Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:58
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 177 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší
 Mrznutie nafty 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Natural benzin nieje mastnejsi,len obsahuje prisady proti detonacnemu horeniu.Trabant a motorky na technicak behali dlhoooo,kym sa neminul benzin :-D .Do benzinu sa ako antidetonacna prisada davala daka zlucenina olova a ta zabranovala este aj prilepovaniu ventilou v hlavach zo srackovej liatiny,co nemali ocelove sedla ventilov,odolne voci tomu zalepovaniu.
Ogo a myslis,ze bufik na predohrev motora papa co?Papa naftu a kedze ta je zhustnuta na spodku nadrze,tak ju cerpadielko co kefalin?Tak ju nenasaje a tym padom v bufiku nema co horiet :-D .Tieto bufiky maju tenku saciu trubku v nadrzi a dakedy este skor zamrzne bufik,ako motor.Preto ja zvyknem po pridani benzinu sedat do teplej kabiny a startovat teply motor aj po vikendovej odstavke :D


Str, 06.01.2016, 12:46
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Zatial najrozumnejsie, k comu som sa dopracoval. (Aj mi to dava logiku)

TD - benzin je mozne pridavat, niekde az do 30% ...
Ale primarne ako prisade do letnej nafty, ak uz to nejde inac.
Samozrejme znizenu mazaciu schpnost treba suplovat. Kto chce aditivom, kto nechce 2T olejom ...

TDI a novsie ...
Nudzovo je mozne auto vyjazdit az do 20% obsahu benzinu, samozrejme treba okamzite suplovat mazanie adituvom asi 5 nasobne mnozstvo na nadrz ako obycajne. T.j. motor asi benzin znesie, otazka ako dlho ...

Obsah benzinu uz okolo 5% znizuje schopnost mazania, a taktiez znizuje cetanove cislo. /teda bod samovznietenia/
Plus pre benzin je, ze vie rozpustit vyzrazany parafin, resp. zabranuje vyzrazaniu (co nemusi byt to istem zvlast, ked uz parafin lezi vyzrazany na dne nadrze).

Potom su tu este veci ako znizenie triedy horlaviny nafty z 3. na 2., alebo kavitacne opotrebenie.
(prve je zaujimave, ked je buracka a palivo volne vyteka, resp. sa ohriata nafta vracia prepadom na nadrze, a nema 60 ale 80-100 stupnov, a konstrukter s tym jaksi nepocital s tymi vyparmi benzinu v nadrzi).

Vratil som sa opet petroleju a patral som.

(tu som sa nedocital, ci aj on vie parafin rozpustit, alebo len zabrani jeho vyzrazaniu)

Letecky petrolej sa od obycajneho primarne lisi bodom mrznutia (no, v tych vyskach to dava logiku :-D ).
Ci v globale, petrolej je vlastnostami mrznuntia niekde inde, ako nafta.
Dalej som nasiel info, ze zatial letna nafta petrolej neobsahuje (vraj je drahsi, ako adiditva, tak radsej aditivuju rafirneky), v zimnej by ho mohlo byt az do 30%, takzvana arkticka ho obsahuje az do 70% ...

Ale - cim viac petroleja, tym nizsi vykon, vyssi hluk, horsie startovanie (lebo znizene cetanove cislo podobne ako benzin), a horsie mazanie.
(dokonca som sa docital, ze je drsny !, no neviem ...) (hlavne vraj na tej arktickej je zvuk motora celkom hlucnejsi)

To ze je petrolej vlastnostami niekde medzi naftou a benzinom je fakt ...

V prospech benzinu hovori cena ...

Tak si kladiem otazku, ci predsa len ten petrolej nie je lepsi, a ked uz tak, supnut spolu s nim do nadrze aj aditivum ...
Ze sa mi cele tankovanie predrazuje ?
Mozno .. ale asi menej kurvim auto, a aj tak ma tento proces zaujima len cez zimu, na tom zase neschrachujem ...

No, prubnem, uvidim ...


Štv, 07.01.2016, 10:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
finder píše:
V prospech benzinu hovori cena ...
Tak si kladiem otazku, ci predsa len ten petrolej nie je lepsi, a ked uz tak, supnut spolu s nim do nadrze aj aditivum ...
Ze sa mi cele tankovanie predrazuje ?

Presne tak :smt023 s petrolejom sa to predrazi.Si tu napisal veci s ktorymi mozem len suhlasit.Najlepsie je ked si zarobis liter a hodis do mrazaku.Kedze vonku nemrzne :mrgreen: A budes mat vysledok co to spravi.A daj vediet ako to vyzera.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 07.01.2016, 11:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
A bodla by aj fotka pred návštevou mrazáku a po + kontrolná vzorka čistá nafta. :smt023

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 07.01.2016, 11:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
kokos 11 strán o mrznutí nafty, normálne som rád že mám benzín :-D otočím kľúčikom a idem do preč.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 07.01.2016, 14:40
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
jeden moj znami tes laboroval s palivom ako len vedel,, spekuloval a aj doplatil nato,, do ford siery lial cisty rastlinny olej,, jazdilo mu to akosi pekne, raz zastal primne, motor isiel a verte neverte normalne som citil fajnu vonu ako keby robili hranolky a on sa smial ze co cucham a potom m i povedal ze jazdi na olej,, a tankuje v tescu,, no najazdil cca ani 1500km a motor mu klakol,, ojnica mu podala ruky,, tak len tolko k tomu rastlinnemu oleju a jeho vykonu,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 07.01.2016, 16:19
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
kokos 11 strán o mrznutí nafty, normálne som rád že mám benzín :-D otočím kľúčikom a idem do preč.

A.


Mno, ja tiež otočím klúčikom a idem; to že niečo nie je idiotproof neznamená, že to nie je funkčné.

Apropo, 200 strán + o tom, ako na Jeepe vymeniť všetko okrem karosérie. To ja som zas docela rád, že mám Hlítku, do ktorej len lejem naftu s benzínom :-D

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 07.01.2016, 17:40
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Efi, a urcite to bolo tym rastlinnym olejom ?
Nemal motor uz nacaty ?
Ved preto sa tieto biosracky doplnaju do nafty, lebo jednak emisie, ale aj lepsie mazu ako samotna nafta.
Uz je druha vec, ze v zime maju o dost nizsi bod filtrovatelnosti, a preto v zime bio ee ..

V pripade zaujmu doplnim tabulku, zrovna som sa vcera na to dival ... (Ak ju najdem).


Štv, 07.01.2016, 17:58
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
:-D cast z vstreku padla do valca a to potom urobilo svoje KO,,nedokonale horenie skodi motoru,,
aj z hlavy mu tam cosi vypalilo,, sak laboroval s palivom kadecim,,od vtedy uz nie :mrgreen: rozhodne si myslim ze podiel mal na tom rastlinny olej, pretoze ma nedokonale spalovanie a trysky sa zanasaju a palia sa,, je to nieco podobne, ked dieselove motory sa natunuju do haleluja, a potom dochadza k samoposkodzovaniu motora- spaluju sa piesty, hlava atd a konecny efekt je KO motora..videl som vstreky ako vypadaju ktore idu na naftu a ktore isli na rastlinny olej , tie co sli na oil tak vstreky -trysky boli normalne zltou napalenou usadeninou zanesene, a co na naftu tak normal bez usadenyn, netvrdim ze ked sa olej rastlinny riedi s naftou ze znici uplne motor, ale ked cisty rastlinny oil tak urcite,, nieco insie je trafo oil,, ten je dobry , priam super,, ken ma neziaduce ucinky,, obsahuje vely syry a kadeake gebuziny rakovinotvorne,, totis ak s tym olejom nakladaju elektrikary, musia dodrzovat bezpecnostne predpisi rukavice atd..skrze tych gebuzin..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 07.01.2016, 18:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
stare citroeny aj pezotky 1,9 ,1,9TD a stare wolsvageny1,9td s jazdenim na olej + neaky pomer s naftou v chladnejsich dnoch a nemali ziadny problem-bol akurat mensi vykon ale pohoda :-D kamarat tak jazdil na citraku kym nezhnila kasna :-D Ze nie kazdemu autu to skodi


Štv, 07.01.2016, 18:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Vsetky komorkace pojdu na repkac lepsie,ako na naftu,lebo su uz vyhrkane :wink:
Efi,keby bol tvoj znamy dakedy kontroloval vstreky,zistil by ze mu 1 sika a nemusel upalit spicku :wink:
Repkac nieze nezanasa trysky,ale ich cisti(mozno koli obsahu vody,co sa meni na paru a ta cisti :smt139 )-musi to byt repkac,nie dako bio svinstvo,preoblecene za olej :wink:
Ked pouziva vypaleny fritak,je tam aj sol a ciastocky skrobu co prejdu cez filter=zadretie ihiel
Novy trafoolej by uz nemal obsahovat rakovinotvorne latky-to neviem presne.
Benzin lepsie rozpusta uz vyzrazany parafin,ako petrak,plus petrak je v rajchu z nejakeho dovodu zakazany.Neviem preco,ked je drahsi :smt017 ,asi viac znehodnocuje olej
1 percento benzinu znizuje cetanove cislo o 1?(uz mi to vypadlo z pameti),petrak skoro nic.
Obava z vytekajucej nafty reznutej benzinom.....tazko povedat,ale ak by mala byt tepla 80 stupnov(co nieje v zimnych podmienkach),tak myslim,ze sa chyti skor ako ten benzin,ak tam daco nezaiskri.


Štv, 07.01.2016, 18:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
MoostanQue píše:

Apropo, 200 strán + o tom, ako na Jeepe vymeniť všetko okrem karosérie.

Az mi vybehol sopel :smt121
Vsetko okrem nafty si vyzaduje predohrev.A ja lejem vypaleny repkac,ale :!: na 10 litrov nafty 1 liter repkaca a len v letnych mesiacoch.Uz asi 10 rokov to tak robim.Ale do roka mam len cca 15 L fritaka.
Bahno,:obava z vytekajucej nafty reznutej benzinom:to by museli prestat vyrabat benzinaky.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 07.01.2016, 19:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
bahno píše:
...Novy trafoolej by uz nemal obsahovat rakovinotvorne latky-to neviem presne.

Je to tak, ten rakovinový bordel je zakázaný už aj tam, otázkou je čím to nahradili.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 07.01.2016, 23:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Nuz,ako je teraz zvykom.Rakovinotvorny bordel nahradili inym bordelom,ale ten uz ma nalepku ''bio'' tak uz neskodi :smt126


Štv, 07.01.2016, 23:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.05.2012, 12:56
Príspevky: 988
Bydlisko: Povazie
Odpoveď s citáciou
to sa mi len zda alebo odtialto zmizlo zopar prispevkov?

---=== Edit Finder ===---
Len balast o chlaste ...

_________________
Patrol & Patrol...

ex: Wrangler JK s talianskym Detroit dízlom
ex: Pajero 2.8


Pia, 08.01.2016, 21:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 177 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: