule(aj so smetím okolo)...nie kôli návratnosti, ale kôli pocitu bezpečia a nezávislosti. Kúrenie mám síce spravené tak aby bolo schopné cirkulovať aj bez elektriky, no s núteným obehom je neporovnatelne výkonnejšie. Pozváral som si pred rokmi krb, kde je ohnisko zo všetkých strán okrem čelnej presklenej obklopené vodou, rozvod je vedený tak aby fungoval aj samoobehom. Krb je samozrejme nepraktický kôli nutnosti častého prikladania, ale berem to zatial len ako záložné riešenie.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 20.03.2011, 11:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Príkladom uskladnenej energie je metrovica naukladaná na suchom podklade a pekne poprikrývaná.

A v prípade využívania plynu z rozkladu vody, je to sama voda. HHO by som radšej neskaldoval.
Elektrinu na rozklad snáď dokáže zabezpečiť aj vietor.

Uskladnovanie elektriny si každý vie predstaviť. (asi ako v aute + menič 12/230 na svietenie a podobne)

Uskladnenie tepla v zaizolovaných zásobníkoch už tiež poznáme, I keď sa dá teplo skladovať aj chemicky http://www.youtube.com/watch?v=aC-KOYQsIvU ako v jednorazových ručných ohrievačoch ktoré treba potom znova nahriať.

Ale ako Finder píše, je to o životnom štýle. Treba mi chladničku? Potrebujem aj TV, domáce kino, .... Znížiť energetické nároky je niekedy ťažké :?

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Ned, 20.03.2011, 11:46
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja chcem prave pohodlne riesenie.
Pre mna je to vyroba el. energie a nasledna premena na teplo a svetlo. Ale viem vyuzit aj priamo teplo naakumulovane v kvapaline.

Fotovoltaiku som preluskal, ale moj zaver je ze je to pre mna nepouzitelne. Prave ako Diesel prise kvoli skladovaniu. Aj spickove bateria vydrzia kratko a nakladmi po ich pravidelnej vymene som tam kde som bol. Navyse pociatocna investicia je 30000 € pre 4-clennu rodinu s 80% nezavislostou od ineho zdroja el. energie. (vratane kurenia elektrinou)

Tocivy zdroj ktory pohana el. generator je tiez riesenie. Lenze motor nabeha rocne 8000 - 8200 mth. Teoreticky by sa dal pohanat HHO, ale motor by sa musel prerobit.

Alebo v plynovom kotli spalovat HHO vyrabat teplo a napr. peltierovymi clankami vyrabat el. enegiu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 20.03.2011, 11:52
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Uskladnovanie elektriny si každý vie predstaviť. (asi ako v aute + menič 12/230 na svietenie a podobne)


...to samozrejme mám...gelové batérie + sínusový menič, ale životnosť tých batérii...tak ako Dado píše :(

tá naukladaná metrovica je fajn, ale chladnička na ňu nepôjde...a niektorých civilizačných výdobitkov je škoda zriekať sa...

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 20.03.2011, 12:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Práveže malá skromná čpavková chladnička sa kŕmi plameňom celkom dobre. Veď si pozri chladničky z caravanu.

Pivo uchladí , ale nieje to mrazák. (a pozná fungovanie aj na 12V alebo 230V)

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Ned, 20.03.2011, 12:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ok, tak chladničku berem späť! :wink: :D ...ale čerpadlo v 50m studni môžem opalovať metrovicou kolko chcem, nerozbehne sa... :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 20.03.2011, 12:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
éééé ... skoro ma smiechom zadrhlo, keď som si predstavil, ako sa Diesel v studni oháňa metrovicou pri pokusnom ohni.

Vietor čerpe vodu spoľahlivo. A určite si to už niekde videl.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Ned, 20.03.2011, 14:25
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak by sme sa vratili k tomu generatoru (ktory s velkou pravdepodobnostou bude bezat niekedy k veceru (urcite TV, pc, resp notebook, nejake osvetlenie atd), pri tejto prilezitosti (nejake tie Ampere su tam urcite naviac) by nebol problem precerpat vodu zo studne do nejakej zodpovedajucej nadrze nad domom (ci uz kopec alebo povala domu atd), a cez den ju pouzivat samospadom na co treba ... Toto riesene plati za predpokladu beznej potreby vody (nie nejake polievanie zahrady ci betonovanie :-D).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 20.03.2011, 15:04
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2Finder - chcel si moje vyjadrenie. Asi si cakal nieco ine, ale
cokolvek "alternativne" (teda relativne zadarmo a mimo dohlad a kontrolu statnej spravy) pokial je to co i len trosku vykonnejsie, je v tomto sku..nom state zakazane a neziaduce. :cry: :evil: :(
A to obzvlast vtedy, ak sa to da vyrobit doma a vymyka sa z bezneho klise a predstav ekoteroristov o alternativnych zdrojoch energie. A tito zmrdi toleruju len solar a (obmedzene) vietor.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 20.03.2011, 18:31
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to Diesel:
Nekonecna bateria je tu http://fem7.uniag.sk:8880/kexo/node/12

ale je to az prilis jednoduche a v Osrame v NZ nechcu predat karbid wolframu, iba ak zoberiem 1 tonu.

to Palo: Ak nieco vymyslim a mam aj "dobrosrdecnych" susedov neverim ze ma pride nejaky organ doj..at priamo domov.

to Tunki: famozne video

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 20.03.2011, 19:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.03.2009, 22:18
Príspevky: 2349
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Mňa by ale zajimalo , že kto a prečo by ma mohol doj...ať za taku vec ,
1- bola by na mojom pozemku
2- bez sud.príkazu a v sprievode opicajtov by ten niekto mohol len z povzdálí pozerať ako my to funguje
3- v prípade predsa len nejakých problémov sa možem- odvolať na nariadenie EU. kt.pojednava o alt.energ. a ich coraz vecsom zavadzani do praxe.
4- osobne si ale myslim , že doj...ať by mohli jedine keby si ziskanu energiu predaval ďalej ( napr.susedovi) - DAŇOVACI

_________________
Ex. XJ. 2,5td 1998.
WJ 2,7 crd 2002. zatial leštenka . Grand Vitara 2,0td 2006 3dv.
WK/WH 3crd. 2006.
Prejdem kade chcem - skoro všade !


Ned, 20.03.2011, 19:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 127 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: