Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:39
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 4x4 a privesny vozik 3,5t 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 05.06.2011, 16:44
Príspevky: 60
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neravim že sa s tým jazdi zle, to pohýnanie určite, ale ked si mam kupit auto za 4000e a po pol roku dat za repas prevodovky 1500e, ?? :shock: , a okrem toho pohýnania nevidim dalšie výhody do kopca to dakedy nevie čo má zaradit a z kopca zase podradit, po dialnici tak isto vysoké otáčky no neviem dakedy som chcel diskotéku AT koli voziku a ked som si v manuale prečital že pri tahani privesu zaradit 3 -ku a nič iné,,, no neviem.


Ned, 12.02.2012, 2:03
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.01.2010, 22:33
Príspevky: 390
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No nieje automat ako automat , manželka má Opel automat a je to šaláta ,radí to veľmi hlúpo/r.v. 2009/ ja som vystriedal športové aj SUV v automatoch a nikdy by som sa nevrátil na manuál . Zas je pravda že výmena oleja a ževraj nejakého konektora v prevodovke /audi Q7/ ma teraz stálo 1060 € ,no ale sadnem navolím v počitači jazdu z vozíkom ,zmení sa režim prevodovky ,rozdelenie brzdného účinku a čojaviem čo ešte a funguje to.


Ned, 12.02.2012, 9:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mirkokos píše:
neravim že sa s tým jazdi zle, to pohýnanie určite, ale ked si mam kupit auto za 4000e a po pol roku dat za repas prevodovky 1500e, ?? ...


...ako to mysliš? :smt162

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 12.02.2012, 10:44
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 17.01.2011, 10:49
Príspevky: 521
Bydlisko: Kežmarok
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mirkokos píše:
neravim že sa s tým jazdi zle, to pohýnanie určite, ale ked si mam kupit auto za 4000e a po pol roku dat za repas prevodovky 1500e, ?? :shock: , a okrem toho pohýnania nevidim dalšie výhody do kopca to dakedy nevie čo má zaradit a z kopca zase podradit, po dialnici tak isto vysoké otáčky no neviem dakedy som chcel diskotéku AT koli voziku a ked som si v manuale prečital že pri tahani privesu zaradit 3 -ku a nič iné,,, no neviem.


Nevidím v téme zadanú cenovú reláciu, typy áut ktoré zadal, sa pohybujú v dosť širokom pásme, takže tak isto ako Martino nerozumiem ako to myslíš.Neviem koľko môže vydržať aut.prevodovka, ale Tuaregu 5.0 V10, začala sem tam blbnúť pri nejakých 315 000 km, ale jazdí sa s tým ďalej, odvtedy asi 30 000. Mercedes ML320 benz.220000km (Autá jazdené aj servisované v DE, asi 50% s vozíkom cez 2t) po ďalšie, nečítal som manuál všetkých áut s ktorými som ťahal, ale vo väčšine s manuálnou prevodovkou bola udávaná pri ťahaní štvorka. U automatu som z D na 3,2,1 preraďoval len pri veľmi ťažkých prívesoch v kopcoch. Je to kvôly zmene točivého momentu a využití brzdnej sily motora. Nové majú funkciu ťahanie prívesu, ako písal denyz, u starších sa využívalo toto. Asi to neplatí všeobecne, ale kľudne ma opravte.

_________________
Vždy ži svoj sen, neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste, ale nezabudni si užívať život kým môžeš!

Mitsubishi L200, AVM voľnobežky, King One TDS-9.5C , Maxxis Mudzilla

Ex - Nissan patrol GR Y60, MT Nokian Vatiiva 33/12,5/15, naviják 5,4t,


Ned, 12.02.2012, 11:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Všetko záleží od obsluhy. Ak sa človek o auto stará tak vydrží roky a niekoľko 100 tisíc km. To sa týka aj automatu. Ak človek nepozná základné pravidlá používania automatickej prevodovky, nemení olej a nekontroluje jeho hladinu tak ho kľudne odrovná skôr ako prekročí 100 tisíc km. Môj grand už ťahá k 400 tisícom (podľa diagnostiky), na tacho má cca 240 a automat radí ako hodinky. Ale keď ľudia ťahajú príves so zapnutým O/D, jazdia s prepáleným olejom bez výmeny, na každej križovatke vyraďujú z D do N tak sa nedivím že potom vygrcajú 1500eur za opravu prevodovky :wink: :wink:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 12.02.2012, 15:36
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 05.06.2011, 16:44
Príspevky: 60
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
čo ako myslim???? "Rozmýšlam o kúpe staršieho Pajera, alebo Land Cruisera" podla mna dost jasné zadané cenové rozmedzie isto to nebude nová Q7
a spravanie sa k tomu z hladiska obsluhy a udržby asi moc neovplyvni kedže to bude mat vačšinu životnosti zasebou. ja by som si kupil čo najjednoduchšie auto= vačšinou aj najspolahlivejšie,, poznam par ludí čo si kupili starý automat lebo ako sa na tom super jazdi, a dristy typu už by som ani nesadol do manualu, a potom prišlo šklbanie nudzové režimy a bolo oprava 1500e, a bolo po super jazdení, ja si vymenim spojkový set za 300, orig. a hotové ked niesi retard pohneš sa vždy bez problému.


Ned, 12.02.2012, 16:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mirkokos....citaj po sebe co pises .."niekto si kupy STARSI automat, potom pride skubanie a 1500E ???" za take peniaze kupis cely ten starsi off a ak nie tak nejakeho anglana to je dost nezmysel pokial sa spravas tak ako pisali chalani hore ja nevidim probem preco sem potom davas vlakno ked ti vsetci poradia podla svojej skusenosti a aj tak sa rozhodnes inak??? a k tomu pajeru ak chces benzinak tak je automat OK no na nafte je automat v pajere dost o nicom podla vl. skusenosti ....takze asi tolko :)))

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 12.02.2012, 18:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a ktomu spojkovemu setu ked pises ze chces pajero tak cenu 300E zabudni ...to bude o niecom inom ...:) chalani vedia o com pisu tak sa skus previest na nejakom type auta s automatom a bez a uvidis :) to je najlepsia skusenost :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 12.02.2012, 18:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pavol: ty máš v Pajere automat? Alebo podľa čoho súdiš? A teda v čom bol problém v spojení AT prevodovka a 2,8 TD motor?

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 12.02.2012, 18:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemam ja v pajere automat mam manual no mal som tu cest porovnat tak isto na 31" automat ako aj manual a autam mi prisiel trochu spomaleny to vsak nehovorim o tahani privesu tam to moze byt ine preto mu odporucam nech sa na konkretnom vozidle povozi aj s manualom aj automatom :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 12.02.2012, 18:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
preto v tomto pripade plati to co pise denyz vyssie ze nieje automat ako automat :)neodsudzujem automaty je to pohodlne no treba natrafit na pekny zachovaly co ide ako pises ako hodinky :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 12.02.2012, 18:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak pri 31" pneu to cítiš aj na manuáli že je auto lenivšie, teda u 2,5TD to bolo cítiť dosť, ale dalo sa s tým ešte normálne jazdiť. Automatu zmena veľkosti pneu môže spôsobiť väčšie problémy.

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 12.02.2012, 18:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ano sak ja viem :) len to pisem pre porovnanie mal som 2,5 na 33" a to bolo lenive u 2,8 31" neni moc poznat ....musi natrafit na dobry kusok :-D :-D :-D

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 12.02.2012, 18:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kamarát, koniar má Jeep ZJ 4L automat. V Taliansku mu pred rokom a pol automat skolaboval. Museli ísť pre neho 2 autá, jedno s podvalom pre mrdku a druhé pre vozík s koníkom. Boli vtedy vysoké teploty, okolo 35°C. Teplo v spojení so zaťažením automatu, ktorý má už čosi za sebou nerobí dobre. Opraviť takúto prevodovku tiež nieje jednoduchá, ani lacná záležitosť.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Ned, 12.02.2012, 19:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pejo: to je jeden z tisíca. Nieje pravidlo že sa každý druhý automat rozsype. Skôr je to blbá náhoda pri konkrétnom aute. Kamarátovi sa stalo pri nafťáku TD commonrail, že mu v ČR odišlo turbo a tiež pre neho museli ísť 2 autá. Jedno dotiahlo karavan a druhé commonraila na podvale. A nebol to automat :wink:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 12.02.2012, 19:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: