Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:43
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Turkmensky alabaj 
Autor Správa
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
..hlasim sa po dlhsom case... s tou mojou stredoziatkou som maximalne spokojna, nemenila by som za nic ...je to rychlo chapajuci, komuniktivny a poslusny pes /musela som prist na to ako na to, je to ine ako u inych psov, toto plemeno je dost nezavisle, ale ide to aj s nim /... velky partak...
.....jedine co ma trochu trapi ze je az prilis mila k druhym ludom...
...myslim ze v tomto case by zlodeja asi privitala, ale ma 8 mesiacov, mozno sa to vekom zmeni...
...strazit strazi dobre, osteka, a to najma ked sa zotmie, to jej neujde nic podozrive...
....teraz nam doniesla macku /ako svoju hracku :-) /, tak sme jej vysvetlili ze to nieje na trhanie /zial uz ma na svedomi dve polmesacne maciatka a vela mysi, hrabosov a potkanov /...tak sa tvari ze to respektuje a tvaria sa obe velmi priatelsky... maca sa k nej tuli a ona trpne drzi :-)

....potrebuje vela pohybu a kontaktu so svojim clovekom...potom je to pes snov...
Obrázok

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Sob, 29.10.2011, 20:39
Profil ICQ WWW
Rubicon & Samurai Woman
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2007, 21:45
Príspevky: 767
Bydlisko: Veľká Lehota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ladanivapepe píše:
Leona POZOR! Tito psi vyzaduju velmi tvrdu ruku, velmi skuseneho kynologa. To uz je ako zbran! Tento pes nema problem zabit cloveka ak by sa dostal von z ohrady, pokial si clovek len tak vykracuje a to aj bez toho aby ho nejako drazdil ci provokoval. On to berie tak toto je moje uzemie a ty tu nemas co robit. Treba si uvedomit, ze dospieva v 3 rokoch a dosahuje vahu aj 80kg, niekedy i nieco viac. Inak su to nadherne psi. Takze chce to byt nekompromisna, tvrda, ale zaroven samozrejme je to zivy tvor a hlavne pes aj laskava. Kamarat ma doma 1 rocnu kaukazacku, take 60 kg steniatko. Nedavno odisiel na 2 tyzdne do Etiopie a ona medzitym sa hrala- so zubami mu zrusila oplotenie koterca o hrubky 1cm, potom vytrhla branku a spacirovala sa po ulici. Nastastie ma iba rok, cize pokial ju nikto nenaserie tak este neublizi. Ale tiez som videl ako ku nej prisiel dospely labrador ktory si myslel, ze ked bude vrcat, ze pusti do gati, stacilo aby zastekala a on zdrhol. Takze si to zvaz.


...fiiha, tak s tymto nesuhlasim...po tom co som si prestudovala o tomto plemene a mam uz aj ake take osobne skusenosti, tak to vobec nieje zabijacke plemeno....na zvierata mozno, no na cloveka utoci zriedkavo..na to neboli ani nikdy slachtene... su to povery o tomto plemene..u Kaukazana je to pravdepodobne...

_________________
Len jedno je isté- že nič nieje isté...a ani to nieje isté...
....najkrajší pohľad je z chrbta koňa...a nadvíhaného auta.
jeep wrangler rubicon 4,0l
suzuki samurai
http://www.youtube.com/watch?v=rqSbl9xtCSE


Sob, 29.10.2011, 20:43
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 23.08.2011, 15:17
Príspevky: 32
Odpoveď s citáciou
Poslať 
suhlasim. toto plemeno sa nesmie vychovavat bitkou. aziat robi vsetko preto, aby bol pan spokojny, najhorsi trest pre neho je ked si ho nevsimam. tak ako je v dospelosti tvrdy, tak je zranitelny v mladosti. ked sa stena zlomi, tak sa to uz velmi tazko naprava, takze pozor na to. povaha sa vekom zasadne nezmeni, len bude sebaistejsi. nenechaj sa oklamat zdanim, ze pes privita cudzieho cloveka. robi to len v pripade, ked je pritomny pan a vidi ze nic nehrozi. dospely pes cca 3 rocny na 99% zautoci na cudzieho cloveka, ktory mu vojde do teritoria a hlavne v noci. moj pes sa tiez tesi, ked pride navsteva, ale videl som ho v noci ako nepricetny trieskal hlavou do plechoveho plota, lebo sa k brane priblizil opilec.

_________________
Navara D40, CZ 75 Para, CZ 858 Tactical V-4 Fab Defense & Walther tuning, Royal kevlar helmet, Osa komandos, Victorinox & Fiskars tools, Wolverine shoes, Jungle King I,


Sob, 29.10.2011, 21:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: